Skoči na vsebino

Mazda 6 - kolesa


Matko

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni vsi Mazdo-ljubci. Ponosno se javljam kot novi lasnik Mazde 6 1.8. Kupil za 11.8 k ?tiri leta staro. Hmmm ... ?udovito :D

 

Moram pa sedaj gume menjat (gor so zimske), pa je dimenzija 195/65/15. Vidim pa na forumu, da dajate kar malo ?ir?e gumice gor. Kaj mi priporo?ate (ne mislim znamko, ampak dimenzijo). Pa zaenkrat nimam namena novih plati?? kupovat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni vsi Mazdo-ljubci. Ponosno se javljam kot novi lasnik Mazde 6 1.8. Kupil za 11.8 k ?tiri leta staro. Hmmm ... ?udovito :D

 

Moram pa sedaj gume menjat (gor so zimske), pa je dimenzija 195/65/15. Vidim pa na forumu, da dajate kar malo ?ir?e gumice gor. Kaj mi priporo?ate (ne mislim znamko, ampak dimenzijo). Pa zaenkrat nimam namena novih plati?? kupovat.

 

Glede na to da ima? vrjetno to dimenzijo napisano v karton?ku bo? te?ko sparvil ?ir?o gumo na isti col oz. bo? moral zadevo homologerat. Jst bi ti priporo?u 215/60-15 ker bi ti ?tevc s temi pnevmatikami ?e najmanj lagal. Samo z homologacijo bi znal met probleme ker se ponavadi homologera ve?ji col ter ?ir?a pnevmatika. ?e pa misli? v kratkem na 16" bi ti pa priporo?u 225/50-16 ali pa 215/55-16.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me veseli,da si zadovoljen z nakupom. :bravo: Glede feln in gum,pa ti bo na? dr.Guma-Labi povedal vse kar ?eli?! :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

matko, ce mislis pustit gor jeklena platisca, ki so mimogrede siroka 6" potem absolutno otpade katerikola druga dimenzija razen 195/65 15. Pri teh platiscih je ze 195 (pre)siroka guma (balon efekt)...ce bi dal npr. 205/60 15 potem bo efekt slabsi pa se homologirat moras.

V dimenziji 195/65 15 priporocam indeks V (se pravi 195/65 15R 91V) in Bridgestone ER300 (so mal bolj sportne)

 

drugace pa mas homologirano se 205/55 16 (nakup novih felten, +350-400eur dalje)

in pa 215/45 17 (+450-500 dalje)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na mo? motorja jaz ?ez dimenzijo 205/55 R16 sploh ne bi preve? gledal, ker si bo? samo poslab?al zmogljivosti in pove?al porabo, ve?jega efekta pri stabilnosti ali vodljivosti pa ne bo. Pri tem pa bo? ?e bolj ob?util kolesnice v kolikor je dimenzija gum ?ir?a.

 

Z dobrimi litkami pa tudi 195/65 R15 ne zgledajo ?voh. ;) Ker pa pravi? da ne misli? menjat plati?? je pa tako, da je to edina dimenzija, ki sme biti na serijskih plati??ih brez, da bi bilo potrebno homologirati.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6ka na 17kah res noro zgleda, se spla?a razmislit, je pa res kot so ?e kolegi omenli, da je pa estetika verjetno tut ena redkih stvari ki jih pri tem dobi?, pa ?e ta je stvar okusa! :D

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.