Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Boss ko sem jaz ?ivel u Ljubljani je bilo nadomestilo za stavno zemlji??e za 2 sobno stanovanje cca 30 ojrov.

Bajta u Medvodah je cca 60 ojrov. Ne vem kako haciendo mata tvoja :hudicek:

Ej Jures a nisva u isti ob?ini ?zmeden? Pa mava cca istga dvoj?ka

 

Ne vem, kje si ti bil prej ampak obstaja to?kovnik za vi?ino obdav?itve in ve? kot ima? infrastrukture, povezav, bolj?o lokacijo dra?ji je bil davek imenovan "nadomestilo za uporabo stavbnega zemlji??a", ki je sam po sebi neustaven saj izvira ?e iz ?asa prej?njega sistema, ko uradno nismo bili lastniki zemlji?? ampak uporabniki.

 

Druga? pa hi?a ni ni? posebnega ocenjena na cca 400k? po Gursu pred krizo. Verjetno bi danes zanjo te?ko dobil 300k? ampak to ni poanta vsega tega.

 

Aja pa nadomestilo je vsaka ob?ina dolo?evala po svoje.

 

Kar se cerkve ti?e pa, grem stavit da njihovi objekti ne bodo obdav?eni.

 

Kot sem bral zakon so cerkveni objekti obdav?eni - mislim, da edino ambasade so izlo?ene iz obdav?itve, ker je tako tudi drugod.

 

Ta davek na neprimi?nine je po mojem upravi?en, ker do sedaj se je pla?evalo res simboli?no pa ?e ful stanovanj in celo hi? je praznih.

 

?al je bistveno prepozno in na nepremi?ninskem trgu so se zato v zadnjem desetletju in pol pojavile take anomalije, da je ?isto zme?an in nerealen. ?e bi bil davek postavljen v sredini 90-ih danes ne bi imeli dvo sobna stanovanja v Lj po 120-150k? ampak po recimo 60-70k?. Hi?e ne bi bile v Lj po 400-500k? ampak po rcimo 200k? ipd. In definitivno ne bi bilo toliko nenaseljenih nepremi?nin, ki niso nikomur v korist.

 

?e enkrat, davek je potreben (poznajo ga skoraj vsi), o vi?ini pa bi se dalo razpravljati saj trenutna je previsoka pa kakor koli vzamemo in glede neustrezne vi?ine dobi Bratov?kova en velik minus.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fora je da so skoz lapal kako dejansko mislijo ulovit une ko imajo ve? nepremi?nin. Sedaj jih lahko ima? 20 pa bo? pla?al isto kot z eno. Bojo pa sedaj parcele ki do sedaj niso bile obdav?ene (nadomestilo) obdav?ili. In ja prav zanima me al bo cerkev plunla za vse cerkvice v vsaki vasi in rupi pa une skromne gozdove tud kaj cekinov.

 

Boss ko sem jaz ?ivel u Ljubljani je bilo nadomestilo za stavno zemlji??e za 2 sobno stanovanje cca 30 ojrov.

Bajta u Medvodah je cca 60 ojrov. Ne vem kako haciendo mata tvoja :hudicek:

Ej Jures a nisva u isti ob?ini ?zmeden? Pa mava cca istga dvoj?ka

 

jaz sem na kmetih :P ma? ve? zemlje zgleda

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, kje si ti bil prej ampak obstaja to?kovnik za vi?ino obdav?itve in ve? kot ima? infrastrukture, povezav, bolj?o lokacijo dra?ji je bil davek imenovan "nadomestilo za uporabo stavbnega zemlji??a", ki je sam po sebi neustaven saj izvira ?e iz ?asa prej?njega sistema, ko uradno nismo bili lastniki zemlji?? ampak uporabniki.

 

Kvadrat obvoznica celov?ka vodnikova,?i?enska. ?e zmeraj se mi zdi velik.

