Skoči na vsebino

AVTOPLIN


sanjam

Priporočeno sporočilo

Kolk cajta si bil brez avta ?

 

Cele tri dni...!!

Sem pa imel na domestni avto...

 

Pa tud ,da je bil pravi material naro?en in dostavljen je trajalo..

 

Je bilo treba vmes ugotavljat neke tehnikalje okol bencinski injektorjev

in preden se dobavitelj in naro?nik zmenita , pa da ?e jaz pridem okol avto pokazat.... traja... :D

 

Zgleda, da tole res ?e ni velikoserijsko v proizvodnji in ne snamejo kar kuj s police ,

ko pove? za kak tip avta rabi?.

 

Đebat ga, nekdo mora bit poskusni zaj?ek.. :huh:

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 505
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Cele tri dni...!!

Sem pa imel na domestni avto...

 

Pa tud ,da je bil pravi material naro?en in dostavljen je trajalo..

 

Je bilo treba vmes ugotavljat neke tehnikalje okol bencinski injektorjev

in preden se dobavitelj in naro?nik zmenita , pa da ?e jaz pridem okol avto pokazat.... traja... :D

 

Zgleda, da tole res ?e ni velikoserijsko v proizvodnji in ne snamejo kar kuj s police ,

ko pove? za kak tip avta rabi?.

 

Đebat ga, nekdo mora bit poskusni zaj?ek.. :huh:

 

Halo? In zakaj si bil poizkusni zajcek :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kajvem ..menda tovrstnih sistemov ni prav veliko vgrajenih... :ne vem:

 

Si se vpra?al zakaj ni veliko teh sistemov ?

Pa ne mislim ni? slabega, naj ti dela maximalno najbolj?e.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si se vpra?al zakaj ni veliko teh sistemov ?

Pa ne mislim ni? slabega, naj ti dela maximalno najbolj?e.

 

 

Ammm... neeee ?

 

Ampak,evo, sem bom sedaj na tvojo pobudo

zasekiral in globooooko razmislil...

 

Mogo?e cena ..? Je res dra?ji kot klasika. :whatever:

 

Ti pa zih ima? kak pravi odgovor, gotovo ima? insajderske informacije..

 

In hvala za dobre ?elje.

Ne dvomim da bo zadeva delovala kot mora.

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej s takim ?lovekom se ne da komunicirat, postavi? mu vpra?anje pol pa se sekira in podobno, samo mene je zanimalo ?e ve zakaj je malo takih sistemov. Cena me ne gane, me pa vseeno zanima kolk sedaj pokuri? manj in koliko je stal sistem, kaj si dobil za te ??

Tebi zalaufa direkt na LPG ?

 

Od kje imam informacije naj te sploh ne skrbi, verjemi mi pa da sem se pozanimal o tem in imam neko svoje mnenje o teh sistemih, ker me ?udi da je teh sistemo zelo malo pa niso nevem kako novi, kje je problem ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej s takim ?lovekom se ne da komunicirat, postavi? mu vpra?anje pol pa se sekira in podobno, samo mene je zanimalo ?e ve zakaj je malo takih sistemov. Cena me ne gane, me pa vseeno zanima kolk sedaj pokuri? manj in koliko je stal sistem, kaj si dobil za te ??

Tebi zalaufa direkt na LPG ?

 

Od kje imam informacije naj te sploh ne skrbi, verjemi mi pa da sem se pozanimal o tem in imam neko svoje mnenje o teh sistemih, ker me ?udi da je teh sistemo zelo malo pa niso nevem kako novi, kje je problem ?

 

 

 

Lej s takim ?lovekom se ne da komunicirat, postavi? mu vpra?anje pol pa se sekira

in podobno,

++Vpra?aj kaj pametnega ,pa bo? dobil pameten odgovor,ne pa da ga vpra?a? ,?e se je vpra?al,

?e ve..

To pa je vpra?anje, res.. :rispekt:

 

Za filozofske debate bom poiskal temu primeren forum, ?e me bo taka debata zanimala.

 

 

samo mene je zanimalo ?e ve zakaj je malo takih sistemov.

++evo,?e vedno ne ve.. :huh:

 

 

Cena me ne gane, me pa vseeno zanima kolk sedaj pokuri? manj in koliko je stal sistem,

kaj si dobil za te ??

Tebi zalaufa direkt na LPG ?

++Da bi manj pokuril menda ni za pri?akovat pri plinu, alkako, menda raje ve? ?

V narbol?em primeru enako, trenutno pa mi ka?e BC kar dober liter povpre?ne ve?.

