Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

  • 5 mesecev kasneje...

http://www.amzs.si/si/425/45/svica.aspx

 

Za 15km z motorjem bo treba dat 33?....se dobro da nimam prikolice.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako hrvati merijo vi?ino avta z kov?kom ali brez ker imajo mejo med I in II razredom 1,9 m in z kov?kom sem vi?ji.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako hrvati merijo vi?ino avta z kov?kom ali brez ker imajo mejo med I in II razredom 1,9 m in z kov?kom sem vi?ji.

 

Govoris o trajektu?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo avto se gleda seveda.....tako kot pri nas vinjeta ni potrebna za vle?eno vozilo - prikolico na primer ker nima pogona ?eprav skupaj presega z avtom 3,5T

 

Majo pa napako v opisu :blush:

I - Motorna vozila s dvije osovine, visine do 1,30 m mjereno kod prve osovine osim motornih vozila iz II B)

 

I je normalen avto ne pa nizek ferrari :hohoho:

 

Y ima pa drug upravljalec ?ez.

http://www.bina-istra.com/Default.aspx?sid=2039

 

?e nasvet - nabavi si ENC, cestnina z ENCjem je cenej?a, kot na kartico ali cash, hrvatje so podra?ili vse brez ENCja, da bi pospe?ili promet na cestninskih

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majo pa napako v opisu :blush:

I - Motorna vozila s dvije osovine, visine do 1,30 m mjereno kod prve osovine osim motornih vozila iz II B)

 

I je normalen avto ne pa nizek ferrari :hohoho:

 

Tole nisem ?ist zastopil zakaj bi bila napaka. Gleda se vi?ina vozila nad prvo osjo (se pravi nad prvimi kolesi, kjer je na?eloma motorni pokrov in 1,30m je kr zelo visoko tudi za terenska vozila.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole nisem ?ist zastopil zakaj bi bila napaka. Gleda se vi?ina vozila nad prvo osjo (se pravi nad prvimi kolesi, kjer je na?eloma motorni pokrov in 1,30m je kr zelo visoko tudi za terenska vozila.

 

Aha, jaz sem zastopil druga?e, kot vi?ina avta z dvema osovinama, ma? prav.

 

Pol se sploh ni za bati ni?, ker osebni avto vedno izpolni pogoj I, tisti je pa bolj za dvoosnike ala kombije, enoprostorce (CX7 je 1.7metra na primer v vi?ino)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Bomo mi frjol?ni z temno zelenimi pikami, ko bomo pla?evali zanje...

 

 

?e bolj pisani pa, ?e bomo pla?evali, ker jih ne bomo imeli...

 

 

 

Ne, Boss, za to ni zaslu?na Pahorjeva vlada.

Ne, Boss, za to ni kriva Jan?eva vlada.

Da te ustavim, ?e preden sploh za?ne?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ne bo samo vinjeta problem?ek. Vlada misli konkretno podra?it registracije vozil in s tem v prihodnjem letu prislu?it 18miljon?kov kar je cel kup enga dnarja. Oz. toliko dnarja, kot ga povpre?no v dobrega 2,5 dneva iz Slo. ste?e v dav?ne oaze. Bravo! :jupiii:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, jaz sem zastopil druga?e, kot vi?ina avta z dvema osovinama, ma? prav.

 

Pol se sploh ni za bati ni?, ker osebni avto vedno izpolni pogoj I, tisti je pa bolj za dvoosnike ala kombije, enoprostorce (CX7 je 1.7metra na primer v vi?ino)

 

Kot me je bilo strah se je tudi zgodilo in so me poleti enkrat dali v drugo skupino zaradi enoprostorca z trugo. Sem pa imel ?e odgovor HAC kako re?iti

 

Po?tovani g. Pipan,

 

Prva kategorija vozila se određuje ukupnom visinom upisanom u prometnu dozvolu ili drugi slu?beni dokument te brojem osovina (dvije).

Ukoliko visina Va?eg vozila ne prelazi 1,9 m sukladno navedenom, vozilo je I kategorije bez obzira na krovne nosa?e, krovne kutije ili bicikle.

Međutim na NP Demerje (automatska naplatna postaja) se mo?e dogoditi da Vas klasifikator svrsta u II skupinu.

Ukoliko se to dogodi, mo?ete reklamirati na adresu tvrtke koja upravlja spomenutom naplatnom postajom, Autocesta Rijeka-Zagreb d.d.

reklamacije@arz.hr

 

S po?tovanjem,

 

Hrvatske autoceste d.o.o.

 

Ker pa je to bilo na AZM so mi to odgovorili in uspe?no re?ili

 

Po?tovani g. Pipan,

 

obavje?tavamo Vas, da je 30. kolovoza 2012. godine do?lo do pogre?ke u sustavu automatske klasifikacije vozila automatske naplatne linije na Naplatnoj postaji Trako?ćan prilikom ?ega je Va?e vozilo I kategorije (iznos cestarine 48,00 kn) automatski klasificirano i naplaćeno kao vozilo II kategorije (72,00 kn).

