Skoči na vsebino

Promet, nesre?e in ZVCP


Allyssa

Priporočeno sporočilo

mene pa ?alosti to, da v ?asu dozorevanja mo?ta v vino nisem na slovenskih cestah ugledal nobenega policista. To potrjuje mojo teorijo o kaoti?nem prometu pri nas - ni kontrole.

 

sploh pa, Boss, kaj se ?udi?? saj imamo ?e himno pijansko, kako je potem ?ele z ljudstvom in odnosom dr?ave do alkohola.

 

<_< jaz sem za martinovo srecal tri kontrole in tudi pihal(kar je itak ze pri meni standard),rezultat 0.00,po treh spricarih in pivu v roku 1.5 ure :jupiii:

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

takole pa zgledajo po novem kazni za preveliko hitrost in alkoholiziranost:

Objavljena slika

 

po pameti, bli?a se veseli december! :mi pijemoo:

 

Tole ni po novem, tole je ?e kar veljavni ZVCP, ki je na sceni ?e od 1.1.2005.

 

Predlog novega ?e ni v veljavi a predvidene kazni so bistveno vi?je - cca za faktor dva. In tudi to?ke naj bi podeljevali precej bolj radodarno.

 

Druga?e je pa na straneh Motorevije opisano nekaj bistvenih sprememb.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Redarji z radarji

 

 

 

Po novem naj bi lahko tudi mestni redarji nadzorovali hitrost s fiksno postavljenimi radarji. Lahko pri?akujemo, da bodo zelo aktivni, saj bo ?el denar od kazni v ob?inske prora?une. Zakon predpisuje, da bodo morale ob?ine vsaj polovico kazni nameniti za izbolj?anje prometne varnosti.

 

Tale vsaj me malo moti, ker po mojemmnenju bo ?lo cca 5% za ceste ostalo pa se ve kam (?rni fond :P)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega bi morali obto?it za poskus umora treh oseb pa sodit po naslovu kaznivega dejanja. Bi dobu takole na u? v najbolj?em slu?aju 5 let, ?e ima pa ?e kak?na druga sranja na vesti mu pa desetka ne bi u?la.

 

?al bo pa na koncu ostalo samo pri 2-3 prekr?kih (hitrost, alko?, brez vozni?ke) pa ?e pik ne bo dobil, ker nima vozni?ke. :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tisto usodno nedeljo ko sem razbil avto (kar je ostalo od avta je razvino po slikah), poleg tega pa sem zelo poskodoval ograjo, ostanki avtomobila pa vsej cesti......

prekr?ek: ne upo?teva ozna?b na vozi??u; kazen: 41,73?

 

drugi primer: kolega se peljal skoz naselje po ravni in pregledni cesti 65km/h kar se slo hitro zgodi

prekr?ki:nad 10 km/h do vklju?no 20 km/h, 125,19 ? glasnost radia onemogo?a vozniku normalno slu?no zaznavanje v cestnem prometu, 83,46 ? voznik ali potnik ga ne uporablja 83,46 ? kar skupaj znese:292,11?

 

kje je tukaj logika ????:vskalo::vskalo:

post-1266-1195496299_thumb.jpg

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tisto usodno nedeljo ko sem razbil avto (kar je ostalo od avta je razvino po slikah), poleg tega pa sem zelo poskodoval ograjo, ostanki avtomobila pa vsej cesti......

prekr?ek: ne upo?teva ozna?b na vozi??u; kazen: 41,73?

 

drugi primer: kolega se peljal skoz naselje po ravni in pregledni cesti 65km/h kar se slo hitro zgodi

prekr?ki:nad 10 km/h do vklju?no 20 km/h, 125,19 ? glasnost radia onemogo?a vozniku normalno slu?no zaznavanje v cestnem prometu, 83,46 ? voznik ali potnik ga ne uporablja 83,46 ? kar skupaj znese:292,11?

 

kje je tukaj logika ????:vskalo::vskalo:

 

 

?esa ne uporablja? ?zmeden?

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, ?e nekaj ?asa razmi?ljam, ?e je to dobra ideja in/ali bi se spla?ala:

 

Glede na to, da se vozim kar konkretno po omejitvah (ne samo hitrostnih, tudi po ostalih ZVCP pravilih. ?e se ?e ne, potem ne upo?tevam samo pravila ustavljanja pri STOP znaku) in opazujem promet (beri kaos) okoli sebe IN da mnogo premalo vidim prometne policije in njihove kontrole po cestah, sem razmi?ljal, ?e bi podal predlog Policiji, ?e imajo kak?no kamero (z visoko definicijo snemanja), pa da jo montirajo na moj avto, v notranjost, pod vetrobransko steklo, na sredino. Jaz bi recimo ob prevzemu in monta?i kamere podpisal dokument, ki bi me obvezoval, da se vozim strogo po omejitvah (kar mi ne bi bilo te?ko), v nasprotnem primeru pla?am za vse povzro?ene kazni (recimo), policija pa bi lahko s pomo?jo posnetega materiala lahko kaznovala vse posnete prekr?karje, ki so se pojavili v vidnem polju kamere in so dokazljivi (tu pride v po?tev kamera z visoko definicijo snemanja - da bi se lahko videle reg. tablice na bli?ini recimo 30m). Glede na to da sem od marca 2006 naredil 40k km, mislim, da kar veliko prevozim (vem, Labi je rekorder, he he). ?e bi pa padel ?e kak?en % od izterjanih kazni, se pa tudi ne bi ni? prito?eval.

 

En tak grob opis ideje. Kaj pravite? ?e posebej glede na stanje na slovenskih cestah.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ka bo tole, dokler se ne spremeni zakon. Dokazi pridobljeni na tak na?in na sodi??u en kurc veljajo. To sme po?eti edino policija saj imajo ustrezna dovoljenja za nadzor in snemanje dogajanja na cestah. ?e s kamerami recimo od DARS-a ali PA DRSC-ja si ne morejo pomagati pri izrekanju kazni (recimo prehitevanje kamionov v tunelih).

 

Bila bi pa zanimiva zadeva recimo ?rna skrinjica za v vsa vozila, ki bi v primeru nesre?, prekr?kov neizpodbitno dokazovala kaj se je dogajalo v trenutkih pred nesre?o/prekr?kom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Bila bi pa zanimiva zadeva recimo ?rna skrinjica za v vsa vozila, ki bi v primeru nesre?, prekr?kov neizpodbitno dokazovala kaj se je dogajalo v trenutkih pred nesre?o/prekr?kom.

 

To imajo nekateri novej?i motorji ?e serjsko vgrajeno. :(

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.