Skoči na vsebino

Navigacija Garmin N?vi 350 in Adriaroute


Boss

Priporočeno sporočilo

  • 4 tedne kasneje...
  • Odgovori 197
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Vse stare pome?e? dol in nalo?i? samo nove nazaj in glej ga zlomka vse dela. :D

 

 

Preverjeno.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A mora? odzipat vse v eno mapco? It.Hr.Au, in slo?

 

Ne ni treba.

Da? vsako posebej in potem tudi vsako posebej nalo?i? na NUVI, s porgamom POIloader.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sistem delovanja POI to?k je pri Garminu res enostaven. V mapi na N?viju, kjer so shranjene POI (garmin/poi) to?ke se vedno generira file poi.gpi. S takim imenom pa? vedno generira poiloader. Re?itev je popolnoma enostavna, ?e no?e?, da ti povozi prej?njo razli?ico poi to?k. Ime starega fajla najprej spremeni? iz poi.gpi v recimo poi1.gpi. Ko nalo?i? novega s poiloaderjem pa? ta dobi ime poi.gpi.

 

Sistem je tudi tako pameten, da lahko naredi? razli?ne sete poi to?k in jih pa? shranjuje? pod razli?nimi imeni, va?no je le, da je kon?nica enaka in sicer gpi. Brez skrbi glede imen saj n?vi vse datoteke s kon?nico gpi in se nahajajo v POI mapi isto?asno upo?teva in tudi prikazuje med navigacijo. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@poky: eno vpra?anje imam zate. Ima? kje navodila za namestitev Garmina na N95. Enemu kolegu sem probal zrihtat, pa mu ne poka?e mape.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Evo danes sem kon?no lahko preizkusil svojo najnovej?o igra?ko Garmin nuvi 200 z nalo?eno celotno evropo in adriaroute (thank's to boss :rispekt: ).

Destinacija: Miramar (bil sem prvi? tam tako da nisem mel pojma kam in kako)

Uglaunem vse super in o.k. dokler me ni GPS pripeljal do neeeeverjetno ozkih uli?ic Trsta in okolice, tam pa se je veselica za?ela, najprej me je poslal v enosmerno, :blink: o.k. ni panike uberem drugo pot, potem me po?lje po tako ozki uli?ici da sem moral zlo?iti ogledala ?e nisem hotel z njimi drsati po avtomobilih in zidu <_< , in ko pridem ?e skoraj do konca uli?ice (cca.1,5 km dolga "bli?njca") znak za delo na cesti in uli?ica zaprta :( , rikverc cca. 1km (z zlo?enimi ogledali), o.k. si re?em saj mi mogel vedeti, gremo naprej, na koncu trsta (zraven ceste so tiri, ?e gdo pozna) me usmirja desno , pridem do kri?i??a pa dve desne ?zmeden? (na zemljevidu samo ena!!!) itak zapeljem v prvo.....eeeee...wrong <_< popizdim ga ugasnem in grem po smerokazih za slovenijo (the good old way).

 

Skratka malo me je razo?aral, sem opazil da ga ni vedno najbolje slepo poslu?at, ali pa pa? jaz rabim ?e malo vaje, kaj pa vem.

Pa moti me tudi da ti pi?e npr. ?e 10m do kri?i??a ti si pa u bistvu ?a tam (v mestu kjer so uli?ica ena pri drugi je to malo kriza).

 

No ja, saj mu bom ?e v kratkem dal popravni izpit (takrat pa bolje za njega da....) :ph34r:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm,madmax,ne me stra?it z takimi.Pa valjda mora to nekako delovat.Probaj ?im prej spet na kako pot

in poro?aj kako in kaj.Glih zdej se odlo?am tudi sam za nakup. :whatever:

 

BDW-kak?na je pa razlika med 200-ko in 250-ko?Meni se zdita na pogled in tudi po karakteristiki

popolnoma enaka,le v ceni se razlikujeta.Ali ni samo to?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je tudi Garmin streepilot (moram pogledat tocno kater model) 2x narobe kazal izhod iz avtoceste...

