Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
Pred eno uro je janB napisal:

 

Mnenja uradnih servisov:

 

Prvi: Je normalno, da se ob zelo nizkih temperaturah tko počasi segreva, včeraj so mel eno mazdo z drugim motorjem, ki se je segrel samo do 70°C.

 

Drugi: Tudi 75°C je realno v teh razmerah za 2.2. Počakam naj na toplejše vreme in preverim če se izboljša. Ali opažam zginjanje hladilne tekočine. V vsakem primeru naj najprej opravim CO2 test hladilne tekočine, ker je to lahko simptom tesnila/glave motorja, šele če bo test negativen, se gleda termostat. Pogosta odpoved tesnila in pok glave pri 2.2 motorjih že pri 200kkm.

 

Tretji: Temperatura med vožnjo variira in je to normalno za 2.2. Ali opažam zginjanje hladilne tekočine. To je simptom tesnila/glave motorja. Pogosta odpoved tesnila in pok glave pri 2.2 motorjih.

Evo, zdaj veš pri čem si in kaj preverit. 

Lahko bi napisal kateri servis je 1,2,3.....🤔

Napisano

Jaz sem danes z mojo 6-ko naredil enih 40 km. Temperatura zunaj je bila 3'C. 

Števec je kazal 90 °C. Koliko je v resnici ne vem. Tudi na klancih navzdol se kazalec ni  premaknil. Možno je,da ko je temperatura močno pod 0 , da se to dogaja. Nisem nikoli šel za tem.

 

 

 

Napisano
pred 33 minutami je Bini napisal:

Evo, zdaj veš pri čem si in kaj preverit. 

Lahko bi napisal kateri servis je 1,2,3.....🤔

Z razlogom nisem, jih pa vsi poznate. Seveda je odvisn tud s kom tam govoriš...

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Napisano

Ne kompliciraj preveč boš lažje spal,  natančno temperaturo motorja vidiš edino preko testerja.VW  TDI imajo konstantno temperaturo na 90 ravno zaradi tega da ni voznik pod stresom in si misli kako fajn avto ima.Potem pa ko strela iz jasnega se začnejo užigat rdeče lučke za previsoko temperatuo motorja, da nima hladilne tekočine.Temperatura motorja    kot pribita na 90 , avto pa v resnici pregret

  • Všeč 2
  • Začuden 2
Napisano
pred 14 minutami je Brane napisal:

Ne kompliciraj preveč boš lažje spal,  natančno temperaturo motorja vidiš edino preko testerja.VW  TDI imajo konstantno temperaturo na 90 ravno zaradi tega da ni voznik pod stresom in si misli kako fajn avto ima.Potem pa ko strela iz jasnega se začnejo užigat rdeče lučke za previsoko temperatuo motorja, da nima hladilne tekočine.Temperatura motorja    kot pribita na 90 , avto pa v resnici pregret

To je pa res,malo pod 90 se drži in ne mrdne nikamor. Tem. olja pa kar niha tam od  nekje 92 do 110 celzija. 

pred 47 minutami je janB napisal:

Z razlogom nisem, jih pa vsi poznate. Seveda je odvisn tud s kom tam govoriš...

In kaj boš zdaj..... :whatever:

Napisano (urejeno)

Ti avtomobilski števčni "merilniki" so bolj indikatorji, nekaj prikažejo "čez palec". Tudi o Branetovi "natančni temperaturi" preko testerja bi verjetno lahko razpravljali, kolikšen je njihov pogrešek  😁.

 

Copiliot: 

 

Čeprav Mazda ne objavlja uradnega pogreška, je splošno znano (za večino proizvajalcev), da:

1. Kazalnik na armaturni plošči je umetno “zglajen”

  • Proizvajalci namenoma stabilizirajo prikaz, da se kazalec ne premika pri normalnih nihanjih (npr. med 85–105 °C).

  • Zato kazalec pogosto kaže “sredino” že pri ~70–75 °C in ostane tam do ~105 °C.

2. OBD prikazuje dejansko vrednost senzorja

  • OBD bere surove podatke iz ECU, zato je natančnejši.

  • Tipična razlika med “zglajenim” kazalcem in OBD je lahko 5–20 °C, odvisno od modela in pogojev.

 

image.png

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano

Kako lepo brezskrbno smo se vozili s stoenkami in fičkoti. Dva kazalca (hitrost in gorivo), tri lučke (dinamo oz. kasneje je bil alternator, pritisk olja in temperatura) in to je to. Pa floharca šnopsa pozimi za gretje in flaša piva v hladilni torbi, polni "pingvinov" poleti za hlajenje. Pa nas je prav malo brigalo, kako visok oz. nizek je ECT...

  • Všeč 3
  • Haha 2
  • Ljubim 2

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Zdej pa kompliciramo kako je Ford Tourneo edini avto za nas.

  • Haha 1
  • Začuden 1

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 5 urami je Bini napisal:

To je pa res,malo pod 90 se drži in ne mrdne nikamor. Tem. olja pa kar niha tam od  nekje 92 do 110 celzija. 

In kaj boš zdaj..... :whatever:

Antifriz ne zginja, kakih mehurčkov ni... ni nekih simptomov, ki jih opisuje folk ki ma tezave s tesnenjem glave.

Majo pa uradni servisi najvec prakse s takimi diagnozami, tko da čist za zanemart ni.

