Skoči na vsebino

AVTOPLIN


sanjam

Priporočeno sporočilo

kok ti kuri?

zracuni si..

benz je sel gor ca 0.2e v roku enega leta, ce vzamem to kot napoved lahko racunas da bo 1.45 naslednje leto oz kar 1.35 povprecje

 

plin je sel gor 0.05e v roku enega leta

ce ti kuri 8l/100km = 00.8x15000km = ca 1200l bencina X 1.35e = 1620e v enem letu.

 

plinski sistem = ca 1000e za 4 valjnika + 00.9x15000 = 1350l plina x 0.69 = 931e

skupaj 1900e si 300e v minusi.

 

ampak ze v naslednjem letu namesto 1600e das za gorivo 900e, torej, pokrijes 300e minusa in prihranis ze 400e!

ce upostevamo trende se kaksen evro vec.

 

nisem pa vedezevalka, ce mislis imet avto dve leti se ti splaca.. ce ga mislis imet eno leto racunaj da dobis ca 500-700e vec za avto, za ca 250e se pa ta sistem prestavit tudi v drug avtomobil, tako da ti racunica ostane s tem da imas potem 250e vec za pokrit.

 

vec ti kuri bolj se ti splaca :D meni vcasih kuri 13 tak da grem naslednji teden...

 

podatki o trendih so dostopni na www.petrol.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 505
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Ne pozabit, da ma? kljub plinu ?e kak liter porabe benza na 100km, ?e so vo?nje kraj?ega tipa. ?e ima? dalj?e vo?nje je porabe benz manj. Obvezno vra?unaj to, ?e ?e dela? tako kalkulacijo saj pri 15000km je to ?e cca 180? dodatnega stro?ka.

 

Pa ne ra?unat kolk bo benz, ker tega ?iv boh ne ve, ker gre lahko gor, lahko pa tud dol. Tko je najbolj? ra?unat na trenutne cene in v navedenem primeru je s plinom +1l bencina/100km prihranka pri 15.000km na leto cca 350?. Pol si pa prera?unite ?ez kolk let se instalacija povrne.

 

 

p.s. to ni kurcanje plina ampak le napotek, da si naredite res ?imbolj to?ni izra?un oziroma kdaj se vam plinski sistem res povrne pa da ni potem kak?nega razo?aranja oziroma morebitnih prevelikih pri?akovanj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drugi teden pride domov Toyota Previa. Predelati jo bo potrebno na plin.

sedaj me zanima ali lahko kje na ?tajerskem koncu dam vgradit Kvalitetno kot baje dela sigas ali maram avto peljat za nekaj dni na dolenjsko?

 

kake so cene? lahko tudi na PM

 

Ploki kam gre? ti za koliko?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tko je najbolj? ra?unat na trenutne cene in v navedenem primeru je s plinom +1l bencina/100km prihranka pri 15.000km na leto cca 350?. Pol si pa prera?unite ?ez kolk let se instalacija povrne.

 

Vsak sam najbolje ve kako se ve?inoma vozi (mesto, relacija, avtocesta). Na dalj?ih relacijah je poraba bencina prakti?no zanemarljiva (le za v?ig). Po mestu gre na ra?un ve? v?igov ve? benza obenem pa manj plina. ?e si iz LJ ali dela? v LJ to?is na Verov?kovi po 0,62? (vedno so cenej?i od petrola za cca 6-8 centov)...pri ra?unanju povra?ila investicije je potrebno upo?tevati, da ima avto s plinsko instalacijo vi?jo vrednost...potem se 'boss-ov izra?un' ob?utno spremeni v prid plina.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne pozabit, da ma? kljub plinu ?e kak liter porabe benza na 100km, ?e so vo?nje kraj?ega tipa. ?e ima? dalj?e vo?nje je porabe benz manj. Obvezno vra?unaj to, ?e ?e dela? tako kalkulacijo saj pri 15000km je to ?e cca 180? dodatnega stro?ka.

