Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Ravno nekaj podobnega zanima tudi mene: zakaj ni referendum hkrati z volitvami? Saj menda nismo tako omejeni, da se v istem dnevu ne moremo izre?i o dveh stvareh hkrati?

 

Pa ?e nekaj okoli UTDja:

  1. Pa ?e bi uvedli tudi univerzalno pokojnino? Enostavno bi rekli, da vsak, ki dose?e pogoje, dobi 750? pokojnine. Tisti z minimalnimi pla?ami bi bili gotovo zelo zadovoljni s tako pokojnino. Tisti s pla?o nekaj tiso? evrov naj si pa vpla?ujejo kak?ne "pokojninske stebre" in si s tem pove?ajo pokojnino...
  2. Da bi pa kar vsak dvig na bankomatu in vsako transakcijo obdav?ili... Tale je pa kar malo huda. Ker potem bi tudi tisti mali kmetje, ki do zdaj niso bili dav?ni zavezanci, ker so imeli premalo letnega dohodka, zdaj na lepem bili obdav?eni. Mislim, ?e bi kdo prodal 10 kg ?e?enj, bi kupec moral denar dvigniti na bankomatu - in ?e bi pla?al DDV. Pa prodaja rabljenih stvari bi bila na lepem obdav?ena kot prava trgovina... To se mi zdi pa le malo prehudo, no...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to bi bilo treba dodelat, da bi pri rabljenih stvareh bil nekako opro??en ali pa da se ti vrne iz naslova ?e pla?anega davka. Ampak mene je sezulo, ko sem sli?al, da dr?avo nategnejo za 3,5 milijarde evrov davkov vsako leto. 2. tir je p. dim ob ?em takem. :blink: :blink:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni bilo predlagano s strani Vilija, da bi bil referendum na isti dan kot volitve?

Kdo je potemtakem kriv za dodatne stro?ke?

A se je oblast mogo?e zbala za rezultat?

Kaj v ?vici se tudi ljudje spra?ujejo o stro?kih referenduma? Verjetno ne, ker vedo, da je to najbolj demokrati?no odlo?anje.

Pa? tam niso ovce kot tu pri nas.

In tam je referendum obvezujo? za razliko od na?ega, kjer se na koncu mogotci odlo?ajo, ker ovce pa? po njihovo niso sposobne odlo?ati same in rabijo pastirja.

 

A ti se resno spra?uje? kdo je kriv za stro?ke referenduma in to referendum, kjer sploh ne bi smeli odlo?at ljudje saj gre za nujni infrastrukturni projekt in 99% folka o gradnji ne ve ni? - to je naloga stroke in kvalificiranih strokovnjakov. Na?eloma oblast sploh ne bi rabila zakona spisat, da ti pol taki star?ki odrejajo kaj bomo v prihodnje imeli. Vili se bo prej v grob zvrnil, ampak en star?ek s strici iz ozadja nam bo krojil prihodnost ter zlorabljal demokrati?ne elemente za nagajanje. Ludnica res. Star?ki so zjebali britance z Brexidom, en ko?ni?ar pa misli, da bo isto po?el tukaj.

 

Dej Alex pri polni zavesti izjavi, da ?e bi pri?li vsi ljudje na referendum a resno misli?, da bi zavrnili zakon? Dejno resno te spra?ujem, ker ?e je nekdo tako proti zakonu ima interes, da pride pa naj stane kar ho?e. Ampak ne pride ti 14% volilnih upravi?encev in za ter proti deli cca 500 glasov. In to je ?e drugi referendum s skoraj enakim izzidom in sramota je da niso teli fantki tolk samokriti?ni, da bi odstopili vsaj od ponovitve referenduma. In je za stro?ke je kriv ko?ni?ar in kompanija tako kot so za tisto maketo krivi vladni butlni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole o 3,5 milijarde evrov bi jaz jemala tako, z rezervo. Ker to pomeni, da ?isto vsak dr?avljan Republike Slovenije (od novorojen?ka do tik-pred-truplom) dr?avo vsako leto ogoljufa za 1700 evrov oz. ?isto vsak dan (delovne dni, sobote, nedelje in praznike) za 4,64?.

