Skoči na vsebino

Mazda spet prva!


blindek

Priporočeno sporočilo

torej mogo?e ?e kje kaj je, vendar sem zaj tak navdu?en da sem moral napisat :)

 

Vsako leto Auto Bild ? ena najbolj branih evropskih avtomobilisti?nih revij ? razvrsti najpomembnej?e proizvajalce vozil glede na kvaliteto, servis in zadovoljstvo kupcev. Celoten rezultat je sestavljen iz sedmih posami?nih ocen, ki med drugim zajemajo test vzdr?ljivosti po prevo?enih 100.000 km, pripombe kupcev, garancijske vpoklice, poro?ila o zakonsko predpisanih tehni?nih pregledih in servisiranje oz. garancijska popravila. Mazdino 1. mesto temelji torej na nepristranski, objektivni in jasni sodbi. Mazda je bila odli?no ocenjena na vseh podro?jih ocenjevanja, ?e posebno dobro pa se je odrezala pri zadovoljstvu kupcev in kvaliteti. V skupnem se?tevku je tako ?e drugo leto zapored pred Toyoto in Hondo.

 

Poleg vsakoletnega preskusa kvalitete so vedno znova poudarjene tudi druge vrednote Mazdinih modelov, kot sta dolga ?ivljenjska doba in zanesljivost. Lovorike za najvi?jo kvaliteto je Mazda osvojila tudi ?e v preteklih raziskavah nem?kega avtokluba ADAC in britanske revije za svetovanje potro?nikom „WhatCar?“.

Auto Bild preskus kvalitete 2006 ? kon?ni rezultat:

 

1. Mazda :danzoman:

2. Toyota

3. Honda

4. Hyundai

5. Nissan

6. Chevrolet

7. Volvo

8. Suzuki

9. Mitsubishi

10. Opel

11. Audi

12. BMW

13. Smart

14. ?koda

15. Mercedes

16. Ford

17. Seat

18. VW

19- Kia

20. Alfa Romeo

21. Citroen

22. Renault

23. Fiat

24. Peugeot

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mercedez ve? ni to kar je nekdaj bil

Seat in VW bi morala biti na skupnem mestu, oz seat je meni boj?i v sami izdelavi

 

ni ve? vse samo znamka

?e bi gledali po znamkah bi morali biti bol naprej bmw,audi,merdecedez,vendar nemorajo proti japoncem kateri ?e delajo avtomobile z du?o :) ostalo ?e vse samo dnar dnar dnar :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ?e razumem in se strinjam s tabo, ampak ?koda pred Mercedesom? Men nikakor to ne potegne.....

A drugo leto bo pa Dacia pred Renaultom? :hohoho:

 

Zarad VW se pa tut strinjam po eni strani(sm delu v avtohi?i ****** kjer prodajajo VW, pa Audi in smo Golfe V. ?e mi moral sestavlat k smo jih dobil - TOTALNA GROZA) :bravo:

 

Ah pa sej ni va?n, sam d je Mazda prva!!!

IPB Image
IPB Image
...::RX-8 LEPOTICA IN ZVER::...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hyundai??? WTF?! :blink:

Pa Kia?! :blink:

Seat pred WV-om?! :blink:

?koda pred Mercedesom?! :blink:

Chevrolet pred Volvotam?! :blink:

Opel pred Audijem?! :blink:

.

.

.

 

Men je tale test tko bol.... lovski..... :blink::huh:

 

men je pa tale test popolnoma realen in odra?a resni?no stanje ...

 

In ker si omenil Hyundai naj ti povem, da ima moj brat Lantro in pri 120.000km in 10 letih je edina stvar, ki ni delovala tako kot treba, so bili kabli (prebijanje) pa ?e tiste smo popravili s silikonom tako, da je stro?ek skoraj enak 0. Ravno tako smo imeli v moji prej?nji slu?bi za potrebe servisov tudi dve Lantri, ki sta brez te?av zdr?ali ena 250.000km, druga pa 280.000km (ve? ne vem ker sem menjal slu?bo ;) ) med tem ko je bila Laguna pri 140.000 ve? na servisu kot na vo?nji, da o Omegi sploh ne govorim saj ji je pri 180.000 km odtrgalo ojnico in pognalo bat skozi glavo motorja. Druga?e imam pa ?e dva kolega s Hyundaji in obema se kar smeji koliko malo imata izrednih stro?kov z avti pa sta oba ?ez 200k km.

