Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 42 minutami je Bini napisal:
SIOL.NET

 Ameriški proizvajalec električnih avtomobilov Tesla bo v ZDA odpoklical 54 tisoč vozil, da bi...

Evo, toliko o šmensi fensi avtih🥴

 

 

 

Jajca:rolleyes:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:
SIOL.NET

 Ameriški proizvajalec električnih avtomobilov Tesla bo v ZDA odpoklical 54 tisoč vozil, da bi...

Evo, toliko o šmensi fensi avtih🥴

 

 

 

Električno sranje. Pol pa delajo z njimi kolone na avtocestah, ko vozijo 100 /110, da se nekako pri plazijo do naslednje polnilnice.😬 Če nisi poznal stresa. do sedaj, si le omisli električni avto. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Slivka napisal:

Res je. Pozabili so edino dopisat, da na ravnem, suhem asfaltu zadostuje, če je ena guma pogonska, če sta dve, je pa vrh glave dovolj. Zato tam AWD niti ne potrebuješ.

Tam, kjer pa je slab oprijem, pa potrebuješ pogon na vsa štiri kolesa. Pa ne šele takrat, ko ena os nima več oprijema in začne zdrsavat, pa ti priklopi še drugo os v pogon, ampak mora biti že prej pripravljeno, torej praviloma ročno vklopljeno, ko voznik vidi, kakšno "sranje" je pred vozilom.

In to je potem glavna razlika: AWD je "ženski" pogon, ki praviloma niso preveč domače s tehniko in jim pomoč avtomatike rešuje situacijo, 4x4 pa je "moški" pogon, ker so moški praviloma bolj domači tako s tehniko, ki jo upravljajo kot tudi s tehniko vožnje.

 

pol mi hočeš povedat, da mam pi*ko od avta? 🤣

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Slivka napisal:

 

Ne, ne, avto je, kakršen je, samo voznik je pi*ka.😛

 

mogoče po duši 🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Tole vam je kaj znano? 

Screenshot_20220201_065847_com.android.chrome~3.jpg

 

Sm slišu neki okrog tega ja, za bolj prometno nevarna mesta

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Tole vam je kaj znano? 

Screenshot_20220201_065847_com.android.chrome~3.jpg

To bi bilo najbrž podobno kot so imeli včasih Hrvati opozorila na ovinkih proti Rupi -  kjer je bilo veliko karambolov. (črna točka). 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Boss napisal:

Tega znaka ni v naši prometni zakonodaji, lahko pa da ga imajo kje drugje. In ja, čist možno je da opozarja na črno točko kot je narisana na znaku.

Tako je. Je bilo pred kratkim govora o tem v neki FB skupini. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

 

V mislih sem imel nekaj drugega: da je možakarju jajca noter potegnilo od strahu, ko je na 1. MPL "letel" proti stari kovačiji namesto proti piknik placu...

 

a ne, ne, to zadevo bi bolj težko na not potegnalo 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgodovina smučarije na Slovenskem, mater smo konji, kok mi je žal za Zatrnikom in Koblo, ki se ju spomnim še iz OŠ dni, ko smo imeli gor športne dneve;

 

https://www.24ur.com/magazin/za-razgled-nad-plazo-z-zicnico-na-strazo.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 2. 2022 ob 17:27 je Z M A J napisal:

Zgodovina smučarije na Slovenskem, mater smo konji, kok mi je žal za Zatrnikom in Koblo, ki se ju spomnim še iz OŠ dni, ko smo imeli gor športne dneve;

 

https://www.24ur.com/magazin/za-razgled-nad-plazo-z-zicnico-na-strazo.html

Dobra :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Z M A J napisal:

 

Ja tujci nam morajo to povedat... ker cel kup Slovenceljnov se bo pa zgražalo nad Ljubljano iz same nevoščljivosti. 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Boss napisal:

 

Ja tujci nam morajo to povedat... ker cel kup Slovenceljnov se bo pa zgražalo nad Ljubljano iz same nevoščljivosti. 

Itak. Pri nas ne slišiš več drugega kot tarnanje. Ene pozitivne stvari ni več zaslediti pri večini ljudi. Mogoče edino pri športu. Namesto, da bi bili ponosni na to, bi bilo pod člankom en kup enega pljuvanja od raznih dežurnih nergačev. Mislim, da bo tako ostalo tudi naprej, na žalost. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Berem tale članek in mi je zanimiva novinarjeva ugotovitev: piše, da je to lahko dobra naložba, ker je to "namreč zadnji klasični bencinsko gnani avtomobil znamke Alpine. Prihodnji avtomobili bodo električni ". Če jaz s svojo kmečko logiko prav razumem, je to zadnji bencinar, ki ga lahko dobiš in se bo zaradi tega čez deset let prodajal dražje, kot se je zdaj kupil ali pa vsaj po enaki ceni. Torej novinar sam ugotavlja, da od "štromarjev" ne bo koristi in bodo ljudje iskali vozila z motorji na notranje izgorevanje in bodo za to pripravljeni tudi plačati - več kot zgolj "knjigovodsko" vrednost... Tako, kot stari Tomosi. Ko je Tomos še delal, je prodajal nove mopede po 900€, zdaj pa se stari in zmahani prodajajo po 700€, če pa je lepo ohranjen, pa tudi po 1200 in več...

 

Mislim, da bo velika večina vozil z motorji na notranje izgorevanje, kupljena med letoma 2024 in 2029, dosegla status starodobnika. Pa ne zato, ker bi bila tako trpežna...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.