Skoči na vsebino

Mazda CX 7 (dizl) vs. BMW X3 2.0 d


glinik

Priporočeno sporočilo

Ampak res... na tej nesre?i se resno vpra?am kako je Laguna dobla 5*

 

Vse bolj se mi dozdeva, da je "nastavljena" to?no na ta dirigiran EuroNCAP test pri to?no dolo?eni brzini. Bi blo res dobro ta test izvest pri 20km/h vi?ji hitrosti, kolk avtov bi pol ?e melo kako zvezdico. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 102
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ampak res... na tej nesre?i se resno vpra?am kako je Laguna dobla 5*

 

Vse bolj se mi dozdeva, da je "nastavljena" to?no na ta dirigiran EuroNCAP test pri to?no dolo?eni brzini. Bi blo res dobro ta test izvest pri 20km/h vi?ji hitrosti, kolk avtov bi pol ?e melo kako zvezdico. :(

 

to?no to sem napisal zadnji?......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U tem Renojcu je bil o?itno ?e otro?ki sede? (je na eni sliki), ampak zgleda mladi?a ni blo noter :bravo::danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega je vozil nove BMWje. Je tip, ki se res spozna na avtomoto od tehnike dalje in glede na njegove reakcije in na teh. podatke so pri ?vabih naredili lep korak naprej.

Turbo bencinarji imajo podatke, ki mejijo na ZF, npr tole.

3l with 300 hp at 5800 rpm and 300 lb-ft of torque from 1200?5000

 

Med testom jim je 2.0 turbo popil povpre?no POD 8 LITROV!!!!!

Ima pa brez stopenjsko regulacijo tako lifta ventilov kot kota odmi?nih, twin scroll turbino, direktni vbrizg,...

Avto menda vle?e iz nule bolje kot vsak TD, vle?e pa do rde?ega polja na polno,...

Skratka, sami superlativi!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej men je ok tako al tako, samo pa so stali ki pa niso vsi taki experti.

 

Samo priznaj v primerjavi z 2,3 turbakom podatek niti ni tako bolj?i, razen poraba, ketro bi pa moral sam probat in potem bi rekel kuri 8 litrov.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js mam od 9 litrov naprej, max je bil krepko preko 30 litrov. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v prvi prestavi na blokadi do morja?? :):hohoho:

 

Rikverc po Poljanski, da je loh gledal bemfla?a kako joka :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-7 bencinarja bo? te?ko spravil na povpra?no porabo pod ca. 11,5 l, z normalno vo?njo (prej umirjeno kot hitro).

 

Jaz imam plin in se vozim (prera?unano na EUR in nazaj na bencin) s ca 8,5-9 l porabe... Blizu dizlu, s tem da je precej hitrej?i in da so servisi precej cenej?i (za bencinarja)

 

sicer pa super avto... tudi prtlja?nik je za dru?insko uporabo OK. Ni ful velik, ampak v svojem razredu je v povpre?ju (npr. volvo XC60 ma enako velikega)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-7 bencinarja bo? te?ko spravil na povpra?no porabo pod ca. 11,5 l, z normalno vo?njo (prej umirjeno kot hitro).

 

Jaz imam plin in se vozim (prera?unano na EUR in nazaj na bencin) s ca 8,5-9 l porabe... Blizu dizlu, s tem da je precej hitrej?i in da so servisi precej cenej?i (za bencinarja)

 

sicer pa super avto... tudi prtlja?nik je za dru?insko uporabo OK. Ni ful velik, ampak v svojem razredu je v povpre?ju (npr. volvo XC60 ma enako velikega)

 

Ja boss se je kar matral da je mojga spravil na 10,8 - pure benz.

Ampak kriza je predvsem ko se ta nepremi?nina ustavlja in vozi v ve?jem prometu, bili smo iz avtoceste pod 10 se mi zdi, ker smo pa pono?i samo malo po Lj iskali pumpo se je ?e bli?ala 11L cifra :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Jaz imam plin in se vozim (prera?unano na EUR in nazaj na bencin) s ca 8,5-9 l porabe... Blizu dizlu, s tem da je precej hitrej?i in da so servisi precej cenej?i (za bencinarja)

 

 

Ne pozabi, da servisi za LPG instalacijo tud niso zastonj... ko skupi se?teje? si na ceni servisa za diesel.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss - redni servis za LPG (?e je narjen kot je treba) sceno te ko?ta nekje od 20 - 40 EUR, kar je sme?na cifra! :danzoman::bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdorkoli to marcino pelje pod 12L po mestu je car (vsaj koliko berem tukaj).

 

Tukaj je resna dilema, kaj nabivit ?e dela? 20000-25000 km letno. Kar je manj, benciran, kar je ve? pa dizel. S tem da so dizli vsi novi avtomobili (vsi vemo zakaj).

 

Dizel se lenu?ko vozi, z bencicem po moje hitro vleti? v kak radar :)

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss - redni servis za LPG (?e je narjen kot je treba) sceno te ko?ta nekje od 20 - 40 EUR, kar je sme?na cifra! :danzoman::bravo:

 

Govorimo o uradnih servisih in ne popoldancih, kjer vemo, da je kar veliko razlike. Bom vzel primer za recimo Prins sistem in njihove cene servisov. Prvi servis na 30kkm je cca 140?. Ostali se gibljejo med 80-100? nato na 120kkmpride veliki servis, ki je cca 180?.

 

Meni to glih niso sme?ne cifre :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povedu sem za kok sem NAREDU redni servis, po prevo?enih cca. 30000 km (govorim o 323F da ne bo pomote), zdej kam pa kdo pelje, ?e ?eli npr. "pozla?en" ra?un, ker mu "Popoldanci" niso dovolj na nivoju, pa jzt ne vem! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Govorimo o uradnih servisih in ne popoldancih, kjer vemo, da je kar veliko razlike. Bom vzel primer za recimo Prins sistem in njihove cene servisov. Prvi servis na 30kkm je cca 140?. Ostali se gibljejo med 80-100? nato na 120kkmpride veliki servis, ki je cca 180?.

