Skoči na vsebino

mazda6 cd143 jutranje klenkanje


Priporočeno sporočilo

Zdravo!

 

Z mojo mazdico (jo mam ?ele 2 mesca) imava nekaj neraz?i??enih zanimivosti ?e, ena od njih je to, da ko avto zjutraj zalaufam (oz. kadarkoli, ko je motor hladen), v motorju nekaj klenka oz. zvok je zelo te?no podoben zaribanemu ventilu. Najbolj se pojavlja nekje v obmo?ju 1000-1500 obrati ob pospe?evanju, je popolnoma sorazmeren z obrati motorja. Ko se avto ogreje, zvok po?asi pojenja oz. ?e res napeto poslu?a?, se ga nekako ?e sli?i (al pa mam jest prisluhe, ne vem).

Uglavnem, na motorju se je nekaj 100km nazaj delal velik servis, kjer sem tud pojamral glede tega klenkanja in so rekli da so vsi mehankarji v delavnici poslu?al zadevo in da pri?li do sklepa da se sli?i ena termi?na za??ita okoli turbine, ki resonira in da so zadevo za silo pripel, samo dejstvo je, da motor ropota ?e kr in ni? manj kot je prej (da bi lahko rekel, da se karkoli pozna "vlo?en trud").

Je to kej znanega na tem motorju al pa? ?e na kakem drugem servisu vpra?am za mal bolj "poslu?no" mnenje? =)

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e bo kaka ?oba po?asi oddelala svoje.

 

Ja, to tud mene skrbi, ker "moj" osebni mehankar, je rekel, da je mel en primer, ko je ?oba strelala prebogato me?anco in se je cilinder pregreval, posledi?no je zaribal vse skup.

Tega si pa ne ?elim glih...

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej lahko hitro vidi? ?e je ?oba. Zalaufa? pa odklopi? konektor iz ?obe pa vidi?, ?e neha klenkat :) A ?e AC pri?ge?, kaj bolj klenka?

 

ni razlike, sm probal dans... s klimo ali brez, isto je. Bom se poigral ?e jutri mal, ?eprov je problem ker se dejansko zadeva sli?i samo med vo?njo, u ?tantgasu je miren tek, ni? ne ropota, ni?esar ni sli?at. Ko pa speljem in pospe?ujem, pa ropota. S tem da ?e mal bolj agresivno na gas stopim, se bolj sli?, ko ?e peresno narahlo obrate dodajam... :)
ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

 

Z mojo mazdico (jo mam ?ele 2 mesca) imava nekaj neraz?i??enih zanimivosti ?e, ena od njih je to, da ko avto zjutraj zalaufam (oz. kadarkoli, ko je motor hladen), v motorju nekaj klenka oz. zvok je zelo te?no podoben zaribanemu ventilu. Najbolj se pojavlja nekje v obmo?ju 1000-1500 obrati ob pospe?evanju, je popolnoma sorazmeren z obrati motorja. Ko se avto ogreje, zvok po?asi pojenja oz. ?e res napeto poslu?a?, se ga nekako ?e sli?i (al pa mam jest prisluhe, ne vem).

Uglavnem, na motorju se je nekaj 100km nazaj delal velik servis, kjer sem tud pojamral glede tega klenkanja in so rekli da so vsi mehankarji v delavnici poslu?al zadevo in da pri?li do sklepa da se sli?i ena termi?na za??ita okoli turbine, ki resonira in da so zadevo za silo pripel, samo dejstvo je, da motor ropota ?e kr in ni? manj kot je prej (da bi lahko rekel, da se karkoli pozna "vlo?en trud").

Je to kej znanega na tem motorju al pa? ?e na kakem drugem servisu vpra?am za mal bolj "poslu?no" mnenje? =)

 

POPOLNOMA ISTI PRIMER sem mel na moji 6-tki!

vrzi mikro jermen z altenatorja pa ti mora zadeva utihniti in bo? ugotovil, da se ti sli?i napenjalec mikro jermena!

