Skoči na vsebino

MOTO KOTIČEK


KAALman

Priporočeno sporočilo

Ja, in jaz sem fil?ek komentiral...

 

Mazda motoristi pa? spadajo v tistih 10% pametnih motoristov...saj vozijo mazde...japonce...

Se strinjam

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ko bi vidva odprla temo kjer se bomo samo strinjali. To bo prva vsem prijazna tema.

Se strinjam

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, vsi imate po malem prav :) Pomoje niti ni toliko va?no, kaj vozi? kot to, kaj ima? v glavi oziroma kdo je tisti, ki upravlja z vozilom. Ko vozi? avto je sicer perspektiva zaznavanja precej bolj druga?na kot tista na dveh kolesih. Mi je pa jasno, da ljudje trdijo, da ve?ino nesre? zakrivijo motoristi sami; te?ko opazi? tiste motoriste, ki se "normalno" vozijo, precej bolj opazni so pa tisti, ki norijo. In posplo?evanje je pa? nekaj povsem ?love?kega. Zadnji? sem se peljal proti Logarski dolini z mopedom in me je prehitevalo vse ?ivo od avtov, motorjev in Lojzev. Dr?al sem se tistih 50 po naselju, medtem so pa vsi vozili 70. Zanimivo, da tako v naselju kot izven njega. Kak jim ?e re?ejo? Tempomat vozniki? Izven tudi sam precejkrat o?amem vseh 165 ihahajev, da se kljuse trese, ampak kjer so nevarnosti vedno zmanj?am. Po naselju se pa v 99% vozim povsem po omejitvi. Tako se izognem tistim v uniformi in tistim brez nje, ki delajo vse zgoraj na?teto (telefonirajo, kadijo, ?latajo sopotnico itd.)... in najhuje je, da so prepri?ani, da vse to obvladajo. Ve? stvari naenkrat obvladajo le ?enske. Dokler ti ne vzamejo prednosti :D


 

Stepli so se zaradi Harleyev. Verjetno ti enkrat dojadi, da ga mora? skoz ?raufat, medtem ko se kolega na starem Japoncu vozi brez te?av. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, vsi imate po malem prav :) Pomoje niti ni toliko va?no, kaj vozi? kot to, kaj ima? v glavi oziroma kdo je tisti, ki upravlja z vozilom. Ko vozi? avto je sicer perspektiva zaznavanja precej bolj druga?na kot tista na dveh kolesih. Mi je pa jasno, da ljudje trdijo, da ve?ino nesre? zakrivijo motoristi sami; te?ko opazi? tiste motoriste, ki se "normalno" vozijo, precej bolj opazni so pa tisti, ki norijo. In posplo?evanje je pa? nekaj povsem ?love?kega. Zadnji? sem se peljal proti Logarski dolini z mopedom in me je prehitevalo vse ?ivo od avtov, motorjev in Lojzev. Dr?al sem se tistih 50 po naselju, medtem so pa vsi vozili 70. Zanimivo, da tako v naselju kot izven njega. Kak jim ?e re?ejo? Tempomat vozniki? Izven tudi sam precejkrat o?amem vseh 165 ihahajev, da se kljuse trese, ampak kjer so nevarnosti vedno zmanj?am. Po naselju se pa v 99% vozim povsem po omejitvi. Tako se izognem tistim v uniformi in tistim brez nje, ki delajo vse zgoraj na?teto (telefonirajo, kadijo, ?latajo sopotnico itd.)... in najhuje je, da so prepri?ani, da vse to obvladajo. Ve? stvari naenkrat obvladajo le ?enske. Dokler ti ne vzamejo prednosti :D

 

Stepli so se zaradi Harleyev. Verjetno ti enkrat dojadi, da ga mora? skoz ?raufat, medtem ko se kolega na starem Japoncu vozi brez te?av. 

Pa? nekaj spet v texasu, tam strelja vsak, avtomobilist, kamionar, otrok, kolesar.............

http://www.mysanantonio.com/autos/article/West-Texas-car-dealer-Buy-a-truck-get-an-6236049.php

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojstri mopedisti in avtomobilisti, kot ve?ina veste, sem tudi sam v?asih bil zagrizen motorist, tudi sedaj se v?asih vsedem na kako CBR-ko(zadnja je imela 208 konjev na zadnjem kolesu !! :ph34r: ), samo vam mirne du?e povem da ko si enkrat na cesti in VIDI? koko BREZOBRAZNI so nekateri avtomobilisti se samo ?udi? da ni ve? nesre? in mrtvih.

 

Povdarjam nekateri, motoristi  prav tako so tudi KAMIKAZE med motoristi, samo 1 kamikaza model so vsi motoristi norci, ?e bi motoristi bli taki bi bli tud vsi avtomobilisti idioti, ki ne gledajo v ogledala ali pa NAMENOMA vozijo tako da te ogro?ajo ko si na motorju.

 

?e ena pomenbna stvar je na motorju vidi? DLJE kot v osebnem avtu, vidi? VE? kot v osebnem avtu, samo nikoli pa ne more? 100% predvidevat kaj bo kdo za tabo al pa pred tabo naredil in ti pokvaril miren izletek, lahko se samo trudi? pa VDENO se najde nekdo ki te bo presenetil.

 

In tako kot sta Tomozuki in Jures napisala, ?e bi VSI tako pazili  nase kot je to potrebno delat na motorju(?e si normalen voznik !, kamikaze ?e ime pove), prakti?no nesre? skoraj ne bi smelo biti, tudi med avtomobilisti, kombija?i,avtobusarji, tovornjakarji, kolesarji,...

