Skoči na vsebino

Poraba izziv 2012


jures

Priporočeno sporočilo

jst tudi, sobota na ?alost delovna :closedeyes:

 

Sobota je tudi zame bolj kot ne delovno dru?inski dan, torej ?as za delo doma. :P

 

 

Je pa res, da itak imam zdajle 9,1 porabe od kar sem dal letne gor. ?e bi hotel tekmovati bi rabil date kake energy saver 15ke, pomoje bi zmagal. :hudicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 100
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Je pa res, da itak imam zdajle 9,1 porabe od kar sem dal letne gor. ?e bi hotel tekmovati bi rabil date kake energy saver 15ke, pomoje bi zmagal. :hudicek:

 

Jst pa od kar sem dal 18ke gor poraba sploh ne pade pod 12 :P

 

LP

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

EVO FINALNO:

 

Zbor sobota 31.3 ob 09:30 na Petrolu Barje smer morje (Vi? - Koper)

 

Gremo v Bovec

 

OPOZORILO:

 

V petek zve?er do 22:00 preverite morebitno odpoved (zgolj zaradi res slabega vremena)

Zaenkrat ni te bojazni

http://www.accuweather.com/en/si/bovec/297...st/297300?day=3

 

 

Pravila:

1. tank se napolni in plombira :hudicek:

1A. Tanka se dokler ro?ka sama ne vr?e ven, brez dolivanja

2. resetira se ?tevec kmjev

3. po?aka se vse in ?tarta se ob istem ?asu - zadnji trenutek za lulanje in kavo, ?e pa kdo bo ?el bo mel slab?i ?as :)

4. Vsakega kandidata se popi?e in izpove svoje konje v tabelco :D

 

5. bele?i se ?as od skupinskega ?tarta do Bovca

Cilj je veliko parkiri??e v Bovcu pri Mckatorju - ulica Ledina

post-2637-1333039871_thumb.jpg

Prvi ki pride bo time keeper, tega bo pa probala sestra po?ekirat :hudicek:

6. temu ?asu se doda povratni ?as do Petrola Barje smer zagreb (ali druga skupinska to?ka la?ja za odhode domov)

7. Tanka se zopet dokler ne vr?e ven ro?ko - v obeh primerih je za vse enak pogoj

 

Rezultati bodo objavljeni v temi ?as 1 + ?as 2 ter dotankani litri ter konji

 

Zimske gume, ?ipi, pir v prtlja?niku...vse je stvar posameznika gleda se samo litre, kmje in ?as ter tovarni?ke lipicance

 

Vozimo po predpisih, oziroma po ?elji manj, a ne ogro?amo ?elv in de?evnikov...., spo?tujemo ostale udele?ence v prometu

Nenazadnje ve?j hitrost od predpisane hitrej?i ?as a ve?ja poraba :hudicek:

 

V primeru namernega oviranja med kandidati sledi kazen - dodatni kazenski krog po bovcu v prvi prestavi :hudicek:

 

Se vidimo - ?e kdo nima mojega mobija ZS

 

1. Nagrada v kategoriji ?as / poraba = sirni burek ?ito by Petrol

1. nagrada v kategoriji poraba / konji = coffe to go barcaffee by Petrolpost-2637-1333039871_thumb.jpg

 

V bovcu gremo lahko pe? do letali??a, ?rne ovce, po mestu....loh pa tudi na Mangrt...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

EVO FINALNO:

 

Zbor sobota 31.3 ob 09:30 na Petrolu Barje smer morje (Vi? - Koper)

 

Gremo v Bovec

 

OPOZORILO:

 

V petek zve?er do 22:00 preverite morebitno odpoved (zgolj zaradi res slabega vremena)

Zaenkrat ni te bojazni

http://www.accuweather.com/en/si/bovec/297...st/297300?day=3

Pravila:

1. tank se napolni in plombira :hudicek:

1A. Tanka se dokler ro?ka sama ne vr?e ven, brez dolivanja

2. resetira se ?tevec kmjev

3. po?aka se vse in ?tarta se ob istem ?asu - zadnji trenutek za lulanje in kavo, ?e pa kdo bo ?el bo mel slab?i ?as :)

4. Vsakega kandidata se popi?e in izpove svoje konje v tabelco :D

 

5. bele?i se ?as od skupinskega ?tarta do Bovca

Cilj je veliko parkiri??e v Bovcu pri Mckatorju - ulica Ledina

post-2637-1333039871_thumb.jpg

Prvi ki pride bo time keeper, tega bo pa probala sestra po?ekirat :hudicek:

6. temu ?asu se doda povratni ?as do Petrola Barje smer zagreb (ali druga skupinska to?ka la?ja za odhode domov)

7. Tanka se zopet dokler ne vr?e ven ro?ko - v obeh primerih je za vse enak pogoj

 

