Skoči na vsebino

MAZDA 5 bluetooth z glasovnim upravljanjem


Milosh

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Sem nov na forumu, prav tako kot sem tudi novope?eni voznik Mazde 5 143 TX Plus. Vse lepo in prav, z avtom sem zelo zadovoljen, razen glasovnega Bluetootha.

 

To je zgodba zase:

1. Nikjer nobenih navodil kako zadevo nastaviti.

2. Ko mi le nekako uspe vzpostaviti povezavo s telefonom, vnesti ?tevilke,.... pa problemi s klicanjem. Klicajo?ega oz. tistega s katerim se pogovarjam sli?im odli?no, ravno nasprotno pa sogovorniki pravijo, da me ?ujejo izredno slabo, v?asih bolj, v?asih manj...

 

Ima kdo izku?nje s tem? Je potrebno ?e kaj dodatno nastaviti? Kje sploh je mikrofon v avtomobilu?

 

Hvala za odgovore in komentarje ?e vnaprej.

 

LP,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni v Mazdi6 deluje odlicno...

 

Zvocniki pa so uproabljeni tisti od avdio sistema ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni v Mazdi6 deluje odlicno...

 

Zvocniki pa so uproabljeni tisti od avdio sistema ...

 

Je bilo potrebno kaj posebej nastavljati ali si samo sparil telefon z napravo in je to to? Seveda skladno z glasovnimi navodili...

 

Kar se zvo?nikov ti?e, mi je jasno, da so uporabljeni tisti od avdio sistema, saj sem imel enako nastavljeno v Passatu, kjer je zadeva delovala odli?no (namesto mikrofona sem po pomoti napisal zvo?nik... sem ?e popravil). Problem je o?itno v mikrofonu, za katerega niti ne vem kje je, poleg tega pa le-ta o?itno pobira ves hrup iz okolice, kar se odra?a v tem, da me sogovorniki slabo sli?ijo. ?e najbolje me sli?ijo, ko se vozim po?asi ali pa kje stojim, ?e se vozim po avtocesti pa se zadeva drasti?no poslab?a.

 

Obstajajo kak?na navodila?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni v Mazdi 6 deluje vredu.Mogo?e si naredil napako ,ko si prijavljal telefon in si preve? naglas govoril.Ko u?i? avto ,da prepozna tvoj glas mora? sedeti normalno na sede?u kot takrat ko vozi? in govoriti z normalno jakostjo glasu in ne bolj naglas kot obi?ajno.Pri meni se redko kdo prito?i,da ne sli?i dobro takrat pa malo bolj naglas govorim.Takih je 10%.

 

L.p.

Lado

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni v Mazdi6 deluje odlicno...

 

Zvocniki pa so uproabljeni tisti od avdio sistema ...

 

Nevem sicer, kje je pri Mazdi5... pri sestici naj bi bil po podatkih iz prirocnika nekje na sredini armature...

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V moji 5ki je mikrofon gor pri lu?kah, ve? kot viden. Ja samo sparis telefon in dela...

 

Ali imas desno od prestavne ro?ke cca 5x3 cm ploscico za glasnost in dvig? Ce ja mava enakega - vsaj tega so mi 2 leti nazaj dal na mazdi not.

 

Drugace pa ce ne znas nemsko rabis mal prakse:

 

- loschen (lu?en) izbris naprave

- gerede liste (seznam naprav, ki so ze gor), pri meni je bilo ze 4 mest polnih zato ni prijelo in sem mogel jih zbrisat

 

itd....danes ni ve? starega dobrega menija, mal se mora? pogovarjat s tetko....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V moji 5ki je mikrofon gor pri lu?kah, ve? kot viden. Ja samo sparis telefon in dela...

 

Ali imas desno od prestavne ro?ke cca 5x3 cm ploscico za glasnost in dvig? Ce ja mava enakega - vsaj tega so mi 2 leti nazaj dal na mazdi not.

 

 

A ima? kak?no fotko tega tvojega mikrofona? Pri katerih lu?kah? Na stropu? Edina lokacija, ki je podobna mikrofonu je na armaturni plo??i, levo zgoraj zraven ekrana za radio.

 

Desno od prestavne ro?ke nimam nobene plo??ice za glasnost in dvig...

 

Mazda 5 je namre? leto?nji model in ima pri opremi TX Plus Bluetooth ?e v osnovni opremi, in sicer je gumb za sprejem in prekinitev klica na volanskem obro?u (levo), gumb za glasnost pa se nahaja zraven in je isti, ki se uporablja tudi za uravnavanje glasnosti radia.

 

Meni je angle?ki in nem?ki.