99%

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, to tud mene skrbi, ker "moj" osebni mehankar, je rekel, da je mel en primer, ko je ?oba strelala prebogato me?anco in se je cilinder pregreval, posledi?no je zaribal vse skup.

Tega si pa ne ?elim glih...

 

Sva?ta.

 

?oba samo dozira nafto in ne zraka in ?e je nafte preve? je manj ?kodljivo kot ?e jo je premalo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej menda se je soba "uscala" in je blo prevec vsega not.

 

Uglavnem, zadevo smo resil, na Gami so mi na novo skalibriral sobe pa nek cistilni program skoz dal za sobe pucat. zdej avto zjutrej se mal ropoce, samo to je tipicno dizelsko ropotanje, tistga zvoka ni vec.

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

No, ker nisem sre?en, ?e ne bi imel problemov na isto temo...

Hladen zdej laufa lepo, tudi ko se ogreje, je uredu, se mi pa dogaja, ko toplega spet v?gem, da se zdej isti zvok pojavlja pri vro?em motorju... Nekje v prostem teku (ko se priklop kompresor za klimo in mal zajambra masina) in pa ko speljujem... Ne vem, kako da nimam enkrat sre?e s temi avti jest nikakor :)

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej to se sli?i pri vseh, k vklopi klimo, da se zvok motorja spremeni, ker se pove?a obremenitev motorja. Je pa zoprno ugibat, ker bi bilo treba ta zvok pa? sli?at v ?ivo, da bi se lahko reklo, da je nekaj narobe.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, ker nisem sre?en, ?e ne bi imel problemov na isto temo...

Hladen zdej laufa lepo, tudi ko se ogreje, je uredu, se mi pa dogaja, ko toplega spet v?gem, da se zdej isti zvok pojavlja pri vro?em motorju... Nekje v prostem teku (ko se priklop kompresor za klimo in mal zajambra masina) in pa ko speljujem... Ne vem, kako da nimam enkrat sre?e s temi avti jest nikakor :)

 

To?no tako je bilo pri meni. Zamenjal sem ?obo in zvok je izginil. Meni je ?e kar fejst tolklo ko se je kompresor vklopil, pa tudi ob spreljevanju. ?obo imam doma, moram ?e poslat na diagnozo, ?e se da kaj obnoviti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej to se sli?i pri vseh, k vklopi klimo, da se zvok motorja spremeni, ker se pove?a obremenitev motorja. Je pa zoprno ugibat, ker bi bilo treba ta zvok pa? sli?at v ?ivo, da bi se lahko reklo, da je nekaj narobe.

 

Ajvar jo je sli?al... Ne vem, se mi zdi v?asih da res prov nemarko kleplje...Se bojim da bo ?oba kaka res, ker pokanje se najbolj sli? gor pod tisto plastiko okrasno...

SpEkTr, a ?obe lahk kr med tekom odklaplja?? Bi res rad probal, da vsaj vidm, ktera je tista 'taprava'...

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar jo je sli?al... Ne vem, se mi zdi v?asih da res prov nemarko kleplje...Se bojim da bo ?oba kaka res, ker pokanje se najbolj sli? gor pod tisto plastiko okrasno...

SpEkTr, a ?obe lahk kr med tekom odklaplja?? Bi res rad probal, da vsaj vidm, ktera je tista 'taprava'...

 

Daj zlij se aditiv v tank za sobe prej

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ni nucalo. Zgleda je bla ?e preve? zdrta. Ko enkrat onrk klenka vpra?anje, kolk aditiv lahko naredi. Pomoje je aditiv bolj kot ne preventiva.

 

Ja lahko odklopi?. Zgleda :) Tako se hitro vidi katera je..ali pa pa? tester. ?eprav takrat je tester kazal ?isto drugo ?obo, kot smo jo potem menjali.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ni nucalo. Zgleda je bla ?e preve? zdrta. Ko enkrat onrk klenka vpra?anje, kolk aditiv lahko naredi. Pomoje je aditiv bolj kot ne preventiva.

