Skoči na vsebino

Cuden zvok v predelu motorja


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

 

Sem nov na tem forumu, in imam neko vprasanje, upam da tema ze ne obstaja ce pa, naj ga admin prestavi v pravo temo.

 

V lasti imam avto Mazda 6 letnik 2004 in imam naslednjo tezavo...

torej odspredaj pri motorju ima oz ropota cuden zvok(tk tk tk tk), ki ga pa ne znam opisat, se pa pojavi pri speljevanju in sicer ce volan namotam v desno ali levo, ce pa je volan naravnost se tega zvoka ne slisi. Prosim za pomoc mojstrov ki so mogoce ze to slisali,...

Na servisu se nisem bil zaradi praznikov, bi pa rad slisal vasa mnenja, saj nebi zaradi uporabe avta, motor se bolj poskodoval(seveda ce je kaj narobe).

 

Nekaj lastnosti avta:

letnik 2004

kilometri malo pod 60.000

motor je diesel 100kW/136kM

servisi redni

 

Hvala za pomoc in LP

Dejan

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zglob roke mogo?e?? - ampak pravi? na obeh straneh??

Pa malo poglej ?e je dovolj teko?ine za servo (takrat je servo najbolj obremenjen)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zglob roke mogo?e?? - ampak pravi? na obeh straneh??

Pa malo poglej ?e je dovolj teko?ine za servo (takrat je servo najbolj obremenjen)

 

cao

 

res je da se mi je na desni strani enkrat zglob sneu in sem potem to zrihtal, na zglob sem tudi jaz pomislil zato ker je kolega poslusal ko sem avto pelal in je rekel da nekaj ropota spredaj na desni strani pri kolesu, volanska letev ter koncniki nimajo lufta,... se kaksna ideja, olje za servo priverim jutri.

 

lp dejan

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kolesni le?aj

 

a ni ponavadi ce je lezaj fuc da cvili ker pri meni se tega ne slisi pac se slisi neki tk tk tk in to samo pri speljevanju v levo in desno ce spelem naravnost tega zvoka ni, torej ce bi med premikanjem stopil na sklopko se tega spet nebi slisalo, ko pa spet spelem se ta zvok spet slisi :angry2:

 

aja pa se to ko je avto bolj hladen je ta zvok bolj izrazit, ko pa se malo ulavfa pa tudi ta zvok izgine (slisi se ga se vedno, vendar ne tako mocno).

 

lp

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e "homokineti?en zglob"? Objavljena slika

Mi je ?e pri dveh Mazdah "ropotal" - ko speljuje? oz. v ovinku ko je obremenjen!

 

jah ce je to to, ga bo pa treba pelat na servis hvala vsem za odg. ce imate pa se kake idejce kaj bi blo narobe pa kar na dan z besedo heh.

 

lp

aja cena tega+delo pa bi bla??

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e "homokineti?en zglob"? Objavljena slika

Mi je ?e pri dveh Mazdah "ropotal" - ko speljuje? oz. v ovinku ko je obremenjen!

 

tega sem mislil ja....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Sem nov na tem forumu, in imam neko vprasanje, upam da tema ze ne obstaja ce pa, naj ga admin prestavi v pravo temo.

 

V lasti imam avto Mazda 6 letnik 2004 in imam naslednjo tezavo...

torej odspredaj pri motorju ima oz ropota cuden zvok(tk tk tk tk), ki ga pa ne znam opisat, se pa pojavi pri speljevanju in sicer ce volan namotam v desno ali levo, ce pa je volan naravnost se tega zvoka ne slisi. Prosim za pomoc mojstrov ki so mogoce ze to slisali,...

Na servisu se nisem bil zaradi praznikov, bi pa rad slisal vasa mnenja, saj nebi zaradi uporabe avta, motor se bolj poskodoval(seveda ce je kaj narobe).

 

Nekaj lastnosti avta:

letnik 2004

kilometri malo pod 60.000

motor je diesel 100kW/136kM

servisi redni

 

Hvala za pomoc in LP

Dejan

 

nosilec motorja ti poka! 99%!

sem mel isto te?avo, pa kolega tudi tako, da skoraj sigurno!

180? sem dal v Avstriji na servisu, pri nas pa ne vem kolk stane!

imajo pa fantje tudi prav!vse ka?e na zglob, samo zglob pri 60.000km??skoraj nemogo?e!

najbol? da gre? na servis pa ti bodo brez stro?kov diagnosticirali!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nosilec motorja ti poka! 99%!

sem mel isto te?avo, pa kolega tudi tako, da skoraj sigurno!

180? sem dal v Avstriji na servisu, pri nas pa ne vem kolk stane!

imajo pa fantje tudi prav!vse ka?e na zglob, samo zglob pri 60.000km??skoraj nemogo?e!

najbol? da gre? na servis pa ti bodo brez stro?kov diagnosticirali!

 

Zato sem tudi podvomil v zglob. Je pa lahko le?aj ?e posebej, ?e je bil avto s kolesom ruknjen v kak robnik ipd.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

namotaj volan do konca v eno stran.. in se pelji vzvratno.. ?e bo pokalo.. je homokineti?ni zglob..

