Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

ne vem kaj naj ti recem. maastrichski kriteriji so dolgo znani, brez njih ni financne discipline in bi vsi imeli italijansko ali grsko inflacijo in probleme. ni vse v vecji javni porabi. new deal samo do neke mere gre, ima pa tudi slabe lastnosti, zlasti v majnem gospodarstvu kot je slovensko.

 

sigurno se da davke pobirati se drugje, to je druga tema. ampak sparati pa je treba, in pri nas so sle place javnih usluzbencev zadnjih pet let ali nekaj takega gor, v gospodarstvu pa dol. stevilo zaposlenih v javnem sektorju se veca, v realnem zmanjsuje. nobene logike ni v tem. javni sektor zivi od realnega in ce imas tako neskladje, potem javna poraba dusi gospodarstvo, ne da ga spodbuja.

 

Kokolada, v tem postu si povedal prakti?no vse, s tem, da ?e ?e banke ne dajo ke?a za sploh normalno poslovanje firm, je katastrofa kmalu tu.Tako bo ?lo tudi marsikatero dobro stoje?e podjetje v ste?aj.

In to, kar sedaj ?aka javni sektor, se je v gospodarstvu ?e zdavnaj zgodilo,zmanj?evanje zaposlenih na minimum, ponekod zmanj?anje pla? in ukinitev potnih stro?kov, nekatera podjetja ?e zdavnaj ne izpla?ujejo regresov itd.Samo kaj, ko je to v gospodarstvu nekaj normalnega, ?e pa se naka?e samo del?ek tega za javni sekrtor, takoj sko?i mo?akar z ko?ato grivo in o?ali v luft in grozi.Do sedaj so se ga vsi bali.Le zakaj n :whatever: eki?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne vem kaj naj ti recem. maastrichski kriteriji so dolgo znani, brez njih ni financne discipline in bi vsi imeli italijansko ali grsko inflacijo in probleme. ni vse v vecji javni porabi. new deal samo do neke mere gre, ima pa tudi slabe lastnosti, zlasti v majnem gospodarstvu kot je slovensko.

 

sigurno se da davke pobirati se drugje, to je druga tema. ampak sparati pa je treba, in pri nas so sle place javnih usluzbencev zadnjih pet let ali nekaj takega gor, v gospodarstvu pa dol. stevilo zaposlenih v javnem sektorju se veca, v realnem zmanjsuje. nobene logike ni v tem. javni sektor zivi od realnega in ce imas tako neskladje, potem javna poraba dusi gospodarstvo, ne da ga spodbuja.

 

Hmmm zanimivo, mi ska?emo na prvo ?ogo in smo bolj pape?ki od pape?a. Takoj zlato fiskalno pravilo v ustavo, medtem, ko si ga glavni zagovorniki Nem?ija, Nizozemska lepo potiskajo v oddaljeno prihodnost.

 

Al pa dejva takole - Italija je 4x bolj zadol?ena na ?tevilo prebivalcev kot Slovenija in s tem tempom dveh milijard? minusa pridemo na italijansko situacijo ?ele v dobrih 30 letih. Zakaj taki rezi takoj med tem, ko vsi ostali to na?rtujejo ?ele nekje do leta 2016?

 

?eprav me v tem trenutku tile Superhikovski ukrepi ?e ne zadevajo mi je jasno, da dokler bo? recimo samo materam in novorojenim otrokom spulil 120m? isto?asno pa zaradi socialnih kapic 150.000 najbogatej?im vrnil 60m?, dr?ava ?al ni na pravi poti.

 

Sploh k poslu?am tale blabla iz ust Majerja in ministra Superhika (Prevzel titulo Svetliku http://blitz.blog.siol.net/2011/11/24/superhik-svetlik/) mislim re?i ?u?ter?i?a, ki joka pred ministri EU, kako bomo ratali problem kot je Gr?ija me je fucking po?teno sram, da imamo takega vola nad voli na ?elu najpomembnej?ega ministrstva.

 

Pa tako so ga kovali v zvezde pa ?e danes, ko so komaj dobro prevzeli oblast joka in stoke - jebemu sunce, ?e so ga tako reklamirali in idolizirali kak?na ekonomska avtoriteta je - tipo pa ne zna povedati ni? drugega samo kje bo rezal. ?e dandanes sta najni?j in srednji sloj obremenjena dav?no bistveno nad evropskim povpre?jem a teli bizgeci bodo pa ?e pritiskali nanju in isto?asno razbremenjevali najbogatej?e, kar je absolutni paradoks in idealni poligon, da se bo zgodila ulica.

