Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

To mamica tapravega si dobila - iz dna du?e sovra?i partizane in jih vse povpreko ena?i s komunisti. ?e bolj sovra?i Ljubljano saj naj bi komunisti?no revolucijo med vojno na Primorsko "izvozili" iz Ljubljane. Pred tem so se na Primorskem po njegovem borili proti fa?izmu, potem pa so Partizani/komunisti pobijali samo doma?i ?ivelj na idolo?ki osnovi. Prepri?an je da so med vojno partizani sploh v letih 1942 in 1943 pomorili najve? Slovencev in da je Bela garda le ime taborni?kega roda veselih sprehajalcev. Poleg tega je vzgojen v kr??anskem duhu, imajo ga radi na skrajni desnici pa tudi v verskih medijih. Za ?kofa Ro?mana je prepri?an, da je velik humanist in re?itelj Judov izpod krempljev NDH. Dokler so mu ?idovske humanitarne organizacije seveda pla?evale, ko pa so Italijane zamenjali Nemci pa je Ro?man veselo obrnil plo??o in sodeloval v holokavstu skupaj z domobranci, ampak ta del pa gospodu zgodovinarju nekako uide iz spomina.

 

Ampak ni? ne de, va?no da je za pravo stvar in bolj idealnega ne bo? na?la, tako da se ?im hitreje pokompajta, bodo prec odprli tisto jamo in uredili zadevo.

 

No, v bistvu je on na?el mene... Jaz sem iskala Jo?eta De?mana...

 

In kar se partizanov-komunistov ti?e, je znano, da so marsikoga ozna?ili za izdajalca in ga ustrelili samo zato, ker ni sodeloval s komunisti. Pa ?eprav je organiziral ljudi v boj proti okupatorju. Ampak, ?e tega ni po?el pod okriljem komunistov, so ga komunisti ozna?ili za izdajalca in ustrelili. Za eno zadnjih ?ensk v "na?em" breznu se ve, da je celo vojno delala v italijanski bolni?nici in tam kradla sanitetni material in ga nosila v "Pavlo". Ker pa se po vojni ni hotela poro?iti z nekim komunistom, je postala izdajalka in je kon?ala v breznu.

 

A da bodo brezno prec odprli? Glej, lotiva se druga?e. Vsi vemo, da Slovenijo ?e vedno obvladujejo komunisti. V Novi Gorici pa sploh. Jaz bom zdaj kontaktirala Podbersi?a, ?e se je ?e oglasil in mu razkazala to brezno. Se gremo stavit, da se v naslednjem letu ne bo zgodilo ?isto ni?? Ker za kakr?en koli tak podvig je potrebno pol kubi?nega metra soglasja in dovoljenj in birokracije, ki pa je zlepa ne bo dobil. Sploh pa ne v Novi Gorici...

V?asih se mi zdi, da si precej naklonjen komunistom. ?e torej Podbersi? v roku enega leta ne bo dosegel, da se tukaj "odpre" brezno, bo? ti tukaj na forumu malo omilil svoje udrihanje ?ez vse, ki se ne strinjajo s komunisti in njihovo ideologijo. Si upa??

Ej Mamica, zelo pazljivo s tem tipom, glede na vse zna bit tudi exorcist.

 

Za napa?nega se boji?. ?e ukrotim mo?a in pet mulcev, potem naj se on pazi mene...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha mamica si ti za ?tose... sem imel celo jebo v JLA, ker nisem hotel postati komunist. Pa sem bil na preverjanju in raportih vsak teden, kjer so mi prali mozag in preverjali ideolo?ko prepri?anje sz vpra?anji "ali si za nas ili za one tvoje" in moj odgovor "pa za nas" in jim v svoji zaplankanosti ni niti potegnilo, da sem se delal norca. Tko, da men  pa res ne rabi? s komunjaro opletat - in dej si enkrat zabi to v glavo, da komur srce bije na levi ni avtomati?no komunajzar - bo ?lo?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, nekatere tvoje izjave so bile v stilu, kot jih na veliko razlagajo vidni ?lani komunistov in pi?ejo komunisti?ni mediji...