 

Enostavno ne verjamem, da ?isto vsak dr?avljan ?isto vsak dan utaji za 4,64 ? davkov...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole o 3,5 milijarde evrov bi jaz jemala tako, z rezervo. Ker to pomeni, da ?isto vsak dr?avljan Republike Slovenije (od novorojen?ka do tik-pred-truplom) dr?avo vsako leto ogoljufa za 1700 evrov oz. ?isto vsak dan (delovne dni, sobote, nedelje in praznike) za 4,64?.

 

Enostavno ne verjamem, da ?isto vsak dr?avljan ?isto vsak dan utaji za 4,64 ? davkov...

Tudi jaz. Tole so bolj ugibanja kot neki resni izra?uni. Sicer so pa tudi Finci po preizkusni dobi UTD-hitro ugotovili, da je to utopija in da potrebujejo precej ve? denarja kot so planirali in so ga ukinili. Nekaj podobnega preizku?ajo ?e vedno na Nizozemskem in v Kanadi. Bomo videli, kako se bo tam obneslo. Sama ideja je stara skoraj 400 let a je ni nikoli nih?e resno uveljavil.Zanimivo je, da je velik zagovornik tega tudi Muller (da, lastnik Muller drogerij).Ko so ga vpra?ali, kaj je za za?etek storil za svoje delavce ni znal odgovoriti. Mimogrede, ve?ino prostega ?asa pre?ivi na svoji pregre?no dragi jahturini v marini v Izoli. Da, prav ste prebrali-v Izoli.So pa druga?e najve?ji zagovorniki UTD-ja levaki in zanimivo-razli?ne cerkve po svetu. Kot lahko vidimo so to razni mese?niki .Verjetno vam je jasno, koliko je v ?ivljenju res delal.

Ko je bil pred dvema letoma seminar na to temo v Mariboru so se prijavili samo predstavniki levih strank. To pove vse o mo?nostih, da bi lahko neko? ta davek sploh uvedli.Nadalje,po analizi bi bila zgornja meja v Slo. 300?.Pa ?e to ne bi bilo vse v ke?u ampak 250 v ke?u in 50 v nekak?nih bonih, ki bi jih lahko darovali ne vem komu in za kaj ?e.Pri tem bi bili spet izvzeti upokojenci... bla, bla, bla...Najbolj je bosa tista, da bi s tem denarjem tudi pokrivali podjetja in privatnike, ki jim drugi niso pla?ali in bi Durs potem izterjal denar od nepla?nikov in ga vrnil v ta sklad. Pa delo na ?rno bi izkoreninili... In ?e par zrelih so si pripovedovali.?e bi bilo to izvedljivo bi to dr?ava takoj naredila ?e sedaj.V glavnem sanja svinja kukuruz.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  1. Pa ?e bi uvedli tudi univerzalno pokojnino? Enostavno bi rekli, da vsak, ki dose?e pogoje, dobi 750? pokojnine. Tisti z minimalnimi pla?ami bi bili gotovo zelo zadovoljni s tako pokojnino. Tisti s pla?o nekaj tiso? evrov naj si pa vpla?ujejo kak?ne "pokojninske stebre" in si s tem pove?ajo pokojnino...

 

To bi ?e tako mogli. Ne pa, da siromak, ki je bil celo ?ivljenje na minimalcu, na koncu nima za pre?iveti. Sploh ker ponavadi se tak ?e celo ?ivljenje matra, da nekaj ustvari, na koncu pa ?e dostojno ne more? biti pokopan. 

 

 

Tudi jaz. Tole so bolj ugibanja kot neki resni izra?uni. Sicer so pa tudi Finci po preizkusni dobi UTD-hitro ugotovili, da je to utopija in da potrebujejo precej ve? denarja kot so planirali in so ga ukinili. Nekaj podobnega preizku?ajo ?e vedno na Nizozemskem in v Kanadi. Bomo videli, kako se bo tam obneslo. Sama ideja je stara skoraj 400 let a je ni nikoli nih?e resno uveljavil.Zanimivo je, da je velik zagovornik tega tudi Muller (da, lastnik Muller drogerij).Ko so ga vpra?ali, kaj je za za?etek storil za svoje delavce ni znal odgovoriti. Mimogrede, ve?ino prostega ?asa pre?ivi na svoji pregre?no dragi jahturini v marini v Izoli. Da, prav ste prebrali-v Izoli.So pa druga?e najve?ji zagovorniki UTD-ja levaki in zanimivo-razli?ne cerkve po svetu. Kot lahko vidimo so to razni mese?niki .Verjetno vam je jasno, koliko je v ?ivljenju res delal.

