Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Midva s punco mava tudi zunaj avte, pa kar tko ni hotla it dol, potem pa sem vzel podalj?ek+fen ter pofenal z neposredne bli?ine, potem ko je blo steklo ?e vro?e sem pa s strgalko za led (z mo?nim pritiskom) po?as dol potegnil, na koncu pa sam pobrisal lepilo.. vse skup je blo fertik v 5 min. :bravo:

 

Enemu je tako ?la ?ipa v petih minutah na prafaktorje,ko je po navodilih z fenom mrzlo ?ipo segreval. :P

Je bil ful biznis.

 

Jaz sem tudi opazil,da je z vsako novo vinjeto ve?je sranje.ta prva je tudi meni ?la dol v enem kosu brez problema.

No sej,mislim,da nam je lahko ?e vsem jasno,da dobivamo tukaj v slo ?e sam odpad-na vseh podro?jih. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enemu je tako ?la ?ipa v petih minutah na prafaktorje,ko je po navodilih z fenom mrzlo ?ipo segreval. :P

Je bil ful biznis.

 

Tud jaz poznam enga tazga, ki je sledil navodilom strokovnjakov in je pri -5°C veselo segreval tisit kos ?ipe z vinjeto pa se je ?ajba samo razcvetela. Tako je bil problem odstranjevanja vinjete re?en prej kot v treh minutah saj bo celo ?ipo moral menjati :jupiii:

 

Tko, da tisti, ki se lotite zadeve s pretiranim segrevanjem samo na enem delu ?ipe hodite res po tankem ledu in samo sre?a ali pa smola je a bo ?ipa ostala cela ali ne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eh... amaterji...

 

avto je bil zunaj celo no? na minusu... vinjeta odstranjena v 3 minutah ;)

 

mojo posebno pripravo sem pripopal ?e tule:

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=171765

 

jebe? segrevanje...

 

na vseh dru?inskih avtih sem vinjeto spucal v 3-5 minutah na avto.. ker so vsi zalepili zgoraj levo preve? v kot, in je malo te?je dostopno....

 

druga?e pa ni panike sploh, pa so bile vse letne vinjete, ki so bile celo leto na avtih, ki so nonstop zunaj, tako na soncu kot na mrazu...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vzame? novo klino od olfa no?a.... prime? na neostrem delu in vnjeto sname? v eni potezi po celi ?irini. Va?no da celotna ostrina nalega na ?ipo. To je to. Ostrga? ?e eventuelne ostanke, ?e je pa kaj sitnega pa malo acetona na vato in gre vse stran. Nima veze gara?a al pa ne gara?a.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avstrijci morjo slabo gospodarit- bolj?a vinjeta za manj dnarja- to jih bo pokopalo bote vidli.

 

jap,res je.Ker imajo v tujini vse cenej?e in ponavadi bolj?e bodo ?le vse te dr?ave v ramengo.

Edino mi bomo ostali. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim,da je ?e kak?na dr?ava na podobni poti. ;)

 

Pa ne da si Slo mislu? Ne re?em, da smo idealni ampak vseeno na? zunanji neto dolg je 10milijard?. Gr?ija ima 11M prebivalcev oz. 5x ve? kot Slovenija pa je zunanji dolg 30x ve?ji. Hrva?ka ga ima 43milijard? pa samo 2,5x ve? prebivalcev kot mi.

 

velike probleme imajo recimo Mad?arska pa Islandija, Irska, ?panija, Portugalska... mah bolj? da se ustavim, ker seznam je dooolg.

 

Mi nismo v tako velikem sranju, ?e pa se nam ne bi zgodila jan?eva vlada bi bil na? javni dolg bistveno ni?ji saj je ve?ina tako visoke gospodarske rasti bila le posledica prekomernega zadol?evanja. V ?tirih letih SDS haranja smo pove?ali zunanji dolg za 7milijard?. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?lovek pride iz SG po pralni stroj in je temu v ?ast kupil vinjeto!

 

Nekateri so res odrezani, a vseeno je za 1 pot pla?al ve? kot lani celo leto.....ko je ni imel

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?lovek pride iz SG po pralni stroj in je temu v ?ast kupil vinjeto!

 

Nekateri so res odrezani, a vseeno je za 1 pot pla?al ve? kot lani celo leto.....ko je ni imel

 

Ja valda je vzel tedensko, al kako?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ne da si Slo mislu? Ne re?em, da smo idealni ampak vseeno na? zunanji neto dolg je 10milijard?. Gr?ija ima 11M prebivalcev oz. 5x ve? kot Slovenija pa je zunanji dolg 30x ve?ji. Hrva?ka ga ima 43milijard? pa samo 2,5x ve? prebivalcev kot mi.

 

velike probleme imajo recimo Mad?arska pa Islandija, Irska, ?panija, Portugalska... mah bolj? da se ustavim, ker seznam je dooolg.

 

Mi nismo v tako velikem sranju, ?e pa se nam ne bi zgodila jan?eva vlada bi bil na? javni dolg bistveno ni?ji saj je ve?ina tako visoke gospodarske rasti bila le posledica prekomernega zadol?evanja. V ?tirih letih SDS haranja smo pove?ali zunanji dolg za 7milijard?. :(

 

Ne,sej nisem mislil (samo)Slo.Takih pacientov je ?e dosti-kot si jih sam napisal.