 

 

Vemo samo iz zgodb enih in drugih in vsak misli, da je imel prav, ko je kolaboriral z okupatorjem in drugi, ki je nato izvedel brezsodno ma??evanje nad temi.

 

Iz tega se da razumeti, da si prepri?an, da so VSI, ki so bili pobiti, kolaboranti...

 

Nih?e pa nikoli ne omenja kolaborantstva komunistov z Italijani. Sodelovanje Italijanske vojske s komunisti se je za?elo med 8.in10. septembrom 1943 pri zavzetju Gr?aric, kamor so se zatekli vojaki zvesti jugoslovanskemu kralju Petru. Tako pri zavzetju Gr?aric kot pri zavzetju gradu Turjak 19. septembra 1943 so Italijanski topni?arji odlo?ilno pomagali partizanom, kajti partizani niso znali ravnati s topovi.

 

 

Sicer pa ?e bi po nekem ?udnem naklju?ju takrat nacifa?izem zmagal bi se isto zgodilo partizanom, ampak takrat bi za razliko to opravili temeljito in niti enemu rde?emu ne bi uspelo zbrisat v Argentino.

 

Tudi iz tega stavka je nekako razumeti naklonjenost do komunistov, kajti gorje nam, ?e takrat ne bi zmagali komunisti...

 

 

 

Druga?e je pa Stanovnik naredil ve? za spravo kot vsi domobranci skupaj saj je vsaj priznal povojne poboje in tudi, da je ?lo za napa?ne odlo?itve in da se to ne bi smelo zgoditi.

 

Zanimivo, ampak ravno Stanovnik trdi, da so povojni poboji pravno utemeljeni.

 

 

 

To mamica tapravega si dobila - iz dna du?e sovra?i partizane in jih vse povpreko ena?i s komunisti. ?e bolj sovra?i Ljubljano saj naj bi komunisti?no revolucijo med vojno na Primorsko "izvozili" iz Ljubljane. Pred tem so se na Primorskem po njegovem borili proti fa?izmu, potem pa so Partizani/komunisti pobijali samo doma?i ?ivelj na idolo?ki osnovi. Prepri?an je da so med vojno partizani sploh v letih 1942 in 1943 pomorili najve? Slovencev in da je Bela garda le ime taborni?kega roda veselih sprehajalcev. Poleg tega je vzgojen v kr??anskem duhu, imajo ga radi na skrajni desnici pa tudi v verskih medijih. Za ?kofa Ro?mana je prepri?an, da je velik humanist in re?itelj Judov izpod krempljev NDH. Dokler so mu ?idovske humanitarne organizacije seveda pla?evale, ko pa so Italijane zamenjali Nemci pa je Ro?man veselo obrnil plo??o in sodeloval v holokavstu skupaj z domobranci, ampak ta del pa gospodu zgodovinarju nekako uide iz spomina.

 

Ti o?itno nisi tako prepri?an. Zato sem mislila, da si bolj komunisti?ne sorte... In ko smo ?e pri "najprej" in "potem" in kaj je u?lo iz spomina: iz zgodovinskih u?benikov je u?o tudi, da so bili slovenski komunisti grozno navdu?eni nad Hitlerjem in celo lobirali, da bi Slovenijo pridru?ili nem?kemu Rajhu - vse do Hitlerjevega napada na Rusijo... Tito je 5. maja 1941 v glasilu KPJ pozval komuniste naj ?im bolj stopajo v nem?ke slu?be. Da se ne lotimo komunistov in njihovega kolaboriranja z Nemci... Ampak ta del je tekom desetletij mnogim u?el iz zgodovinskih u?benikov...