Baje v Nemciji Garmin je najmanj popularen in najmanj zanesljiv...(to ne morem zagoto trditi, ker sem slisal in ne testiral)

 

Sam madmax miramar je sam naravnost po glavni cesti v trstu...ga je falil big time...

sicer pa blagor tebi si vidu morje pa to :(

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja za tja niti ni bilo panike, nazaj grede pa sem imel ?e en postanek v Izoli in mi je izbral pot skozi cel Trst in do Izole ob obali.....tam pa so se za?ele neu?e?nosti <_<

 

Sem pa ugotovil koliko mi la?e ?tevec:

-pri 90 (po ?tevcu) je 86 km/h

-pri 130 (po ?tevcu) je 125 km/h

gume pa 195/60/15

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Skratka malo me je razo?aral, sem opazil da ga ni vedno najbolje slepo poslu?at, ali pa pa? jaz rabim ?e malo vaje, kaj pa vem.

Pa moti me tudi da ti pi?e npr. ?e 10m do kri?i??a ti si pa u bistvu ?a tam (v mestu kjer so uli?ica ena pri drugi je to malo kriza).

 

No ja, saj mu bom ?e v kratkem dal popravni izpit (takrat pa bolje za njega da....) :ph34r:

 

Jap, na to se mora? navadit, ali pa vozi bolj PO?ASI, ker signal iz satelita rabi kar nekaj ?asa do tebe, ti pa 130km/h v kri?i??e....

Le kje so policaji... :hohoho:

 

Sicer je pa res,da z malo vaje dobi? pravi ob?utek, jaz po navadi ne izberem slepo kar mi pravi, ampak mi mora bit cesta v?e?... ...po na?elu vse ceste vodijo v Rim! ?zmeden?

 

 

 

Baje v Nemciji Garmin je najmanj popularen in najmanj zanesljiv...(to ne morem zagoto trditi, ker sem slisal in ne testiral)

 

 

V Nem?iji, ?vici,Austriji deluje brezhibno(preverjeno) Italija je pa tud za satelt prevelik zalogaj.... :hohoho::hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, na to se mora? navadit, ali pa vozi bolj PO?ASI, ker signal iz satelita rabi kar nekaj ?asa do tebe, ti pa 130km/h v kri?i??e....

Le kje so policaji... :hohoho:

 

Sicer je pa res,da z malo vaje dobi? pravi ob?utek, jaz po navadi ne izberem slepo kar mi pravi, ampak mi mora bit cesta v?e?... ...po na?elu vse ceste vodijo v Rim! ?zmeden?

V Nem?iji, ?vici,Austriji deluje brezhibno(preverjeno) Italija je pa tud za satelt prevelik zalogaj.... :hohoho::hohoho:

 

Italijan?ki imajo sedaj skoraj vsi te Garmine,samo je pa res smeh,ko spra?ujejo na njihovem forumu

kako se ta re? uporablja in zakaj so zalutali v kako slepo ulico-ker oni isto kot mi stalno nekaj kopljejo in rijejo po cestah.Eni poslu?ajo samo muziko gor...va?no je,da si inn,ne? :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Zunaj je Adria Route 2.10

 

Novosti glede na prej?no verzijo so naslednje

 

SLOVENIJA

- nova evidenca hi?nih ?tevilk (EHI?) ? 8325 novih hi?nih ?tevilk

- dodane nove kategorije destinacij (avtocestna po?ivali??a,

frizerski/kozmeti?ni saloni, veterinar, pokopali??a)

- nove ceste, nova kro?i??a, destinacije...

- popravljene pripombe uporabnikov

 

HRVA?KA

- novosti pri vizualizaciji navigacije (tlorisi zgradb)

- hi?ne ?tevilke za 97 mest in 33 mest z imeni ulic

- nove ceste, nova kro?i??a, destinacije...

- popravljene pripombe uporabnikov

 

BOSNA IN HERCEGOVINA

 

- dodano 18 novih mest z imeni ulic

- popisana vsa naselja v BIH (5800)

- nove ceste, nova kro?i??a, destinacije...

- popravljene pripombe uporabnikov

 

MAKEDONIJA

- dodani dve mesti z imeni ulic v Makedoniji (Struga in Gevgelija)

- nove ceste, nova kro?i??a, destinacije...