Ma kdo že kake izkušnje s tem merjenjem plinov?

Napisano
pred 16 minutami je janB napisal:

Antifriz ne zginja, kakih mehurčkov ni... ni nekih simptomov, ki jih opisuje folk ki ma tezave s tesnenjem glave.

Majo pa uradni servisi najvec prakse s takimi diagnozami, tko da čist za zanemart ni.

Ma kdo že kake izkušnje s tem merjenjem plinov?

 

Jaz sem danes prvič slišal za to :) 

S kolegom sva drugače ravno govorila 2.2 dizlu, pa sem mu omenil to pa je napisal ''To je električni regulator. Za to napako poznam, ker jo je imel en kolega. 500€ del.''

Sicer ne vem, če večina foruma vključno z @Brane piše, da je normalno v teh zadevah, potem zna biti normalno :)

 

Kakšni so pa drugače tej motorji? 2.2 Skyactiv?

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

 Ljudje božji, vsedite se vendar v avte in se vozite. Za to so avto narejeni .Ne komplicirati toliko. 😉

Ko prebiram komentarje nekaterih lastnikov Mazd ti gor , mi takoj pride na misel kitarski forum. Modeli kupijo kitare za par jurjev (custom verzije svetovno znanih kitaristov) in komplicirano. Pa to ne štima ,pa ono. Pa ni dobro pobarvano,pa prečke niso v redu narejene...Svetovnim kitaristom so pa te iste kitare in modeli super. Ni problem v kitarah...

  • Všeč 6
  • Ljubim 1

 

 

Napisano
pred 2 urama je g.Wankel napisal:

 

Jaz sem danes prvič slišal za to :) 

S kolegom sva drugače ravno govorila 2.2 dizlu, pa sem mu omenil to pa je napisal ''To je električni regulator. Za to napako poznam, ker jo je imel en kolega. 500€ del.''

Sicer ne vem, če večina foruma vključno z @Brane piše, da je normalno v teh zadevah, potem zna biti normalno :)

 

Kakšni so pa drugače tej motorji? 2.2 Skyactiv?

Glede na moje izkušnje z dizli najmanj idiot-proof motor.

 

Ne znam povezat električni regulator s temperaturo vode 🤔

Napisano
pred 47 minutami je Alex napisal:

 Ljudje božji, vsedite se vendar v avte in se vozite. Za to so avto narejeni .Ne komplicirati toliko. 😉

Ko prebiram komentarje nekaterih lastnikov Mazd ti gor , mi takoj pride na misel kitarski forum. Modeli kupijo kitare za par jurjev (custom verzije svetovno znanih kitaristov) in komplicirano. Pa to ne štima ,pa ono. Pa ni dobro pobarvano,pa prečke niso v redu narejene...Svetovnim kitaristom so pa te iste kitare in modeli super. Ni problem v kitarah...

Haha, maš prav. Pa evo js se skoz vozim, zraven pa še kompliciram, kar temu našemu kompliciranmu motorju čist pritiče 😉

 

Se mi pa zdi prav, da se predebatira tud neke take malenkosti in zbere mnenja pa po možnosti pride do nečesa.

Napisano
pred 13 urami je Slivka napisal:

Kako lepo brezskrbno smo se vozili s stoenkami in fičkoti. Dva kazalca (hitrost in gorivo), tri lučke (dinamo oz. kasneje je bil alternator, pritisk olja in temperatura) in to je to. Pa floharca šnopsa pozimi za gretje in flaša piva v hladilni torbi, polni "pingvinov" poleti za hlajenje. Pa nas je prav malo brigalo, kako visok oz. nizek je ECT...

Jermeni  so stalno pokali, tudi če je bil rezervni jermen v avtu  je morala  kakšna sovoznica donirat najlonke

  • Všeč 2
  • Haha 2
Napisano
pred 59 minutami je Brane napisal:

Jermeni  so stalno pokali, tudi če je bil rezervni jermen v avtu  je morala  kakšna sovoznica donirat najlonke

Pa kable mi je v 101-ki stalno zalivalo.

Da ne govorimo o manšetah in avspuhu. Kake snešnice od avtov do to bile.😄

 

 

 

Napisano

Mi pa smo jo morali kdaj iz avtopralnice potisnit. Pa fertajler je šmelcal.

 

Je bla rezervna fertajler kapa v sovoznikovem predalu.

 

Pa odmično nam je zvilo in 4 izpušni ventili so se posledično zvili.

Napisano (urejeno)

Čestitke vsem starešinam tega foruma, da ste preživeli to turbuletno obdobje :) 

Popravljeno od g.Wankel
  • Všeč 3
  • Haha 2
  • Ljubim 1
  • Hvala 2

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Evo se je par dni nazaj pr -15 sodelovc pripelu v sluzbo isto 20km relacija z insignioD in je tud jokal da mu števc noče na 90 pa da mu začne padat ko se ustav.

 

Zgleda sezona odpovedi dihtunge na glavi.

Napisano

To bo pomoje kar normalno. Tudi jaz spremljal velikokrat kaj preko OBD in ko je res malo bolj mraz, traja da se segreje. Meni se do kranja pa je to nekje 13km ne segreje do 80 stopinj, ni variante. Ok, najbrž bi se, če bi ugasnil notranje gretje, ker tu gre veliko topolote pač v kabino, kar je logično.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.