 

 

 

Torej za konec - kaj ima vse to veze z dogajanjem danes na Hrva?kem? In zakaj torej ina?it dogodke izpred sedmih desetletij z dana?njimi?

 

Ne ina?i se dogodke izpred sedmih desetletij. Ampak to, da obojni slavimo vojne zlo?ince. S to razliko, da Hrvatje slavijo tiste, ki so se borili za samostojno Hrva?ko. Mi pa bi bojevnike za samostojno Slovenijo najraje pozabili, slavimo pa tiste vojne zlo?ince izpred sedmih desetletij... Potem se pa mi zgra?amo nad Hrvati, kak?ni so...

 

 

 

haha mamica si ti za ?tose... sem imel celo jebo v JLA, ker nisem hotel postati komunist. Pa sem bil na preverjanju in raportih vsak teden, kjer so mi prali mozag in preverjali ideolo?ko prepri?anje sz vpra?anji "ali si za nas ili za one tvoje" in moj odgovor "pa za nas"

 

No, va?no, da si na? in ne njihov! :P

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Mi pa bi bojevnike za samostojno Slovenijo najraje pozabili, slavimo pa tiste vojne zlo?ince izpred sedmih desetletij... 

 

 

Pa kregate se tudi zaradi zlo?incev, komunistov, kolaborantov itd izpred sedmih desetletij... ;)

Sicer je pa izgleda res to problem in ironija kot mi je nekdo rekel. Slovenci smo prelahko pri?li do svoje dr?ave. 10 dnevna vojna je seveda terjala nekaj ?kode in nekaj ?rtev ampak upam si trditi, da ve?ina ljudi (razen strahu) ni ob?utilo prave vojne. Hrvati so za svojo dr?avo krvaveli nekaj let in so zato na svoj dose?ek ponosni, nam je bila dr?ava (v primerjavi z njim) skoraj ?enkana in zato se s to dr?avo dela tako kot se. Ponavadi, ko se za nekaj bori?, trudi?, krvavi?, tudi bolj ceni?... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za napa?nega se boji?. ?e ukrotim mo?a in pet mulcev, potem naj se on pazi mene...

Mamica, precej se tu ?irokousti?. Ko bodo tvoje kosti pokale na natezalnici ti ne bo koristilo niti to, da si razkrinkala Bossa.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, nekatere tvoje izjave so bile v stilu, kot jih na veliko razlagajo vidni ?lani komunistov in pi?ejo komunisti?ni mediji...

ja ?e si indoktriniran s strani skrajno desni?arske propagande potem res lahko v vsakem druga?e misle?em vidi? komunista in seveda vse kar ni

Nora24, Reporter, Demokracija, Dru?ina ipd so kmunisti?ni mediji, a ne mamica?

 

 

Iz tega se da razumeti, da si prepri?an, da so VSI, ki so bili pobiti, kolaboranti...

 

Nih?e pa nikoli ne omenja kolaborantstva komunistov z Italijani. Sodelovanje Italijanske vojske s komunisti se je za?elo med 8.in10. septembrom 1943 pri zavzetju Gr?aric, kamor so se zatekli vojaki zvesti jugoslovanskemu kralju Petru.

Tako pri zavzetju Gr?aric kot pri zavzetju gradu Turjak 19. septembra 1943 so Italijanski topni?arji odlo?ilno pomagali partizanom, kajti partizani niso znali ravnati s topovi.

Vsi ne, ve?ina pa. Ve?ina je usta?ov pa ?etnikov in seveda domobrancev. Umikajo?i domobranci so na poti skozi Ljubljano, ?e vedno grozili, da naj se ljudje pazijo, ko se bodo vrnili in jo po?gali.

In so se vrnili za vedno - zahodnim zaveznikom se z njimi ni dalo ukvarjati in so jih vrnili, da naj Jugoslavija sama opravi z njimi - in je.