 

Sme?no je to, da mi niti serviser na Mazda servisu ni znal povedati, kje je mikrofon. Da ne govorim o tem, da ni nikjer nobenih navodil za nastavitev in uporabo glasovnega Bluetootha. Navodila bi namre? morala biti ?e v skladu z Zakonom o varstvu potro?nikov, pa ni ne SLO ne ANGL, da ne govorim o tem, da je prodajalec celo povedal, da jih ni in da se jih ne da dobiti.....

 

?e se vozim po?asi, izklopim ventilacijo, potem me sogovorniki precej dobro sli?ijo. Takoj ko se gre za vo?njo izven naselja ali na avtocesti, se zadeva drasti?no poslab?a.

 

 

Mogo?e sem res preglasno govoril, ko sem paril telefon in ko sem opravil "glasovni" trening. Bom poskusil ?e enkrat nastaviti vse od za?etka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol mas tovarniskega, tacga imajo vse sedaj. Tud moja CX-7, ampak tud ta ima mikrofon (vsaj moja) pr luckah v sredini. Komande pa ja na volanu. Pa se to napravi ki jo dodajas moras dati ime (gerede name bitte) in ponovis 2x prej ne prime

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

Sem lastnik enakega modela M5 in tudi sam zelo veliko koristim bluetooth povezavo s telefonom. Te?av z glasnostjo in jasnostjo glasu nimam v nobeno smer (oba se dobro sli?iva, njegovo glasnost nastavljam z gumbom za glasnost radia). V navodilih za avtomobil so vsi postopki opisani na straneh od 6-101 do 6-117. :bravo:

Imam pa dve drugi te?avi :

- no?e in no?e mi sprejeti ?tevilke dve (ko shranjujem v pomnilnik za hitro klicanje) - vedno mi ponovi kot dve ni?li ali ?e eno drugo cifro :ne vem: (pozabil). Vnos je poskusila tudi oseba, ki dobro zna angle?ko (v razli?nih akcentih), a ni bilo uspeha.

- ko sem povezal telefon z bluetooth avtomobila, sem imel prazen akumulator telefona in sedaj mi vedno, ko kli?em preko bluetooth-a pove: "Dialing. Phone battery is low." ter nato pri?ne klicati.

Drugo napako bi verjetno odpravilo ponovno povezovanje telefona in avta, a jo bom naredil, ko bodo odpravili (verjetno programsko) napako z nesprejemom ?tevilke 2.

6178_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ?tevilke 2 ti?e nisi edini. Kolikor poznam zadevo imajo problem s prepoznavanjem vsi modeli Mazde 5 z Bluetooth povezavo. Namesto dvojke ti namre? vztrajno prepoznava ni?lo.

 

Kar se akumulatorja ti?e pa takole.... ni problem v tem, da si imel prazno baterijo, ko si paril telefon, ampak v tem, da tvoj telefon ni popolnoma kompatibilen z instalacijo. To pomeni, da je kompatibilnih le nekaj funkcij, nekaj pa? ne. Tudi pri meni vedno javi, da imam prazno baterijo, pa je bila ob parjenju polna. Sem preveril na netu (Mazdina uradna stran) in ugotovil, da je moj telefon sicer podprt, ne omogo?a pa indikacijo polnosti baterije, zato pa? vedno javi, da je baterija prazna....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud ?estke imajo problem s prepoznavo dvojke... je pa ?alostno, da se pri Mazdi radi mal butaste naredijo in debel gledajo kot da to ni res. Problem namre? je prisoten ?e nekaj ?asa pa ?e po mojem vedenju niso storili ni?. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam angleska in nemska navodila :) ...

 

In notri je tudi slikca, kje se mikrofon nahaja ...

 

Objavljena slika

 

Tisto zgoraj na stropu pa je verjetno kaksen senzor od klime...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za dvojko morte uporabljat tisto staro pravilno anglescono ''TOU'' pa dela super, za nulo pa 'OU'

 

Drugac oa je ni cez ZWEI :):):)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem danes probal in se poklical na drugi telefon ter pustil, da tajnica posname pogovor... pa se cisto OK slisi :)

 

Tukaj je na voljo za poslusanje >> http://www2.mobile.si/thomas/mazda6-bluetooth.mp3

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noup moja CX-7 ima mikrofon pri luckah 100%....lahko da so ga namerno ven potegnili....in ja pri meni pravijo da naj se ne derem ker me dobro slisijo, enako cez zvocnike - nekje na sredni jakosti.

 

Je mozno da ti zracenje poteka na poti mikrofona? To je ponavadi najvecji ?under - pihanje v mikrofon.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.