Je pa ta vlada na dobri poti,da se jim pridru?imo po hitrem postopku.Res vle?e posre?ene poteze. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sodelovec se je ?e pred mesecem norca delal iz drugih kolk smo neumni, da kupujemo vinjeto po 95? in da jo bo on dobu za 65?. Zdej je pa ?ist presran zarad 30?, ki jih bi teoreti?no lahko prihranil v enem letu.

 

Sem bil mal hudoben, pa sem ga ravno v?eraj povpra?al "kako pa kej vinjeta?" pa sem kasiral tale pogled :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej, glej,to delajo tudi tukaj na obali.Bi lahko imel kak?no tudi sam. :D

 

Zanimivo,da prej?nja leta ni bilo ponaredkov vinjet.Le zakaj? ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=7&novica=1246

 

tud slovaki so korak pred nami (tud po cenah) :)

 

Kot madzari. lahko cestnino placas pred potjo preko neta in imas seboj pildek, vezan na registracijo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=7&novica=1246

 

tud slovaki so korak pred nami (tud po cenah) :)

 

Kot madzari. lahko cestnino placas pred potjo preko neta in imas seboj pildek, vezan na registracijo

 

 

Glede na njihove cene so mo?ni samo trije razlogi:

 

ali imajo avtocest samo za vzorec

ali so bile narejene v ?asu Franca Jo?efa

ali pa se je njihova vlada zakalkulira in ho?e zmagat na volitvah

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ta ?rne so, ta zelene se gradijo - lahko re?emo imajo jih malo (po km ve? kot mi), ampak gradijo pa jih ?e 2x ve? - pri nas je to prvi izgovor za ceno vinjete....

 

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=543033

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Tudi 'nazadnja?ki' Romuni s sodobnim sistemom, tako kot Mad?ari

 

V Romuniji uvedli nov vinjetni sistem

 

V Romuniji so v za?etku oktobra 2010 spremenili sistem vinjet, ki so obvezne za vo?njo po dr?avnih cestah in avtocestah. Z novim sistemom so uvedli elektronske vinjete in opustili obi?ajne vinjete nalepke.Romunska vlada bo z novim sistemom privar?evala pri tiskanju vinjet in prodajalskih provizijah.

 

Tako lahko sedaj romunsko elektronsko vinjeto vozniki naro?ite kar preko spleta www.roviniete.ro, seveda pa tudi sedaj ostajajo prodajna mesta na mejnih prehodih ter na bencinskih servisih v Romuniji. Ob nakupu e-vinjete potrebujete podatek o registrski oznaki vozila, ki se vpi?e na potrdilo, ki sedaj zamenjuje klasi?no nalepko. Voznik mora to potrdilo oz. e-vinjeto hraniti v vozilu ves ?as vo?nje po romunskih cestah in ga mora ob kontroli tudi pokazati. Stare vinjete bodo ostanejo v veljavi ?e do konca njihove veljavnosti.

 

Tudi v novem sistemu je cena vinjet odvisna od trajanja ter kategorije vozila. Za osebna vozila je tako mo?no kupiti 7 dnevno vinjeto po ceni 3 evre, mese?no za 7 evrov, 3 mese?no za 13 in letno za 28 evrov. Pri tem je potrebno omeniti da letna romunska vinjeta velja leto dni od dneva nakupa. Kazen za neuporabo vinjete je precej visoka, za osebna vozila od 250 do 500 evrov ter od 750 do 4.500 evrov za tovorna vozila.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi 'nazadnja?ki' Romuni s sodobnim sistemom, tako kot Mad?ari

 

V Romuniji uvedli nov vinjetni sistem

 

V Romuniji so v za?etku oktobra 2010 spremenili sistem vinjet, ki so obvezne za vo?njo po dr?avnih cestah in avtocestah. Z novim sistemom so uvedli elektronske vinjete in opustili obi?ajne vinjete nalepke.Romunska vlada bo z novim sistemom privar?evala pri tiskanju vinjet in prodajalskih provizijah.

 

Tako lahko sedaj romunsko elektronsko vinjeto vozniki naro?ite kar preko spleta www.roviniete.ro, seveda pa tudi sedaj ostajajo prodajna mesta na mejnih prehodih ter na bencinskih servisih v Romuniji. Ob nakupu e-vinjete potrebujete podatek o registrski oznaki vozila, ki se vpi?e na potrdilo, ki sedaj zamenjuje klasi?no nalepko. Voznik mora to potrdilo oz. e-vinjeto hraniti v vozilu ves ?as vo?nje po romunskih cestah in ga mora ob kontroli tudi pokazati. Stare vinjete bodo ostanejo v veljavi ?e do konca njihove veljavnosti.

 

Tudi v novem sistemu je cena vinjet odvisna od trajanja ter kategorije vozila. Za osebna vozila je tako mo?no kupiti 7 dnevno vinjeto po ceni 3 evre, mese?no za 7 evrov, 3 mese?no za 13 in letno za 28 evrov. Pri tem je potrebno omeniti da letna romunska vinjeta velja leto dni od dneva nakupa. Kazen za neuporabo vinjete je precej visoka, za osebna vozila od 250 do 500 evrov ter od 750 do 4.500 evrov za tovorna vozila.

 

dobre cene, dober sistem

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kok pa majo teli Romi kej km-jev avtocest, da so tko nizke cene? :P

 

malo avtocest bi moralo pomeniti velik stro?ek za nove,,,,

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, isto?asno pa ?e majo npr u celi dr?avi 15km AC-jev, me prov zanima kdo bo pla?val za vinjete in torej ?e ho?jo, da jih sploh kdo kup, morajo dat neke simboli?ne cene! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.