 

Me zanima kaj pore?ejo Desusovi in Nsi volilci, ki so bili v predvolilni kampaniji nafopani, kako se jim socialne pravice in pokojnine ter dodatki ne bodo zni?ali kve?emu zvi?ali ter kako je Novakova razlagala o skrbi za otroke in zvi?anje natalitete ter ohranjanja socialnih pravic - o?itno jih res bolj skrbijo koalicijske zaveze kot zaveze svojim volilcem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kokolada, v tem postu si povedal prakti?no vse, s tem, da ?e ?e banke ne dajo ke?a za sploh normalno poslovanje firm, je katastrofa kmalu tu.Tako bo ?lo tudi marsikatero dobro stoje?e podjetje v ste?aj.

In to, kar sedaj ?aka javni sektor, se je v gospodarstvu ?e zdavnaj zgodilo,zmanj?evanje zaposlenih na minimum, ponekod zmanj?anje pla? in ukinitev potnih stro?kov, nekatera podjetja ?e zdavnaj ne izpla?ujejo regresov itd.Samo kaj, ko je to v gospodarstvu nekaj normalnega, ?e pa se naka?e samo del?ek tega za javni sekrtor, takoj sko?i mo?akar z ko?ato grivo in o?ali v luft in grozi.Do sedaj so se ga vsi bali.Le zakaj n :whatever: eki?

 

A si ?eli? dobro izobrazbo svojih otrok? Si ?eli? normalno ?olstvo, kjer naj bi se u?itelj ukvarjal samo z mislijo kako otrokom narediti najbolj zdrave temelje izobrazbe? Kot ka?e ne sej ti je vseeno ali se bo u?itelj bolj ukvarjal s pre?ivetjem in mislijo kako sestaviti za?etek meseca s koncem. Verjetno tudi ti bolj dela? in bolj zavzeto ter z visoko moralo, ?e ti zni?ajo pla?o?

 

Ljudje lepo vas prosim ne bit ovce in slepo upognit hrbta ko za?nejo z gorja?o udrihat po njem. Dokler se ne izkoristi ukrepov, ki najmanj prizadanejo vse oziroma nas prizadenejo enakovredno ne moremo dovolit tak na?in, ki ogro?a dr?avo, ki v ustavi pravi, da je socialna. Ne bom ?e enkrat razlagal kateri so to ukrepi, ker sem jih ?e dostikrat napisal pa ?e vsaj 2x toliko se jih spomnim zdele iz glave.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V 3 p m t r e....

En je meni ni? tebi ni? parkiral pred mojim ?olnom in ?el....Kaj pa ?e bo svetovna povodenj....? Mislm, kaka brezobzirnost. Ma ?ist primerno tablico za svoj karakter.......... :angry2::angry2::angry2:

 

Si dubi prasca in ga na gobec ? :harhar::harhar:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi se strinja?, da smo ?e iskoristili vse mo?ne bla?je na?ine al kako?

 

Nisem proti var?evanju, sem pa proti var?evanju, ki je usmerjeno samo na odhodkovni strani, prihodkovne pa od nikoder pa se jo da skoraj tako hitro uvest kot teli horuk ukrepi brez analize kolk realno prinesejo. ?e dva meseca nazaj niso znali zra?unat kolk moraj zni?at pla?e, ?e bi radi privar?evali dolo?eno vsoto na dolo?enem podro?ju kao naj jim danes verjamem, da vejo kaj delajo.

 

Ekonomski strokovnjaki z malo soli v glavi se ?e nekaj ?asa strinjajo, da samo var?evanje je strel v koleno, da potem ?epa? in ?e te?je zmore? dose?i cilj.

 

Sicer pa kdo ima prav in kdo ne se bo kmalu videlo - sicer pa pred osmimi meseci sem zagovarjal Pahorja za milej?e krizne ukrepe tako glede upokojevanja, glede dela na ?rno, malega dela pa so taisti, ki danes mesarijo takrat razlagali, da za take ukrepe se ?e ne mudi in so ga zru?ili na referendumu. Hmm v dobre pol leta se je pa vse spremenilo ali kaj, ker tisti, ki so neko? ru?ili, danes uvajajo ?e mnogo bolj drasti?ne ukrepe. Kdo zdej ne ve kaj dela? Al je res bil cilj samo priti na oblast in zagotovit "svojim" polo?aje?