 

Razlika uplaćenog novca u iznosu od 24,00 vratiti će se na ra?un sa kojega je bilo terećenje.

 

Također Vas molimo da u slu?aju kada Va?a vozila odstupaju od uobi?ajenih dimenzija (radi krovnih nosa?a, krovnih kutija, tereta, i dr.) koristite manualne linije, budući da se vozilo temeljem broja osovina i dimenzija svrstava u odgovarajuću kategoriju. Ukoliko se zateknete u automatskoj liniji pritiskom na dugme „pomoć“ zatra?ite od osoblja naplatne postaje ispravak kategorije.

 

Molimo Vas da prihvatite na?u ispriku radi uzrokovanih te?koća te se nadamo kako će Va?a daljnja putovanja Autocestom Zagreb-Macelj biti na vlastito zadovoljstvo.

 

Lijep pozdrav,

 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot me je bilo strah se je tudi zgodilo in so me poleti enkrat dali v drugo skupino zaradi enoprostorca z trugo. Sem pa imel ?e odgovor HAC kako re?iti

 

Po?tovani g. Pipan,

 

Prva kategorija vozila se određuje ukupnom visinom upisanom u prometnu dozvolu ili drugi slu?beni dokument te brojem osovina (dvije).

Ukoliko visina Va?eg vozila ne prelazi 1,9 m sukladno navedenom, vozilo je I kategorije bez obzira na krovne nosa?e, krovne kutije ili bicikle.

Međutim na NP Demerje (automatska naplatna postaja) se mo?e dogoditi da Vas klasifikator svrsta u II skupinu.

Ukoliko se to dogodi, mo?ete reklamirati na adresu tvrtke koja upravlja spomenutom naplatnom postajom, Autocesta Rijeka-Zagreb d.d.

reklamacije@arz.hr

 

S po?tovanjem,

 

Hrvatske autoceste d.o.o.

 

Ker pa je to bilo na AZM so mi to odgovorili in uspe?no re?ili

 

Po?tovani g. Pipan,

 

obavje?tavamo Vas, da je 30. kolovoza 2012. godine do?lo do pogre?ke u sustavu automatske klasifikacije vozila automatske naplatne linije na Naplatnoj postaji Trako?ćan prilikom ?ega je Va?e vozilo I kategorije (iznos cestarine 48,00 kn) automatski klasificirano i naplaćeno kao vozilo II kategorije (72,00 kn).

 

Razlika uplaćenog novca u iznosu od 24,00 vratiti će se na ra?un sa kojega je bilo terećenje.

 

Također Vas molimo da u slu?aju kada Va?a vozila odstupaju od uobi?ajenih dimenzija (radi krovnih nosa?a, krovnih kutija, tereta, i dr.) koristite manualne linije, budući da se vozilo temeljem broja osovina i dimenzija svrstava u odgovarajuću kategoriju. Ukoliko se zateknete u automatskoj liniji pritiskom na dugme „pomoć“ zatra?ite od osoblja naplatne postaje ispravak kategorije.

 

Molimo Vas da prihvatite na?u ispriku radi uzrokovanih te?koća te se nadamo kako će Va?a daljnja putovanja Autocestom Zagreb-Macelj biti na vlastito zadovoljstvo.

 

Lijep pozdrav,

 

 

pri njih se vse da, tudi preko maila so meni re?ili problem, ko sem mejlal s cestninske!! Ob nevihti je crknilo vse, jaz pa samo s kartico, pa sem jim pomejlal podatke da po?lejo ra?un, oni pa rampo dvignl :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro razmi?ljanje, ki ga na?im oblastnikom manjka na polno.

 

Citiram iz teksta

A po Brglezovem mnenju dela dr?ava z dvigovanjem tro?arin - in s tem cen goriva - na dolgi rok nepopravljivo ?kodo. "Dr?ava jemlje, kjer je najla?je vzeti. Ljudje se bodo vedno vozili, saj jim drugega niti ne preostane. A ta ukrep je kratkoviden in v njem manjkajo mnogi parametri. O?itno se v vladi ne zavedajo, da bodo zaradi vi?jih cen bencina ljudje manj hodili v nakupovalna sredi??a, gostilne ali kino in da bodo na splo?no manj uporabljali turisti?ne storitve. To pomeni, da bodo ljudje enostavno tro?ili manj denarja, in luknja v dr?avnem prora?unu, ki bo nastala zaradi tega, bo konec koncev ve?ja, kot so prihodki zaradi zvi?anih tro?arin," je prepri?an Brglez.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro razmi?ljanje, ki ga na?im oblastnikom manjka na polno.

