Skoči na vsebino

Mazda6 - servis 120k


Priporočeno sporočilo

Ne vem kaj je zadnje ?ase s to Mazdo, ampak jaz nisem nikjer opazil da je ?ez no? pre?la v "premium" segment. Cene servisa so namre? podivjale, milsim da bi se mi bolj spla?alo servisirat kako me?ko kot pa 6-ko.

 

Dobil sem par predra?unov od poobla??enih servisev za veliki servis na 120.000km. Cena: cca 100EUR. Ker mi tresejo prednji diski, pa tudi plo??ice so boge, se to povzpne na cca. 1200EUR. :blink:

 

To ni normalno, vsaj meni ne. ?e pred ?asom je Labi tu gor pisal da je dal za enak servis 750EUR (sicer ima 120 jaz pa 136 razli?ico M6 dizla).

 

?al ne poznam nobenega neuradnega serviserja, ki bi imel izku?nje z Mazdo (za MB z okolico). Vsi ?raufajo Audije, VW, Renault itd, ko pa povem da imam Mazdo pa re?e "ja pridte okrog bomo vidli". Ja valjda, da se bo? u?il na mojem avtu, pol bom pa itak pristal pri poobla??enem... Aftermarket rezervni deli isto: klical sem okrog za zav. diske, na zalogi ni?, cena malenkost ni?ja od originalne, dobavni rok 3-4tedne!

 

Kak nasvet, priporo?ilo kakega dobrega mehanika v MB in okolica? In kam se obrnit za rezervne dele? Ali kaj drugega? Sam ne mi re?t naj sam po?raufam, ker ne znam :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 64
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ne vem kaj je zadnje ?ase s to Mazdo, ampak jaz nisem nikjer opazil da je ?ez no? pre?la v "premium" segment. Cene servisa so namre? podivjale, milsim da bi se mi bolj spla?alo servisirat kako me?ko kot pa 6-ko.

 

Dobil sem par predra?unov od poobla??enih servisev za veliki servis na 120.000km. Cena: cca 100EUR. Ker mi tresejo prednji diski, pa tudi plo??ice so boge, se to povzpne na cca. 1200EUR. :blink:

 

To ni normalno, vsaj meni ne. ?e pred ?asom je Labi tu gor pisal da je dal za enak servis 750EUR (sicer ima 120 jaz pa 136 razli?ico M6 dizla).

 

?al ne poznam nobenega neuradnega serviserja, ki bi imel izku?nje z Mazdo (za MB z okolico). Vsi ?raufajo Audije, VW, Renault itd, ko pa povem da imam Mazdo pa re?e "ja pridte okrog bomo vidli". Ja valjda, da se bo? u?il na mojem avtu, pol bom pa itak pristal pri poobla??enem... Aftermarket rezervni deli isto: klical sem okrog za zav. diske, na zalogi ni?, cena malenkost ni?ja od originalne, dobavni rok 3-4tedne!

 

Kak nasvet, priporo?ilo kakega dobrega mehanika v MB in okolica? In kam se obrnit za rezervne dele? Ali kaj drugega? Sam ne mi re?t naj sam po?raufam, ker ne znam :P

 

Tudi jaz sem na tem, da bo kmalu 120kkm. Pred cca. 14 dnevi sem na Gami v LJ vpra?al kak?na je cena, pa so mi rekli, da okrog 800?. :(

Imam pa tudi jaz ob?utek, da se zadeve sedaj konkretno dra?ijo :whatever: . Ko sem zadnji? menjal akumulator, sem zjutraj poklical po telefonu in so mi rekli, da je cena 65?, ko sem avto po slu?bi pripeljal in so mi ga zamenjali, mi pa na blagajni re?ejo nekaj ?ez 95? ?zmeden? . Ja normalno, da mi je padel mrak na o?i :angry:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Na servisu lahko sam poves, kaj ?eli?, da ti naredijo? Ker jaz bi tam dal zamenjati samo napenjalec ter zobati jermen(ter ostalo kar pride zraven tega). Ker "moj mehanik ni se nikoli tega delal na mazdi 6. Vse ostalo lahko naredim sam. Olje ter filtre sem ze zamenjal, tako da imam do 130k mir(sedaj imam 113k). Ali se potem zmanjsajo tudi ure dela, ali je servis zaracunan pav?alno?

 

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V avstriji ne bo imel ni? ceneje, oni imajo mehansko uro okoli 90eur, pri Avto Marku v Lipnici bi ?e samo stali menjava jermenov 700eur pri Premacyu za primer, tak da nebo verjemi da ne...

Idi na servis pa re?i naj ti dajo neoriginalne dele noter te bo ceneje pri?lo...