 

V?iga na benz in po 30 sek. preklopi na plin.

?1800, torej tristo ve? ,kot ja bila ponudba dolenjskega jeseni?ana za klasiko.

 

Kaj sem dobil.?

Ne veliko; eno frdamano te?ko 67litrsko kanto v prtlja?nik, ?tiri injektorje

,vstavljene v glavo (motorno ,ne mojo :D ) en regulator pritiska, eno ?rno ?katlo s ?ipovjem,

nekajmetrov cevi in dratov,priklju?ek za plin zdraven bencinskega lijaka...

and pribli?no that's about it ..

 

 

Od kje imam informacije naj te sploh ne skrbi,

++ne vem zakaj misli? , da me to skrbi... :ne vem:

 

verjemi mi pa da sem se pozanimal o tem in imam neko svoje mnenje o teh sistemih,

++verjamem na besedo.. :whatever:

 

ker me ?udi da je teh sistemo zelo malo pa niso nevem kako novi, kje je problem ?

++tudi tega ne vem,kje je problem. :ne vem:

 

vem pa, da si en mesec nazaj debelo gledal,

ko sem omenil da sem se odlo?il za teko?o fazo.. ;)

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vem pa, da si en mesec nazaj debelo gledal,

ko sem omenil da sem se odlo?il za teko?o fazo.. ;)

 

Debelo sem gledal ker vem da je teh sistemov malo in me je presenetilo da si se odlo?il za to.

Zdej jasno zakaj sem debelo gldedal ?

 

Kolk ima tvoj sistem garancije 50,100 kkm ?

 

Zdi se mi da ti mene ne mara?, kot ?e? prpagiram samo jeseni?ana, samo ni res, ti si ga samo poklical al pa poslal email, ?e bi se zapeljal do njega bi dobil bolj civilno ceno.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdi se mi da ti mene ne mara?, kot ?e? prpagiram samo jeseni?ana, samo ni res, ti si ga samo poklical al pa poslal email, ?e bi se zapeljal do njega bi dobil bolj civilno ceno.

 

Hehe Ajvar ti pa ne mara? nobenega k nima plina al pa bognedej ma diesel... :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

 

Za teko?o fazo je zelo malo proizvajalcev ter posledi?no tudi monterjev. Sistem se precej razlikuje od sistema za plinasto fazo. Cena sistemov je precej dra?ja (nabava).

 

Toma? kateri mislim da je montiral tale avto se je sigurno maksimalno potrudil. ?eprav je na?a konkurenca, velikokrat podebatirama kak?no o avtoplinu.

 

Vsak sistem ima svoje prednosti in slabosti, pomembno je le, da kdorkoli vam vgrajuje se potrudi ter je pripravljen vedno servisirat in vzdr?evat sistem.

 

Nobena faza brez supporta ni 0.

 

lp P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe Ajvar ti pa ne mara? nobenega k nima plina al pa bognedej ma diesel... :hohoho:

 

in to brez pluga. :angry2:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred kratkim sem nekje prebral (ne spomnim se ve? kje): da je eden izmed problemov z plinom to da gori na precej vi?ji temperaturi kot bencin in da to lahko po?koduje motor.

jaz plin ?e imam. preden sem ga vgradil sem naredil raziskavo in sem na?el same pozitivne lastnosti, tole pa takrat nisem nikjer prebral.

ali kdo ve kaj o tem in ali lahko malo razlo?i?

 

druga?, s plinom sem zadovoljen in zaradi tega kar vpra?am nisem zaskrbljen - samo bi rad bil informiran.

 

?e je tole ?e bilo na forumu, se opravi?ujem - priznam nisem iskal :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred kratkim sem nekje prebral (ne spomnim se ve? kje): da je eden izmed problemov z plinom to da gori na precej vi?ji temperaturi kot bencin in da to lahko po?koduje motor.

jaz plin ?e imam. preden sem ga vgradil sem naredil raziskavo in sem na?el same pozitivne lastnosti, tole pa takrat nisem nikjer prebral.

ali kdo ve kaj o tem in ali lahko malo razlo?i?

 

druga?, s plinom sem zadovoljen in zaradi tega kar vpra?am nisem zaskrbljen - samo bi rad bil informiran.

 

?e je tole ?e bilo na forumu, se opravi?ujem - priznam nisem iskal :blush:

 

Sistemi imajo poseben lbrikant za mazanje motorja. Verjetno imas nekje ob motorju posodico z lubrikantom - preveri, ker je del vzdrzevanja...

