Skoči na vsebino

mazda bt 50


dirt

Priporočeno sporočilo

@Slivka - ?ele zdele sem vidu tvoj post izpred 10-ih dni. Sem za akcijo, zakaj ne, treba bi se bilo le ?asovno uskladit (wikende mam ve?inoma rezervirane za ?verco) in ?e par pomo?nikov da nalo?im v avto. Pol je samo ?e dilema koliko visoko bomo prilezli v tvoji smeri. :blush:

 

Edit: z Viperjem se ?e neki meniva v tej smeri (imam ?e pisan dopust za ?etrtek (sem sicer mislu it smu?at) - 28.2.), magari re?em ?e enmu Kamn?anu - Canyonu, ?e bo za akcijo. Da se vidi, da smo pripravljeni pomagat kolegu v te?avah in ne opletamo le z jezikom. :party0035::punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to je kriminal! Takle delat iz BTjk! Saj so nori!

 

post-5658-1361830940_thumb.jpgpost-5658-1361830976_thumb.jpg

post-5658-1361830986_thumb.jpgpost-5658-1361831004_thumb.jpg

post-5658-1361831016_thumb.jpgpost-5658-1361831029_thumb.jpg

post-5658-1361831044_thumb.jpgpost-5658-1361831056_thumb.jpg

post-5658-1361831066_thumb.jpgpost-5658-1361831074_thumb.jpg

 

Kar pege sem dobil! Bolj?e, da jih ne gledam ve?. ?e je neko vozilo terenske zasnove, ne more? iz njega delat ?portnike. In ?e je registriran kot tovornjak, ne more? iz njega delat limuzino. Konec koncev, zakaj pa bi, saj je dovolj ?portnih vozil in limuzin na tr?i??u. Kot da bi na MX5 montiral kason in vitlo... Ma, ugasnil bom vse skupaj, da jih ne vidim...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je dober:

"Filozofija se je od tistih dni povsem spremenila, trend narekuje, da SUV-i limuzinam in kupejem sledijo v takoreko? vsem, tudi v ?portnosti, medtem ko makadam ti avtomobili dandanes vidijo ?e redkeje kot Tina Maze doma?o posteljo." :hohoho::hohoho::hohoho:

 

http://www.zurnal24.si/q3-rs-namesto-makad...t-clanek-182962

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole bi bila bolj parodija na temo: "Dilema - kje tankati."

 

Me je doletelo, da sem moral v Srbijo (Ljubovija) po nek ve?ji tovor in sem se odpravil z BTjko. ?e tankam na Petrolu ali OMV v Novi Gorici, mi BTjka v povpre?ju kuri 16,5 litrov nafte na 100 km (po teh na?ih hribih). Zdaj pa sem dvakrat zapored tankal na INA, pa je poraba komaj 7,9 litrov na 100 km. O?itno ima INA bolj?o nafto kot Petrol in OMV... :P . To, da sem z INA nafto naredil 1500 km avtoceste in ravnine (Panonija), pa? zanemarimo... Sem pa vozil skoraj dvakrat hitreje, kot doma - namesto 50 po teh na?ih hribih sem vozil 95 - 100 po avtocesti.

 

Vsekakor me je poraba presenetila. Je bila presenetljivo majhna. Kljub vsemu sem iz Srbije peljal 350 kg tovora. In BTjka ni ravno neki aerodinami?ni model.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Me je BTjka danes spet presenetila. In mi re?ila rit... :blush: No, sebi tudi...

 

Se je zgodilo, da sem v kri?i??u zavijal levo in spregledal TOVORNJAK, ki mi je prihajal z desne z vso hitrostjo. Ja, vem, :vskalo:. Ker sem se na lepem zna?el pred tovornjakom, sem kar v drugi prestavi pohodil do konca. In presene?enje: BTjka se je o?itno sama zavedala, kaj ji grozi, ker je presenetljivo hitro pospe?ila na okoli 75 km/h. V drugi prestavi! Sicer so bili obrati motorja dale? v rde?em obmo?ju (okoli 4800 o/min - so ?e ventili na izpu?no cev ven skakali...), a re?ili smo se. Tovornjak je tudi nekaj ?e zmanj?al hitrost, tako da ni bilo ve? nevarnosti, da me "torpedira".

 

Da se tale poltrahtor takole podviza iz kri?i??a ven, mu nikoli ne bi prisodil. Je kar posko?en - ko ga zahodi? do podna. In da pri prestavnem razmerju, ki je bolj narejen za delo in vleko, takole pospe?i in gre z drugo celih 75 km/h, temu poltrahtorju ne bi nikoli prisodil. In da gredo obrati tako dale?, si tudi nisem mislil. Do sedaj niso presegali 2500 (v izjemno redkih primerih do 3000 o/min - ni bilo potrebe), najve? dela pa solidno opravljam ?e s 1800 o/min.

 

No, kakorkoli, malo naprej je bila ?rpalka, pa sem odprl okno in pomahal ?oferju tovornjaka, naj se ustavi. Sem se mu opravi?il in sva :pepsi: . Nato pa naprej vsak po svoji poti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me je BTjka danes spet presenetila. In mi re?ila rit... :blush: No, sebi tudi...

