Skoči na vsebino

Fotoaparat


madmax

Priporočeno sporočilo

super... bom najdu kak?nega ampak najprej se moram za ma?inco odlo?it :blush:

 

D3000, ki ga je nekdo predlagal, je DSLR - torej izven izbire.

 

Glede na tvoje zahteve pa bo P100 prava izbira, ?e mene vpra?a?. Problem baterije si ?e sam izpostavil, ?e ti je pa le preve? mote?, ima Nikon model L110, ki uporablja navadne AA baterije (oz. akumulator?ke). Sicer razlika ni samo v bateriji, je ?e nekaj kar resnih kompromisov kot. npr. L110 nima Full HD (samo HD), nima viewfinderja, razpon gori?nic je manj?i (manj?i zoom)... nenazadnje je tudi razlika v ceni cca 100 EUR.

 

Skratka, ?e te baterija in cena ne motita preve? ti vsekakor predlagam P100, sicer pa L110.

 

Da me ne bo kdo obto?il pristranskosti (ja, sem Nikona?, vendar na DSLR-ju :D) pa naj kot mo?no alternativo s strani Canona omenim ?e SX1 IS, ki tudi izpolnjuje na?tete zahteve (ima tudi AA baterije), ?al pa je cena ?e za dobrih 150 EUR vi?ja od P100.

 

Ja, pa ?e nekaj - vsi na?teti so sicer po definiciji kompaktni fotoaparati, so pa njihove dimenzije in te?e dale? od prave kompaktnosti :).

 

P.S.: ?e direktna primerjava L110 in P100, da se bo? la?je odlo?al, kateri od na?tetih (in nena?tetih) kompromisov so zate mote?i in kateri ne:

http://www.dpreview.com/news/1002/10020303...lpix.asp#specs2

Zaradi var?evanja z elektroni smo odstranili preostali del va?ega podpisa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 59
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Pri P100, je ql ker se fle? visoko dvigne, razdalja med objektivom in fle?em je ve?ja in to zelo prav pride.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super fantje... hvala, ker mi pomagate pri odlo?itvi.

 

Sem gledal tudi Canon SX1 IS ampak ga nekaj grajajo, da je samodejna nastavitev fotkanja resni?no slaba in da se je tega treba vedno lotit ro?no s kr nekaj nastavljanja. To ni cool ?e posebi, ko rabi? neki na hitr prtisnt in ni ?asa narest doma?e naloge iz manualnega nastavljanja fotki?a.

 

 

Kak?no je pa kej mnenje o Olympusu SP-800UZ - fotke so se mi zdele dobre.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super fantje... hvala, ker mi pomagate pri odlo?itvi.

 

Sem gledal tudi Canon SX1 IS ampak ga nekaj grajajo, da je samodejna nastavitev fotkanja resni?no slaba in da se je tega treba vedno lotit ro?no s kr nekaj nastavljanja. To ni cool ?e posebi, ko rabi? neki na hitr prtisnt in ni ?asa narest doma?e naloge iz manualnega nastavljanja fotki?a.

Kak?no je pa kej mnenje o Olympusu SP-800UZ - fotke so se mi zdele dobre.

 

?e koga zanima res dober in kvaliteten fotoaparat po mazda ceni - Konica Minolta Dimage A200 naj me zvrcne ..:)

uporabljen 3x....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e koga zanima res dober in kvaliteten fotoaparat po mazda ceni - Konica Minolta Dimage A200 naj me zvrcne ..:)

uporabljen 3x....

 

sej tega me je strah :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej tega me je strah :jezicek:

 

fotkic je bil malo morje denarja pred 5 leti, sedaj pa odprt za vse predloge...:) ga ne uporabljam.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super fantje... hvala, ker mi pomagate pri odlo?itvi.

 

Sem gledal tudi Canon SX1 IS ampak ga nekaj grajajo, da je samodejna nastavitev fotkanja resni?no slaba in da se je tega treba vedno lotit ro?no s kr nekaj nastavljanja. To ni cool ?e posebi, ko rabi? neki na hitr prtisnt in ni ?asa narest doma?e naloge iz manualnega nastavljanja fotki?a.

Kak?no je pa kej mnenje o Olympusu SP-800UZ - fotke so se mi zdele dobre.

 

To je tud pri EOS, seriji bol en piece of shit, ?ivele ro?ne nastavitve. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je tud pri EOS, seriji bol en piece of shit, ?ivele ro?ne nastavitve. :bravo:

 

Zate ?e k si profi pa prisega? na DSLR, men se pa dostkrat ne da, pa bi vseeno rad, da avtomatika dela vsaj dobre slike, ?e ?e odli?nih ne zmore. 10 let stari Olympus je to znal po?eti zelo dobro za moje pojme tko, da pri?akujem vseeno kvaliteto na tem nivoju ali pa bolje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zate ?e k si profi pa prisega? na DSLR, men se pa dostkrat ne da, pa bi vseeno rad, da avtomatika dela vsaj dobre slike, ?e ?e odli?nih ne zmore. 10 let stari Olympus je to znal po?eti zelo dobro za moje pojme tko, da pri?akujem vseeno kvaliteto na tem nivoju ali pa bolje.

 

Poglej ?e Canon--ovo G serijo, ta ima ZELO DOBRO avtomatiko, vsaj po mojih izku?njah.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj bi vi2 rada klitoris slikala za na jumbo plakat?

:jupiii:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj bi vi2 rada klitoris slikala za na jumbo plakat?

:jupiii:

 

Ne uno kocino 2-3mm vi?je, da se bo na jambotu vidlo ?e se kj cepi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej ?e Canon--ovo G serijo, ta ima ZELO DOBRO avtomatiko, vsaj po mojih izku?njah.