 

Moj na primer ki je pa direkten vbriz goriva (TURBO) pa maze direktno z bencinom vsak 14 vbrizg.

 

Glede tega se danes ni ve? za bati, razen ?e je ?alabajzarska napeljava....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo je ?e dogovorjeno...naslednji petek tudi jaz uplinim mojo RX-o pri G-1. 90l rezervoar za plin pa ?e 65l za benz...domet preko vsakega dizla :P

Po posegu poro?am in pofotkam rezultate. Pa ?e LPG dobim po 0,42 EUR :ouje:

Cena 1280 EUR + 70 EUR homologacija.

Reden servis na 20.000 km cena 20 eur. Mislm da se bo tale vlo?ek hitr obrnil :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sistemi imajo poseben lbrikant za mazanje motorja. Verjetno imas nekje ob motorju posodico z lubrikantom - preveri, ker je del vzdrzevanja...

 

Moj na primer ki je pa direkten vbriz goriva (TURBO) pa maze direktno z bencinom vsak 14 vbrizg.

 

Glede tega se danes ni ve? za bati, razen ?e je ?alabajzarska napeljava....

 

ja imam flash lube (upam da sem pravilno napisal) za mazanje.

 

samo kako mazanje motorja prepre?i eventualne po?kodbe zaradi vi?je temperature na kateri plin gori? oz kaj mazanje ima s tem?

 

 

Evo je ?e dogovorjeno...naslednji petek tudi jaz uplinim mojo RX-o pri G-1. 90l rezervoar za plin pa ?e 65l za benz...domet preko vsakega dizla :P

Po posegu poro?am in pofotkam rezultate. Pa ?e LPG dobim po 0,42 EUR :ouje:

Cena 1280 EUR + 70 EUR homologacija.

Reden servis na 20.000 km cena 20 eur. Mislm da se bo tale vlo?ek hitr obrnil :bravo:

 

kje dobi? LPG po 0,42??

 

kateri sistem ti bojo vgradili?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja imam flash lube (upam da sem pravilno napisal) za mazanje.

 

samo kako mazanje motorja prepre?i eventualne po?kodbe zaradi vi?je temperature na kateri plin gori? oz kaj mazanje ima s tem?

kje dobi? LPG po 0,42??

 

kateri sistem ti bojo vgradili?

 

to se da ce mas dejavnost tako da vrnejo....al pa ce si blizu hrvaske meje :blush:

plin veliko hitreje eksplodira in ni? vi?je - ce bi bilo to res bi ti se temperatura motorja takoj zvisala a ne?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to se da ce mas dejavnost tako da vrnejo....al pa ce si blizu hrvaske meje :blush:

plin veliko hitreje eksplodira in ni? vi?je - ce bi bilo to res bi ti se temperatura motorja takoj zvisala a ne?

 

ma ne vem kje ga ta tipson dobi ampak gre bolj na princip "pla?aj in ne spra?uj"...jz mu dam dnar na roke in garantira mi Petrolov LPG za to ceno ne glede na to kok niha na trgu...ve? pa ne vem :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to se da ce mas dejavnost tako da vrnejo....al pa ce si blizu hrvaske meje :blush:

plin veliko hitreje eksplodira in ni? vi?je - ce bi bilo to res bi ti se temperatura motorja takoj zvisala a ne?

ja, tudi jaz sem to pomislil, sam, ker sem to ?e prebral sem pri?el tukaj vpra?ati - vem da so mazda?i strokovnjaki za plin ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma ne vem kje ga ta tipson dobi ampak gre bolj na princip "pla?aj in ne spra?uj"...jz mu dam dnar na roke in garantira mi Petrolov LPG za to ceno ne glede na to kok niha na trgu...ve? pa ne vem :ne vem:

 

A sem mogo?e kaj zamudil???

A ima? ti RX-8 na plin???

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni na 323F niso vgradili "flash luba", baje da ni potreben! <_<

 

Kokrkol po 15Kkm ?e zlo lepo laufa! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drug teden jo bom mel ampak za plin vem ker ga ta ?lovek ?e kr ene par ljudem tukaj okol dostavlja pa tudi ?e od prej ga poznam.

 

ja nekaj prijavis neko dejavnost in dobis nazaj, doma moras imeti eno cisterno itd itd itd....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drug teden jo bom mel ampak za plin vem ker ga ta ?lovek ?e kr ene par ljudem tukaj okol dostavlja pa tudi ?e od prej ga poznam.

 

Si mogo?e pomislil, da bi v tem poslovanju bilo lahko kaj narobe?????

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.