Skoči na vsebino

Najboljše zavore


Gustav

Priporočeno sporočilo

Evo nagradno vpra?anje:

 

Kater avto ima najbolj?e zavore? Pustmo nedostopne bolide za pol mio ? in podoben shit, zanima me ljudski avto (pa NE VW). Odgovori so lahko povsem iz osebnih izku?enj. Men npr zmaga Clio III, k se res ustavi k vkopan pri kteri koli hitrosti, s tem da nima ravno 900kg ampak krepko ?ez tono. Lahko ga teram ?ez ride al pa pani?no sko?im na ?lajf pri 160 km/h ostaja suveren. In Mazda poslu?aj: celo pri 15 colskih gumah bemti, torej ni izgovorov za premajhen prostor. Mazda, ?al pogori in je primerljiva kve?jemu s samokolnico. Verjetno se podobna usoda dr?i skoraj vseh avtov tega velikostnega in masnega ranga. Stalno se pove?uje mo? in te?a vozil, a brez resnih posegov v bremze.

 

V?asi so kraljevali bavarci je temu ?e tako? A so kak?ni primerjalni testi za dobit?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da je tudi Jo?a ugotovil, da ima Laguna veliko bolj?e zavore kot Njegova Mazda6 GT. Iz izku?enj lahko re?em tudi to, da ima Mazda 323C isto zelo ?voh bremze. Enkrat pri bremza? na polno pri 150 in je po njih. S tem, da se zelo po?asi ustavlja?. Po drugi strani sem s temi na Cliu kar zadovoljen ?eprav bi lahko bile bolj?e. :blush:

Na Fabii prve generacije pa ne vem. Na?eloma se kar dobro ustavi pa ima diske le spredaj. Nisem je pa nikoli res probaval kako je z zavorami. Je pa presenetljivo, da po 50.000km so na varianti Combi ?e vedno OK ?eprav je te?ja kot navadna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Renoji res dobro ?lajfajo (spomnim se ?e Megana I, ko ni bila zastonj reklama, ko se dec ustavi ?e eno hi?o prej, pri sosedih, hehe), tako kot je Simon povedu, Galuna II ima odli?ne zavore, te samo zalepi na tla, ima? ob?utek kot da se sploh ve? ne premika? naprej, v smeri vo?nje! <_<:D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz pa vem da clio (govorim za 1.4 16v) ima zanic zavore , izjemno servoojacane (en pritisk pa dobs feeling, da bo avto potonil, ampak pol ko zacnes parkrat mocneje zavirat pol se preda)

 

mazda 6 prva pa je imela slabe diske, drugace pa dobro ustavljala (ni blo fadinga ce je blo treba vozit sportno oz postojne v ljubljano po stari cesti)

 

trenutna 6-ka je tud mocneje servoojacana ima pa tudi veliko boljse diske (ne trese ko pritisnes pri 180km/h)

 

zakon zavore sem pa naredil na mx5 (ferodo in ate), trde zavore in odlicen feeling na pedalu...drugace pa ce spremljas teste, vidis, da so zdaj bolj ali manj vsi isti...edino cenejsi avti ali eni terenci imajo tezave

 

eden testov

http://www.auto-motor-und-sport.de/news/to...er-1371679.html

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=11885

 

Evo mene 1050km zlahka ker sem tankal le 56L...ampak je pupma prisla nasproti na Autostradi....

 

Pri meni velja zlato pravilo odlocno pospesevanje in varnostna razdalja....ce jo imas lahko pospesis in zaviras z masino, ce si pa nekomu na riti bos moral voziti njegov stil voznje. Jaz na primer brez pipanja bremze prevozim crni kal buzet gor in dol medtem ko folk skoz bremza, na ravnini pred v in za ovinkom....in ce si na riti si prisiljen delati isto gas bremza...

 

Pa kaj bi nam zavore .... :ne vem:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako primejo zavore pri 160 km/h, ne vem, vem pa, da Clio storia 1,4 v teh na?ih spodobnih cestah z malo cm mokrega listja na zglajenem asfaltu ni no?no ustaviti. Kaj ?ele v malo slab?ih pogojih. ABS je bil tako ob?utljiv, da so se kolesa kar vrtela, kot da zavore sploh ne bi pritisnil. Mazda BT 50 se precej bolje ustavi. Pa tudi Honda Jazz ima bolj?e zavore kot Rena (jaz nisem nikoli rekel reno ampak rena - vsaj zame je bil). Bolj kot same zavore pa so pomembne pnevmatike in ostalo podvozje. Na Reni smo kon?nike in zavorne plo??ice menjali na 7500 km, amortzerje in zavorne diske na 10000 km, pnevmatike na 20000 km, zobato letev pa na 30000 km. Avto je bil prakti?no ves ?as na servisu.

 

Ko ga je ?ena razbila (?koda, da ga ni ?e prej), smo Clio Storia 1,4 zamenjali s Hondo Jazz 1,4. Na vsakih 20000 zamenjamo pnevmatike (Michelinke ne zdr?ijo kaj ve?), in na 75000 zavorne plo??ice. In to je to.

