Skoči na vsebino

Novi nadomenstni deli Mazda


Priporočeno sporočilo

?ivjo,

 

Mene zanima ?e kdo ve kje bi se dalo dobiti originalne nadomestne dela za Mazde po ugodnej?i ceni kot na urednih servisih. Moj serviser (ni poobla?eni servis Mazda) mi je dejal da za Mazdo obstajajo samo originalni deli, tako da itak ne more? kupit delov za Mazdo od kak?nega drugega proizvajalce. Menda se lahko v tujini (Avstrija, Nem?ija) da dobiti originalne nove nadomestne dele za Mazde po precej ni?ji ceni kot v Sloveniji. Morda kdo od vas ve kje bi dobil ugodne dele v Sloveniji ali v EU za Mazdo.

 

Potrebujem zlasti karter in toplotno zasp?ito (pri izpuhu), me pa tudi na splo?no zanima za servisiranje v prihodnosti.

 

Hvala za odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Originalni deli samo na Mazda servisu. Neoriginalni povsod drugje.

 

Ni res! Originalne dele lahko naro?i? tut kjerkoli drugje, kjer se da kupit dele za avto. In bistveno ceneje!

Jas jih naro?am in kupujem v Konjicah pri avtoservisu KUK. Ker sem pa? iz teh koncev.

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

So v Mazda embalazi? Samo ti so original.

 

Ce je govora o original delih. Ki jih vecinoma sploh ne rabimo. Zavorne ploscice, jermeni, vodna pumpa in se kaksna malenkost je vse kar se menja tekom zivljenske dobe motorja. Tako kot motorjno olje in antifriz so tudi neoriginal v redu.

 

Ce pa se lotim podirat motor, dajem notri samo original dele.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

So v Mazda embalazi? Samo ti so original.

 

Ce je govora o original delih. Ki jih vecinoma sploh ne rabimo. Zavorne ploscice, jermeni, vodna pumpa in se kaksna malenkost je vse kar se menja tekom zivljenske dobe motorja. Tako kot motorjno olje in antifriz so tudi neoriginal v redu.

 

Ce pa se lotim podirat motor, dajem notri samo original dele.

 

pa to ti je sam pakiranje druga?ne, toliko da lahko ve? zara?unajo, druga? proizvajalec je ist.. :D

 

isto kot npr. mleko v sparu, lahko kupi? "original" mleko pomurskih mlekarn ali pa tisto sparovo sbuget, katerega polnijo prav tako pomurske mlekarne in je ?ist isto kot ono v njihovem pakiranju... :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Da ne odpiram nove teme na forumu bom posku?al malce o?iveti tole...

 

Zanima me ?e ima kdo izku?nje z "neoriginal" nadomestnimi deli. Ali obstaja kak?na znamka neoriginal delov tako slaba, da naredi? lahko veliko ?kodo ?e jih vtakne? notr?

 

Moje izku?nje so take:

Kak?n mesec nazaj sm M6-prvi? peljal opravit servis k nepoobla??encu. Kupu sm full syntetic Mobil olje, in vse 4 filtre, ki so pa od proizvajalca NIPPARTS. Sicer na njihovi strani na internetu pi?e da so oh-in-sploh, pa saj vsi vemo da vsi to pi?ejo...

Najbolj zanimivo je pa to, da sm bil zraven ko je mojster menjaval filtre. Original filtri so bili popolnoma enaki (kar se da s prostim o?esom videt), kot tisti neoriginalni. ?e napisi gor so bli popolnoma enaki, enak font, vse...

Obstajajo 3 variante:

- tovarna Nipparts pokopira vse do potankosti (kar kitajci dobr znajo),

- ta tovarna izdeluje tudi original dele za v Mazda ?katlice

- poobla??en serviser kupuje iste neoriginal dele in mi jih je prodal po ceni za originalne

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se filtrov ti?e ne more? falit z nipparts.

 

ajvar btw, je se dost casa ampak za ta glavni servis bom kr sam kupu potrebne dele

 

sem tud na mazdi vprasal pa so mi rekl, da pri 240.000 se vodna pumpa NE menja, tko da mi ostane jermen&co, olje in filtri...

