Skoči na vsebino

mazda3 poraba


klimar

Priporočeno sporočilo

To ni niti pribli?no normalno, meni je mestno pila ene 8,5-9, relacija poln avto, pa vo?nja ene 160 km/h pa 9,5l. Sedaj mi M3 GTA pije 90% mestne vo?nje malo ?ez 9litrov-kratke razdalje. Tvoja kot pravi? je letnik 2007, se pravi ?e remake in te motorje so nekaj optimizirali in bi ?e cca. 5% manj morala porabiti kot pred remakeom.

 

Tukaj malo poglej, kak?na so povpre?ja uporabnikov Mazde 3, 1.6 motor.

 

http://www.poraba.com/average_car.php?searcht=580

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

polek zgoraj napisanega pa nebi blo slabo se oglasit na servisu in preverit na avto na ra?unalniku,ker velika verjetnost keri od senzorjev ne dela pravilno in tako po?ilja napa?ne podatke ra?unalniku ta pa dela bogatej?o me?anico ;)

 

imam ob?utek kot bi ti avto skoz delal pod zavgom zato tok velika poraba :ne vem:

Kaj avto dela normalno in tud segreje se na del.temp.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja biv?a z istim motorjem kot ga ima? ti.... je konstantno pila med 9,5 in 10,5... res pa je da nikoli nisem imel preve? lahke noge.... Vo?nja uglavnem dinami?na.

 

LP D

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja biv?a z istim motorjem kot ga ima? ti.... je konstantno pila med 9,5 in 10,5... res pa je da nikoli nisem imel preve? lahke noge.... Vo?nja uglavnem dinami?na.

 

LP D

 

pozabil si povedat da si imel 17col kolesa :P

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Petrolheadi ne pokonc skakat, ker tole kar bom napisal ni hvaljenje dieslov ampak moje lastne izku?nje:

 

Na moj stil vo?nje, ker nisem rad ovira na cesti in se rad oviram izogib (beri: prehitim po?asne?e) so iz mojih izku?enj bencinarji z mo?jo tam okoli 100KM zelo potro?ni in to ne glede na znamko.

 

Recimo tiste, ki sem vozil kar precej ?asa:

1.) Kia Clarus 1.8 116KM poraba nekje med 8,5-9,5

2.) Golf IV 1.6 102KM poraba 8-9

3.) Astra (2008) 1.6 116KM preko 9 litrov

4.) Mercedes A 1.4 80KM 8-9

 

5.) Bencinar z malo ve? konji Honda Civic 1.8 140KM 7.5-8.5

 

samo za primerjavo Diesel pri istih zahtevah oziroma enakem stilu vo?nje

1.) Mazda 6 Mk I 2.0 121KM poraba 6,5

2.) Mazda 6 Mk II 2.0 140KM poraba 6,5

3.) Golf V 1.9 105KM poraba 6,3

4.) Golf VI 2.0 110KM poraba 6,2 (?e ga vozi sodelovec je 7,5 :hudicek: )

 

Kaj sem hotel povedati s temi podatki? Bistven je stil vo?nje in zaradi te?e dana?njih vozil so motorji, ki proizvedejo tam nekje 100-110KM na?eloma dovolj mo?ni samo jih je potrebno kar malo poterat v obrate, da dajo nekaj od sebe in to se pozna na porabi.

 

Motorje, ki jih ni treba terat v obrate saj imajo dovolj mo?i tudi ni?je spodaj so zato v primerih dinami?ne vo?nje (ne divjanja) var?nej?i (bo Iwar potrdil, da je res). Pri relacijskih enakomernih vo?njah brez nekih potreb po pospe?evanju pa je slika ravno obratna in takrat je na?eloma manj?i motor var?nej?i.

 

Tudi uradni test, ki se uporablja za dolo?anje porabe je naravnan na tako zelo nedinami?no vo?njo zato je za ve?ino kupcev precej zavajujo?. To so tudi dokazali v reviji AutoBild, kjer so ugotovili precej odstopanj tehni?nih podatkov od testnih sploh pri najmanj?ih avtomobilih in motorjih.