 

Ko bodo za?el razlagat o spremembi DDV in o nepremi?ninskem davku, davku na finan?ne transakcije, o zmanj?evanj stro?kov prevoza na delo tako, da bo policist stanujo? v prekmurju tudi tam opravljal delo. Ko bodo za?eli razmi?ljati, da se da takoj 30% dela JU opravljat od doma (ni potnih, polovi?na malica, manj?i stro?ki prostorov, manj gne?e na cestah, itd), in tako naprej in tako naprej - ja takrat bom razumel tudi vse ostala kle??enja stro?kov samo po moje jih niti ne bo ve? treba tako, ker bo kar naenkrat denarja dovolj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja saj sem rekel da se strinjam da se obdavci bogate.

 

kar se pa tice goljufanja policajev sem pa tudi proti. sploh pa prevoz na delo in malica...to je pri nas neobdavcen dohodek ki ga noben drug sistem ne pozna. to se pozablja.

 

se strinjam, da ga ne - sam je to en buffer zaradi manj?ih pla? kot drugod. Zarad mene ga lahko takoj ukinejo sam naj delu primerno dvignejo pla?e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko se fajn peljem dam iz ?ihta mi za dobro jutro razveseli ?tev?ek za tameperaturo vode ki je veselo zlezu nad delovno temperaturo in ko sem preveru nivo vode v ekspanzijski posodi sem veselo ugotovu da je sploh nimam ve? :angry::vskalo: treba bo za?et mal raziskvat kje jo vn me?e ... :(<_<

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej - neto pla?e sem mislil. No sicer bo pa ?as pokazal kaj se bo iz tega izcimilo, samo bo veliko presene?enih in ne verjamem, da pozitivno. Ampak OK, kot pravim bomo videli. Je pa eno sigurno ob vseh teh rezih, gospodarske rasti ne bo oziroma bo kar precej negativna.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko se fajn peljem dam iz ?ihta mi za dobro jutro razveseli ?tev?ek za tameperaturo vode ki je veselo zlezu nad delovno temperaturo in ko sem preveru nivo vode v ekspanzijski posodi sem veselo ugotovu da je sploh nimam ve? :angry::vskalo: treba bo za?et mal raziskvat kje jo vn me?e ... :(<_<

 

Jah totalni podn, lahko bi ?e ti poskusil z menjavo termostata, razen ?e ti morda hladilnik kje spu??a npr.? :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si ?eli? dobro izobrazbo svojih otrok? Si ?eli? normalno ?olstvo, kjer naj bi se u?itelj ukvarjal samo z mislijo kako otrokom narediti najbolj zdrave temelje izobrazbe? Kot ka?e ne sej ti je vseeno ali se bo u?itelj bolj ukvarjal s pre?ivetjem in mislijo kako sestaviti za?etek meseca s koncem. Verjetno tudi ti bolj dela? in bolj zavzeto ter z visoko moralo, ?e ti zni?ajo pla?o?

 

Ljudje lepo vas prosim ne bit ovce in slepo upognit hrbta ko za?nejo z gorja?o udrihat po njem. Dokler se ne izkoristi ukrepov, ki najmanj prizadanejo vse oziroma nas prizadenejo enakovredno ne moremo dovolit tak na?in, ki ogro?a dr?avo, ki v ustavi pravi, da je socialna. Ne bom ?e enkrat razlagal kateri so to ukrepi, ker sem jih ?e dostikrat napisal pa ?e vsaj 2x toliko se jih spomnim zdele iz glave.

 

No,no, ni tako hudo,Boss, kot pi?e?.Je tudi moja ?ena delala vrsto let v ?olstvu in ti moram re?t, da imajo kar konkretno dobre pla?e in pogoje (po?itnice in urnik).Tudi tam so dobri u?itelji, ki ho?ejo kaj narediti in taki, ki hodijo v slu?bo.Na ?alost, ta dobri prej ali slej zapustijo ?olstvo (pa ne zaradi pla? ali pogojev) ampak zaradi

vse bolj nemogo?ih in nesposobnih razvajenih u?encev (sedaj se vpisujejo ?e z dobrim uspehom na gimnazije), ki jih pridno podpirajo njihovi razvajeni star?i, ki mislijo, da bodo tej povpre?ni u?enci neko? odli?ni direktorji.In kar je ?alostno, jih nekaj to tudi s pomo?jo ozadja in vez postane.In gremo, kamor pa? gremo.

