Skoči na vsebino

xenon lu?i


badjo

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni, imam mazdo 6 , vgradil bi xenon ?arnice ,rad bi kak?en nasvet glede teh stvari kak?ne so vredu pa koliko stanejo cca. in ali je potrebna kak?na homologacija glede tehni?nega pregleda ,Hvala za odgovor in Lp ,Badjo !

badjo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 128
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Jas sem jih tudi dodatno montiral v mojo F-ko

 

Glede na to da bo? to montiral v 6-ko nebi smelo bit te?av na tehni?nem (tudi sam pri?el brez kakih zapletov skozi)

 

Ima? ve? vrednosti ?arnic

 

4200K....bele (ponavadi seriske)

6000K......modrikaste(bmw,toyota,renault)

6500K.........vijola(mercedes,porsche, )

8000K.........za te ne vem kake barve modro viol?ne

 

10000K.........prepovedane

12000K.........prepovedane

 

Kupi? pa xenon KIT za tvojo vrsto ?arnice (h1,ali h7)

Stanejo med 150? in 200?

 

Naro?i? jih lahko kjerkoli,kake dodatne info pa uporabnik Yawarye pravi naslov

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz b samo dodal, da xenon kiti niso dovoljeni, ?e ni avtomatskega nastavljanja vi?ine ?arometov ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jebat ga sj ?e marsikaj ni dovoljeno!!!

 

Glede na to da vsak 3 avto ima xenon lu?i,sploh pa za tok velik vagon nebi smel te?it no!!! :ne vem:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

monta?a sploh ni komplicirana ampak kolko sem gledal kar plug&shine :)

 

kako je sploh ta regulacija nivoja vi?ine snopa montirana? Preko motor?kov, ki druga?e lahko ro?no iz kabine nastavi? vi?ino snopa?

 

Mislim da bodo kmalu pogruntali tudi na tehni?nih da se sedaj vsepovprek montira ksenonke brez avtomatske nastavitve vi?ine, tko da bo znal nastat problem... :whatever:

BTW zadni? me je ena petka(R-5) tko svinsko oslepila s kratkimi home made montiranimi ksenonkami,da to ni res...Sice pa ?e bi se dalo ro?no ?telat bi jih tudi jaz za malenkost dvignil :P , se mi zdi da jih avtomatika dvigne na spodnjo dovoljeno mejo, moram preverit.. :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da bodo kmalu pogruntali tudi na tehni?nih da se sedaj vsepovprek montira ksenonke brez avtomatske nastavitve vi?ine, tko da bo znal nastat problem... :whatever:

BTW zadni? me je ena petka(R-5) tko svinsko oslepila s kratkimi home made montiranimi ksenonkami,da to ni res...Sice pa ?e bi se dalo ro?no ?telat bi jih tudi jaz za malenkost dvignil :P , se mi zdi da jih avtomatika dvigne na spodnjo dovoljeno mejo, moram preverit.. :(

 

Sej ima? vijakce za fino regulacijo lu?i(pri lu?eh,ne vem to?no kje),vem pa,da se jih da ?telat. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to bi ti znal pa yavarye ve? povedat ko ma na svojmu ksedosu xenon :bravo: pa kr neki foruma?ev ?e ve kaj okrog tega pa je tut tema ?e odprta na temo xenonk ?e se ne motim :D ve? pa ne vem o tem :hohoho:

 

hvala za informacije 111

badjo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni problema ?e pri nakupu pazi? kaj kupi?...

 

ma? 2 vrsti xenon kitov

 

D2S in D2R

 

D2R je za parabole, D2S je za le?o!

 

Modeli ta dva tipa sta za avte ki imajo ?e original Xenon.

Za naknadno vgradnjo pa je va?no kak?en tip ?arnic je originalno noter, npr H1, H3, H7, H4, ...

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo nekaj podatkov v slikah:

- ?arnice:

post-1144-1194259735_thumb.jpg post-1144-1194259776_thumb.jpg post-1144-1194259812_thumb.jpg post-1144-1194259838_thumb.jpg post-1144-1194259872_thumb.jpg

 

- ?arnica BiXenon (H4):

post-1144-1194259983_thumb.jpg post-1144-1194260587_thumb.jpg

 

- komplet za samovgradnjo:

post-1144-1194260011_thumb.jpg

 

- lestvica barve svetlobe:

post-1144-1194259906_thumb.jpg

post-1144-1194259933_thumb.jpg

v ZDA so dovoljene ?arnice do 12000K, kar je ve? v prometu ni dovoljeno (kako je v EU pa ne vem).

 

- svetilnosti ?arnic glede na barvo svetlobe (standardna halogenska ?arnica ima cca. 700 lum.)

3000K Golden Yellow 2800 lum.

4300K Extreme White 3100 lum.

6000K Diamond White 2900 lum.

8000K Iceberg Blue 2500 lum.

10000K Brilliant Blue 2300 lum.

12000K Violet/Purple 2100 lum.

 

- mo? (standardna halogenska ?arnica ima 55W):

35W, novi tudi 55W.

 

- ?ivljenska doba (standardna halogenska ?arnica 250-500 ur):

2500-4000 ur

 

Jaz sem si vgradil 8000K in so mi ?isto OK (rahlo moder odtenek). Tehni?nega pa ?e dve leti ne bom imel tako, da z njimi isku?enj ?e nimam. Druga?e pa ima? na ?arometu 6-ke ?e pripravljen tudi predal?ek za balast in vgradnja je ?isto "simpl".

Cene se gibljejo od 50? pa na gor (55W pa tudi po 500?). S kak?no dobro aukcijo jih pa na eBayu dobi? ?e za manj kot 50?.

Kot sem sli?al je ve?ja verjetnost, da bo crknil balast kot pa ?arnica, pa ?e to bo ?e pri prvem v?igu. (Verjetno mo?nost tega raste z ni?jo ceno...).

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

yavayare ?e pa sem videl xenon kite z D2R, ki je mela pri ?arnici taki plehek ?ez, da naredi "cut off" ?arka

 

Ja ja itaq.

 

se je men tut zdel sam sem raj dr?al :blink::D alo yavarye kake barve pa se pol tiste ilegalne 10k pa 12k??

ker 8k je ?e vijol?na fajn :jupiii: :ne vem:

 

Zgoraj ti je uklop?i? use napisal, pa jaz imam 8000K pa niso vijoli?aste, kar pa za uklop?i?eve ne morem re?i. Je pa barva zelo odvisna od proizvajalca.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja itaq.

Zgoraj ti je uklop?i? use napisal, pa jaz imam 8000K pa niso vijoli?aste, kar pa za uklop?i?eve ne morem re?i. Je pa barva zelo odvisna od proizvajalca.

 

sosed ma na starem focusu aftermarket xenon pa ma 8000K pa mu svetijo tko lepo vijol?no :bravo:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ravno sva ugotavljala z stroker-jom glede barvne lestvice ?arnic!!!

 

?e sodim po njegovi ki jo je prilimal potem bi moral jaz imeti 10.000K

Ker pa lepo na moji ?katli pi?e vrednost 6500K

In tudi za take sva se menila ko sm kupoval!

Naj pa bi bla 6000K rahlo modrikasta

 

 

mam pa od kaixen firme (kao best of)

 

takole gre lestvica pri kaixen!!

Objavljena slika

 

 

sedaj pa prosim ?e ima ?e keri kako drugo firmo xenonk naj malo pokomentira kako je z ostalimi fermami!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sosed ma na starem focusu aftermarket xenon pa ma 8000K pa mu svetijo tko lepo vijol?no :bravo:

 

Kera firma pa je kit ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.