 

Partizani niso znali s topovi, ker to je pa res raketna znanost. Kaj vsega ne prebere? na Nora24. To je sramotenje vsah takratnih ljudi, kot da so ravno z

dreves zlezli. ?e pa si pozabila je septembra 1943 Italija kapitulirala. Takrat so partizanske enote dobile nalogo pobrati italijansko oro?je, da ja

ne bi pri?lo v roke beli in plavi gardi, ter va?kim stra?am. Pri tem so poslali poziv naj se vsi ti vklju?ijo v partizanske enote.

 

Tudi iz tega stavka je nekako razumeti naklonjenost do komunistov, kajti gorje nam, ?e takrat ne bi zmagali komunisti...

A ti pravi?, da si u?iteljica? Ni vse v slovni?nih pravilih, treba je znat razumet kaj pi?e oziroma po moje ti dobro ve? kaj sem napisal, samo se malo zeza? in trola?, ker dvomim, da nisi funkcionalno pismena.

 

Zanimivo, ampak ravno Stanovnik trdi, da so povojni poboji pravno utemeljeni.

A ?e? prosim prebrat in upo?tevat celotno Stanovnikovo izjavo in ne samo tistega, kar pa?e na Nora24. A ti pomagam? Stanovnik je res dejal, da gre za pravno utemeljitev in sicer na osnovi antifa?isti?ne zveze Churchill, Stalin, Roosevelt. Tam je bilo odlo?eno, da je treba fa?izem in nacizem popolno uni?iti

in ne samo premagati. Osumljencen vojnih zlo?inov pa je potrebno ozna?evati kot oboro?ene oziroma razoro?ene sovra?ne osebe zato, da ne bi dobili statusa iz ?enevske konvencije o vojnih ujetnikih. To pomeni, da za te ni bilo predvideno voja?ko sojenje ampak le neka individualna, mogo?e celo arbitrarna odlo?itev. Stanovnik nadaljuje v govoru tisto, kar skrajna desnica pri svojih navedba striktno taji. Stanovnik je nadaljeval, da se je dogajalo, da je pri vzhodnih in zahodnih zaveznikih pri?lo do tega, kar danes imenujejo povojni poboji, ljudje pa so izgubljali ?ivljenja brez pravega sojenja in brez, da bi jim bila za dolo?eno kriminalno dejanje izre?ena pravi?na sodba. Med 2. svetovno vojno pa so se kriminalna dejanja oz. dejanja nacionalne izdaje in vojnega zlo?instva vsekakor dogajala.

 

Ja mamica to je Stanovnik rekel in priznal, da vojni poboji niso bili opravi?ljivi ampak taka izjava pa? ni v?e? desnici, saj je treba vodjo zveze borcev ena?iti s samim rde?im satanom in brezdu?nim morilcem.

 

Ti o?itno nisi tako prepri?an. Zato sem mislila, da si bolj komunisti?ne sorte... In ko smo ?e pri "najprej" in "potem" in kaj je u?lo iz spomina: iz zgodovinskih u?benikov je u?o tudi, da so bili slovenski komunisti grozno navdu?eni nad Hitlerjem in celo lobirali,

da bi Slovenijo pridru?ili nem?kemu Rajhu - vse do Hitlerjevega napada na Rusijo... Tito je 5. maja 1941 v glasilu KPJ pozval komuniste naj ?im bolj stopajo v nem?ke slu?be. Da se ne lotimo komunistov in njihovega kolaboriranja z Nemci...

Ampak ta del je tekom desetletij mnogim u?el iz zgodovinskih u?benikov...

Spet "resnica" iz nora24. Kje ima? to Titovo izjavo, ?e pa je ?e poleti 1940 opozarjal na mo?nost okupacije Juge in zahteval upor proti verjetni agresiji in ozmerjal petokolona?ko obna?anje cerkve, bur?uazije in sploh vlade Cvetkovi?-Ma?ek-Koro?ec? Sam ne mi limat

navedb iz desni?arske propagande, podaj mi originalno izjavo. Od dogovora o nenapadanju med Molotovim in Ribbentropom je KPJ bila edina KP, ki ni upo?tevala navodila Moskve in kominterne.