 

In zakaj je ?ena razbila Reno? Sem bil poleg in lahko bi se naredilo tudi meni: jesensko de?evje z malo odpadlega listja na cesti, pa malo gramoza in zemlje, se pravi ni? posebnega in povsem spodobna podlaga. Pnevmatike so imele okoli 8500 km, torej ?e vedno dokaj spodobne. Cesta pa se je spu??ala z spustom 10%. Se pravi sploh niso bili neki kriti?ni in slabi pogoji, povsem normalna podlaga. In pri 40 km/h kljub skoraj 50m dolgi zavorni poti ni dovolj zmanj?ala hitrosti, da bi lahko zvozila ovinek, ampak jo je odneslo s ceste v drevo. ?e ne bi bil poleg, ji ne bi verjel. Kaj bi bilo ?ele, ?e bi bili na cesti slab?i ali pa res slabi pogoji? Bi lahko na poti na Mazdin piknik pri?gali vsakemu po eno sve?ko...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da je tudi Jo?a ugotovil, da ima Laguna veliko bolj?e zavore kot Njegova Mazda6 GT. Iz izku?enj lahko re?em tudi to, da ima Mazda 323C isto zelo ?voh bremze. Enkrat pri bremza? na polno pri 150 in je po njih. S tem, da se zelo po?asi ustavlja?. Po drugi strani sem s temi na Cliu kar zadovoljen ?eprav bi lahko bile bolj?e. :blush:

tole lohk pa tut js potrdim, ko sm se s svojo biv?o C-jko pelu, skoz ovinke ?ez Marijo Reko sm se mogu na poti navzdol na sred poti ustavit, da so se bremze ohladile, ker niso prjele skor ?ist n? ve?, diski in ?eljusti u bistvu niso skor n? ve?ji kot na Daihatsu Charade-ju :vskalo: Na F-ki GT so sicer original 100:1 napram C-jki, ampak tele bremze od 6-ke na GT-jki pa res primejo fenomenalno!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz pa vem da clio (govorim za 1.4 16v) ima zanic zavore , izjemno servoojacane (en pritisk pa dobs feeling, da bo avto potonil, ampak pol ko zacnes parkrat mocneje zavirat pol se preda)

 

nisem ?e dobil tazga filinga ?eprav se ?e 4 mesece vozim pove?ini s tem jaj?kom. Bom pa zanala?? probal par mo?nih zaporednih zaviranj. Pri treh tega nisem ob?util in je avto res dobr ustavil. Verjetno je marsikaj tudi odvisno od nastavitve servo oja?evalnika, ki daje ob?utek s kako silo je treba brcnit pedal. Dejansko ga mor pri renoldih zlo mal napram drugim znamkam.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men pa to ni v?e?, da je preve? servooja?ano, ker daje la?ni ob?utek kolk to prime. Edina relevantna je samo meritev in to je to vse ostalo je zgolj in samo ob?utek. Pa mislim, da je veliko bolj kot od bremz (?e so seveda "zdrave") odvisno predvsem od gum kolk hitro se ustavi?.

 

Druga?e pa so res na prv 6-ki blli diski za ravnat ali menjat na vsake 40.000km, ker je za?elo tresti pri novi pa je vse OK in tudi pri skoraj 90kkm ustavljajo kot prvi dan :bravo:

 

Moram pa pograjati Golfa VI, ki ima cca 45kkm pa ?e tretji? diski tresejo kot pri norcih in bo treba spet menjat. Me pa spominja na stare ?ase s Clarusom, ki je imel isti problem, sam da je razlika 10 let pa si "das Auto" tega danes ne bi smel privo??iti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Osbno sem imel

Zastava 2x

Seat x9

Peugeot x3

Mazda x5

Ford Mondeo

Kia Clarus

 

in moram priznat, da se je gajba od mondeo karavan najbolje obnesla z bremzam, dost dobro prijele, ABS se ni vklopil takoj in ves cas si varno ustavljal in imel kontrolo v rokah

 

In najslabse? P307 - slabse kot stoenka in yugo, spomnim se da so enkrat tako slabo prijele da ni niti zablokiralo niti prijelo in sem 'odplaval' cez krizisce, k sreci me ni noben nabil pri 80 na uro

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je da ima renault preob?utljive bremze ker ko se vsedem iz mazde ali toyote v slu?benega rena pol me skoz nabije na ?ajbo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je da ima renault preob?utljive bremze ker ko se vsedem iz mazde ali toyote v slu?benega rena pol me skoz nabije na ?ajbo.