 

Se je zgodilo, da sem v kri?i??u zavijal levo in spregledal TOVORNJAK, ki mi je prihajal z desne z vso hitrostjo. Ja, vem, :vskalo:. Ker sem se na lepem zna?el pred tovornjakom, sem kar v drugi prestavi pohodil do konca. In presene?enje: BTjka se je o?itno sama zavedala, kaj ji grozi, ker je presenetljivo hitro pospe?ila na okoli 75 km/h. V drugi prestavi! Sicer so bili obrati motorja dale? v rde?em obmo?ju (okoli 4800 o/min - so ?e ventili na izpu?no cev ven skakali...), a re?ili smo se. Tovornjak je tudi nekaj ?e zmanj?al hitrost, tako da ni bilo ve? nevarnosti, da me "torpedira".

 

Da se tale poltrahtor takole podviza iz kri?i??a ven, mu nikoli ne bi prisodil. Je kar posko?en - ko ga zahodi? do podna. In da pri prestavnem razmerju, ki je bolj narejen za delo in vleko, takole pospe?i in gre z drugo celih 75 km/h, temu poltrahtorju ne bi nikoli prisodil. In da gredo obrati tako dale?, si tudi nisem mislil. Do sedaj niso presegali 2500 (v izjemno redkih primerih do 3000 o/min - ni bilo potrebe), najve? dela pa solidno opravljam ?e s 1800 o/min.

 

No, kakorkoli, malo naprej je bila ?rpalka, pa sem odprl okno in pomahal ?oferju tovornjaka, naj se ustavi. Sem se mu opravi?il in sva :pepsi: . Nato pa naprej vsak po svoji poti.

 

Kapo dol, kaj takega se pa poredko zgodi.

Sem pa sam mel eno podobno situacijo. Bilo je ob 4-ih zjutraj, pa sem spregledal avto v kri?i??u. Ni bilo kriti?no, ampak ponavadi po?akam v taki situaciji. No, vzel sem mu prednost in takoj, ko sem opazil lu?i v ogledalu, stisnem po gasu, seveda krepko ?ez omejitev, pol pa vidim za sabo plave lu?i.

Policiji sem vzel prednost, vstavli pa so me zaradi prehitre vo?nje. Omejitev je bla 70, jaz sem pa mel okoli 100-110. Pa sem jim dal 35? (Avstrija) in smo tudi ?li vsak po svoje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

V soboto, 6.7., bom iz gozda domov vozil polena. Pa bi mi prav pri?la kak?na pomo?. ?e ima kdo to soboto ?as in voljo (in ga matra firbec, ?e Mazga res vle?e 4 metre drv iz gozda), vabljeni v Lokovec.

 

Polena so v gozdu v skladovnici. Potrebno jih je nalo?iti v kason in prikolico, nato se v Mazgi peljati do mojega doma in jih pretovoriti v drvarnico. Vsega skupaj je okoli 12 do 15 metrov. Torej tri do ?tiri fure. Za tako delo smo bili obi?ajno v ?tirih, letos pa sva z ?eno ostala sama. Zato bi potreboval vsaj ?e dva ali pa kar tri Mazda?e, ki bi mi bili pripravljeni pomagati.

 

Je kje kdo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda ker ste izbrali ta termin, ?e bi bilo 2 tedna kasneje bi se vam verjetn pridru?il. Za 6.7. pa nas bo (verjetno) nekaj Mazda?ev v MB, no drugi wikend pa je ?e ?k. Loka.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En teden kasneje imam raz?irjeno de?urstvo v slu?bi. Za?nem v petek ob 14:15 in kon?am v ponedeljek ob 14:15.

 

Dva tedna kasneje sem de?urni v slu?bi. Za?nem v soboto ob 6:15 in kon?am v nedeljo ob 21:30.

 

Zato ne preostane drugega kot jutri...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Takrat nisem imel aparata, kasneje se nisem spomnil. Motorist ni pre?ivel. Glede na to, kako je pripilil, sploh ne ?alujem za njim...

 

O shit... to ni nikol fajn... sej tud ?e je sam kriv, je ?e vedno verjetno slab feeling.

 

Sre?no vo?njo tudi od zdaj naprej :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takrat nisem imel aparata, kasneje se nisem spomnil. Motorist ni pre?ivel. Glede na to, kako je pripilil, sploh ne ?alujem za njim...

 

Povej zares za kaj se je ?lo, da bomo vsi vedeli. ?E bi bil res nekdo mrtev bi videli tvoj avto po ?asnikih :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbr? je jasno, da nisem takoj s kraja nesre?e, ?e preden sem poklical policijo, na Mazdin forum napisal, kaj se je zgodilo...

 

Motorist, Italijan, je pripilil skozi ovinek, zadeva se ni iz?la in kon?al je v Mazdi. Odpeljan v ?empetersko bolni?nico. Ker sem zaposlen v bolni?nici, sem se ga odpravil iskat, da vpra?am, kako je z njim. Pa mi povedo, da je bil po nesre?i tetraplegik in da je preme??en v Italijo, ker je blizu, on pa Italjanski dr?avljan. Nekaj dni kasneje mi pri malici povedo, da so slu?ajno zvedeli, da je v Italiji v bolnici umrl.

 

Mazda niti ni bila tako hudo zdelana, mo?akarju je najbolj na?kodila tista smreka ob cesti, kamor ga je odbilo. Ko se mu ovinek ni iz?el, je udaril v bok Mazde, podrsal cel bok in zgubil oblast nad motorjem. Ni ve? popravil smer po cesti, ampak ga je odneslo dol s ceste in v smreko. Kjer je oble?al.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.