- popravljene pripombe uporabnikov

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Pri?el je novi City Navigator NT Europe 2009. ?al ga ?e nisem uspel dobro preizkusiti ampak na prvi pogled ka?e, da ni neki velik napredek od verzije 2008 :(

 

Edino kar se vidi je to, da je "zrastel" ?e za dodatnih 200MB in zdaj meri zajetnih 1,6 GB.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri?el je novi City Navigator NT Europe 2009. ?al ga ?e nisem uspel dobro preizkusiti ampak na prvi pogled ka?e, da ni neki velik napredek od verzije 2008 :(

 

Edino kar se vidi je to, da je "zrastel" ?e za dodatnih 200MB in zdaj meri zajetnih 1,6 GB.

 

Za nas ni nekih omembe vrednih sprememb...

 

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=30385#

 

Get the Latest:

 

- now with full coverage for Baltic countries (Latvia, Lithuania and Estonia)

- over 8 million km of road coverage

- more than 1.2 million POIs, including campsites for western Europe

 

Pa na novih napravah bo se dodatek s 3D objekti in "lane asisstant"

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

?e nekaj tednov je zunaj nov City Navigator NT Europe 2010.1 - tista enka na koncu ni napaka ampak kot ka?e bodo pri Navtequ zadevo obnavljali precej pogosteje tako, da se bo letos in v naslednjem letu spreminjala samo zadnja cifra.

 

Ima pa novi CN notri ?e ?entvi?ki predor in Prekmurko in novo odprto odseke na Dolenjski AC vendar mu zaradi neznanega razloga manjka Gorenska AC mimo radovljice. :(

 

Si pa lahko malo za poku?ino pogledate kako deluje mapa na tem linku http://www.us.map24.com/

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi prosil za pomo? in vam bom kar tukaj zasmetil.

Za poslovno darilo moram kupiti navigacijo do 300?.

Rad bi, da je ''firma'' -Garmin , Tom tom,.. (nekaj kar dobro pokriva na? ''balkan'')

-ve?ji zaslon na dotik.

 

Bo pa za mo?akarja 50ih let , tako da mora biti tudi enostaven za uporabo (da ne bo kdo u?aljen)

 

Kak?ni predlogi ???

 

Hvala za pomo?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj dosti razli?nih napravic za navigacijo nisem uspel preizkusiti razen celotne palete Garmina, dva Navigona in en GO Clever.

 

Navkljub temu, da ima vsak kak?en plus ve? kot drugi pa vseeno prisegam na Garmina predvsem zaradi modularnosti in enostavnega nalaganja map, POI to?k in druge krame.

 

Trenutno se mi zdi je najbolj?a varjanta model N?vi 255W, ki ti bo nudil ve?ino tistega kar pri navigaciji sploh potrebuje? in to za ceno 160?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj dosti razli?nih napravic za navigacijo nisem uspel preizkusiti razen celotne palete Garmina, dva Navigona in en GO Clever.

 

Navkljub temu, da ima vsak kak?en plus ve? kot drugi pa vseeno prisegam na Garmina predvsem zaradi modularnosti in enostavnega nalaganja map, POI to?k in druge krame.

 

Trenutno se mi zdi je najbolj?a varjanta model N?vi 255W, ki ti bo nudil ve?ino tistega kar pri navigaciji sploh potrebuje? in to za ceno 160?.

 

...dejansko pride v po?tev tudi 255 brez W-ja za ceno okrog 130?.Je priro?en tudi za kolesarje in pe?ce,ker ni tako velik.Itak pri navigaciji ve?ino ?asa bolj poslu?a? prijeten glasek ker si osredoto?en na promet in "dogajanje" v njem. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo 255 ravno nima velikega ekrana.

Kateri bi bil, da je uporaben in da ima velik ekran ?

 

sej zato je pa ta opcija z W, da ima malo ve?ji ekran

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...dejansko pride v po?tev tudi 255 brez W-ja za ceno okrog 130?.Je priro?en tudi za kolesarje in pe?ce,ker ni tako velik.Itak pri navigaciji ve?ino ?asa bolj poslu?a? prijeten glasek ker si osredoto?en na promet in "dogajanje" v njem. :D

 

a glasek ko zajebe? GPS pa re?e "prera?unavam.... ?ez 120 metrov zavijte levo" pa spet zajebe? "obrnite vozilo na primernem mestu" :bravo::blush:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.