 

Pa ne ra?unat kolk bo benz, ker tega ?iv boh ne ve, ker gre lahko gor, lahko pa tud dol. Tko je najbolj? ra?unat na trenutne cene in v navedenem primeru je s plinom +1l bencina/100km prihranka pri 15.000km na leto cca 350?. Pol si pa prera?unite ?ez kolk let se instalacija povrne.

p.s. to ni kurcanje plina ampak le napotek, da si naredite res ?imbolj to?ni izra?un oziroma kdaj se vam plinski sistem res povrne pa da ni potem kak?nega razo?aranja oziroma morebitnih prevelikih pri?akovanj.

 

Tukaj bi jaz ?e dodal, da je (vsaj pri mojih obeh avtih je tako), poraba goriva na LPG nekolko ve?ja kokr na benz - za Laguno bi reku da kar kak?en liter, morda malo ?ez (nimam nekega hudo najnovej?iga sistema noter sicer), to je spet potrebno vkalkulirat, ?e ?e ra?una? na "3 decimalke"! :harhar::P:danzoman:

 

@Sischi - ti al ?e zlo dovg nis tanku na Verov?kovi, al pa ma? tam kake extra privilegije in zate ne velja cena, ki je tam napisana - 0,64?! <_<:D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsak sam najbolje ve kako se ve?inoma vozi (mesto, relacija, avtocesta). Na dalj?ih relacijah je poraba bencina prakti?no zanemarljiva (le za v?ig). Po mestu gre na ra?un ve? v?igov ve? benza obenem pa manj plina. ?e si iz LJ ali dela? v LJ to?is na Verov?kovi po 0,62? (vedno so cenej?i od petrola za cca 6-8 centov)...pri ra?unanju povra?ila investicije je potrebno upo?tevati, da ima avto s plinsko instalacijo vi?jo vrednost...potem se 'boss-ov izra?un' ob?utno spremeni v prid plina.

 

 

Sej to sem ?e sam napisal - sem pa izhajal iz tega, da prevozi le 15kkm kar pomeni, da so verjetno v igri bolj kratke vo?nje kot dolge. Tist liter pa sem pobral iz Ajvarjevih podatkov, ki jih ima na poraba.com in glede, na to, da ma do slu?be tam nekje dobrih 15km sem to vzel za referenco kratkih vo?enj.

 

Glede plinskih instalacij pri prdaji je pa tako, da marsikoga plin ?e vedno odbija in ra?unat na to kolk bo? ve? dobu ker ma plin je ra?un brez kr?marja. Verjetno se bolj spla?a ven pobrat in na koncu kupcu ponudit ?e plinsko instalacijo, ?e ga zanima.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, tle se (spet) moram strinjat s tabo, to je tko kokr ?e ma? bolje opremljen avto, pa? re?mo da ga bo? (na?eloma) la?je prodal, niti ni re?eno da za ve? ke?a. Ho?em re?t, da na trgu se najdejo tak?ni in drga?ni kupci in pri marsikermu ne igra vloge al ma ?e plin zraven (da ne omenjam da bo kdo itak reku, da to lohk use skup zleti v zrak, bognedaj)! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to sem ?e sam napisal - sem pa izhajal iz tega, da prevozi le 15kkm kar pomeni, da so verjetno v igri bolj kratke vo?nje kot dolge. Tist liter pa sem pobral iz Ajvarjevih podatkov, ki jih ima na poraba.com in glede, na to, da ma do slu?be tam nekje dobrih 15km sem to vzel za referenco kratkih vo?enj.

 

Glede plinskih instalacij pri prdaji je pa tako, da marsikoga plin ?e vedno odbija in ra?unat na to kolk bo? ve? dobu ker ma plin je ra?un brez kr?marja. Verjetno se bolj spla?a ven pobrat in na koncu kupcu ponudit ?e plinsko instalacijo, ?e ga zanima.

 

Tist liter lahko deli? z 3 in bo? tam nekje, sedaj ko je zunaj toplo, pozimi pa je do 1 liter z webastom, pa cca 0,5 litra.