Pa delaj velik ovinek okoli ?erbineka ?e si tam bil slu?ajno?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa delaj velik ovinek okoli ?erbineka ?e si tam bil slu?ajno?

 

:D , okrog ?erbineka ?e delam velike ovinke. Tja sem ?el samo enkrat, ko sem nabavil avto povpra?at ?e se da dodatno vgradit webasto. Najprej so me belo gledali, potem so glave skup staknili in rekli "ne". :P Torej, hvala in adijo za vedno.

 

Ravnokar sem dobil en predra?un za neoriginalne dele. Vsega sicer nimajo (recimo podlo?ka napenjalca), pa ?akat je treba cca. 10dni, pri?param pa cca. 200EUR. Za kvaliteto teh delov pa nisem ziher (?e prav vidim so od razli?nih proizvajalcev). Se spla?a? Ne vem...

 

Je pa dobra ideja da dam samo jermene zamenjat, filtre itd pa privat. Samo kje? Ne poznam nobenega dobrega v MB in okolica...

 

Ampak teh 1200EUR pa ne morem pozabit... Klical sem kolega ki na poobla??enem servisu redno vzdr?uje svoj BMW 3 karavan pa se mi je samo smejal. Najdra?je je pla?al cca. 800EUR ko so mu ?e roke menjali...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kaj tak nasedate na ORIGINALNI del.Na servisu imajo isti ?morn kot v ostalih trgovinah,le od 100 do 300 posto dra?je :blink: .

V moji mazdi je bila noter ORIGINALNA :D sachs sklopka,ki je pri 70 000 km crknila.Ta ista sklopka je stala na servisu 480 eu,jaz sem jo isto dobil za 200 eu,?e bi ?e 1 teden po?akal,samo 130 eu.Filter za klimo ?al nisem moral nikjer drugje nabavit,sem moral ORIGINALNEGA :D -italjanskega na mazdi kupit.ORIGINALNE so samo bele ?katle z plavimi napisi MAZDA :bravo: .Tako,?e se le da in ?e bi rad dosti eu pri?paral,.....

Dok je avto v garanciji,sem redno hodil na servise,pol pa samo mimo njih :danzoman: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jasam 15 dni nazaj na cosmosu pla?al za tak servis 800 eurov dobo sam nekaj popusta

 

ampak use je orginal tko da je knjiga po?templana pa ?e kartica mes podalj?ana tko da B)

 

Pa kako je to mo?no? V 15dneh >200EUR ve???? Kolikor vidim imava isti model, ali ne? Ni? mi ve? ni jasno... Oz. zdi se mi da me orenk okrog prena?ajo!

 

@handan: mi lahko prosim po?lje? kopijo ra?una?

 

edit: aja, mogo?e ma? ti bencinarja jaz pa dizel. Pol je jasno, ker ma? baje verigo, dizel pa (kdo ve zakaj :( ) zobati jermen... Kdaj se menja in koliko je stro?ek za verigo raje ne vpra?am :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vse cene so ?le gor, vsi izkori??ajo, kot je navada pri nas - bom moral 10 let starega civica zgleda obdr?at, da vsaj z enim avtom ne bom imel stro?kov

 

druga? je okoli 1000 eur tudi servis pri renaultu (imamo slu?bene) na 120kkm, ?e pri 1.5 dCi, uradno sicer ne, ampak da avto kolikor toliko po?timajo da se ?e skupaj dr?i, pa je potem ?e par 100 eur ve?

 

sicer pa nas pri avtih ?akajo slabi ?asi - norme glede okolja se dvigujejo, ?isto brezveze, ker bi se dalo z drugimi ukrepi bolj zmanj?at emisije v zrak, ampak avto mora danes imet vsak in tukaj je birokratom najla?je kasirat, ker vsi pla?ujemo - glede na to da je javni prevoz v k****, predlagam da za?nete kolesarit

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz imam v teh dneh servis na 120k

Pa me zanima ali je mo?no pri katerem od serviserjev da sem prisoten ob servisiranju vozila, spra?ujem zato ker vem da v velenju tega ne dovolijo.

Cena okrog 1000? pa je menda redna praksa ze skoraj pri vseh znamkah avtomobilov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

?ez kak?en mesec me na moji mazdi 6 CD 136 ?aka veliki servis. Mi lahko kdo pove kaj vse je potrebno menjati (zobati jermen + napenjalci, mikro jermen + napenjalci, vodna ?rpalka, olje + filter, naftni filter) Ali je to to ali sem kaj pozabil? LP

 

na?eloma je to to, za vodno ?rpalko nisem prepri?an, da je stalna praksa, da se zamenja, bodo to drugi ve? vedeli povedati, druga?e pa to kar si napisal, pa pregled celotnega vozila, in po potrebi ?e popravilo ali menjava zavor, kon?nikov, itd... kar je pa? lahko dotrajano

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Lep pozdarv nocm bit pametn tut nism bral vseh postov sam po mojem mnenju za menjavo jermenu res ni trba iti na original servis kjer se obnasajo kakor da so edini ki znajo sraufat!!