 

jaz sem na kmetih :P ma? ve? zemlje zgleda

 

Ma kakih kmetih. Ti ma? Zoki shop na pe? razdalji, jaz pa 3 km

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kvadrat obvoznica celov?ka vodnikova,?i?enska. ?e zmeraj se mi zdi velik.

Ma kakih kmetih. Ti ma? Zoki shop na pe? razdalji, jaz pa 3 km

 

huh... o?itno so stanovanja bistveno ni?je vrednotena... verjetno tudi zato, ker je samo stanovanje brez zemlje okoli nepremi?nine. Pol pa so za hi?e z malo zemlje okoli (cca 500kvadratov), cifre ?ist v neki drugi dimenziji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

huh... o?itno so stanovanja bistveno ni?je vrednotena... verjetno tudi zato, ker je samo stanovanje brez zemlje okoli nepremi?nine. Pol pa so za hi?e z malo zemlje okoli (cca 500kvadratov), cifre ?ist v neki drugi dimenziji.

 

Da ni to kaka vila v ro?ni :zvizga:

 

Korde?u na vi?jem sodi??u povi?ana kazen s 5 let na 6,5.

Mogo?e bo pa p?as zalavfal za vse k so po ?epih tla?li

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ni to kaka vila v ro?ni :zvizga:

 

Sicer je v ro?ni sam to je hi?a letnik 1973... cca 180 kvadratov neto bivalne povr?ine. Skratka ni? pretresljivega - sej je Jures, recimo videl, da to ni nobena vila.

 

 

Dobra novica in spodbuda za Ivana. Kar naj se prito?i, ?e na 4 leta naj mu podalj?ajo pa ene 100k? kazni. :harhar:

 

Hehe, nesramen si :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer je v ro?ni sam to je hi?a letnik 1973... cca 180 kvadratov neto bivalne povr?ine. Skratka ni? pretresljivega - sej je Jures, recimo videl, da to ni nobena vila.

 

 

s kmetijskimi dodatki

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot prvo, definirat je treba kdo je levosu?en. Z nekatere o?itno vsak, ki nadboga Majerja ne kuje v zvezde - pa? po principu primitivne politi?ne kulture: kdor ni znami je zagotovo proti nam. Da bi bila stranka Bratu?kove Pozitivna Slovenija leva stranka se tudi nebi dalo re?i, ker ?e je kapitalist Janković levi?ar, potem sem jaz Peter Bicikel. Je srednje desna. Tam je kar precej gne?e (vsi ho?ejo biti roza), edino Jan?a s svojo pokon?no dr?o (gro?njo narodu z vojsko) odstopa skrajno desno.

 

?e ?e deli? ukrepe na desnosu?ne in levosu?ne, davek na finan?ne transakcije je delo tvoje desnosu?ne vlade. In ne, ni mi v?e? ne eno in ne drugo. Saj verjetno se motim, ampak daje? ob?utek da pa je tebi v?e? vse, kar je desnosu?nega. (sam si za?el kaj je komu v?e? :P )

 

Levosu?ni so ponavadi tisti, ki ne razmi?ljajo kot desnosu?ni.In ja,?ivilja spada med levosu?ne, ker ima podporo brkota in murgelj?ana=levosu?ni.

Zdej, pri nas so in levosu?ni in desnosu?ni itak vsi enaki, le da se "levosu?ni" vozijo v te?kih makinah, imajo vile, imajo jahte, jedo kaviar in je to normalno, desnosu?ni pa ?e imajo to vse na?teto, sigurno nekaj prikrivajo in so pod rubriko-sumljivi.

Tako nekako bi definiral stanje levo-desno pri nas. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se ?e da kje videti koliko je vrednost svoje nepremi?nine po GURSovih podatkih, ker ko je bila cenitev je ?e ni bilo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ha ha

http://drugidom.net/tag/sds/

 

Samo najbolj zanimivo pa je, da uporabljamo slovenci pojme, za katere sploh nimamo blage veze....na primer:

 

tajkun - je ?astljiv izraz spo?tovanja na Japonskem (gospodarstvenika, uglednega politika, kulturnika...etc)

 

desnica/levica - izraz, ki je nastal po naklju?ju v francoski revoluciji, ko so se ljudje kon?no uprli in odlo?ili da se odcepijo od Boga in cerkve ter so stopili na levo stran kralja v podporo revoluciji in nastal je izpraznjen prostor na desni, gre za ?isti prostorski izraz...