Za "specialne", nebole?e ukrepe je sedaj prepozno, ker so se tri pretekla leta barbike gledale preve? v svoja zrcalca in ugotavljale, kako nam v bistvu dobro gre.Sej nam gre nekam... ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm fotr je dobu kazn iz Pule po enem letu, za nepla?ano parkirnino ali pa prete?en ?as.

 

?udi me to, da je obvestilo poslala ena odvetni?ka pisarna iz Kopra.

A ne bi moglo priti preko policije, saj lahko le oni preverjajo kdo je lastnik avtomobila?

Ali lahko da kr en odvetnik preverjat tablice?

 

Kazn je 13?, preverjanje pa skoraj 40?.

 

Kdo kaj ve? ve o tem oz ali ma kdo ?e izku?nje s tem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

poln kurac mam takega praznega nabijanja podkrepljenega z ni?emer.

?paranje na porodni?ki nam bo pri?paralo ~8 mio v ?tirih letih.

Jan?a je izsilil referendum za rtv "proti nesposobni vladi" ki nas je stal 4 mio... Za 15% udele?bo.

RKC pobere vsako leto od dr?ave 2.3 mio evrov.

S tem da mlade mamice nimajo 304958 hektarov gozdov.

 

Jan?a je uredil pla?ljivo drugo stopnjo ?tudija, kar bo posledi?no prestavilo izobrazbo v roke PREMO?NIH in nikakor ne sposobnih. Kr?enje stroke se, ?e se ?e mora, dela po intelektualnih sposobnostih in ne finan?nih.

"Barbikina" pokojninska skupaj z malim delom bi prihranila 300mio e.

 

od javnega dolga pride barbikin prihranek ca 6%, jan?ev pa 0.1%, ?para pa na mladih mamicah :)

 

To da je mel pahor nesposobno ekipo ne pomeni da je jan?a dober mandatar. NI. Ne zna. In ne bo nas re?il, ker ob miljardnem dolgu 8mio ne pomeni ni?. ?e bi vsak od nas dal 10evrov za "dobro dr?ave", kar bi dejansko lahko VSAK, bi dobili 20mio injekcijo. v enem letu. :)

 

Vizjak je deduciral da je ob 30% udele?bi nekaj ?ez polovico nasprotnikov JASNO NASPROTOVALO HOMOSEKSUALNIM ZVEZAM.

A moral it ra?unat koliko ?lenov procentualno govori o homoseksualcih? Statisti?no je teh 15% dr?avljanov glasovalo proti pravicam otrok, ker ve? ?lenov govori o pravicah otrok kot o pravicah homoseksualcev.

Povzetek? Vizjak je neumna homofobi?na pizda.

Jan?a je ob oddaji glasu rekel "ne smemo trgovati z otroki".

Ne, res ne, in ta zakon je predvideval da se otroci nehajo obravnavati kot lastnina biolo?kega star?a.

 

To je bil zakon kjer je 15% slovencev zapravilo 4.000.000e zato da so pohodli homoseksualce.

 

Sr?no upam in ?elim vsem ki so bili proti dru?inskemu zakoniku, da se jim rodi otrok homoseksualec in da imajo v naslednjem letu mlado mamico. Ker o?itno eni ne vidijo kaj ni prav dokler jih ne zadane direktno.

 

Alex, to da se vpi?e? z dobrim uspehom na gimnazije ne mor? re?it s tem da uvede? pla?ljiv ?tudij. To se re?uje z druga?nimi mehanizmi.

To je desnica, privatizacija vsega, in podpiranje elitizma.

 

Vsi ukrepi (z izjemo zaprtja pipice kanglerju) do zdaj so bili DREK.

Ja, tudi turkova tr?nica je bila politi?na zau?nica jankovi?u.

 

Te metode, var?evanje na izobrazbi in dobrem kadru, na porodni?nici?

Zapri pipco RKC, uvedi sprejemne izpite za fakultete. Tudi eksterna preverjanja je ukinil Zver... to so stvari ki so regulirale ?olstvo. Ko ga enkrat regulira denar gre stroka po gobe...

 

Ta na?in preprosto ne pripelje nikamor.

?paramo milijone, morali bi ustvarjati milijarde... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

poln kurac mam takega praznega nabijanja podkrepljenega z ni?emer.