Po doma?e 3/4 tanka benza pokurim na 5000-5500 km, pozimo pa na 3000-4000 km, zakaj 3/4 ker pod 1/4 ni dobro imeti benz v rezervoarju, ker lahko pride do pregretja bencinske ?rpalke, ki dela skozi, neglede da avto dela na lpg.

 

Takrat ko je bil vpisan podatek na poraba com, ?e nisem "sfriziral" parametrov za LPG, sredaj je pa tik-tak.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kk pa to sfrizira? :D

 

anyway, a je na SIGAS v Dolu pri ljubljani isto OK kot na bre?icah? danes se grem dogovorit, na kaj moram bit pozorn? kje je najbolje met ventil za tankat?

 

in ?e - upam da ste mi ok svetovali

 

S Sigasom se lahko dogovoris tudi za Poljansko dolino - streljaj od Ajvarja. Toma? je stru?ko. Seveda ?e je luknja. Jaz sem sel do Brezic 1. ker se ni blo izpostav, pol pa samo ?e v Yavarland - podpora / monta?a 1A!!!

 

Ne vem sicer iz kje si ti.....

ne vem pa tudi kje je sedaj novi lastnik s CX7 na plin....o?itno se samo vozi, ker zadeva dela...(in tanka) :danzoman:

Boooooj??

 

Ventil za tankat? Odvisno kok ti je vazna vizualnost, nam so naredili pod loputo za benz poleg original tank lukne, se ne vidi na ven sploh ne....le adaper rabis, kar je sitnica

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No o?itno je res glede tro?arin:

 

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/od-polno...-do-zdaj/233499

 

Za liter 98-oktanskega bencina je od polno?i dalje treba od?teti 1,253 evra (0,6 centa ve?), za liter dizelskega goriva pa 1,187 evra (1,7 centa ve?).

 

Zvi?ala se je tudi cena kurilnega olja. Za liter kurilnega olja je treba od?teti 0,789 evra (2 centa ve?), cena avtoplina pa ostaja enaka, in sicer 0,699 evra za liter

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kk pa to sfrizira? :D

 

anyway, a je na SIGAS v Dolu pri ljubljani isto OK kot na bre?icah? danes se grem dogovorit, na kaj moram bit pozorn? kje je najbolje met ventil za tankat?

 

in ?e - upam da ste mi ok svetovali

 

Sam ne dajat priklopa za tankanje, v odbija?, k to je pa ?ist "ciganska scena" :harhar:<_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ne dajat priklopa za tankanje, v odbija?, k to je pa ?ist "ciganska scena" :harhar:<_<

 

Kaj pa ?e drugje ni prostora so ?e kake druge alternative razen tank dekl ali odbija??

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ?e drugje ni prostora so ?e kake druge alternative razen tank dekl ali odbija??

 

V prtljazniku, sam to je mal zoprn....enako za tablico, razen ce imas tak okvir ki so v bistvu vratca...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok.. hvala :)

se prav, napedenam si ga tle pri alja?u v dolu pri ljubljani pol pa enkrat ko bom mel ?as lepo prosim yavarja, ?e bo imel ?as, da mi ?e stjuna zadevo tak kot se ?ika? ;)

 

Js sem te?en pa sem si sfriziral, rabu pa sem ..... mesece, druga?e je ?e v osnovi blo ok, sam picajzl povsod najdem ?e nekaj kar se da izbolj?at.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj si pa ?e na?u pravzaprav?

 

http://www.plineks.si/LPG_svecke/

 

Teli "Plineksi" nej se najprej pisat nau?ijo, pol pa nej grejo montirat, kr mrgoli slovni?nih napak, kar je lepa sramota, ?e se ?eli? pohvalit z nekom dose?kom - domnevno noviteto na trgu, katastrofa! <_<:hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Teli "Plineksi" nej se najprej pisat nau?ijo, pol pa nej grejo montirat, kr mrgoli slovni?nih napak, kar je lepa sramota, ?e se ?eli? pohvalit z nekom dose?kom - domnevno noviteto na trgu, katastrofa! <_<:hudicek:

 

Mazdra na primer

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.