Skoči na vsebino

mazda bt 50


dirt

Priporočeno sporočilo

Slivka, danes pa sem na cesti videl ZVER in se takoj nate spomnil, da to pa bi bila makina zate in sicer NISSAN TITAN V8, noro glomazna zadeva! Pozna? ta avto? :bravo:

 

Mah, poznam ga bolj be?no, mislim pa, da (zaradi dol?ine in ?irine) to ne bi bil stroj zame. Z Mazdo, ki ima 2,5 litrski motor s ?tirimi valji in 144 KM vle?em iz gozda dve prikolici drv (skupno 4 metre drv). S tem Nissanom, ki ima (?e se prav spomnim) 5,6 litrski motor z osmimi valji in 317 KM bi lahko vlekel cel vlak. Nekje po ravnini, ne pa po teh na?ih ?karpah. Me pa pri tem Nissanu ena stvar moti. Za moje pojme ima predebelo cev iz rezervarja do motorja...

 

Sem pa prepri?an, da je odli?en za vleko prikolice s kak?no spodobno jahto. A nimam spodobne jahte. Nimam sploh nobene jahte. Nimam niti ?olna. ?e korita nimam. Torej ga ne potrebujem.

In ?e razmi?ljam po ljubljansko: niti soseda nimam, da bi mi bil fov?, kak?en avto mi stoji v gara?i...

 

In, ja Boss, se zna zgoditi, da bom res menjal. ?ena ima diplomo iz fizike. In je zaradi propada firme od 15.4. brez slu?be. Tri mesece je ?e dobivala od zavoda, zdaj pa se znajdevamo. Poslala je ?e preko 320 pro?enj (ne, nisem se zatipkal), pa ni?. In ?e do Novega leta ne bo ni? dobila, bomo v januarju morali za?eti razmi?ljati o prodaji Mazde. Sicer me to nikakor ne veseli, a ?e ne bo druge, bo pa? ?la od hi?e. Na mesec ?e vedno pla?ujemo obrok za kredit. In 330? ni malo, ?e ima? pri hi?i samo eno pla?o. Pa ne poslansko...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In, ja Boss, se zna zgoditi, da bom res menjal. ?ena ima diplomo iz fizike. In je zaradi propada firme od 15.4. brez slu?be. Tri mesece je ?e dobivala od zavoda, zdaj pa se znajdevamo. Poslala je ?e preko 320 pro?enj (ne, nisem se zatipkal), pa ni?. In ?e do Novega leta ne bo ni? dobila, bomo v januarju morali za?eti razmi?ljati o prodaji Mazde. Sicer me to nikakor ne veseli, a ?e ne bo druge, bo pa? ?la od hi?e. Na mesec ?e vedno pla?ujemo obrok za kredit. In 330? ni malo, ?e ima? pri hi?i samo eno pla?o. Pa ne poslansko...

 

ahhh sranje :( ma glej, sam pozitivno razmi?ljanje, sej se bo kaj na?lo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pa totalni klinc vse skupaj, ja logi?no va?no je da se nakako kokr tok normalno ?ivi, ne pa da je pleh skoraj nov pri hi?i! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pa totalni klinc vse skupaj, ja logi?no va?no je da se nakako kokr tok normalno ?ivi, ne pa da je pleh skoraj nov pri hi?i! :blush:

 

 

Na 970 metrov nadmorske vi?ine se edino s takim plehom kokr tok normalno ?ivi...

In namen je bil, da se ta pleh pri hi?i postara, ne pa da skoraj novega prodamo. Mah, pozitivno razmi?ljajmo: mogo?e se pa le kaj najde.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah, poznam ga bolj be?no, mislim pa, da (zaradi dol?ine in ?irine) to ne bi bil stroj zame. Z Mazdo, ki ima 2,5 litrski motor s ?tirimi valji in 144 KM vle?em iz gozda dve prikolici drv (skupno 4 metre drv). S tem Nissanom, ki ima (?e se prav spomnim) 5,6 litrski motor z osmimi valji in 317 KM bi lahko vlekel cel vlak. Nekje po ravnini, ne pa po teh na?ih ?karpah. Me pa pri tem Nissanu ena stvar moti. Za moje pojme ima predebelo cev iz rezervarja do motorja...