 

KIA bi bila verjetno ?e veliko vi?je samo jo dol ti??ijo manj?i modeli (Pride, Rio), ki res niso vzor kvalitete.

 

?koda je zelo kvalitetno narejen avto in je za moje pojme prenizko v nasprotju z veliko Britanijo kjer je v samem vrhu zanesljivosti.

 

Te?ave Mercedesov, Audijev in Volvov je predvsem, da so to dra?ji oz. zelo dragi avtomobili, ki imajo precej tak?ne in druga?ne dodatne opreme, kar vse pove?uje mo?nost okvare pa glede tega ni? ne pomaga tudi ?e ta avto stane 2x ali 3x ve? kot primerljiv od neke manj luksuzne znamke.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri drugih znamkah dobi? enako opreme z enako kvaliteto za veliko majn denarja

po mojih osebnih izku?njah se npr lahko zelo primerjata mazda 6 in bmw 5, za kar pri bmw 5 mora? od?tet prek 10mil za nekaj solidne opreme,pri mazdi dobi? za 7mil vse in ?e ve? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem iz dneva v dan bolj ponosen, da vozim Mazdo, to vam vse pove in pa veseli me, da v tej fabriki niso zaspali na lovorikah in zabluzili v kvaliteti! :ljubezen:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hyundai??? WTF?! :blink:

Pa Kia?! :blink:

Seat pred WV-om?! :blink:

?koda pred Mercedesom?! :blink:

Chevrolet pred Volvotam?! :blink:

Opel pred Audijem?! :blink:

Men je tale test tko bol.... lovski..... :blink::huh:

Hyundai je znamka, ki ne uvaja neke neumne-nepotrebne novosti-tehnologije v svoje avtomobile. Uporabljajo le preverjene in v praksi potrjene tehnologije. Prav zato so zelo zanesljivi avtomobili. Edina slaba stran te znamke je image.

Seat-WV sej sta skupaj en za drugim.

Kar se ti?e Mercedesa je pa stvar taka. Oni kot 'kao' najbolj?a, najnaprednej?a in najpresti?nej?a znamka na svetu me?ejo v svoje avte vse nemogo?e mogo?e napredne tehnologije in sisteme. V glavnem mercedesi so postali tako kompleksni, da bi bilo ?udno, ?e se nebi kvarili. Novi mercedesi grejo vsako leto na vsaj en izredni (nepredvideni) servis (mnogi tudi po ve?krat).

?koda je pa spet podobna zgodba Hyundai-u. V WV sklopu najkasneje dobi novo tehnologijo, najve?krat ko je le-ta ?e uveljavljena. Zato je v VW koncernu tudi najzanesljivej?a.

Chevrolet pred Volvo-tom - tudi meni je to malo ?udno. Ampak verjetno je zgodba podobna. Chevy ima manj napredno tehnologijo in zato zanesljivej?o.

 

P.S. Kar se ti?e prvega mesta pa - daj povej kaj novega :whatever:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razmislite tudi o tem, da ADAC ocenjuje ne samo kvaliteto izdelave ampak razmerje cena-kvaliteta, ter kaj dobi? za svoj denar, poleg tega so to statistike mogo?e majhnih, nepomembnih napakic, ki pa marsikoga lahko stanejo veliko ?ivcev in/ali celo denarja. Niso vsi ljudje avtomobilski navdu?enci, in za tiste je lepo, ?e jim avto deluje zanesljivo ve? let, ker imajo pa? druge prioritete kakor delati za avtomobile in se ubadati z njihovim zna?ajem ali napakami ;)

 

Nobena avtomobilisti?na znamka ni ve? to kar je nekdaj bila, ker je marsikdo zaradi prevelikega konkuren?nega boja gledal samo na stro?ke in dobi?ek.

 

Nikoli ve? ne bomo vozili avtomobilov kot so bili pred 10 leti, v?asih je to dobro, v?asih pa slabo...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nobena avtomobilisti?na znamka ni ve? to kar je nekdaj bila, ker je marsikdo zaradi prevelikega konkuren?nega boja gledal samo na stro?ke in dobi?ek.

