Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Scr3am napisal:

To je zaradi start-stop sistema. Lahko bi dal tudi AGM recimo :)

Lahko bi montiral tudi AGM, a za avte bolj priporočajo efb. 

AGM se znajo hitro pregrevati(nad 40° C) . In so neprimerno dražji od efb. 

So pa bili agm akumulatorji narejeni (izumljeni) prvotno za vojsko (v letalih) zaradi nizke teže iz predvsem zato, ker je z kislino prepojena steklena volna (ni pljuskanje kisline ob stene) Zdržijo pa več polnjenj-praznjenj. Sedaj se večinoma uporabljajo v jahtah, barkah in prestižnih - športnih avtih 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Scr3am napisal:

To je zaradi start-stop sistema. Lahko bi dal tudi AGM recimo :)

Točno tako,če ima še i-eloop mora biti pa AGM akomulator.:prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Scr3am napisal:

Pa tudi zdrziji dosti manj od klasicnih :D

V bistvu bi navadni akumulatorji zdržali v avtu z start-stop funkcijo  in z rekuperacijo energije, le 40% napram agm in 60% napram efb. 

pred 4 minutami je Bini napisal:

Točno tako,če ima še i-lop mora biti pa AGM akomulator.:prstgor:

Ne rabi biti. Original je v Mazdi  yuasa efb. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Alex napisal:

V bistvu bi navadni akumulatorji zdržali v avtu z start-stop funkcijo  in z rekuperacijo energije, le 40% napram agm in 60% napram efb. 

Ne rabi biti. Original je v Mazdi  yuasa efb. 

Ok,pri eni znamki aku.sem zasledil,da priporočajo AGM za i-ELOOP sisteme,pa sem mislil,da je potem obvezen AGM.🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Bini napisal:

Ok,pri eni znamki aku.sem zasledil,da priporočajo AGM za i-ELOOP sisteme,pa sem mislil,da je potem obvezen AGM.🤔

V bistvu ga lahko montiraš. 

Je pa toliko dražji in ne zdrži toliko več, da bi se splačal.Če primerjaš cene je za skoraj 100€ dražji v povprečju od dobrega efb. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

40 minutes ago, Scr3am said:

Long story short...boljs da avto nima start-stop

 

Brez tega pa avta ze dobis ne vec 🙄

Popravljeno od Deeyan
  • Všeč 1
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je FuManchu napisal:

Mogoče edino, da se pri nekaterih avtih programsko reši zadevo z odklopom...

Mene v bistvu start stop niti ne  moti. Pozimi se mi večinoma ne vklaplja, dokler ni pogojev, seveda. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

36 minutes ago, Alex said:

Mene v bistvu start stop niti ne  moti. Pozimi se mi večinoma ne vklaplja, dokler ni pogojev, seveda. 

 

 

To je eno, kot druho sm pa pogruntu sistem, ce cist rahlo pridrzis zavoro sploh ne deluje 😁

  • Všeč 4
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je Deeyan napisal:

 

To je eno, kot druho sm pa pogruntu sistem, ce cist rahlo pridrzis zavoro sploh ne deluje 😁

Tudi sam imam to navado, pa nisem vedel, da se ne vklopi. Dobro je to vedet. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Sishi napisal:

Hm, imam start-stop in i-ELOOP pa mi je na akumulator.si tega predlagalo. Zdaj vidim, da ni pravi :vskalo:. OK bom pač moral prej menjat :angry2:.

image.thumb.png.27e214474bb56981d3b859af8a1d2866.png

Se lahko zgodi, da se ti bo pregreval, sploh poleti in posledično odpovedal! :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ne vem kam naj dam to objavo, ampak ok, naj bo tu. Po 12ih urah spanja (hvala nevemkomu da lahko spim v nedogled) šel na prvo letošnjo voznjo s specialko... 

 

Kava seveda padla (kršenje odloka o prepovedi pitja na javnih krajih- shame on me), uzivancija na specialki kljub dveh stopinjah. 

 

In potem malo za jamralnik;pri teh istih dveh stopinjah menjavati zadnji šlauf in poslušati vprašanja v stilu "a je guma šla?" "ne..... Pleskam stanovanje...."  ah.... Ta retorična vprašanja neznancev... 

 

Ampak.... Dan je izkoriscen... In ni ga še konec... IMG_20210127_151818.thumb.jpg.d39e3d3ce86fcda04171c0dc0e09190d.jpg

IMG-87fe0c77b3faac286d76fe987302d77f-V.jpg

IMG-bd646ad3d5c8b2fff6c32280062c887c-V.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včeraj sankanje odlično uspelo, danes pa je že 5ek in še par urc delam, potem pa hiperaktivni wikend zaštarta, juhuhu :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Z M A J napisal:

Včeraj sankanje odlično uspelo, danes pa je že 5ek in še par urc delam, potem pa hiperaktivni wikend zaštarta, juhuhu :)

A boš kršil protikoronske ukrepe? Pol bo ratal še hiperadrenalinski. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.