?paranje na porodni?ki nam bo pri?paralo ~8 mio v ?tirih letih.

Jan?a je izsilil referendum za rtv "proti nesposobni vladi" ki nas je stal 4 mio... Za 15% udele?bo.

RKC pobere vsako leto od dr?ave 2.3 mio evrov.

S tem da mlade mamice nimajo 304958 hektarov gozdov.

 

Jan?a je uredil pla?ljivo drugo stopnjo ?tudija, kar bo posledi?no prestavilo izobrazbo v roke PREMO?NIH in nikakor ne sposobnih. Kr?enje stroke se, ?e se ?e mora, dela po intelektualnih sposobnostih in ne finan?nih.

"Barbikina" pokojninska skupaj z malim delom bi prihranila 300mio e.

 

od javnega dolga pride barbikin prihranek ca 6%, jan?ev pa 0.1%, ?para pa na mladih mamicah :)

 

To da je mel pahor nesposobno ekipo ne pomeni da je jan?a dober mandatar. NI. Ne zna. In ne bo nas re?il, ker ob miljardnem dolgu 8mio ne pomeni ni?. ?e bi vsak od nas dal 10evrov za "dobro dr?ave", kar bi dejansko lahko VSAK, bi dobili 20mio injekcijo. v enem letu. :)

 

Vizjak je deduciral da je ob 30% udele?bi nekaj ?ez polovico nasprotnikov JASNO NASPROTOVALO HOMOSEKSUALNIM ZVEZAM.

A moral it ra?unat koliko ?lenov procentualno govori o homoseksualcih? Statisti?no je teh 15% dr?avljanov glasovalo proti pravicam otrok, ker ve? ?lenov govori o pravicah otrok kot o pravicah homoseksualcev.

Povzetek? Vizjak je neumna homofobi?na pizda.

Jan?a je ob oddaji glasu rekel "ne smemo trgovati z otroki".

Ne, res ne, in ta zakon je predvideval da se otroci nehajo obravnavati kot lastnina biolo?kega star?a.

 

To je bil zakon kjer je 15% slovencev zapravilo 4.000.000e zato da so pohodli homoseksualce.

 

Sr?no upam in ?elim vsem ki so bili proti dru?inskemu zakoniku, da se jim rodi otrok homoseksualec in da imajo v naslednjem letu mlado mamico. Ker o?itno eni ne vidijo kaj ni prav dokler jih ne zadane direktno.

 

Alex, to da se vpi?e? z dobrim uspehom na gimnazije ne mor? re?it s tem da uvede? pla?ljiv ?tudij. To se re?uje z druga?nimi mehanizmi.

To je desnica, privatizacija vsega, in podpiranje elitizma.

 

Vsi ukrepi (z izjemo zaprtja pipice kanglerju) do zdaj so bili DREK.

Ja, tudi turkova tr?nica je bila politi?na zau?nica jankovi?u.

 

Te metode, var?evanje na izobrazbi in dobrem kadru, na porodni?nici?

Zapri pipco RKC, uvedi sprejemne izpite za fakultete. Tudi eksterna preverjanja je ukinil Zver... to so stvari ki so regulirale ?olstvo. Ko ga enkrat regulira denar gre stroka po gobe...

 

Ta na?in preprosto ne pripelje nikamor.

?paramo milijone, morali bi ustvarjati milijarde... :)

 

Ok,to glede referenduma se strinjam.Tu ni debate.Jaz nisem nestrpen.

Drugo:nikjer nisem napisal, da bi moral bit ?tudij pla?ljiv, ?e si dobro prebral, ampak, da bi morali uvesti zopet kriterije (kot so bili neko? v ?asu komunizma in to je bilo v redu) za vpis na srednje ?ole.

Recimo , ko sem se jaz vpisal na strojno tehni?no, si moral biti obvezno najmanj prav dober.

Ostali, dobri in zadostni so ?li na poklicno ?olanje in smo imeli vse kadre pokrite.Danes imamo pokrit predvsem zavod za zaposlovanje in to z raznoraznimi "ble??e?imi nazivi" psihologi, sociologi in podobnimi, ki so v upanju na dobro pla?ano slu?bo v javnem sektorju do konca svojih dni se ?lepali skozi ?tudij in sedaj ne dobijo zaposlitve ter seveda potem delajo preko ?tudentskega do 30. leta starosti.