 

Hm, G-serija je sicer nekaj najbolj?ega, kar med kompakti obstaja, ima pa to?no tiste tri stvari, ki jih Boss no?e:

- nima HD videa

- relativno majhen razpon gori?nic (28-140, kar pomeni "samo" 5x zoom)

- visoka cena

:)

 

Sicer pa super kompakt z izjemno kvaliteto slike.

Zaradi var?evanja z elektroni smo odstranili preostali del va?ega podpisa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Evo ?e ena iz formalina.....

 

Lani sem si nabavil nov fotoaparat in sem razo?aran nad kvaliteto posnetkov. Gre za canona SX210 IS. Prej sem imel Sonyja s 5 mio pixlov in dela lep?e fotke. Ta canon niti fle?a ne pusti ro?no v?gat. Vse slike so rahlo zamegljene in barve nerealne. Pa prav zato sem vzel canona, ker sem nkje prebral da ima zelo lepe barve. Skratka, stvar bom prodal, moje vpra?anje pa je, ali mi je res edina re?itev DSLR. Malo mi je mim tisto veliko ?katlo okol vla?it, pa bi raj?i kako alternativo, tja do 300?, pa da je zadeva kot se zagre.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si regres dubu, da menja? celoten AV sortima :D

 

?ala

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si regres dubu, da menja? celoten AV sortima :D

 

?ala

 

hehe, ne ?e, poleg tega bi ga ?paral za morje... Telefon je crknu, canona imam pa resno poln k. Sej komu je gotovo v?e?, meni ?al ni.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo ?e ena iz formalina.....

 

Lani sem si nabavil nov fotoaparat in sem razo?aran nad kvaliteto posnetkov. Gre za canona SX210 IS. Prej sem imel Sonyja s 5 mio pixlov in dela lep?e fotke. Ta canon niti fle?a ne pusti ro?no v?gat. Vse slike so rahlo zamegljene in barve nerealne. Pa prav zato sem vzel canona, ker sem nkje prebral da ima zelo lepe barve. Skratka, stvar bom prodal, moje vpra?anje pa je, ali mi je res edina re?itev DSLR. Malo mi je mim tisto veliko ?katlo okol vla?it, pa bi raj?i kako alternativo, tja do 300?, pa da je zadeva kot se zagre.

 

Zelo preprosto, preve? pikslov in prevelik mnogokratnik zooma. :whatever:

 

Prav si prebral, canonove ?epne trotlce imajo fajn barve, vsaj moj Ixsus 870 slika v primerjavi z DSLR precej bolj to?no barvo ko?e (glavno merilo pri dolo?anju pravilnosti barv). V primerjavi s Sonijevim dsc w 30 (lasti si ga moja draga) je po kakovosti fotografij kak?no svetlobno leto naprej.

 

Drga? pa kako se ro?no v?ge fle? je na 71 strani angle?kih navodil. A to v praksi deluje in kako, pa nevem.

 

Ne prec vre?i koruze v pu?ko. Pri trotlcah je ve?inoma algoritem osvetlitve na?telan v son?nem dnevu malenkost na svetlo kar pomeni izprane barve. Trotlce v takih svetlobnih pogojih ponavadi delajo bol?e fotke z vklopljeno svetlobno kompenzacijo 2/3 v minus.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Pozdravljeni Mazda foto obvlada?i! :cheers:

 

Sem uporabil staro temo, da ne odpiram nove.

 

V kratkem na?rtujem nakup svojega prvega digitalnega fotoaparata in ?e zdale? nisem poznavalec tega podro?ja. :D

 

Katerega priporo?ate, pa da je prora?un omejen npr. na 150?? Zadeva mora biti obvezno nova in z garancijo ter ra?unom.

 

Glede na to, da sem ?e s fotkami z mojega Mobi?uka (5 Megapixlov) kar zadovoljen, torej nisem prezahteven kupec. :zvizga:

 

Hvala za va?e nasvete!

 

LP!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni Mazda foto obvlada?i! :cheers:

 

Sem uporabil staro temo, da ne odpiram nove.

 

V kratkem na?rtujem nakup svojega prvega digitalnega fotoaparata in ?e zdale? nisem poznavalec tega podro?ja. :D

 

Katerega priporo?ate, pa da je prora?un omejen npr. na 150?? Zadeva mora biti obvezno nova in z garancijo ter ra?unom.

 

Glede na to, da sem ?e s fotkami z mojega Mobi?uka (5 Megapixlov) kar zadovoljen, torej nisem prezahteven kupec. :zvizga:

 

Hvala za va?e nasvete!

 

LP!

 

Borut

 

:)

http://www.mimovrste.com/artikel/173047443...l620-crn-darilo

 

http://www.mimovrste.com/artikel/173045883...ympus-sz-15-crn

 

ampak sm skor bolj za Nikona ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok.

 

Ima kdo kaj izku?enj z naslednjim, ki je malo bolj robusten in gre lahko tudi pod vodo;

 

http://www.mimovrste.com/artikel/173046953...-10-rdec-darilo

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi se najprej vpra?ala, ?e res nujno rabi? underwater fotoaparat? Tako no kolikokrat, ga bo? uporabil v takem smislu, ?e res dostkrat, pol ok.. ?e pa ne, pa sploh ne bi razmi?ljala v smeri takega nakupa ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi se najprej vpra?ala, ?e res nujno rabi? underwater fotoaparat? Tako no kolikokrat, ga bo? uporabil v takem smislu, ?e res dostkrat, pol ok.. ?e pa ne, pa sploh ne bi razmi?ljala v smeri takega nakupa ;)

 

Js isto, ker drugac po karakteristikah sta zgornja dva, ki sm jih prlimu dost boljsa ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.