Ne navajaj navedb manipulatorjev ampak si dejansko preberi originalno izjavo iz 5.5.1941 in tam je brez dvoma ?lo za poziv k protiokupatorskem boju in nikjer ni niti sledi o kakr?nemkoli sodelovanju z okupatorjem. ?e celo dva dni po razglasitvi OF s Mariborski SKOJ-evci 29.4.1941 izvedli diverzantsko akcijo.

 

Ne ina?i se dogodke izpred sedmih desetletij. Ampak to, da obojni slavimo vojne zlo?ince. S to razliko, da Hrvatje slavijo tiste, ki so se borili za samostojno Hrva?ko.

Mi pa bi bojevnike za samostojno Slovenijo najraje pozabili, slavimo pa tiste vojne zlo?ince izpred sedmih desetletij... Potem se pa mi zgra?amo nad Hrvati, kak?ni so...

Glej, ?e nekateri slavijo Domobrance/vojne zlo?ince/izdajalce ne zvra?at tega na celotno nacijo. Slovenija in neko? Juga je bila s partizani zmagovalka vojne proti Nacizmu in iz tega

imamo danes morje in kreg s Hr?ki. Precej?enj del primorskih Slovencev lahko ?ivi v SLoveniji in govori Slovensko ter ne rabijo dnevno poslub?at italijanske slab?izme v stilu sciavi.

?e bi sodelovala z naciji bi bila pora?enka in Italija zmagovalka, ker je dve leti prej kapitulirala in stopila na stran zaveznikov.

 

Ampak mi je pa zanimivo kako daje? dvoli?ne izjave - partizanske akcije ozna?uje? kot kriminal, medtem, ko pobijanje Bo?njakov s strani bosankih Hrvatov pa za borbo za svobodo - mater, da ?loveku pamet stane ob taki logiki. ?e ne razume? zakaj in kako so v Haagu obsodili poveljnike bosanskih Hrvatov, potem res ne vem kaj ?e sploh razlagam. Mednarodno sodi??e jih je obto?ilo in obsodilo za zlo?ine - a res misli?, da so se jih izmislili?

In pa ker ima? rada dogodke izpred 70 let - kaj pa NDH, usta?i, Jesenovac? Kaj je to, borba za samostojnost al eti?no ?i??enje.

 

No, va?no, da si na? in ne njihov! :P

Hja, jaz sem recimo pri 18 letih ?e v skupni dr?avi leta 1988 vedel, da del tihega odpora proti KP je tudi to, da se ne v?lani? vanjo. Pa bi mi bilo oportunisti?no, veliko la?je, ?e bi se, kot recimo najve?ji dana?nji samooklicani antikomunist

desnice JJ. Tudi jaz bi lahko takrat dvignil rd?o knji?ico in bistveno la?je kon?al voja?ki rok, ?e bi razmi?ljal samo o lastnih koristih in ?e bi se

rad prekomol?aril naprej.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A sem mogo?e jaz tisti, ki sem bedak ali pa

 

Namre? v in?pektor, ki ne ve kdo je kriv je v svojem poro?ilu zapisal tole:

 

Signalista, ki bi moral biti ves ?as v vidnem polju ?erjavista, saj komunikacija med njima poteka zgolj prek vidnih signalov, takrat ni bilo v skladi??u....

 

http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/smrt-delavca-v-pristaniscu-samovolja-lahkomiselnost-odsotnost-pravil/440845

 

Torej kako sta lahko sploh delala z zerjavi, ?e je manjkal klju?ni del pri opravljanju?????