 

Nikoli ve? ne bomo vozili avtomobilov kot so bili pred 10 leti

 

To pa se popolnoma strinjam,na ?alost je pa? tak.... :( Prodajne cifre so povozle kvaliteto! :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

stari dobri ?asi... :(

 

Pred kratkim sem spet videl mojega golfa ll diesel letnik 88 ?e zmeraj laufa, ga ma ena ?tudentka, pravi, da

razen manj?ih popravil n? velikega, ?e zmeraj pije 5.5l nafte , ima ?ez 300kKM, pa saj je verjetno ta stroj neuni?ljiv; ja kak?no elektoniko ima,pa itak veste...

:D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred kratkim sem spet videl mojega golfa ll diesel letnik 88 ?e zmeraj laufa, ga ma ena ?tudentka, pravi, da

razen manj?ih popravil n? velikega, ?e zmeraj pije 5.5l nafte , ima ?ez 300kKM, pa saj je verjetno ta stroj neuni?ljiv; ja kak?no elektoniko ima,pa itak veste...

:D

 

 

 

Sem prepri?an da ti golfi brez problema nardijo 500 k km... ?e je zadostno vzdr?evan..... tako da roko... ?e ga bo? en ?as gledal... :):bravo:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda pove?ala dobi?ek za 46 odstotkov

STA

www.finance-on.net

 

 

Dobre rezultate v japonskem izdelovalcu avtomobilov Mazda pripisujejo pove?ani prodaji ter prenosu dela izpla?il pokojnin na vlado

 

Japonski izdelovalec avtomobilov Mazda je v lanskem poslovnem letu, ki se je kon?alo konec marca, zabele?il 46-odstotno pove?anje dobi?ka v primerjavi z letom poprej. Dobre rezultate v podjetju pripisujejo pove?ani prodaji ter prenosu dela izpla?il pokojnin na vlado.

 

?isti dobi?ek podjetja Mazda je v minulem poslovnem letu zna?al 467,2 milijona evrov, prihodki od prodaje pa so se pove?ali za 8,3 odstotka na 20,46 milijarde evrov. Na Japonskem se je prodaja pove?ala za 8,9 odstotka, zaslu?ki, dose?eni s prodajo na doma?em trgu, pa so se pove?ali kar za 71 odstotkov na 708,07 milijona evrov. Pribli?no 70 odstotkov celotnega dobi?ka je Mazda ustvarila s prodajo na tujih trgih.

 

Mazda, ki je sicer del ameri?kega podjetja Ford Motor, je zabele?ila dobre rezultate v obdobju, ko se ameri?ki proizvajalci avtomobilov sicer borijo z izgubami in prepu??ajo tr?ne dele?e japonskim in drugim azijskim izdelovalcem.

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni? ?udnega, da je mazda povsod na prvem mestu: po kvaliteti, prodaji, glavno vodilo je zadovoljstvo kupcev, to pa je ob odli?ni kvaliteti, designu, uporabnosti, in predvsem ceni. V dokaz je na prvem mestu v nem?kih avtomobilistii?nih revijah, kateri je glavni pokazatelj - nem?ki tg (je najbolj zahteven, in z najve?jo konkurenca vseh avtomobilskih znamk (evropski trg); (?e ne upo?tevam ameri?kega, kateri je pa razred zase);

mazda je za Balkan in tudi za Slovenijo eksoti?na znamka, temeljne znamke za krajo pa so nem?ke...

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Samo po ADAC-ovih testih (objavljeni v sobotnem Delu, 13. 5. 2006) je pa M6 izgubila prvo mesto. Mislim, da je padla na ?etrtega.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo po ADAC-ovih testih (objavljeni v sobotnem Delu, 13. 5. 2006) je pa M6 izgubila prvo mesto. Mislim, da je padla na ?etrtega.

 

Meni je to ?isto razumljivo, ne more? bit skoz prvi pol se razavadi? in potem je celo sranje :blink: , Primo? Peterka je lep primer, najprej oh in sploh najbolj?i kaj je pa zdaj, bolj?e da neha. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.