Rezultati bodo objavljeni v temi ?as 1 + ?as 2 ter dotankani litri ter konji

 

Zimske gume, ?ipi, pir v prtlja?niku...vse je stvar posameznika gleda se samo litre, kmje in ?as ter tovarni?ke lipicance

 

Vozimo po predpisih, oziroma po ?elji manj, a ne ogro?amo ?elv in de?evnikov...., spo?tujemo ostale udele?ence v prometu

Nenazadnje ve?j hitrost od predpisane hitrej?i ?as a ve?ja poraba :hudicek:

 

V primeru namernega oviranja med kandidati sledi kazen - dodatni kazenski krog po bovcu v prvi prestavi :hudicek:

 

Se vidimo - ?e kdo nima mojega mobija ZS

 

1. Nagrada v kategoriji ?as / poraba = sirni burek ?ito by Petrol

1. nagrada v kategoriji poraba / konji = coffe to go barcaffee by Petrolpost-2637-1333039871_thumb.jpg

 

V bovcu gremo lahko pe? do letali??a, ?rne ovce, po mestu....loh pa tudi na Mangrt...

 

ZAKON!

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gre kdo mimo celja jutr al pa v soboto?

?e gre kdo naj mi prosim javi na ZS.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

seveda bo tudi zanimivo koliko bo kdo 'dal' za enako pot, saj upamo na bencinarje, navornike in plina?e....

poraba_izziv_2012..pdf

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

seveda bo tudi zanimivo koliko bo kdo 'dal' za enako pot, saj upamo na bencinarje, navornike in plina?e....

 

kolk nas bo?? 7-8, upam da cimvec, bo bolj zanimivo, jst bom zmagal pri porabi :hudicek:

 

LP

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba izziv 2012 je za nami - moram re?i, da je bilo nadvse zanimivo - ima pa Jures vse podatke in, ko jih obdela bodo tudi objavljeni in znajo biti kar presenetljivi ali pa tudi ne? :harhar:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej ?estitke udele?encem, bilo je super, vreme bolj?e ne more biti!

 

Kljub mankajo?im, smo ob manj?i zasedbi imeli zelo pester izbor:

 

- mazdin najnovij?i navor 2.2 CD

- mazdin prej?nji navor 2.0 CD

- 100% plina?a

- RWD bencinar

- turbo AWD bencinar

 

ter 3 razli?ne trase: Vr?i?, Predel, in poljanske vukojebine....

 

Rezultati so neverjetno zanimivi in potreben je fotofini?....

Pot je imela vse - avtocesto, gorski prelaz v obe smeri, vasi in stranpota.....5,7L za navor in 8,5 za turbaka lepi rezultati

Rezultati so obarvani z zeleno, na?i osnovni ocenjevalni kategoriji pa z rde?o barvo.

poraba_izziv_2012..pdf

 

da si ne boste vratu lomili

post-2637-1333212859_thumb.jpg

 

Iz tabele je razvidno, da bi moral Boss biti 9 min hitrej?i od svojega ?asa, oz. 4 minute hitrej?i od mene za zmago, ker je tro?il 0,06L na 100km ve? :party0035:

(?e mu vstavim 177min ima bolj?i rezultat)

 

?estitke vsem udele?encem!

 

Zaklju?ek dneva pa je:

- Hitreje je ?ez Predel kot Vr?i?

- Nem?ki Premium je drag :hudicek:

- Ajvar je junki, ki se fiksa s plinom tudi med vo?njo!!!

- Nem?ki TDI je var?en, ker njihovi vozniki vozijo 60 ne glede na to ali so v mestu, izven naselje ali celo avtocesti!!!

- ?e ima? plin gre? lahko tudi ?ez najve?je rovte in ovinke, pa se ti lahko jebe z nasmehom za tistih 10 min...

- kava in pivo je poceni v Bovcu

- Opel Vectra rada zagori pri prvi desni lu?i (jures rabi nov gasilni aparat)

- Mazdi MPS je zeloooo te?ko tankati bencin v Sloveniji

- Tubitele je edini, ki spo?tuje prepoved pranja avtomobilov v su?i

- Bossova Mazda 6 je naveli?ana svojega lastnika, in je SAMA hotela pobegniti lastniku!!!! :blush:

 

?e fotose?n:

post-2637-1333212123_thumb.jpg

post-2637-1333212135_thumb.jpg

post-2637-1333212150_thumb.jpg

post-2637-1333212165_thumb.jpg

post-2637-1333212180_thumb.jpg

post-2637-1333212196_thumb.jpg

post-2637-1333212278_thumb.jpg

post-2637-1333212292_thumb.jpg

post-2637-1333212546_thumb.jpg

post-2637-1333212558_thumb.jpg

post-2637-1333212571_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cao

 

Zakon fura, Vrsic je bil kar poln turistov vendar vseeno lepo vozen, vreme je bilo enkratno, klapa je bila prav tako zakon, tako da bi zadevo takoj se enkrat ponovil.