 

Sicer ne morem sodit kaj bol?e bremza (?e nimam toliko kilometrine pod sabo pa razli?nih vozil) ampak se strinjam z mazdamanom, ko sem se vsedel v 323Fko sm prav ?udno pogledal da gre tako dale? not bremza v primerjavi z Meganom :D

 

ps. to je ?e si mislil glede na pedal kdaj primejo :)

Captain Slow za volanom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem ob?asno vzporedno vozil Laguno 2002 in pa FBA 1997 in ko sem se iz Renojke vsedu v mazdo, sem imel strah da se ne bom ustavil pravo?asno, medtem ko v obratni menjavi pa sem dejansko skoraj poletel skozi vetrobransko steklo ob zaviranju. Je pa res da nista niti isti rang vozila, niti ista generacija, tako da primerjava ni ?isto na mestu! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Mazdi 3 GTA niso ?parali z zavorami, tudi iz prve roke povem da so zelo dobre in zanesljive, ne zmanjka sape nikoli, sem ?e marsikaj do?ivel na cesti in sem zadovoljen z njimi :bravo: ...ima celo ve?je ?eljusti kot Mazda 6 2.3 GT... po novem imam Brembo plo??icen a original diskih in zaenkrat je ?e vedno super...zgleda da kombinacija pa?e, bomo vidli ?ez par tiso? km.

 

pa ?e copy paste iz ?lanka - testa Mazde 3 GTA:

 

Ko se pripelje? na cilj malce zadihan in ima? ob?utek, da se avtomobil navkljub skoraj samomorilski vo?nji ni prav ni? naprezal, se lahko tehniki le prikloni?. In ?e zadnji test, zavore. Pri testnih avtomobilih pogosto po nekaj tiso? kilometrih »meljejo« in »cvilijo«, kot bi imele za sabo petdeset tiso? km, saj jim ponavadi nobeden od voznikov ne prizana?a. Pri GTA so (tudi) po ohladitvi delovale kot nove, zaslediti ni bilo nobenega pohajanja sape, ki so recimo zelo pogosta pri francoskih (tudi ?portnih) avtomobilih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ba je kdo probal oreng v?gat po pedalu za bremzo (kao emergency brakeing), ko se vklopi BAS ti oja?a zavorno silo in si z nosom na volanu tudi v Mazdi. Imam filing da nekateri ne znate pravilno uporabljat zavor in imate zato ob?utek, da kak?en avto slabo zavira.

 

To, da te ?e pri majhni sili na zavorah me?e na nos ni dobro, ker ti ne omogo?a preciznega zaviranja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja Boss, jaz sem to naredu - je kar dobro zaviralo (?e ne bi se zagonu) - bil sem pa samo mentalno odsoten (zami?ljen), nisem niti telefoniral niti kaj drugega! :blush:

 

Sem pa opazil da je imel moj predragi Reno tudi funkcijo, da ko si intenzivno pohodil zavoro (do dile), je samodejno vklopil vse smernike, kar se pri mazdi ni dogajalo, zadeva se mi zdi uporabna! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Do sedaj sem imel 3 avte in to peugeot 205 gti letnik 86,chevrolet beretta letnik 93 in sedaj mazdo mx5 letnik 01,vozil sem pa zelo veliko avtov od nadomestnih,prijateljevih,slu?benih,ampak pri vseh sem preizkusil tudi zavore. In zavore pri katerih so mi skoraj izpadle o?i iz jamic in ?elodec vrgel na armaturo ter se je skoraj vkopal v asfalt je letnik 93 in to Ameri?ka beretta...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ba je kdo probal oreng v?gat po pedalu za bremzo (kao emergency brakeing), ko se vklopi BAS ti oja?a zavorno silo in si z nosom na volanu tudi v Mazdi. Imam filing da nekateri ne znate pravilno uporabljat zavor in imate zato ob?utek, da kak?en avto slabo zavira.

 

To, da te ?e pri majhni sili na zavorah me?e na nos ni dobro, ker ti ne omogo?a preciznega zaviranja.

 

 

DA, na Vranskem na te?aju varne vo?nje, med 50 in 70 km/h (gledal sem tisti merilnik hitrosti in ve?krat je omenil...Mazda po ?tevcu sem reku..haha, itak k mal la?e), je rahlo sne?ilo pa ?e zalival je stezo, oz. vodno oviro spustil pred tabo tako da si jo moral obvoziti...glede nato da se vsi komentarji sli?ijo po tistih postajah, je bil tudi in?truktor zelo zadovoljen z zavorami,gumami in mojimi reakcijami. :bravo: ...v glavnem avto se je odli?no obna?al, imam film?ke celo, je sopotnik snemal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

MPS + Brembo BigBrake kit = odli?na kombinacija( sramezljiv cenovno tudi sramezljiv ), sploh ni primerljivo z prej?njo 2.3GT + stock MPS zavorami.

 

Je pa velika ?alost da nek top end superduper ?portnik, ki ima sva?ta ima pol eno sranje od zavor.

 

Je pa bila velika razlika med serijskimi na 2.3 GT in potem ko sem zamenjal z zavorami od MPS-ke, ker je cca 350 kil razlike v te?i avta.

 

BAS pa dela v odvisnosti kolk hitro pritisne? na pedalo zavore, ?e zavoro pritiska? po?asi gre zelo dale?, ?e pa na hitro gor udri?, pa lima po mogo?e 1 cm hoda.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.