Plus tega, kje je ?e to v gospodarstvu , da recimo profesor, ki ima naziv magister, je po tem nazivu tudi pla?an,?eprav delovno mesto tega ne zahteva.

Nadalje,nekateri zaposleni tu na obali na javni upravi dobijo dodatek za znanje italj.jezika, pa ?eprav vidijo italijane samo, ko gredo v torri d` europe. Zanimivo, noben se ga ne odre?e.

In ?e je podobnih "bonbon?kov", ki so ga dele?ni samo nekateri...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,no, ni tako hudo,Boss, kot pi?e?.Je tudi moja ?ena delala vrsto let v ?olstvu in ti moram re?t, da imajo kar konkretno dobre pla?e in pogoje (po?itnice in urnik).Tudi tam so dobri u?itelji, ki ho?ejo kaj narediti in taki, ki hodijo v slu?bo.Na ?alost, ta dobri prej ali slej zapustijo ?olstvo (pa ne zaradi pla? ali pogojev) ampak zaradi

vse bolj nemogo?ih in nesposobnih razvajenih u?encev (sedaj se vpisujejo ?e z dobrim uspehom na gimnazije), ki jih pridno podpirajo njihovi razvajeni star?i, ki mislijo, da bodo tej povpre?ni u?enci neko? odli?ni direktorji.In kar je ?alostno, jih nekaj to tudi s pomo?jo ozadja in vez postane.In gremo, kamor pa? gremo.

Za "specialne", nebole?e ukrepe je sedaj prepozno, ker so se tri pretekla leta barbike gledale preve? v svoja zrcalca in ugotavljale, kako nam v bistvu dobro gre.Sej nam gre nekam... ;)

 

In kr?enje ?olstva in pravic ?olnikov bo to situacijo izbolj?alo al kaj? :whatever:

 

Barbikina ekipa je imela nekaj pravilnih ukrepov a jih je neomade?evani Majer uni?il z referendumi in s pomo?jo ?OU ter Katjo ?obo, ki je nato za nagrado dobila ?lanstvo v SDS. Ko nekdo ru?i zakone tako, da pred referendumom hujska nasprotnike z besedami 3x ne na referendumu je 3x ne proti vladi, bi ?e takrat morali re?i ne taki manipulaciji z volilci pa nismo in je spet zmagala manipulacija, ki zdaj razlaga kako Barbika ni ni? naredu. Mislim Alex to je glih tako kt bi te jaz z macolo po prstih kresnu pol bi ti pa rekel, da si totalno nesposoben kitarist k tud dveh akordov ne zna? odigrat.

 

V glavnem, a to je pravi pristop, ki ga zagovarja? al je pravi pristop, da se na referendumih (?e ?e morajo biti) odlo?a le o referendumskem vpra?anju oziroma zakonu in ni? drugega. In da imeli smo predlagane zakone, ki so bili relativno nebole?i pa so jih brihtne bu?e zavrnile je pa nefer, da se zdele razlaga, da se ni posku?alo ni?esar ukreniti - sicer se pa da vse to preveriti z dejstvi.

 

 

@Ploki: lep?e ne bi mogel napisati :rispekt:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Ploki - a si ti dejansko tok ?iv?en zaradi trenutne situacije, ali ima? pa? samo tak?en besednjak in cel kup kletvic, da bi tvoje poste lahko ozna?ili, da NISO PRIMERNI za branje s strani mladoletnih oseb! <_< :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah totalni podn, lahko bi ?e ti poskusil z menjavo termostata, razen ?e ti morda hladilnik kje spu??a npr.? :blush:

 

2 tedna nazaj ko sem doto?u neki olja je blo ?e normalno vode v motorju ... u?er pogledam ?ista praznuna ... bo treba tud kje pogledat da ni ne spu??a na kilerju ... jeb**u mast <_<:angry::vskalo:

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem prebral - in? Hja tako je treba - ne kr?it, pove?uj.

 

Ali si prebral bistvo tega ?lanka-da pove?ajo pla?e v javnem sektorju, da ne bodo tako drasti?no zaostajale za pla?ami v gospodarstvu.Kapi?? ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kr?enje ?olstva in pravic ?olnikov bo to situacijo izbolj?alo al kaj? :whatever:

 

Barbikina ekipa je imela nekaj pravilnih ukrepov a jih je neomade?evani Majer uni?il z referendumi in s pomo?jo ?OU ter Katjo ?obo, ki je nato za nagrado dobila ?lanstvo v SDS. Ko nekdo ru?i zakone tako, da pred referendumom hujska nasprotnike z besedami 3x ne na referendumu je 3x ne proti vladi, bi ?e takrat morali re?i ne taki manipulaciji z volilci pa nismo in je spet zmagala manipulacija, ki zdaj razlaga kako Barbika ni ni? naredu. Mislim Alex to je glih tako kt bi te jaz z macolo po prstih kresnu pol bi ti pa rekel, da si totalno nesposoben kitarist k tud dveh akordov ne zna? odigrat.

