Skoči na vsebino

Mazda6 - servis 120k


Priporočeno sporočilo

?ivjo

 

tud jaz imam servis na 120k.Dizel 120konj.

So vam menjali vodno ?rpalko ali se to menja ?ele na 240k?

Pa pri menjavi zobatega jermena se menja samo jermen+hidravli?ni napenjalec ali je ?e kaj drugega,ker

sem na?el neke prereze motorja in gre jermen ?e okrog ene role se ta tud menja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 64
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

?ivjo

 

tud jaz imam servis na 120k.Dizel 120konj.

So vam menjali vodno ?rpalko ali se to menja ?ele na 240k?

Pa pri menjavi zobatega jermena se menja samo jermen+hidravli?ni napenjalec ali je ?e kaj drugega,ker

sem na?el neke prereze motorja in gre jermen ?e okrog ene role se ta tud menja?

 

Jaz bom ?ez kak teden imel enak servis.Bom menjal tudi vodno pumpo (pride nekje 44? od konkurence Znamke Graf),?eprav jo na uradnem servisu in tudi po servisni knji?ici ni treba.Tam jo zamenjajo na 240000 km..Druga?e pa je obvezna menjava zobatega jermena,napenjalca in rolce.Hidravli?ni napenjalec se prekontrolira in po potrebi zamenja samo je drag kot hudi?.

Priporo?ljivo je zamenjat ?e olje v menjalniku,zavorno teko?ino in seveda vse filtre-filter nafte,filter klime v kabini in filter olja.In pa seveda kar je najva?nej?e,potrebno je zamenjati motorno olje.In to z kak?nim res kvalitetnim. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kake so pa zdaj kaj cene glavnega servisa za M6 dizl?

 

Oziroma, kolk pride material ?e ga sam kupim? Od oka..

 

Meni so v?eraj "nara?unali" na uradnem servisu,z malo popusta nekje okoli 700?."

"Baje" je nekje 5 ur dela.Koliko je postavka ure za tak?na dela ,ne vem.Zdi se mi,da 80?/uro.

 

Jaz sem malo zbiral info. in pride stat materjal,samo kar se ti?e jermena in vse okoli njega +vodna pumpa,

240 ?.Pol pa ?e filtri,kar ni nek stro?ek in olje,ki pride okoli 50?.In seveda je pol ?e odvisno,koliko je drag tvoj

mehanik za delo. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ampak res.. mislem, da se je tle po forumu govorilo ze o jurju in 200?, torej 1.200? za vse skupaj....

 

Res je,samo moramo spet pogledat,kaj kdo menja na tem servisu.Ponekod zamenjajo kar vse po vrsti

in seveda stro?ki narastejo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kam naj jo montiramo mi traktoristi?Na kosilnice? :P

 

Vam ni treba montirati samo na ta rde?o ro?ko pejd...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pustmo jih pr mir, brezveze mi mislimo da se pocen vozmo oni pa vedo da se pocen vozjo, jebesh ?e je servis 2X dra?ji, va?n da se pocen pele in da ma n....

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A jebiga sad... jaz bi meu plina?a:

 

1. ?eb to kar o plinu vem danes vedu ko sem avto kupval

2. ?eb vedu d bo delalo bp

 

 

in zato ?e ni na? clio predelan na plin....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A jebiga sad... jaz bi meu plina?a:

 

1. ?eb to kar o plinu vem danes vedu ko sem avto kupval

2. ?eb vedu d bo delalo bp

in zato ?e ni na? clio predelan na plin....

 

Clio ne vem ?e se ti spla?a....sem 100% za plin a od zene Swifta ne bom dal, ker bi bla bedarija pri 10.000km na leto in porabi 6L....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V dana?njih ?asih se ni? nespla?a, razen krast iz prora?una in iz firm ki ?e kukrtolk laufajo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Clio ne vem ?e se ti spla?a....sem 100% za plin a od zene Swifta ne bom dal, ker bi bla bedarija pri 10.000km na leto in porabi 6L....

 

Nas clio je 1,4 100 km in jih dela 110 km na dan...., 500 na teden, 2 000 na mesec....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nas clio je 1,4 100 km in jih dela 110 km na dan...., 500 na teden, 2 000 na mesec....

 

Hja to je pa drugo 24.000km na leto je pri porabi 6 = 1440litrov ali 1440?, kar pomeni 1,5leta za povrnitev instalacije in sprotnega plina....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja to je pa drugo 24.000km na leto je pri porabi 6 = 1440litrov ali 1440?, kar pomeni 1,5leta za povrnitev instalacije in sprotnega plina....

 

vsi pozabljate ?e tist liter bencina ki tud ?teje..... ?re pa 7,3, ker je po?rten in nima ?este.... na 130 kmh se vrti na 4000 mamo mu spalim

 

torej: 7 l plina + 1 l bencina= 0,649 x 7 = 4,543+ 1,158, 7,3 l benza: 8,453 razlika: 2,75 pri 25 000 km je to prihranek 688?

 

in kolk ko?ta plinifikacija?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vsi pozabljate ?e tist liter bencina ki tud ?teje..... ?re pa 7,3, ker je po?rten in nima ?este.... na 130 kmh se vrti na 4000 mamo mu spalim

 

torej: 7 l plina + 1 l bencina= 0,649 x 7 = 4,543+ 1,158, 7,3 l benza: 8,453 razlika: 2,75 pri 25 000 km je to prihranek 688?

 

in kolk ko?ta plinifikacija?

 

Tebe bi blo nekje do max 1200?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej slabe dve leti nabiranja kilometrov do profita. Plus riziko podra?itve, ki jo kar voham. ?e od lani je precej dra?ji plin. In kokr mam jaz smolo, bo ?el isti dan ko instaliram napravo, za 30# gor. Baje je ?e ?el, a pri nas ne, ker je Geoplin kupil zadostno koli?ino po stari ceni.

 

Pa smo tam...

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej slabe dve leti nabiranja kilometrov do profita. Plus riziko podra?itve, ki jo kar voham. ?e od lani je precej dra?ji plin. In kokr mam jaz smolo, bo ?el isti dan ko instaliram napravo, za 30# gor. Baje je ?e ?el, a pri nas ne, ker je Geoplin kupil zadostno koli?ino po stari ceni.

 

Pa smo tam...

 

?E ma? predsodke NE razmi?ljaj o tem....normalno da se plin drazi, a se drugo ne?? Obstaja pa evropska direktiva, ki pravi da se plin mora gibati okoli vrednosti 50% zelenca.

 

Trend je enak, verjetno pa petrol pri nas i??e tudi povra?ilo stro?kov, saj so res mo?no investirali v to - 39 pump ?e

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.