 

Ja lahko odklopi?. Zgleda :) Tako se hitro vidi katera je..ali pa pa? tester. ?eprav takrat je tester kazal ?isto drugo ?obo, kot smo jo potem menjali.

 

 

cena ?obe? si vzel novo ali kak?o drugo varianto?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 let kasneje...

No, sicer je to tema stara ampak sem ?ele pred kratkim re?il zadevo oz. na?el te?avo.

Nosilci motorja so po?asi zgubili nosilnost (hidravli?ni) in se je v levem ovinku motor usedel prakti?no na karoserijo oz. stisnil nosilec skup, zato so se vse vibracije prenesle na karoserijo. To je tudi upravi?ilo ropotanje samo pod gasom, ker v prostem teku v isti situaciji zadeva ni ropotala.

 

?e bo komu pomagalo, preden bo tako resno razmi?ljal o novem vztrajniku in ostalih dra?jih posegih, ki niso ba? potrebni :)

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pri menjalniku nosilec?

 

Ker jaz pa imam ?uden zvok ko se peljem in popustim gas se pravi, ko ni obremenitve oz min., in avto poganja motor.

 

Tipi?nih vibracij za vztrajnik pri dolo?enih vrtljajih ?e ni sli?ati.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Ja pa saj ja ves kdaj ti gre nosilec motorja ? Cel avto klocka...

Nja, nisem lih stru?ko, tako da sem bl lahko ugibal. Pa zadeva ni bila konstantna, samo v ovinkih in ko sem bil na gasu, zato so mi na vsakem koncu dobil drugo ugibanje. Eni so rekl vztrajnik, drugi so obto?eval polosovine, tudi kolesni le?aji so ?e bili razlog...

 

Potem sem avto pustil na poobla??enem za 14 dni (smo ?li z drugim na morje ;)) in so od tam javili, da sumijo nosilec pa tudi niso garantiral 100%, da je to to. Ker je zadeva bila cenovno sprejemljiva za "ugibanje" sem se odlo?il zamenat in je stvar OK. Ni ?ist odpravljen zvok, tako da sklepam, da je treba ?e kakega zamenat, ampak vsaj vem na ?em smo

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Itak. Za vse kar gre na slabše je kriv Robi, za vse, kar gre na boljše je zaslužen Ivan. Ali je mogoče kaj vmes?   Moje mnenje je, da je velika težava tudi in predvsem v nas samih, naši balkanski mentaliteti, dvojnih merilih. Kdo od "normalnih" bi recimo kljub jasnim pravilom odrezal DPF filter in zaradi nekaj 100 € koristi ogrožal zdravje drugih udeležencev v prometu? Danec, Šved, ... ?   Mimogrede, v četrtek sem v Sevnici videl premijsko rdečo Mazdo s KP tablico ...
    • Aja, pa tudi inflacijo imamo trenutno med najvišjimi v evro območju. Slučaj? Ne - golobnjakova druščina  na delu oziroma nedelu. 😉
    • Ne razumem...  V čem je poanta, da mora met avto 200 konjev in več? Zakaj jih rabiš? Za normalno vožnjo iz Hrastnika čez Litijo v Ljubljano? Za 130 po AC? Oziroma za vožnjo v koloni in v zastojih? Za prehitevanje? Koga boš prehitel? Kolesarja? Kosilnico? Tipičen primer nestrpnosti. Za vožnjo po omejitvah imajo vsi avti dovolj konjev. Kaj bi pol lahko rekli vozniki tovornjakov? Od 410 do 780 konjev za isto skupno težo... Zakaj že? Zaradi prestiža... Ja... Imam toliko konjev, pa čeprav je samo napis gor.  To je MOJE mnenje. 
    • In kaj si pričakoval drugega? Eno je prodaja, drugo pa je psihologija ter ostale zadeve. Danes se ego žal bilda prego značk in izdelkov, ne pa več kdo s kom in kako manipulira. Dovolj jasno? Pa danes nisi ''in'' če nisi LGBT, kardašiant, eko, bio in podobne nebuloze.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.