 

ce volan namotam v eno ali drugo stran ter se peljem naprej ali nazaj ropota

 

Zato sem tudi podvomil v zglob. Je pa lahko le?aj ?e posebej, ?e je bil avto s kolesom ruknjen v kak robnik ipd.

 

je pa res da je na nasih koncih cesta bolj slaba in sem enkrat zapelal v malo vecjo luknjo in je mozno da mi je ta luknja poskodovala lezaj

 

 

nosilec motorja ti poka! 99%!

sem mel isto te?avo, pa kolega tudi tako, da skoraj sigurno!

180? sem dal v Avstriji na servisu, pri nas pa ne vem kolk stane!

imajo pa fantje tudi prav!vse ka?e na zglob, samo zglob pri 60.000km??skoraj nemogo?e!

najbol? da gre? na servis pa ti bodo brez stro?kov diagnosticirali!

 

mihael kako bi pa to preveril da je kriv nosilec, ker zdej je pa ze toliko moznosti da ne vem kje gledat

 

 

lp

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da tovrstne ceste niso slabe samo v va?ih koncih, tut v na?ih (Kamnik in okolca) je zadeva totalna ?alost! <_<:hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce volan namotam v eno ali drugo stran ter se peljem naprej ali nazaj ropota

je pa res da je na nasih koncih cesta bolj slaba in sem enkrat zapelal v malo vecjo luknjo in je mozno da mi je ta luknja poskodovala lezaj

mihael kako bi pa to preveril da je kriv nosilec, ker zdej je pa ze toliko moznosti da ne vem kje gledat

lp

 

ej dva morta bit da vidi?!pa? malo se mor? spoznat no, da vidi? kako motor sedi na nosilcu in kako se obna?a!predvsem ko speljes se vidi!ne vem kako ti naj razlo?im!pa? pelji se do servisa (Mazda) pa sem prepri?an, da ti bodo brezpla?no svetovali oz.pogledali.

ali zglob, ali nosilec, ali le?aj vse je pa? tam okrog 180-200?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej dva morta bit da vidi?!pa? malo se mor? spoznat no, da vidi? kako motor sedi na nosilcu in kako se obna?a!predvsem ko speljes se vidi!ne vem kako ti naj razlo?im!pa? pelji se do servisa (Mazda) pa sem prepri?an, da ti bodo brezpla?no svetovali oz.pogledali.

ali zglob, ali nosilec, ali le?aj vse je pa? tam okrog 180-200?!

 

aha hvala za odgovore no zdaj usaj vem pri cem sem

se dobro da je tukaj toliko mojstrov :bravo:

 

hvala in lp

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cao

 

bom se kar to temo sposodil,..

vceraj sem malo preveril tekocine pri moji mazdi, pa sem pri servo opazil pomanjkanje tekocine,..

zanima me kaksno tekocino vi dajete za servo volan

nek sem zasledil da naj bi jih bilo vec (zelene, rdece,..)

 

avto v tem letu skoraj nisem uporablal mogoce ene dvakrat trikrat pa se to bolj kratke relacije, a je mozno da je una tezava ki som jo opisal v tej temi vzrok glih pomanjkanje sevo tekocine?

 

help me :P

 

lp dejan

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za servo volan se uporablja samo ATF olje, ki je ali rde?e ali sivkastorjave barve. Zelenega ?e nisem videl!

 

aha ok, torej kupim AFT olje , natankam in je

 

tnx

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vseeno preveri tesnila na ceveh od serva, ker rade spustijo - je blo pri meni in so bli podoni simptomi, kot pri tebi.

Popravilo ca. 15-20?(moj primer)

 

 

bom ja, k se mi zdi da mi malo prehitro poide olje v rezervarcku

 

hvala in lp

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojster poglej cev povratnega voda, ker ta je ?e vsem spustila, morali bi jo na srvisu amenjat ko je bilo vozilo ?e v garanciji.

Samo pogleda? jo z vrha(za, kjer je pokrov hladilnika vode) in spodaj(pritrjena je na most) bo? videl alumijasto cev in ?e je aluminijasta, potem jo takoj zamenjaj, ker nova je iz ?eleza in plastificirana; vzem na servisu najmanj jebanja)

Aluminijasta spusti pri objemki na mostu, enaostavno oksidira dokler ne rata porozna, potem pa po?asi spu??a.

Pri nas doma je spustila fotru na dizlu, in tud pri meni pri prej?nji bencianrki)

Je pa fajn pokrov pod motorjem in se vse olja vjame vanj oziroma ga "popije" izolacija, in tako ni nobene lu?e pod avtom.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

cao

 

danes sem se po dovgem casu zapelal spet v ljubljano ter obiskal mazda servis (gama center),

ter vprasal za homokineticni zglob za ceno in cas servisa,...

odgovor: samega zgloba se ne dobi, se ga dobi pa se z osovino cena le tega je 702? + delo cca 1,5h 75?

:vskalo: pa sej so nori.

 

se da to kje ceneje zrihtat?

kak mojster za take zadeve?

 

plz help me

 

lp dejan

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.