Ko je bil pred dvema letoma seminar na to temo v Mariboru so se prijavili samo predstavniki levih strank. To pove vse o mo?nostih, da bi lahko neko? ta davek sploh uvedli.Nadalje,po analizi bi bila zgornja meja v Slo. 300?.Pa ?e to ne bi bilo vse v ke?u ampak 250 v ke?u in 50 v nekak?nih bonih, ki bi jih lahko darovali ne vem komu in za kaj ?e.Pri tem bi bili spet izvzeti upokojenci... bla, bla, bla...Najbolj je bosa tista, da bi s tem denarjem tudi pokrivali podjetja in privatnike, ki jim drugi niso pla?ali in bi Durs potem izterjal denar od nepla?nikov in ga vrnil v ta sklad. Pa delo na ?rno bi izkoreninili... In ?e par zrelih so si pripovedovali.?e bi bilo to izvedljivo bi to dr?ava takoj naredila ?e sedaj.V glavnem sanja svinja kukuruz.

 

 

Tudi socializem in komunizem v teoriji funkcionirata. Nasploh je najla?je razsipavati in imeti take ideje s tujim denarjem. V prakso spraviti tak projekt je pa nemogo?e. Me pa ne presene?a, da so bile le leve stranke na seminarju. Oni ful radi pomagajo s tujim denarjem... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je bil pred dvema letoma seminar na to temo v Mariboru so se prijavili samo predstavniki levih strank. To pove vse o mo?nostih, da bi lahko neko? ta davek sploh uvedli.Nadalje,po analizi bi bila zgornja meja v Slo. 300?.Pa ?e to ne bi bilo vse v ke?u ampak 250 v ke?u in 50 v nekak?nih bonih, ki bi jih lahko darovali ne vem komu in za kaj ?e.Pri tem bi bili spet izvzeti upokojenci... bla, bla, bla...Najbolj je bosa tista, da bi s tem denarjem tudi pokrivali podjetja in privatnike, ki jim drugi niso pla?ali in bi Durs potem izterjal denar od nepla?nikov in ga vrnil v ta sklad. Pa delo na ?rno bi izkoreninili... In ?e par zrelih so si pripovedovali.?e bi bilo to izvedljivo bi to dr?ava takoj naredila ?e sedaj.V glavnem sanja svinja kukuruz.

 Ja logi?no da levaki, desnih seveda ni, ker oni pa res ne bi ni? za ljudi dali, ampak raje ?e kaj bogata?em primaknili v obliki ni?jih obdav?itev dobi?kov ipd. Ne vem zakaj zanje tolk navija?, da imam ob?utek, kot da si nek velekapitalist. :jezicek:

 

Druga?e pa tole s 300 EUR ni ne ti? ne mi? in navadna bu?a. S tem denarjem se ne da pre?iveti in je globoko pod pragom rev??ine. ?e se gre v to je 500 EUR minimum in edino tisti, ki si upa s tako cifro lahko naredi nekaj - vse ostalo, pa se tudi sam strinjam, je pa pa? brezveze.

 

Druga?e je pa res, da ljudje nismo zreli za komunizem v tisti prvinski obliki saj smo preve? nagnjeni k goljufanju tako pri davkih, kot pri drugih stvareh. Ko bomo enkrat to doumeli se da narest sistem, ki ne bo ravbarski in ne izkori??evalski. Ja to ni utopija to je mo?no, le v glavi je treba narest premike in postavit prave vrednote - la?, zavajanje, goljufanje, kraja, itd pa bi spet morali postati grehi za katere bi bilo treba odgovarjati. Dokler se to ne bo zgodilo pa pa? nismo zreli in smo ve? ali manj tukaj na voljo elitam za stri?enje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma dobro, nekateri na?i "strokovnjaki" mislijo da so najbolj?i in nenadomestljivi in domi?ljavi in potem kao izsiljujejo za pla?e. Poznam jaz take ti?e. In ?ez kako leto pridejo z uhlji dol prosit, ?e jih vzame? nazaj.