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekje je pri?lo do "?uma"... Nisem u?iteljica. Sicer sem eno leto nadome??ala u?iteljico na porodni?kem in sem takrat pa? bila v razredu kot u?iteljica, pou?evala pa sem fiziko na visoki ?oli za vinogradni?tvo in vinarstvo, to je pa tudi vse.

 

Sicer sem pa vesela, da smo Slovenci tako hitro in s tako malo ?rtvami pri?li do svoje samostojne dr?ave. In ravno zato bi morali biti toliko bolj ponosni nase!

 

Ne le v II. svetovni vojni, pa? pa v vsaki vojni so se dogajala izdajstva, dezerterstva in podobno. In vse vojske sveta so streljale dezerterje in izdajalce. To je pa? jasno in znano. Ni? novega. Le da so drugod pobijali res izdajalce in dezerterje in mogo?e kaj iz osebnega ma??evanja. So pa po ve?ini ta grobi??a ozna?ena, urejena, zabele?eno je kdo tam le?i in kdo je izdal ukaz. Pri nas so bili pa za kolaborante razgla?eni vsi, ki se niso strinjali s komunizmom in pa ljudje, ki so se komu zamerili, pa se jim je ma??eval, ker se je lahko, postreljeni so bili po raznih rudnikih, rovih, breznih, brez objave imena, brez objave, ?esa naj bi bili krivi, brez objave imena, kdo jih je ukazal pobiti... 

 

Po nekaterih nepreverjenih podatkih naj bi bilo v slovenskih partizanskih divizijah okoli 15400 partizanov (14. divizija, 15. divizija, 18. divizija, 30. divizija, Tr?a?ka divizija in 1. divizija). ?eprav sem iskala natan?nej?e podatke, jih nikakor nisem na?la. Mogo?e bi si pa? morala vzeti ve? ?asa... 

Po nekaterih podatkih pa naj bi bilo v Sloveniji pobitih med 97500 do 99800 ljudi. Torej je imel vsak slovenski partizan po 6 izdajalcev - ?e so bili vsi pobiti res izdajalci... 

 

Se pa najbr? tukaj vsi strinjamo, da v Sloveniji pa? ni niti enega medija, ki bi poro?al neodvisno, nepristransko in verodostojno...

 

 

Kar se pa Janeza Jan?e ti?e, bi mu morali pa v vsakem kraju postaviti spomenik v vsaj dvakratni naravni velikosti. Mislim, ?e ne bi bilo Janeza Jan?e, kdo bi pa potem bil kriv za ?isto vse? Zdaj ?e ?akam, kdaj bo v ?rni kroniki pisalo, da je do prometne nesre?e pri?lo zaradi premajhnega Janeza Jan?e ali pa zaradi neprilagojenega Janeza Jan?e... :P

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom ponovil -  v teh rovih je ogromno Usta?ov, ?etnikov, Srbov, Nemcev, Kozakov in drugih umikajo?ih se vojsk.

 

Druga?e si pa razlaga? zelo narobe saj teh okoli 94.000 je skupaj vseh slovenskih vojnih ?rtvev in ?rtev povojnih pobojev (naj bi bila to uradna ocena). Od tega je cca 38.000 civilistov v veliki ve?ini na protifa?isti?ni strani kot talcev v vojni, internirancev ipd. Slovenske partizanske enote so imele 29.000 mrtvih. Domobrancev je bilo ubitih med samo vojno in v povojnih usmrtitvah okoli 14.000. Ostalo so mobiliziranci v nem?ko vojsko, ki jih je neznano kje izginilo med 11.000-14.000 in drugi.

 

Kdor zgodovino dobro pozna bo vedel, da so se ravno ob koncu vojne na Slovenskem pojavile umikajo?e se vojske nemcev, usta?ov, ?etnikov, domobrancev in takrat ?e ?tiri jugoslovanske armade, ena bolgarska in sovjetska ter angle?ka. Tako, da je bilo ogromno borbe sploh, ko so umikajo?e se vojske spoznale da so se zna?le v zavezni?kih klle??ah.