 

V glavnem, a to je pravi pristop, ki ga zagovarja? al je pravi pristop, da se na referendumih (?e ?e morajo biti) odlo?a le o referendumskem vpra?anju oziroma zakonu in ni? drugega. In da imeli smo predlagane zakone, ki so bili relativno nebole?i pa so jih brihtne bu?e zavrnile je pa nefer, da se zdele razlaga, da se ni posku?alo ni?esar ukreniti - sicer se pa da vse to preveriti z dejstvi.

@Ploki: lep?e ne bi mogel napisati :rispekt:

 

Nisem rekel, da bi morali kar koli kr?it oz. odpu??ati ampak ,da tudi oni za?ivijo "normalno" ?ivljenje v slo.

Poglej si rast pla? v javnem sektorju v zadnjih treh letih in poglej rast pla? v gospodarstvu. ;)

Sej vsi vemo, da so pla?e vseh nas krepko prenizke proti zahodnim. Ampak, tako pa? je in vsi bomo na isti barki oz. istem titaniku, ?e se kaj ne spremeni.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse bajna kr?enja, ?paranja in vse mo?ne bedarije.... kje so zdaj tisti bajni tuji vlagatelji, ki jih je toliko prodajal J.J.. Nikjer!! Ker, kot sem rekel, tujina tukaj nima vlagat v ni?. Zamudil smo svoj vlak, ko bi lahko bili gospodarska odsko?na deska za balkan, pa smo se raj kregali med samo pa s hrvati za tiste 3 ribe. Za tujino bo hrva?ka 3x bolj zanimiva, Srbija pa ?e bolj. Mi pa bomo ostali le pika na zemljevidu in benciska pumpa za kamijonarje.

 

Tam "zgori" se pa drkajo, kdo bo koliko pobasal v ?ep in potem vle?ejo surle, ?e kdo poba?e ve? kot on aka. rojstvo afer, ko neka u?aljena pi**a za?peca vse skup.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok,to glede referenduma se strinjam.Tu ni debate.Jaz nisem nestrpen.

Drugo:nikjer nisem napisal, da bi moral bit ?tudij pla?ljiv, ?e si dobro prebral, ampak, da bi morali uvesti zopet kriterije (kot so bili neko? v ?asu komunizma in to je bilo v redu) za vpis na srednje ?ole.

Recimo , ko sem se jaz vpisal na strojno tehni?no, si moral biti obvezno najmanj prav dober.

Ostali, dobri in zadostni so ?li na poklicno ?olanje in smo imeli vse kadre pokrite.Danes imamo pokrit predvsem zavod za zaposlovanje in to z raznoraznimi "ble??e?imi nazivi" psihologi, sociologi in podobnimi, ki so v upanju na dobro pla?ano slu?bo v javnem sektorju do konca svojih dni se ?lepali skozi ?tudij in sedaj ne dobijo zaposlitve ter seveda potem delajo preko ?tudentskega do 30. leta starosti.

Plus tega, kje je ?e to v gospodarstvu , da recimo profesor, ki ima naziv magister, je po tem nazivu tudi pla?an,?eprav delovno mesto tega ne zahteva.

Nadalje,nekateri zaposleni tu na obali na javni upravi dobijo dodatek za znanje italj.jezika, pa ?eprav vidijo italijane samo, ko gredo v torri d` europe. Zanimivo, noben se ga ne odre?e.

In ?e je podobnih "bonbon?kov", ki so ga dele?ni samo nekateri...

 

sj ni vse letelo nate, sam izhodi??e sem dobil pol sem pa ?el v rant, niti nisem mislil da si nestrpen al pa karkoli. :)

 

se strinjam popolnoma s tem postom druga?e, pa ta sistem iz prve roke trenutno ?utim in zato sem ?e bolj fasciniran z na?inom ki ga ubirajo za "prerazporeditev" intelektualcev.