 

Je pa tukaj ?e  JEMANJE PREDNOSTI in IZSILJEVANJE, pol pa je ?tala pa noben n? kriv !

 

Vse preve? je ?iv?nosti in neu?akanosti !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po?ak, zdele ?e tujci prihajajo na na?e ceste - to se bo ?ele za?ela ?tala. :(

 

3/4 leta je dokaj mir pol pa turisti?na sezona in ?e kje ne maram poletja je to na cestah - ?al.

 

Za primerjavo samo dana?nja dogodka:

 

1.) v koloni na AC prehitevamo "lagano sportski" dva kamiona. Spredaj voze?i nemec se je tega opravila lotil s cca 105km/h. OK "no problem" bo pa? trajalo dlje. Pride pred kamion in naenkrat zagleda belo ?katlo od stacionarnega radarja. Debil do konca po bremzi, jaz sem imel sicer dovolj varnostne, da ni bilo panike, ampak tisti za mano pa se je postavil na nos in zginil pod mojo zadnjo ?ipo in samo ?akal sem da bo po?ilo. K sre?i ni, je pa bil pol ta ?vaba dele?en koncerta trobljenj od vsakega, ki je potem ?el mimo.

 

2.) pol ure kasneje fa?em jodlarja, ki se je odlo?il, da bo namensko peljal v mojem mrtvem kotu po prehitevalnem pasu in bo lovil mojo hitrost. Nekako je zgledalo kot tisti trening varne vo?nje ko trenira? reflekse. Vozim po voznem pasu, jodlar pa ves ?as po prehitevalnem tako, da sta bila njegov prednji odbija? in moj zadnji v isti liniji. Ne glede al sem spustil hitrost na 100km/h al pa pospe?il na 140km/h , jodlar je bil skos tam. Po 5km take vo?nje mi je pa? dopizdilo in sem pospe?il na 200, ter mu spizdil, ker sem ga res imel polhn kurac, da me je takole zajebaval. 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se je kdaj kdo vpra?al zakaj motorist (mora) voziti vstran za avtom, oz v sredini na dvopasovnici?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je kak kandidat naj sporo?i, da se uskaldi termin, planiram 25.6, ostalo vse pi?e.....

 

Transxxx.pdf

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tle si ?e vozil? Ker ravno septembra se bom vra?al iz Istanbula in razmi?ljam med dvema potema nazaj.. ali stara juga (ampak to mislim da se da kadarkoli videt) ali pa Romunija, ki mi je pa totalno neznana. Bi pa prav pri?li kaki napotki:)

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale del je 1/3 tega kar Romunija nudi, le da je to najbli?je nam za podalj?an vikend, druga?e pa je tisti pravi del na vzhodu, ?rno morje, karpati, 

 

Tulcea delta Donave, vse dol do Burgasa cesta E87, tam si lahko en teden, zahodni Rodopi Bolgarija Arsenovgrad - Velingrad, sami prelazi in orientalske vasi 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Porabe ni, ker ni vzgan oziroma imas na rocki meni gumbe za sprehajanje po bcju ampak pri kazani porabi 5,4 je glede na tocene litre bilo jasno da ga ne bo zmanjkal. In not je slo spet vseh deklariranih tovarniskih litrov- tocno + 1dcl Vse skupaj je seveda povezano

Porabo pa kaze bolje kot mazda, ima trip A in B in odo porabo - stalno

 

Pri starem stromu sem 2x ostal na cesti, ni imel bcja ampak je bilo pa 60km razlike med primeroma

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne, sem mislil da res slabo vidim, ker si omenjal porabo pol si dal pa slikco, kjer nisem videl ni? uporabnega razen, da je blo zuni 18?C in da je bla ura 8 in 15 :lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne, sem mislil da res slabo vidim, ker si omenjal porabo pol si dal pa slikco, kjer nisem videl ni? uporabnega razen, da je blo zuni 18?C in da je bla ura 8 in 15 :lol:

?e ne tako stari motorji sploh nimajo ?tevca za gorivo :) Fotrova Ninja iz leta 99 je ?la... dokler je ?la. Tudi CBF 600 ni imel ?tevca, je pa imel vsaj rde?o lu?ko, ki se je verjetno oglasila, ko nikjer ni bilo bencinske v bli?ini. Skratka ja, pri takih si pa? moral vmes malo v tank pogledat. Moj je pa letnik 97, pa to nasre?o ima, ?eprav 100km naredim skoraj brez premika kazalca, potem pa za?ne precej rapidno padat do nekje 240-260km vo?nje. Sem ?e videl tudi videe, ko so ga po kakih nem?kih avtocestah ?gali lep ?as 300 in je kazalec vleklo k tlom kot jupiterjeva gravitacija. Okoli 80-90 kilometrov, potem pa konec veselja 18-ih litrov neosvin?enega...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj pripravil kov?ke na nove dogodiv??ine s Kappa (Givi) adventure dodatki, male poceni stvari, a neprecenljive

 

KLIK

 

To pa itak ?e je gor

 

KLIK

 

Trenutno motor loh pelje v kufrih skoraj toliko kot micra - 174L + vsa kamp oprema s temi dodatki  :jupiii:

 

Zanimivo kako je Kappa v italiji 40% cenej?a kot Givi, gre pa za isti kufer in dodatke kot Givi Trekker samo da je malo manj srebrn. Givi jih je seveda kupil in Givi kufri so Kappa v originalu, kot da bi Seata in VW kupoval....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se spomnite video ko motorist s celado celno spusti....?

 

Ta mu je ni mogel vec

http://m.24ur.com/index.php?article_id=4046565

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.