 

LP

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?estitke za to. :bravo: Je pa zanimivo, kako malo pije ta nova Juresova 6-ka.Saj si skoraj dosegel Boss-ovo referen?no porabo.Na splo?no vse 6-ke pijejo na takih vo?njah malo.Preverjeno. :jupiii:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, kako sme?en je Boss v Miati :aaaaa::aaaaa:

 

Druga?e sem pa najbolj presene?en nad ajvarjevo bencinsko porabo, ki je bila glede na performance avtomobila silno ugodna.

 

2.2 diesel je bolj var?en kot 2.0 glede na to, da je Juresov avto ?e malo te?ji od mojega pa karavanska izvedba je, ki je aerodinami?no slab?a od 5-vratne. Je pa tudi res, da imam za cm ?ir?e in colo ve?je gume, kar verjetno tudi nekaj prinese v minus.

 

Je pa lep dokaz, da na pravi cesti se da tudi z Mazdo 6 peljat kar lepo pod 6 litri.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cao

 

Zakon fura, Vrsic je bil kar poln turistov vendar vseeno lepo vozen, vreme je bilo enkratno, klapa je bila prav tako zakon, tako da bi zadevo takoj se enkrat ponovil.

 

LP

 

Samo drugi? v nedeljo, da bomo lahko tudi mi ko v sobotah delamo pr?li :P

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, kako sme?en je Boss v Miati :aaaaa::aaaaa:

 

Druga?e sem pa najbolj presene?en nad ajvarjevo bencinsko porabo, ki je bila glede na performance avtomobila silno ugodna.

 

2.2 diesel je bolj var?en kot 2.0 glede na to, da je Juresov avto ?e malo te?ji od mojega pa karavanska izvedba je, ki je aerodinami?no slab?a od 5-vratne. Je pa tudi res, da imam za cm ?ir?e in colo ve?je gume, kar verjetno tudi nekaj prinese v minus.

 

Je pa lep dokaz, da na pravi cesti se da tudi z Mazdo 6 peljat kar lepo pod 6 litri.

 

Jah moralni zmagovalec si ti, ?e upo?tevamo, da nova ma?ina ?re precej manj po defaultu....

 

Evo potrjen rezultat, tistih 200 prej je pa samo po medvodah ta teden....tudi za take 2km + 2 km poti ni slabo

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=13062

a nisva na koncu ugotovila, da je skupna te?a z vozniki enaka :party0035:

 

?estitke za to. :bravo: Je pa zanimivo, kako malo pije ta nova Juresova 6-ka.Saj si skoraj dosegel Boss-ovo referen?no porabo.Na splo?no vse 6-ke pijejo na takih vo?njah malo.Preverjeno. :jupiii:

 

?e se ne motim je Labi ?e ni?je - 5,58, res da limuzina

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=11450

 

No pa pomemben podatek - preko Predela se lokomotivca jures, ajvar, boss sploh ni cjazila, zelo dinami?no je ?lo, to kar jaz stalno govorim in evo rezultata...smo pa lepo spo?tovali predpise.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e prehitevat smo kr naprej moral... predvsem avstrijce in italijane pa ?e kak olimpijc z Lj tablco se je najdu... v?asih si mel ob?utek, da nismo mi na tekmovanju za najmanj?o porabo ampak ?ist eni drugi udele?enci v prometu - tolk me?ka?ev pa ?e dolg ne pa kolk jih boli kurac za druge, va?n, da se sam vozi tistih 60km/h in gleda vse naokrog sam na cesto ne.

 

?e ne bi blo vo?nje ?ez prelaz Predel (1130m nadmorske) bi ?lo ?e cca pol litra ni?je... sem skor prepri?an.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No Mazda 6 je res varcen avto, MPS me je pa tud presenecala, jaz sem tudi presenecen nad svojo, 9,9l na 100km sem bil skor preprican da je ne bom spravil pod 12l.

 

LP

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No Mazda 6 je res varcen avto, MPS me je pa tud presenecala, jaz sem tudi presenecen nad svojo, 9,9l na 100km sem bil skor preprican da je ne bom spravil pod 12l.

 

LP

 

in to ?ez Vr?i? :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:D dobro ste izpeljali,Boss ti pa miata sta ustvarjena za skupaj :P:P

 

Boss je sedaj v dilemi nova mazda 6 s ketnco in ni?jo porabo ali ?mekerska mx5 (je namre? jamral da ?e ni ni? porjavel...)

 

EVO, kako smo to idealno izpeljali, danes zimska oprema na Vr?i?u in predelu!!!!!!!!!!!!!!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.