 

Kar se ti?e rast pla? in ?tevilo zaposlenih v javnem sektorju je vredno pogledat cifre tudi od leta 2004-2008. Lepo bi bilo ?e bi bil vsega kriv pahorjev mandat, pa ni.

Resno sem mislil da bo jan?a naredil kej pametnej?ega, dal sem mu t.i. benefit of a doubt.. pa ni? kej ne zgleda da mu je potegnlo v ?em je fora.

 

ta sne?ena kepa ki se ji re?e slovenski dolg je ?e precej velika, prepozno je da pred njo vr?e? nose?nice in penzioniste, ne bo se ve? ustavla zaradi tega. S kako drugo taktiko kot metanjem ljudi pred to kepo enega po enega se pa tako ali tako noben tam gor trenutno ne ukvarja.

 

 

Na? ?olski sistem je pa vedno bolj tak da ne nagrajuje inovativnosti ampak nagrajuje sposobnost prilagajanja sistemu. To da ima? povpre?no oceno v osnovni ?oli 5.0... Ma ne se hecat :)

 

Nih?e ve? ne vzpodbuja na specialnih podro?jih, zato pa vsi delajo "gimnazijo" od za?etka do konca (Ff, fdv) razen tistih ki so eksplicitno naravoslovci.

 

Kar je ?koda... V?asih rabi? samo malo inovativnosti, ?etudi ti teoreti?nega znanja manjka...

 

(pa spet ne leti vse nate, mo?gani mi v?asih odplavajo)

 

 

edit2: mislim to je res noro... kaj sta uspela scoprat luk?i? in zver v 7ih let. Popoln drek iz osnovne ?ole kjer se z ekvivalentno oceno ocenjuje fuzbal in nem??ina... Sj kul, sj ni? ne re?em, sam za to da si postal profi fuzbaler nikol nisi rabu dobrih ocen, ker se nikol ni ocenjeval z ocenami!

pol ma? pa enga ko ma kva?kanje, fuzbal in kuhanje za oceno in ima odli?en uspeh kot en drug ki se drka s fizko kemijo in nem??ino, za gimnazijo tako ali tako nima? nobene omejitve zato gre ve? kot 50% osnovno?olcev tja, neumni u?itelji forsirajo samo Gimnazija gimnazija gimnazija kot da so vse ostale ?ole popolnoma brevezne, posledice je pa da tam do?ivijo ?ok, grejo na eno turisti?no, naredijo maturitetni te?aj, se vpi?ejo na FF, in ima? poln zavod.

 

Kje si ?e ti vidu lepo te prosim? Drkal sem se na gimnaziji 4 leta kot majmun v ?etrtem letniku jih je pri?lo 10 zraven iz sva?ta ?ol. Ok, ne re?em, en je bil res blazno sposobn, je pri?u iz ra?unalni?ke, ostalim se pa ni dalo delat gimnazije in so ?li na izi ?olo, jo nardili, drkali tistih 5 predmetov eno leto, pa so bli na koncu isto kot vsi ostali, in so ?li dalje na faks.

 

Kje je tu selekcija? Sj nima? nikjer ve? selekcije, ne v O?, ne v S?....

Vsega so pa krivi vsi skupi ki nikakor ne vzpodbujajo tega da bi VSAK BIL DOBER NA SVOJEM PODRO?JU, zato se vsi po vsej sili kalupijo v neke brezvezne diplome, in pol ?akajo da bo za?el ke? padat z neba.

Lol :)

 

In kje se dogaja da z diplomo z napol dela pada ke? z neba? Ja v javnem sektorju ane... v gospodarstvu dobi? pa brco v rit. Ampak folk ko diplomira iz vseh teh briljantnih naslovov itak sploh ne ve kaj bi po?el v svojem lajfu.. ker je bil cel lajf preve? obremenjen s tem da bi dobil tisti ceglc, namesto da bi na?el nekaj kar dejansko rad dela, in za?el lajf gradit na tem.

 

To je res neverjetno heh.

fakultetam je pa itak v interesu da majo ?imve?je razrede zato da dobijo ?imve? denarja od dr?ave. Takisto gimnazijam. :D in pol jih je v gimnaziji 19 v razredu. No, lahko re?em da se mi nivo ne zdi prav ni? vi?ji kot nekaj let nazaj ko nas je bilo 30.. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • X2 strmo? Pol rabiš pa dereze in cepin ne pa kolesa.
    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.