 

kam grem po te stvari?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ajvar btw, je se dost casa ampak za ta glavni servis bom kr sam kupu potrebne dele

 

sem tud na mazdi vprasal pa so mi rekl, da pri 240.000 se vodna pumpa NE menja, tko da mi ostane jermen&co, olje in filtri...

 

kam grem po te stvari?

 

Pri 120.000 se pumpa ne menja,pri 240.000 tudi ne? ?zmeden?

A se je sploh nikoli ne menja ali ?ele pri 500.000? :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk je men znano se vodne pumpe pr prvem velikem servisu ne menja, pr drugem pa ja. Mi smo jo zamenjal na drugem velikem servisu.

 

Kar se pa filtrov ti?e, sm jih dobu na A-Cosmosu v LJ v trgovini ki jo imajo za Mercatorjem v ?i?ki (Ulica Jo?eta Jame se mi zdi). Vpra?al sm jih tud za olje, vendar so tistega ki sm ga hotu imeli samo po redni ceni in mi je tip tam svetoval da se ga da drugje dobit ceneje.

 

Cene so pa pribli?no takole:

- filtri Nipparts za zrak, olje, klimo in nafto: vse skup okol 25?

- olje Mobil Synt S 5W40 (za dizla brez DPF) mal ve? kot 8?/l (naro?il na mimovrste)

- 20? za mehanika, ki mi je vse to zamenjal (9? bi pa ra?unal za menjavo ?e kupi? olje pri njem)

 

vse skup je pri?lo pribli?no 90?

 

?koda se mi zdi da me ni sre?ala pamet ?e prej, da bi takoj po prenehanju garancije za?el popravljat drugje... kur... vsaka ?ola nekaj stane

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk je men znano se vodne pumpe pr prvem velikem servisu ne menja, pr drugem pa ja. Mi smo jo zamenjal na drugem velikem servisu.

 

Kar se pa filtrov ti?e, sm jih dobu na A-Cosmosu v LJ v trgovini ki jo imajo za Mercatorjem v ?i?ki (Ulica Jo?eta Jame se mi zdi). Vpra?al sm jih tud za olje, vendar so tistega ki sm ga hotu imeli samo po redni ceni in mi je tip tam svetoval da se ga da drugje dobit ceneje.

 

Cene so pa pribli?no takole:

- filtri Nipparts za zrak, olje, klimo in nafto: vse skup okol 25?

- olje Mobil Synt S 5W40 (za dizla brez DPF) mal ve? kot 8?/l (naro?il na mimovrste)

- 20? za mehanika, ki mi je vse to zamenjal (9? bi pa ra?unal za menjavo ?e kupi? olje pri njem)

 

vse skup je pri?lo pribli?no 90?

 

?koda se mi zdi da me ni sre?ala pamet ?e prej, da bi takoj po prenehanju garancije za?el popravljat drugje... kur... vsaka ?ola nekaj stane

 

Samo tole olje 5W40 ni glih najbolj?e.pravo olje za na?e traktorje je 5W30.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dokler smo ga vozili na original servis so notr zmeri dal 5w40. Enkrat sm vpra?al te mehanike in so rekl de v traktorje brez DPF-ja vlivajo 5W-40, v novej?e s filtrom pa 5W30. Moj je ?e brez tega filtra in po tej logiki sm tud jest potem kupu bolj mastnga mobilca...

 

@SpEkTr: Trgovina je A Cosmos oz. Gama Center kakor ho?e?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Father je lansko leto menju jermene na svojmu navoru, pa mu je mehanik, ki ?ravfa izklju?no Japonske avte reku, da vodne pumpe pri japoncu ni treba menjat, ker bi ponaredek crknu prej kot original.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Father je lansko leto menju jermene na svojmu navoru, pa mu je mehanik, ki ?ravfa izklju?no Japonske avte reku, da vodne pumpe pri japoncu ni treba menjat, ker bi ponaredek crknu prej kot original.

 

Aha tud ko crkne ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha tud ko crkne ? ?zmeden?

 

u bistvu za?ne spu??at oz. neki v tem smislu, ti bo? ?e vedu, sej si majster za mehani?ne zadeve :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.