Skoči na vsebino

Mazda 5 - uni?eni ventili (zaradi plina?) - servis?


Priporočeno sporočilo

Pri prej?nji ?e sem ga pustil na mestu da je delal na benz , se je precej hitro segrel, ?e pa je bil na LPG pa ?e je stal je komaj dosegel delovno, med vo?njo je tud trajalo dlej na LPG kot na benz ...

 

To pa zato ker se plin iz teko?ega v plinasto agregatno stanje spremeni v uparjalniku (pred vstopom v motor) za kar je potrebna toplota, ki jo uprajalnik dobi iz hladilne teko?ine motorja (antifriza). Zato mora biti motor vsaj malo ogret pred preklopom na plin, da ne prihaja do zmrzovanja uparjalnika.

 

Res je slaba stvar LPG-ja vi?ja temperatura izgorevalne komore. To je ?e posebej problem pri motorjih s slab?imi materijali in tu prihaja do po?kodb ventilov.

Eno re?itev je omenil Yavar, da se vgradi dodatno mazanje/hlajenje (flushlube).

Druga re?itev je t.i. teko?a faza LPG. Tu prihaja plin do injektorjev v teko?i fazi, pri vbrizgu se uplini za kar porabi toploto in ne prihaja ve? do pregrevanja. Je pa ta vgradnja dra?ja od 'navadne'.

 

P.S. Mojemu ?estaku pu?ajo tefloni (verjetno tudi obro?ki) in imam natural mazanje/hlajenje :D V vsakem slabem nekaj dobrega ;)

 

Vidim, da ste se kar razpisali in da nekateri dobro obvladate stvari. O?itno je tale plin pri naknadni vgradnji lahko malce nepredvidljiv.

Nekateri nimajo nobenih problemov, spet drugim pa lahko na dalj?i rok prinese ve? ?kode kot pa koristi.

Izgleda, da je predvsem odvisno od uporabljenih materialov pri sami zasnovi motorja.

?e veliko pred nakupom sem sli?al razne zgodbe o plinu ampak ve?inoma pozitivne. Slabih izku?enj je bilo malo in tudi zato sem se odlo?il za nakup avtomobila s plinsko napeljavo. Razmi?ljal sem ?e, da bi plin vgradil tudi v moj drugi avto ampak po teli izku?nji ne bi rad riskiral.

 

Edino ?udno pri tebi je kako, da so zgoreli le ventili na enem cilindru - bi morali na vseh enako. Po?akajmo, da se dejansko re?i tvoj problem. Upam, da se bo? lotil popravila in izvemo dejanski vzrok okvare.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 70
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Edino ?udno pri tebi je kako, da so zgoreli le ventili na enem cilindru - bi morali na vseh enako. Po?akajmo, da se dejansko re?i tvoj problem. Upam, da se bo? lotil popravila in izvemo dejanski vzrok okvare.

 

Prerevna me?anica samo na tem valju :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, zmenjen sem za popravilo enkrat drugi teden. Mojster Simon pa pravi slede?e:

 

- po eni teoriji naj bi bili ventili na prvem cilindru najbolj uni?eni, ker je ta najbli?je odmi?ni in tako najbolj

na "udaru". Ve? bo seveda videl, ko stvar odpre.

 

- zaenkrat (dokler ne vidi stanja) ne more krivde pripisati plinu, saj je imel podobne primere z ventili tudi

pri avtomobilih, ki so bili izklju?no na bencin.

 

- zamenjal bo potrebne ventile, popravil sede?e in zamenjal vodila.

 

- na vse skupaj pa da ?e eno leto garancije, kar je zelo fajn

 

- avto bo po tem tip top :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem pa mislu, da bencinski motorji se ne kvarijo?

a ni to domena dizlov?

 

hmmm no en bencinar na 100 dizlov se pa lahko pojavi :hudicek:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem pa mislu, da bencinski motorji se ne kvarijo?

a ni to domena dizlov?

 

tako pogosto. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kr tola?i se :blush:

 

pri meni ni ?e noben bencinar crknu :):harhar: traktor pa kar naprej jebe ?e posebaj pri hladnem v?igu!

(traktor dobesedno)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nekaj zadnjih informacij:

 

- mojster je odprl glavo in pravi da so skurjeni izpu?ni ventili na prvem cilindru, malenkost pa tudi na drugem

- preventivno bo zamenjal tudi ostale ventile ki so sumljivi, da bo pol mir

- pravi, da ni krivec plin ampak to, da pri rednih servisih niso bili ventili pregledani in po potrebi nastavljeni

 

Ima kdo podobne izku?nje? Zakaj niso na servisu nastavljali ventilov? Kak?na je praksa pri teh motorjih?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nekaj zadnjih informacij:

 

- mojster je odprl glavo in pravi da so skurjeni izpu?ni ventili na prvem cilindru, malenkost pa tudi na drugem

- preventivno bo zamenjal tudi ostale ventile ki so sumljivi, da bo pol mir

- pravi, da ni krivec plin ampak to, da pri rednih servisih niso bili ventili pregledani in po potrebi nastavljeni

 

Ima kdo podobne izku?nje? Zakaj niso na servisu nastavljali ventilov? Kak?na je praksa pri teh motorjih?