 

Lej men bo takoj po novem leti kolega ki dela na evroservisi v nasem konci naredu velik servis mi je ze dal predracun za dele in sicer komplet zobat jermeni sponarji mikro jermeni itd vodna pumpa ker jo bom tud dal zamenat in se semering ker mi spusa pa to pride 300?+ delo 100?!

 

Pa mas isto garancijo na dele 1 leto in na delo! Men je razlozu da komplet jermenu za mojo mazdo ki jih dela skf

dela isto original za mazdo sam pakunga je drugacna pa isto je garancija na jermen 120000km ali 5let! Tko da mene original servis ne vid vec"

 

Aja 14 dni nazaj mi je pa menjal olje pa filter olja in nafte pa me je prs z delom vred 125?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz imam v teh dneh servis na 120k

Pa me zanima ali je mo?no pri katerem od serviserjev da sem prisoten ob servisiranju vozila, spra?ujem zato ker vem da v velenju tega ne dovolijo.

Cena okrog 1000? pa je menda redna praksa ze skoraj pri vseh znamkah avtomobilov.

 

de si pa zraven pri servisi pa ne pustijo zato ker je norma za tak servis recmo 8 ur dela serviserji pa to naredijo v 4 do 5 urih racunajo ti pa 8 ur to sem zvedel iz prve roke :D

 

no to je isto kot na pooblascenem servisu...(poglej moj servis pri 200.000km)

 

 

Ja redni gost pa posebna cena mene bi na original servisi prsl 200+ ? :angry:

 

Nimam vsi privilegijev sam mas pa ze lepo kilometrazo jaz bom se 10let rabu to 200000km :bravo:

 

Jaz sicer ?e nimam 120Kkm ampak je pravkar imela moja M6- 5 let.Imam pa 95Kkm pa me zanima,ali

bi bilo pametno ?e letos naredit velik servis ali pa po?akat ?e eno leto? :whatever:

 

 

Ne vem na jermen je baje garancije 120000km ali 5 let! Odlocitev je tvoja

 

Jaz mam tut komi 100000km sam je ze pet let pa ga bom dal kr zamenjat!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdarv nocm bit pametn tut nism bral vseh postov sam po mojem mnenju za menjavo jermenu res ni trba iti na original servis kjer se obnasajo kakor da so edini ki znajo sraufat!!

 

Lej men bo takoj po novem leti kolega ki dela na evroservisi v nasem konci naredu velik servis mi je ze dal predracun za dele in sicer komplet zobat jermeni sponarji mikro jermeni itd vodna pumpa ker jo bom tud dal zamenat in se semering ker mi spusa pa to pride 300?+ delo 100?!

 

Pa mas isto garancijo na dele 1 leto in na delo! Men je razlozu da komplet jermenu za mojo mazdo ki jih dela skf

dela isto original za mazdo sam pakunga je drugacna pa isto je garancija na jermen 120000km ali 5let! Tko da mene original servis ne vid vec"

 

Aja 14 dni nazaj mi je pa menjal olje pa filter olja in nafte pa me je prs z delom vred 125?

 

Sej jaz grem tudi k mojemu mehaniku sam ne vem,?e bi ?el letos ali ne.

Sicer je pa za zgoraj omenjeno malo preve?.Meni je "vzel" za vse na?teto plus menjava plo??ic spredaj(samo delo zanje) 90 ?.

Kje si pa nabavil te jermene od SKF?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej jaz grem tudi k mojemu mehaniku sam ne vem,?e bi ?el letos ali ne.

Sicer je pa za zgoraj omenjeno malo preve?.Meni je "vzel" za vse na?teto plus menjava plo??ic spredaj(samo delo zanje) 90 ?.

Kje si pa nabavil te jermene od SKF?

 

Men ni velik ker jaz druzga ne poznam razen seveda original mazda servisa kjer so pa rekli 1000+? za servis

se vsejen je bol prsparat 600? sicer pa bi bil jaz tut zadovoljen ce bi blo se cnej!!!

Jaz nic ne nabavlja, to kolegi pstim da nabavi k je mehanik jaz bi zihr kej narobe nabavu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ve kdo to?no,kaj vse se mora zamenjati pri "velikem" servisu na diesel power M6,na 120000 km ?

Predvidevam,da slede?e:-Zobati jermen + napenjalec,

-micro jermen + napenjalec

-vodna pumpa (?e ?eli?),

+ razni filtri in olje normalno.

 

A sem mogo?e kaj pozabil?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.