 

Sem pa prepri?an, da je odli?en za vleko prikolice s kak?no spodobno jahto. A nimam spodobne jahte. Nimam sploh nobene jahte. Nimam niti ?olna. ?e korita nimam. Torej ga ne potrebujem.

In ?e razmi?ljam po ljubljansko: niti soseda nimam, da bi mi bil fov?, kak?en avto mi stoji v gara?i...

 

In, ja Boss, se zna zgoditi, da bom res menjal. ?ena ima diplomo iz fizike. In je zaradi propada firme od 15.4. brez slu?be. Tri mesece je ?e dobivala od zavoda, zdaj pa se znajdevamo. Poslala je ?e preko 320 pro?enj (ne, nisem se zatipkal), pa ni?. In ?e do Novega leta ne bo ni? dobila, bomo v januarju morali za?eti razmi?ljati o prodaji Mazde. Sicer me to nikakor ne veseli, a ?e ne bo druge, bo pa? ?la od hi?e. Na mesec ?e vedno pla?ujemo obrok za kredit. In 330? ni malo, ?e ima? pri hi?i samo eno pla?o. Pa ne poslansko...

 

Super da s tako izobrazbo ne more? dobiti slu?be v na?i super dr?avi, banda prokleta pokvarjena.

?e bi mela samo O?, bi ?e mela slu?bo ali dve, kjer bi jo ?ponali za pla?o, na kocu pa ?e tega nebi dobila.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super da s tako izobrazbo ne more? dobiti slu?be v na?i super dr?avi, banda prokleta pokvarjena.

?e bi mela samo O?, bi ?e mela slu?bo ali dve, kjer bi jo ?ponali za pla?o, na kocu pa ?e tega nebi dobila.

 

Glede na trenutno situacijo bo o?itno visoka izobrazba bila prej cokla kot pa prednost sploh, ko so "ugotovili", da tudi ljudje z ni?jimi izobrazbami delajo ista dela enako dobro ali ?e celo bolje in se manj bunijo ter so zadovoljni z ni?jimi pla?ami. :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Torej, najprej malo uvoda. 30.11. mi je Umbopo poslal zasebno sporo?ilo. Del tega sporo?ila bom objavil kar tule, pa tudi odgovor, ?e bo ?e koga zanimalo.

 

"Pozdravljen!

Tako kot ti imam po novem tudi sam mazdinega pickupa.... ... ... ... ... ... ... Zanima pa me slede?e: na svojo mazdo bi rad zmontiral vitel ampak imam malo te?av, ker mi je nekaj stvari napoti. Prosil bi te ?e bi mi lahko poslal kak?no sliko vitla na tvojem avtu kako ima? ti zmontiranega in kateri model je. Zmontiral ga bom v vsakem primeru ampak z tvojo pomo?jo bi bilo to precej la?je .

Hvala in lp"

 

Torej, ?e je vitlo dobro zmontirano, ga niti ne vidi?. In tudi poslikati ni kaj dosti. Va?no pa je, da dobi? ustrezno mati?no plo??o glede na avto in glede na vitlo. Ujemati se mora z obojim. Na eni strani se mati?na plo??a privije na ?asijo, na drugi strani se na mati?no plo??o privije vitlo. Tako kot vidi? na spodnjih slikah.