 

Kot podatek ?e to samo v bojih z 27.000 nem?kih vojakov, ki so se ?eleli takrat prebiti iz Rijeke proti Ljubljani jih je med Klano in Ilirsko Bistrico pokopano okoli 11.000. 16.000 jih je partizanska armada zajela.

 

Pa ?e mogo?e to, da od 12 milijonov zajetih nem?kih vojakov se jih domov ni vrnilo okoli dva milijona - umrli v zavezni?kih tabori??ih.

 

 

Aja, pa ?e beseda dve o puklastem - ja mamica skoraj povsod v nemoralnih in kriminalnih rabotah se znajde zraven - naklju?je? hehe. Veliko je razkritega, malo pa sodno dore?enega, ker je ena zelo velika zvita lisica in zelo dobro zna izkori??ati pravni sistem - ?e ne druga?e pa tako, da se potrudi da zadeve zastarajo. Ko ga bo? nehala gledati kot boga in ga nehala jemat kot nezmotljivega idola (to je rezervirano za Kim-Jong Una) in ga za?ela gledati kot slehernika z istimi vatli kot vse ostale kriminalce bo? videla, da je zelo velika baraba. Sicer se bo pa v prihodnje ?e marsikaj razkrilo - veliko se je ?e, ostalo pa pride tudi na vrsto, brez skrbi, za vsako poredno rit raste palca.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

K moji ?lahti so po tazadnji svobodi pri?li odborniki za postavitev spomenika ?rtvam pobojev, pri?li so po podpis da se svojci strinjajo in po denar. Svojci so bili odlo?no proti ker bi to pomenilo la? - njihov brat je padel kot pripadnik wehrmachta na ruski fronti.

 

Mama je poznala kar dve mamici ki sta pa privolili in podpisali, ?eprav sta njuna sinova padla v partizanih in sta po njima prejemali partizansko pokojnino. Prav tako je mama dobro poznala nekega gospoda ki je ?e v 80ih hodil na obiske domov v Slovenijo, pa se je njegovo ime vseeno zna?lo na spomeniku.

In potem nekateri govorijo o pieteti...

 

Ampak Mamica, ?e vedno ne vem kaj pa ima vse to veze s hrva?kimi zlo?inci in od kod to, da vendarle niso tako slabi fantje kot jih je prepoznalo sodi??e v Hagu. A mogo?e zarad tega ker so kot katoliki pobijali musli?e?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Kar se pa Janeza Jan?e ti?e, bi mu morali pa v vsakem kraju postaviti spomenik v vsaj dvakratni naravni velikosti. Mislim, ?e ne bi bilo Janeza Jan?e, kdo bi pa potem bil kriv za ?isto vse? Zdaj ?e ?akam, kdaj bo v ?rni kroniki pisalo, da je do prometne nesre?e pri?lo zaradi premajhnega Janeza Jan?e ali pa zaradi neprilagojenega Janeza Jan?e... :P

 

 

A ni "stric iz ozadja" oz. "palcek iz Murgelj" tisti, ki je vsega kriv?  :blink:  :ph34r:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No kako usta?oidi ne morejo ven iz svojih ?evljev - ?e v ?olah otroke u?ijo sovra?tva in klanja. In povrhu to ljudje, ki bi morali u?iti ?isto nekaj drugega in to ne v ?olah ampak v namenskih ustanovah. Hvala bogu, da pri nas pedofilov ne spu??amo v ?ole.

 

https://www.zurnal24.si/svet/ucitelj-verouka-osmosolcem-glave-bi-jim-morali-nabiti-na-kole-302300

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No kako usta?oidi ne morejo ven iz svojih ?evljev - ?e v ?olah otroke u?ijo sovra?tva in klanja. In povrhu to ljudje, ki bi morali u?iti ?isto nekaj drugega in to ne v ?olah ampak v namenskih ustanovah. Hvala bogu, da pri nas pedofilov ne spu??amo v ?ole.