 

?zmeden??zmeden? zakaj bi pa ti nastavljal ventile ?e se ''sami '' nastavlajo?

Se motim???

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?zmeden??zmeden? zakaj bi pa ti nastavljal ventile ?e se ''sami '' nastavlajo?

Se motim???

 

Grobo nastvijo se s plo??icami kot pri jugotu 55 al pa pri stoekah, pa motorji majo ve? ali manj isti sistem,"fino" pa jih regulira hidravlika.

 

Mater je LPG zajebana stvar. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- pravi, da ni krivec plin ampak to, da pri rednih servisih niso bili ventili pregledani in po potrebi nastavljeni

Ima kdo podobne izku?nje? Zakaj niso na servisu nastavljali ventilov? Kak?na je praksa pri teh motorjih?

 

?e ima? plin je dobro na 2-3 leta preveriti kako so nastavljeni ventili (zahteva? sam!). Zaradi vi?je temperature se materijal bolj ukrivlja in lahko pride do 'neoptimalne' nastavitve in s tem do uni?enja ventilov :( .

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Motor je sedaj popravljen in te?e ko urca. Kon?na ugotovitev, ko se je Simon bolj poglobil v zadevo in je imel vse razdrto pa je, da je vseeno krivec plin.

Ne sicer plin kot tak, ampak to, da plinski injektor oz. ventil?ek na prvem cilindru ne deluje pravilno oz. slabo deluje.

Prav tako je pa bil malce zapacan tudi drugi injektor.

Mo?no zaradi tega, ker naj bi bil zadnje ?ase plin na ?rpalkah slab?e kakovosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Italijani na vseh pumpah prodajajo ?istilec injektorjev plina. to je doza pod pritiskom, katere 'slamco' spraya v?ravfa? v nastavek plina, jo odpre? in pod pritiskom to 'zgine' v tank plina.

 

enega sem vpra?al na Agipu (uporabnik avta) in je dejal, da mu je vso trokiranje pri 100.000 na plinu izginilo, tudi pozimi

 

ne spomnim se pa imena, ampak je ziher na ebayu

 

eto tole, se vidi na sliki

http://www.ebay.it/itm/ADDITIVO-PER-IMPIAN...0#ht_1282wt_905

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Italijani na vseh pumpah prodajajo ?istilec injektorjev plina. to je doza pod pritiskom, katere 'slamco' spraya v?ravfa? v nastavek plina, jo odpre? in pod pritiskom to 'zgine' v tank plina.

 

enega sem vpra?al na Agipu (uporabnik avta) in je dejal, da mu je vso trokiranje pri 100.000 na plinu izginilo, tudi pozimi

 

ne spomnim se pa imena, ampak je ziher na ebayu

 

Super, hvala ti za nasvet!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne sicer plin kot tak, ampak to, da plinski injektor oz. ventil?ek na prvem cilindru ne deluje pravilno oz. slabo deluje.

Prav tako je pa bil malce zapacan tudi drugi injektor.

Pi*za dobr da se men ne more zapacat injektor :D

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pi*za dobr da se men ne more zapacat injektor :D

 

Venturi je zakon ????

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je zadnje ?ase pri pospe?evanju, ?e blagem, sploh na AC, kar naprej metalo ven plin in preklapljalo na benz :vskalo: .

Po posvetu z glavnim mojstrom :hudicek: , je bilo ugotovljeno, da je krivec slaba me?anica plina na Petrolu, kjer sem zadnje ?ase tankal.

Zaklju?ek: Tankal zopet na Verov?kovi in ?e takoj niti sledu o kak?nem preklapljanju. Torej je bilo o?itno to-to :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je zadnje ?ase pri pospe?evanju, ?e blagem, sploh na AC, kar naprej metalo ven plin in preklapljalo na benz :vskalo: .

Po posvetu z glavnim mojstrom :hudicek: , je bilo ugotovljeno, da je krivec slaba me?anica plina na Petrolu, kjer sem zadnje ?ase tankal.

Zaklju?ek: Tankal zopet na Verov?kovi in ?e takoj niti sledu o kak?nem preklapljanju. Torej je bilo o?itno to-to :bravo:

 

Tudi meni je na CX7 pozimi ene 3x....poleti jo loh tera? v ....pa se ne zgodi, zaradi zunanjega skladi??enja plina na petrolu - tiste bele cisterne zunaj morajo manj?ati razmerje probana in butana - ne vem katerega ?e je treba manj da ne zmrzne.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Venturi je zakon ????

 

Za dolo?ene stvari... :P

 

Po posvetu z glavnim mojstrom :hudicek: , je bilo ugotovljeno, da je krivec slaba me?anica plina na Petrolu, kjer sem zadnje ?ase tankal.

Pi*da dra?ji pa ?e slab?i... <_<

 

P.S. ?e dobr da po tanovem delam konkurenco petrolu :hudicek:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.