 

Citiram iz teksta

 

Ko sem jaz govoril s kravatarji aerodroma Brnik, so se mi po moje posmehovali ?e? kaj pa ti ve?...ne vem, povedal sem jim pa samo logi?no zadevo:

 

Aerodrom Brnik mora spustiti nizkocenovce Ryan, Wizz, Easy jet v polni obliki za vzhod in centralno evropo, to pomeni zni?ati cene storitev in s tem omogo?iti ve? letov dnevno teh prevoznikov..

 

kontra odgovor: ne moremo si priovo??iti izpad zaradi ni?anja cen, prav tako, to ni po?teno do sedanjih prevouznikov.....(tipi?no SLO managersko razmi?ljanje)

 

NAdaljujem....poglejte kdo pravi da ne zni?ate tui njim stro?ke uporabe letali??a...Po vseh statistikah so letala nizkocenovcev 90% polna, ostalih prevoznikov 30-40%.

 

ZAmislite si, da en nizkocenovec pripelje in odpelje 150 ljudi, 2 destinaciji na dan vsakega = 600 ljudi, 4 je prevozniki = od 2500 ljudi na dan = blizu miljona samo z nizkocenovci v primerjavi z lanskim prometom letali??a 1,36M potnikov!!!!

 

To bi pomenilo 2x pove?anje potnikov, ob manj?ih stro?kih prevoznikov, a le teh bi bilo ve?....

 

Bistvo:

Te ljudje parkirajo, nakupujejo, jedo, uporabljajo internet, mobilne storitve, taxije...bla bla bla masovna potro?nja je tu....in mladi iz evrope bi za?eli prihajati ter zapravljati v mestih

 

Vsi so kimali ampak zaklju?ek dneva = cene prevoznikom je treba zvi?ati ker imamo izgubo.....(da ne omenimo, da tudi Adria izgublja na ve?jih stro?kih)

 

:vskalo::vskalo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dodatek - lep vzor tega so letali??a Treviso, Beauvis Paris, Girona Barcelona.....z nizkocenovci so iz podrtih barak naredili izjemno letali??e, nova pista v Trevisu je dih jemajo?a.....vzleti ?e pred polovico

pa da ne bo to ?e ena politi?na tema....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

Tole sicer ni novost - je v tujini aktualno ?e dalj (ne vem to?no za mero)

http://www.24ur.com/pozor-tudi-ce-imate-os...-220-evrov.html

 

Ampak mislim da v tole padejo tudi SUVji.....izmerite si CXe.... :glare:

 

evo najdu - se mi zdi da ?e dolgo to gledam pri ju?nih

http://www.bina-istra.com/Default.aspx?sid=1889

Motorna vozila s dvije osovine, visine do 1,30 m mjereno kod prve osovine, osim motornih vozila iz IIb

II

 

a) Motorna vozila s tri ili vi?e osovina, visine do 1,30 m mjereno kod prve osovine

B) Motorna vozila s dvije osovine visine veće od 1,90 m, ?ija najveća dopu?tena masa ne prelazi 3500 kg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kok pa je dejansko osebnih vozil k so nad prvo osjo vi?ji od 1,3m? Verjetno SUVi kot si rekel Jures, Espaca bom pa ?e zmeril doma :)

 

Mislim sej, ideja vlade je bla dobra, treba se je spravit na romune ki bi nam prinesli najve? denarja, a najebali so ga zopet vsi ostali :vskalo:

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tokrat nekaj,k se mi je "luštalo",od kar je prišlo ven-zadnja generacija Metabo BS 18 LTX BL Qi. Sicer imam tudi prvo generacijo 3-hitrostne Brushless LTX mašine,a je ta nova še malenkost močnejša (130 vs. 120Nm😮),lažja in kompaktnejša....res neverjetno kompaktno glede na performanse.   Ne bom veliko nakladal,je pa zanimiva predstavitev oz. test,kjer je praktično on-par z 40V Makito,poščije 18v Festool-a,36V Hikoki-ja,in kot češnja na torti-poščije tudi Bosch-a z dvovrstično 8Ah baterijo z "tamajhno" enovrstično 4Ah baterijo😮👍 Poka 10x600 vijake k za šalo😄💪   217,55€ na Baumarkteu.de https://www.baumarkteu.de/metabo-602359840-bs-18-ltx-bl-q-i-akku-bohrschrauber-18v-metabox-63714       In za tiste,ki jih zanima proizvodnja v Metabu-3ure prispevek🧐😮...sicer v nemščini,a vseeno mogoče za koga zanimivo🙄    
    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
    • Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".   Ostalo si lahko vsak sam "nariše".   Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."   Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍   Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev.... Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...
    • Žal jaz tudi, takrat je šlo res vse narobe.
    • Vse lepo in prav, samo ti računaš strošek polnjenje tako, da štartaš s polno baterijo na koncu si pa tam s prazno. Na tak način mene pot v ČG pride natanko 0€, ker 800km naredim z enim tankom pa še za vsaj 150km mi ostane na cilju.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.