 

https://www.zurnal24.si/svet/ucitelj-verouka-osmosolcem-glave-bi-jim-morali-nabiti-na-kole-302300

Verouk pa?.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://m.24ur.com/novice/crna-kronika/turni-smucar-med-vzponom-na-crno-prst-padel-in-zdrsnil-200-metrov-navzdol-po-pobocju-pri-kamniskem-sedlu-kolesarja-padla-v-grapo.html

 

Sem preveril da ni slucajno 1.april na koledarju, ker kdor je bil kdaj na Kamniskem sedlu ve, da je zadnji del in se kaksen vmes precej strm, poleg tega je sneg!

 

Ok, do tu nic posebnega, ampak pozor KOLESAR!!!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://m.24ur.com/novice/crna-kronika/turni-smucar-med-vzponom-na-crno-prst-padel-in-zdrsnil-200-metrov-navzdol-po-pobocju-pri-kamniskem-sedlu-kolesarja-padla-v-grapo.html

 

Sem preveril da ni slucajno 1.april na koledarju, ker kdor je bil kdaj na Kamniskem sedlu ve, da je zadnji del in se kaksen vmes precej strm, poleg tega je sneg!

 

Ok, do tu nic posebnega, ampak pozor KOLESAR!!!

bil 2x s kolesom nad 2000, prvi? na planiki, drugi? Tr?a?ka ko?a na doli?u. Ampak kolesarjenje beri guranje ....dol je ?lo zgolj od hribarc preko triglavskih jezer do Blata, ostalo safr :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://m.24ur.com/novice/crna-kronika/turni-smucar-med-vzponom-na-crno-prst-padel-in-zdrsnil-200-metrov-navzdol-po-pobocju-pri-kamniskem-sedlu-kolesarja-padla-v-grapo.html

 

Sem preveril da ni slucajno 1.april na koledarju, ker kdor je bil kdaj na Kamniskem sedlu ve, da je zadnji del in se kaksen vmes precej strm, poleg tega je sneg!

 

Ok, do tu nic posebnega, ampak pozor KOLESAR!!!

Ah ti gorski kolesarji. V nosilcu za bidon bi na takih turah obvezno moral biti cepin, to je edino s ?imer se  na zasne?enem pobo?ju lahko ustavi?, pa ?e mal sre?e mora? imeti da ti uspe.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

A si predstavljate kako bi bilo, ?e bi za?eli vsejedci siliti svoje navade veganom, ?e bi heteroseksualci imeli svoje parade ponosa, ali pa kristjani vsiljevati svojo vero vsem ateistom, bognedaj ( :P ) muslimanom. Cel halo.

Ampak vse kontra je pa danes normalno in prileze celo na naslovnico nacionalnega medija kot tole sranje zadnji?: https://www.rtvslo.si/uredniski-izbor/samoidentifikacija-ki-je-osnova-transspolnosti-se-pri-nas-ne-jemlje-za-dovolj-legitimno-da-si-trans/440495

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, RKC res nima zgodovine ?irjenja (mislim da lahko re?emo vsiljevanja) svojih dogem ateistom in pripadnikom ostalih veroizpovedi.

 

Slab primer. :)

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, RKC res nima zgodovine ?irjenja (mislim da lahko re?emo vsiljevanja) svojih dogem ateistom in pripadnikom ostalih veroizpovedi.

 

Slab primer. :)

 

Eeee, to?no zato sem to napisal, pri?akoval sem, da se bo en oglasil. To?no tako bi bilo, takoj bi pametovali. Ampak si uporabil preteklik. ;) ?e se ne motim imajo vedno manj vernikov in podpornikov, pa zato ne kli?ejo k kri?arskim pohodom, jihadu, ali kak?nim protestom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.