Kjer je desna stran predstavljala podporo kralju in ?e naprej sodelovanje s cerkvijo, leva pa revolucijo in demokracijo - danes je to obrnjeno povsem, saj na desni poudarjajo demokracijo v skrajnost

 

komunizem....kot sovra?ni izraz, beseda izhaja iz latinske besede communis, kar pomeni skupno mnenje, skupna uporaba, komunikacija...skratka enotnost, komuna....torej neke vrste demokracija

 

Danes je vse na glavo in v peeezdi

 

 

 

A se ?e da kje videti koliko je vrednost svoje nepremi?nine po GURSovih podatkih, ker ko je bila cenitev je ?e ni bilo.

 

mislim da je Nata?a vse ukinila.....

popravek vrednost je ?e na GURSovem portalu, ampak lastnik je zbrisan

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisal sem, da jim dam eno leto...na pol leta je mimo - s tem, da od aprila parkplac ni bil zaseden ve? kot pol.

http://www.gostilnaprisefu.si/

 

To ni Ljubljana, da bi se tukaj ?pilali hoh gostilno, hrana je bila zelo dobra a tega se nih?e ni najedel + cena. V radiusu 1000m ima? Jezero, Na klancu, 3 picerije, Kitajskega Laboda, kme?ke pojedine pri Mihovcu, Pr Bencak, malo naprej zelo veliko hribovskih postojank, Legastja, Katarina....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@JureS - men je ?e sam zunanji izgled bajte tok "?e?ki", da bolj ne bi mogel bit, prov tak odbijajo?, ne znam pojasnit zakaj. :huh:

 

Noter pa seveda ?e nisem bil in kot ka?e niti ne bom. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@JureS - men je ?e sam zunanji izgled bajte tok "?e?ki", da bolj ne bi mogel bit, prov tak odbijajo?, ne znam pojasnit zakaj. :huh:

 

Noter pa seveda ?e nisem bil in kot ka?e niti ne bom. :D

 

Jaz sem bil ene parkrat, ?e predno so jo uni?ili s tem resni?nostnim ?ovom - pica je bila takrat izredno okusna.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@JureS - men je ?e sam zunanji izgled bajte tok "?e?ki", da bolj ne bi mogel bit, prov tak odbijajo?, ne znam pojasnit zakaj. :huh:

 

Noter pa seveda ?e nisem bil in kot ka?e niti ne bom. :D

 

ker je bla to v?as gostilna pr kralj, pol pa picerija....pred tem pa ?tala...no kidding

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej po izgledu je ?e zmeraj bolj kot ne "gospodarsko poslopje" kot se tej zadevi uradno re?e, hehe. <_<

 

Tudi to je Slovenija; :(

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/pr...oskodovana.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vilo bo? enkrat podedoval zgleda B)

 

Aja vi2 sta o vili na Vicu debatirala, ne o Bossovi logaski kmetiji? Ja to je pa vila, ma kaj vila, cel grad saj ga varujejo izurjeni lokostrelci. No kidding!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja vi2 sta o vili na Vicu debatirala, ne o Bossovi logaski kmetiji? Ja to je pa vila, ma kaj vila, cel grad saj ga varujejo izurjeni lokostrelci. No kidding!

 

Ah, nisi ti vsega videl - ne pozabit na ninđe pa samuraje... tud te mamo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne more? verjeti, koliko teh njegovih besed se je uresni?ilo. ?eprav je bil

preprost, neizobra?en, pa je pri dosti ?em imel prav. Tudi o

spreobrnjencih. Ti so res najslab?i.

 

 

 

 

Glasovni testament Ivana Krambergerja

“Dragi Slovenci!”