 

Ponavadi se ne vtikam v vsako firmo ampak.. Danes govoril s prijateljem, ki dela tam (Adria tehnika). Je rekel, da so pogoji sedaj (ko je ?lo ven polno provokatorjev) bistveno bolj?e vzdu?je. Pa to re?e ?lovek, ki je sicer kar flegma, pa so mu isto pri?li do ?ivega. Tako da zna biti, da tvoja misel kar dr?i. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A mi lahko en prosim nekaj razlozi. Sem redno zaposlen v javnemu zavodu in so nedavno nazaj sprejeli kao nov sklep, da v primeru da delam na praznik sem upravicen samo do dodatka za delo na praznik ne pa do ur! Sepravi kot primer navajam: Konec marca oz. zacetek maja sem imel +10h in sem potem delal 1.5 in 2.5 (praznik), 3.5 bo stanje mojih ur se vedno +10, saj sem prejel samo dodatek za delo na praznik ne pa ur. Mislim WTF!. V primeru da na praznik ne delas ostanes na istem z urami le do dodatka nisi upravicen.  Delam v strezbi in moj delavnik ni od ponedeljka do petka, ampak vse petke svetke, praznike itd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako prosim... ?e je tako kot si napisal te probajo na suho. Vsaka ura se mora ?teti, dodatek za delo na praznik je pa dodaten % saj je ura dela v soboto, nedeljo ali praznik vi?ja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pa? javni sektor, kjer itak nih?e ni? ne dela in samo izkori??ajo tiste, ki so v zasebnem sektorju. In tisti v zasebnem sektorju nimajo nobenih pravic, tisti v javnem pa vse in ?e ve?. No, ?e so doktorji, jih res tudi imajo...

 

Tudi moj mo? dela v javnem sektorju in ima enako: ?e je za praznik doma, dobi ve? kot ?e je za praznik v slu?bi...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam. Zadnji? sem bil na upravni enoti pozitivno presene?en nad hitrostjo. Vrsta je bila do vrat, pa je ?lo vseeno hitro, in so bili obenem zelo prijazni. Tako, da  :bravo:

Po?ta............................................. :vskalo:  :vskalo:  :vskalo:  :vskalo:  :vskalo:  :vskalo:  :vskalo:  :vskalo:  :vskalo:, vse gre ro?no, vsako pla?ilo preverjanje in prepisovanje osebnih podatkov, podpis tu, podpis tam, pildki, z besedo, s ?tevilko.........pol pa ?e snickers v akciji

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako pravijo, da je prihodnost na?e mobilnosti edino v "car sharingu"

 

Poglejte kak?ne te?ave imajo Kitajci z bicikli:https://www.theatlantic.com/photo/2018/03/bike-share-oversupply-in-china-huge-piles-of-abandoned-and-broken-bicycles/556268/

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?e vse za ponucat, sam oni pa? majo vi?ka.....vzamem 5.000 komadov

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je koncept kapitalizma v vsej svoji negativni veli?ini - mi pa ?e danes ni jasno zakaj ga toliko ljudi obo?uje. Kapitalizem v taki obliki kot je danes dolgoro?no ni vzdr?en pa ?e se vsi zagovorniki na trepalnice postavijo.

 

Ne pozabit situacije, ko se je za?ela kriza in ko so na parkiri??ih ostali milijoni neprodanih avtov, katere so nato posku?ali prodati po proizvodnih cenah pa tudi to ni ?lo.

 

Zdej bom povedal nekaj bogokletnega za kapitaliste. ampak za prihodnost bo potrebno logiko zamenjat. verjetno v smeri izdelave izdelkov za znanega kupca. Se pravi rabi? avto, ga naro?i? in ti ga naredijo ter pripeljejo v roku meseca, najve? dveh. Se pravi nobenih zalog, nobenih vi?kov, nobene nepotrebne potrate surovin in energije.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.