Skoči na vsebino

Koliko zdr?ijo gume


Boss

Priporočeno sporočilo

Evo, ker ?e dolg nismo imeli nobene anketice. Res me firbec matra kolk vam kej rata kilometrov narest z enim kompletom letnih gum predno so ?e tolk znucane, da jih je treba menjati.

 

Pri meni je to jedva 30.000km, kar se mi zdi relativno malo :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sej men je tole malce hecna zadeva

 

Original Bridgeston so zdr?ale solidnih 40.000km

GY F1, ki jih mam zdele so pri 27.000km in bo treba spomladi menjat (upam, da ne prej)

 

Zimske Dunlop M3 pa so zgodba zase saj bo zdajle ?etrta zima in imajo 38.000km in cca polovico profila.

 

A res z zimskimi vozim toliko po?asneje in previdneje (vemo zakaj ;) ) kot z letnimi, da je razlika v obrabi tako velika? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pojma nimam, kak dolgo zdr?ijo, ker sem vedno prej avto prodal... :P

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res me firbec matra kolk vam kej rata kilometrov narest z enim kompletom letnih gum predno so ?e tolk znucane, da jih je treba menjati.

 

 

To je zdej ful relativno kaj je za koga znucana guma.

 

Npr. eni menjajo/mo gume ko je profila manj kot cca 2-1,5mm, medtem ko poznam par ljudi ki je to za njih ?e ?isto o.k. guma in jo drajsajo dokler drati ne pogledajo vn (pol je pa kao znucana).

 

Glasoval sem za 30.000 km+

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A res z zimskimi vozim toliko po?asneje in previdneje (vemo zakaj ;) ) kot z letnimi, da je razlika v obrabi tako velika? :ne vem:

 

to je eden od razlogov, drugi je, da je zmes drugacna (letne se bolj lepijo in zato vecja obraba, sploh te sportske), tretji je se visina profila pri zimskih, zimske majo za kake 3-4mm vec "mesa" :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 let kasneje...

Po prevo?enih 15.000 km sem opazil, da mi na BTjki trese volan. Pa sem se oglasil pri "Mazda klub" vulkanizerju v Kromberku, ki mi je za 20? na novo scentriral vse ?tiri pnevmatike. Zraven je imel mo?akar pa tak besednjak, da raje ne bom pisal - mi prepoveduje bonton. :P Kakorkoli, vsaka pnevmatika ima zdaj za 60 do 150 gramov ute?i... Trese pa ne ve?. :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sej men je tole malce hecna zadeva Original Bridgeston so zdr?ale solidnih 40.000km GY F1, ki jih mam zdele so pri 27.000km in bo treba spomladi menjat (upam, da ne prej) Zimske Dunlop M3 pa so zgodba zase saj bo zdajle ?etrta zima in imajo 38.000km in cca polovico profila. A res z zimskimi vozim toliko po?asneje in previdneje (vemo zakaj ;) ) kot z letnimi, da je razlika v obrabi tako velika? :ne vem:

 

GY F1 je ?portna guma, za "dinami?no" vo?njo. 30.000 km je povsem OK.

 

Original Bridgestone Turanza sem (prekmalu) menjal pri ca. 50.000 km, razo?aran nad Pirelli P7, ki so po 30.000 km (ena sezona) ?e v precej ?alostnem stanju in ?e ene sezone ne bodo zdr?ale. Navdu?en nad zimskimi Michelin A4, ki so 40.000 km (tretja sezona) ?e vedno v mejah. 

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak tudi zdaj nimam turing gume - GY Eagle Asy 2 pa je narejenih ?e 30kkm pa se sploh ?e ne pozna kaj dosti obrabe - je ve? kot 5mm profila. Zdr?ale bodo ?e vsaj 1x toliko. Z originalnimi Dunlop sem naredil cca 75kkm, do recimo 2,5mm pol so ?le pa dol pa druge take gor, ki so bile iz ene razbite mazde in imele za sabo cca 8kkm - z njimi sem naredil ?e skoraj 70kkm.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak tudi zdaj nimam turing gume - GY Eagle Asy 2 pa je narejenih ?e 30kkm pa se sploh ?e ne pozna kaj dosti obrabe - je ve? kot 5mm profila. Zdr?ale bodo ?e vsaj 1x toliko. Z originalnimi Dunlop sem naredil cca 75kkm, do recimo 2,5mm pol so ?le pa dol pa druge take gor, ki so bile iz ene razbite mazde in imele za sabo cca 8kkm - z njimi sem naredil ?e skoraj 70kkm.

Ni toliko napredovala tehnologija izdelave gum. Ve?ji vpliv ima EM?O, ki je pri deseticah posko?il za eno. :ne vem:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.