Val 202, 26. 12. 2012, Aktualno, Poslu?aj

(Embedded image moved to file: pic24507.jpg)

 

Foto: Bobo

“Dragi Slovenci, odkrito vam povem, niso ?e tisti pravi hudi ?asi, pri?li

bodo hudi ?asi. To se sploh ne moremo zavedati, kak?ni ?asi bodo pri?li,

dragi Slovenci.

Dragi Slovenci, povem vam, kar sem govoril ?e v Celju pred dvema letoma ,

toliko reve?ev, toliko bogata?ev, slovenska zemlja ne bo imela, kot jih bo

imela sedaj. Ogromno tovarn bo propadlo, koliko vas bo brez kruha? To so

velikanske napake, zapomnite si, kaj sem vam rekel.”

Glasovni testament Ivana Krambergerjapovezuje misli enega zadnjih

Krambergerjih govorov iz leta 1992, sporo?enega mesec dni pred njegovo

sluteno smrtjo. Objavljamo jih kot nagovor na?emu ?asu, kot opomin nam

samim, ki nam je od takrat minilo in nekam izginilo to?no dvajset let. Kot

zvo?no prerokbo, ki se nam je medtem zgodila v polni meri.

Delo je je nastalo iz ?e neobjavljenih posnetkov.

Avtor zamisli in re?iser zvo?nih fragmentov: Igor Likar

Izvirni tonski posnetki: Jo?e Pirman

Sooblikovalca zvo?ne podobe: Nejc Zupan?i?, Darja Hlavka Godina

O pokvarjenih in spreobrnjenih Janezih

Jaz sem veren ?lovek. Grem v?asih k ma?i. Tudi danes, preden sem pri?el sem

med vas, sem zmolil en o?ena?, da bi bilo lepo vreme! In poglejte: imamo

plavo nebo! ?e bi komunisti bili tu ? bi de? ropotal po njih kot hudi?!

(Embedded image moved to file: pic12561.jpg)

 

Foto: Bobo

Ampak da me zdaj ne boste narobe razumeli: Jaz ne ?infam tistih komunistov,

ki so po?teni. Niso vsi komunisti lopovi, Dragi Slovenci. Tako kot tudi

niso vsi duhovniki pokvarjeni.

Dragi Slovenci, kaj ho?em re?i. Kar se Janez nau?i, to Janez dela. Pri nas

pa se je najla?je nau?it spreminjat prepri?anje. In ?e se Janez nau?i

spreminjat svoje prepri?anje, ?e se nau?i obra?anja za koristmi, bo to

po?el nenehno. Na va? ra?un. Vid’te ti so najbolj pokvarjeni. Danes je

komunist, jutri je cerkven.

Zato pravim, tisti ta pravi komunisti, so to tudi ostali, dragi Slovenci

…Ta pa se obra?a kot veter, sem pa tja. To so najslab?i lumpi. In na

nesre?o jih je med nami veliko.

O demokraciji koritarjev

Pravim: Tako dale? je pri?lo pri nas, tako dale? je ?la ta la?na

demokracija: eni bogatijo, da ne vejo kam z denarjem, drugi pa so taki

reve?i, da niti za kruh nimajo.

Vidite, ponoreli so! Ponoreli so: vsak bi rad bil minister, v vladi, v

nadzornem svetu, zakaj ne?e biti delavec, zakaj no?e biti vratar, zakaj ne

gre noter v ?elezarno, na primer, naj tam ?vica pri kotlu. Samo pri koritu

bi radi b’li, radi bi dobro ?iveli ? na va? ra?un.

Vidite, dragi Slovenci, toga mora biti en krat kon’c! Zato pomnite: edino

Kramberger je ta, ki se bo boril za pravilno razdelitev.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem bil ene parkrat, ?e predno so jo uni?ili s tem resni?nostnim ?ovom - pica je bila takrat izredno okusna.

 

Tud js sem bil, pa je blo zakon.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.