 

Meni to glih niso sme?ne cifre :ne vem:

 

12? uradni servis...:) ni drugega kot filter 1x letno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo priznaj v primerjavi z 2,3 turbakom podatek niti ni tako bolj?i, razen poraba, ketro bi pa moral sam probat in potem bi rekel kuri 8 litrov.

 

Poglej, kje se bmwju za?ne max. navor in kje kon?a. Tisto je povsem druga pesem, kot mazdin turbo.

 

Glede porabe- sem pred eno uro pri?el iz Zagreba, doma sem stisnil na nulo porabo, vozil do Maribora prete?no v kolonah, v Mb je bila poraba okrog 10l.

Po avtocesti sem vozil prete?no na tempomat, nastavljen na 150.

Do doma je povpre?no kurilo 11.7l/100.

Sem pa vmes nekajkrat potisnil 2. in 3. do daske do 6000 rpm, po Zagrebu sem malo zalutal in ga tudi nisem ?paral.

 

Meni se 11.7 ne zdi malo, ampak glede na to, kako avto leti, niti ni pretirano.

Na kraj?e relacije je komot 14l, ?e je cesta prazna in lahko narahlo pelje? 100-120 pa popije pod 10l, ampak samo na vakuumu. Ko zapiska pov?ek, se notri vlije :mi pijemoo:

Naprimer trenutna poraba v drugi, ko stisnem na polno, pride do skoraj 130l sramezljiv

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kraj?e relacije je komot 14l, ?e je cesta prazna in lahko narahlo pelje? 100-120 pa popije pod 10l, ampak samo na vakuumu. Ko zapiska pov?ek, se notri vlije :mi pijemoo:

Naprimer trenutna poraba v drugi, ko stisnem na polno, pride do skoraj 130l sramezljiv

 

Moj rekord je s 3. presavo in 2 osebama v avtu 178 litrov. :blush:

Lej js mam svijo dobro pol leta in poraba je taka kot je v podpisu spodaj, sicer pi?em ?ele od novega leta, samo ?e prej sem jo spremljal in je bla od 9,3 do cca 10,7 na tank, seveda izra?unana na roke, po ra?unalniku pa nikol ne pade pod 11 - 11,5. :ne vem:

Pazi morava upo?tevet koli?nik zra?nega upora pri CX7 in M6, te?a je pa skor tam tam.

 

 

Govorimo o uradnih servisih in ne popoldancih, kjer vemo, da je kar veliko razlike. Bom vzel primer za recimo Prins sistem in njihove cene servisov. Prvi servis na 30kkm je cca 140?. Ostali se gibljejo med 80-100? nato na 120kkmpride veliki servis, ki je cca 180?.

 

Meni to glih niso sme?ne cifre :ne vem:

 

Boss, na uradnem servisu sigas, je servis do max 40?, pregled tesnosti, delo in oba filtra na cx7.

Prins te pa ?e v ?tartu obrije, potem pa to samo vzdr?uje, sicer ne vem kaj bi servisiral dokler dela razen filtra plina(plinske faze in teko?e faze)

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj rekord je 178 litrov. :blush:

:bravo:

 

od 9,3 do cca 10,7 na tank, seveda izra?unana na roke, po ra?unalniku pa nikol ne pade pod 11 - 11,5. :ne vem:

Torej "na roko" popije manj??

Nisem nikoli ra?unal, samo spremljam, kaj pi?e....

 

Pazi morava upo?tevet koli?nik zra?nega upora pri CX7 in M6, te?a je pa skor tam tam.

 

 

Koli?nik zra?nega upora ima CX-7 po moje zelo dober! Problem je ?elni presek. Ker mo?, ki se porabi, da tole ti??i? skozi luft, je odvisna od zmno?ka CX-a (kol. zr. upora) in preseka.

 

Glede te?e- mojo sem natehtal 1890 kg z mano (84 kil) in cca 10l bencina.

A ?estica tehta toliko????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ja, res je zanimivo. Ko je bila cela Evropa v recesiji zaradi kovida in je cela Evropa priznavala, da je Slovenija imela zelo dobre ukrepe za blažitev težav, so vsi v Sloveniji kričali, da to ni nobena taka posebnost in da bi katera druga vlada to naredila še boljše. Pa je takrat imela Nemčija ravno tako težave, ampak se Sloveniji ni toliko poznalo. Ko imamo pa visoko inflacijo in težave v gospodarstvu in stavke že pol leta, je pa krivo to, da ima Nemčija težave in ne nesposobna Slovenska vlada.   Itak. Ivan bo kriv za vse, pa tudi, če ni, Robi bo pa odrešenik Slovenije in širše okolice pa tudi če travo pasemo. Ali je mogoče kaj vmes?   Bemtiš, ko tole berem... Saj me boste spravili do tega, da bom na naslednjih volitvah res Janšo volil...
    • Je bil A4 in ne A6 velikost davno nazaj tako da ne paše v to druščino.   Najnovejši pasat je bil razvit pri Škodi. Tako da od sedaj naprej, tudi če kupiš pasata si bolj pameten kot sicer.
    • Tole pa ni pir je pa račun na katerem je verjetno najcenejši pir v Bosni, aja pa coffe z mlekom tudi... 
    • Vse je odvisno od navad in občutka katerega pa dobiš s kilometrino.    626 Coupe se preprodaja https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19588264&display=Mazda 626
    • Švicu sm ni pa šlo težko k piha kej hitreje  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.