 

Ontopic: da bi se prepri?al ali ti M3 preve? pije bi morali narditi vsporedni test z nekom, ki ima enako M3 kot ti na isti cesti z enakim stilom vo?nje pa po 100km preverit porabo enega in drugega. Si skoraj upam trditi, da bo bila podobna. ?e pa ne potem je pa znak za alarm in bo treba prevert lambdo in LMM.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaoo ko gledam tele porebe mi kar mal slabo rata Sicer imam sam M3 150hp bencinarja in imam porabo konstantno okoli 8.7l Poraba pa nikoli ?e ni bila vi?ja od 10.5 litra (te?ka noga)zato mi je poraba teh podhranjenih motorjov sme?na, mislim pa da bi uporabnica bluray znala povedat ka?no porabo ima ona na svoji mazdi 1.6 motorjom mislim pa da okoli 8.5litra max(po?li ji zs)

Gledal sem na poraba.com kjer ima ve?ina voznikov porabo okoli 7.6 litrov tako da ne vem ne vem ?e vse skupaj tole dela pravilno

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:pepsi: Ja,uliva v sebe. na servisu pravijo da je samo priklop na ra?unalnik 50eur. Ni slaba cena za 5-10 minut dela..+nastavitev ?e je mo?na!!!! :zvizga:

 

Pripelji do mene, priklop je od đabe do 1 :pepsi: . Nastavitev NI, je pa mo?no odklrivanje napak, ki pove?ujejo porabo.

 

Kar pa se porabe ti?e, ima moja M6 2.3 motor, pri me?ani vo?nji(vklu?uje ve?kratna rde?a polja) po 20 kkm povpre?no porabo 8.46 l/100km.

 

Garantiram pa da bi 1.8 motor imel ve?jo pa se niti slu?ajno nebi peljal tako kot se jaz s svojo. :hudicek:

Za pospe?evanja je absolutno bolj?i motor z ve? kubiki, kar pa se potem n avtovesti poka?e da ni najbolj var?no, pri vo?nji po omejitvi, tam bi me nesel z 1.8 motorjem, seveda pa tudi samo pod pogojem da NI nobenga klanca.

 

Sestri?na im pri M6 1.6 motor, porabo od 7,5 do 8,5, pa se vozi iz ?kofje loke v ljubljano(kolone pa to).

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e moja malenkost. moja je letnik 2004 1.6 z benz porabo od 7,5 do 8,5 pa tudi kak litr?ek ve? ?e jo ?ul?. to kar pa tebi pije je pa vsekakor nenormalno. kje si pa nabavu vuz?

bit podgurc je luksuz!

ni ga vitamina ?ez liter vina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala na info!! Res,da imam te?ko nogo,prej sem imel M323 1.5i letnik 97 pa je poraba bila 9,5 l. na 100km. Malo me je presenetilo,glede na novej?e dose?ke, poraba pa ve?ja. En rezervar 500km. :vskalo:

 

lol jaz jo mam tok na 2.5 V6! :D pa se vozim bolj dinamicno kot z 1.5... :) no, iskreno ga nisem nic kej dost sparal do zdaj.

na 323 1.5 sem jo imel tam od 7.5 do 8.5, ENKRAT mi jo je uspelo spravt na 9.5 ampak sem cel tank bulal nad 5k rpm :D

 

mislim da si pacient za nekaj mocnejsega kot je 1.6?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, to je res visoka poraba za 1.6 motor, sicer pa kot vidim si se precej "izkazal" ?e na 1.5 motorju pri 323F! <_<:P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se giblje od 7,4-7,8. 3ka 2005 letnik, 1,6 bencinar.

 

Pa ne pazim na porabo ko vozim.

 

?e ?e ... bistven podatek je kje ga vozi? in kak?ne so te poti... a gre ve?ina za teko?o relacijo (povpre?na hitrost 80km/h) al za mestno trajbanje ozirom AC?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba velja za lahko nogo in vo?nja do 100km/h .Je pa? tako, na servisu ni pokazalo napake. Menda se vozim prehitro in da je povpre?je hitrosti preveliko?? Meni se ne zdi tako,?e 20 let se vozim tako,hitro a ni? na sre?o!!! SRE?NO!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dj mi nekaj povej a tako porabo ima? ti po potovalnem ra?unalniku ali ko ra?una? na roke???

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po ra?unalniku mi ?e ve? ka?e. po mojih izra?unih je bilo okoli 10l.. Vem pa da ne naredi ve? kot 500km/max na polnem rezervarju.Avti pa?,niso narejeni za vi?je hitrosti,pa mala poraba. ?al,ne gre.. :ne vem:

 

Dej malo opi?i kako ga vozi?...ter top speedi.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.