 

Sicer pa je najbolje, da kdaj prikolovrati? v Lokovec, pa si v ?ivo pogleda?.

post-5658-1323542114_thumb.jpg

post-5658-1323542134_thumb.jpg

post-5658-1323542157_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Ni tako lahko, kot se zdi. Brez demonta?e akumulatorja ne gre. To traja okoli 5 minut. Nato dve minuti za ?arnico zamenjat, pa spet 5 minut za akumulator nazaj zlo?it, pa ?e 10 minut za ponovno nastavitev postaj na radiu in nastavitev ure. Za eno zamenjavo ?arnice skoraj pol ure dela.

 

Minili so ?asi starih Fiatovih Pandic. Bom jutri pritisnil eno sliko, kako je to re?eno v dva metra kraj?em vozilu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Je imel logar ravno fotoaparat pri sebi, pa je naredil nekaj slikic. Drugi? moram vzeti kamero, bo bolj?e... Mah, drugi? vzamem zainteresirane, ki bodo na pikniku, pa si v ?ivo pogledajo... Je pa res, da taka vo?nja ni za tiste s slabim ?elodcem in ne?nimi ?ivci...

post-5658-1338726659_thumb.jpg

post-5658-1338726678_thumb.jpg

post-5658-1338726695_thumb.jpg

post-5658-1338726711_thumb.jpg

post-5658-1338726728_thumb.jpg

post-5658-1338726746_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Malo vazelina in ho-ruk...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tole je orng traktor, ne samo pol-traktor. :):bravo:

 

 

Vsako skrpucalo, ki ga prodajajo za traktor, ima vsaj blokado zadnjega diferenciala. Ravno na tej poti, kjer smo snemali tale posnetek, sem gor grede preklinjal Mazdo in to, da nima te zapore. Torej je bolj en-?etrt traktor... Vse nekaj piska in ?ivka, pelje se pa ne nikamor. No, z hudimi napori se kam le premakne...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka ti bi moral na obisk k kakemu 4x4 mojstru Marolt ali Mamut, pa da ti avto opremijo za tvoje delo. Ker v osnovi jih ve?ina uporablja bolj za ?minko.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

BTjka se je spet izkazala. Se je zgodilo, da nam je pri betoniranju zmanjkalo armature. Pa mi je sosed podaril star kolobar desetice. Smo odvili dve palici po 13,5 metra, kolikor smo potrebovali, ampak sta se palici kar sami delno zvijali nazaj. Pa je rekel sosed, da so to v?asih re?evali tako, da so jih zavezali za drevo in s traktorjem potegnili. Drevo smo imeli blizu in smo jih res kar zavezali. Traktor pa... sramezljiv

 

post-5658-1348251179_thumb.jpgpost-5658-1348251194_thumb.jpgpost-5658-1348251211_thumb.jpgpost-5658-1348251223_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Ne, Boss, za to ni zaslu?na Pahorjeva vlada.

Ne, Boss, za to ni kriva Jan?eva vlada.

Da te ustavim, ?e preden sploh za?ne?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

zakaj ne poka?e zadnjih nekaj postov? Pa ravno zanimivo je postalo. A bo Slivka koga na go...? Kaj je narobe na strani oz. zakaj ne odpre???

 

Sem mogo?e kaj zamudil?

Nisem ravno nek pretepa?, ?eprav sem bolj kme?ke sorte in s hribov doma. Me pa vseeno zanima, ?e sem kaj zamudil, da ne vem, koga naj bi na go... in zakaj?

 

 

 

Ne, Boss, za to ni zaslu?na Pahorjeva vlada.

Ne, Boss, za to ni kriva Jan?eva vlada.

Da te ustavim, ?e preden sploh za?ne?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka, a ima? ?e namontirane gume yokohama geolandar? Nekaj si se prito?eval ?eznje. Imam take za pozimi -dobil zraven avta pa me zanima, ?e jih je vredno montirat.Imam pa ?irino 265. Poleg njih imam ?e semperit hi grip 205/75/16. Bo treba pozimi en test narest glede gum-?iroke ali ozke. Imam pa mazdo b 2500, za bt-jko ni ojrov.

post-7193-1350205905_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.