Skoči na vsebino

Post a recent shot of your car


Ploki

Priporočeno sporočilo

Treniram nizko potrošnjo nafte; 4,5 na 100, ni slabo za precej močan motor in težkega karavana. :)

IMG_20220918_171725.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Slivka napisal:

Se boš že navadil...

 

Na koncu boš mogoče celo ugotovil, da zaplinjenje avta ni tako blazno poceni, kot trdijo in dizelaši niso tako požrešni, kot trdijo...

Mah, sem skromen in mi tudi Getz zelo ustreza, občasno si dam duška z Z4 :)

 

Mi je sicer zanimivo, ko ima tale v 6.predtavi pri 130kmh zgolj 1900 obratov.

 

pri Z4 pa ko sem ga imel v 5.prestavi testno, na 40kmh in lepo prične pospeševanje, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Z M A J napisal:

Mi je sicer zanimivo, ko ima tale v 6.predtavi pri 130kmh zgolj 1900 obratov.

 

Ja, dizel ne hiti. Zanimivo je tudi, da ni bistvene razlike med polnim in praznim. BTjka vleče eno tono tovora v hribe ravno tako s 1900 obrati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno zadnji letošnji izlet brez strehe, na Jezersko, tule pa trenutni družinski vozni park.

 

P.S. kdor ima jajca, voz Hyundajca! :)

IMG_20220924_135814.jpg

IMG_20220924_140633.jpg

IMG_20220924_180304.jpg

IMG_20220924_111734.jpg

IMG_20220924_111639.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Moja ze dolgo ni bila oprana... pa vseeno ne izgleda prav umazano ... :P 

 

 

image.jpeg

  • Všeč 7
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Foter je mel tako pfl 2.0 DITD, pa moja 323c takrat v ozadju z mlinčkom 1.5 :D

 

post-1139-1269165015.jpg

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Nekaj zeza,in ni shranilo teksta🤔...evo-zimske so gor (Pirelli Scorpion Winter)...sem pa pogruntal,da čeprav imam dve hidravlični 2T dvigalki-nizkoprofilno in batno...da je še najhitreje z mazdino škarjasto+vrtalni vijačnik +kljuka...4-5 sekund in je avto dvignjen😀👍

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je skritikrt napisal:

Nekaj zeza,in ni shranilo teksta🤔...evo-zimske so gor (Pirelli Scorpion Winter)...sem pa pogruntal,da čeprav imam dve hidravlični 2T dvigalki-nizkoprofilno in batno...da je še najhitreje z mazdino škarjasto+vrtalni vijačnik +kljuka...4-5 sekund in je avto dvignjen😀👍

Sam moment ključ bi se ti pa vseen splačal kupit 😀

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 13. 11. 2022 ob 7:37 je g.Wankel napisal:

Sam moment ključ bi se ti pa vseen splačal kupit 😀

Evo...med ostalim tudi moment ključ😉.

Te je najbrž "zmotil" križni ključ Gedore za kolesa

WWW.SVH24.DE

Kreuzschlüssel PKW 17x19 (3/4") mm. 410x260 mm

...pa si si mislil,da zategujem z njim.

Ključ je sicer res bomba😀👍...a zategujem seveda z moment ključem.

Ima pa ta križni ključ eno drugo prednost-zaradi dveh "ročic" je nežen do dlani in zaradi bolj centričnega prenosa navora na vijak (ker eno ročko tiščiš,drugo pa vlečeš),je nežnejši za vijak...oz. še bolj pomembno,če je matica!!!

Tudi super je za primere,ko ti kak "kreten" preveč zategne matice...ne rabiš cev za podaljšanje ročice,če imaš tak ključ🧐-se res pozna👍

Priporočam...samo ni lih poceni🙄

Aja...pa da bi me "ujel" pri montaži brez moment ključa😂...sem preveč "počen" na orodje,da bi kaj takega bilo možno😁😉

Pa bo koga zmotilo,za kaj imam dva seta natičnih ključev-en "cenejši" je za ALU vijake,k jih imam poleti na Fordu

WWW.D1SPEC.COM.TW

Detailed information of Aluminum Steel bolts two in one , For Japanese Model offered by D1SPEC .

Malce boljši set

WWW.AMAZON.DE

 ...pa za INOX vijake na Mazdi

lepa cena,dobra kvaliteta,super zapakirano+adapter za ključ...do sedaj niti pikice rje-priporočam😀👍

Mah,sem gledal najprej pr Matsportu tele

  pa se na koncu nisem odločil za njih...mi ni žal🤔

IMG_20210924_130650_1.jpg

IMG_20210924_130705.jpg

He,he...pozabil sliko😆

Sam čudno,za kaj je obrnilo zgornji dve sliki vijakov🧐...mah-ni važno,k je le informativnegaznačaja...kar je važno se lepo vidi.

Sam res čudno...včasih teksta ne shrani...sliko obrne...🤔

 

L.P.

IMG_20221114_090643.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je TiEn napisal:

@skritikrt kdaj lahko pripeljem menjat ?

Dnes sem fraj...prnes dva pira...enga zate in enga zame,pa bova zrihtala tik-tak😉

 

pred 36 minutami je g.Wankel napisal:

@skritikrt

Odlično! 😀

Ja ta ključ me je spomnu k smo bili še mulci in kar na to zategovali 😀

Drugače pa lep set, pa hvala za linke! Sem lih v iskanju novih matic...

Je dolga zgodba...iz leta 91,ko je bila pri nas vojna...sem dezartiral iz JNA...in k stricu v Stuttgart za 5 tednov,dokler se ni v SLO situacija umirila...

No in je imel stric tam avtomehanično delavnico...in k se nisem imel kam dati,sem tam "visel"...in če te zanima,je dovolj,le da zraven gledaš,in se lahko veliko naučiš...to je bilo zame zelo zelo poučno obdobje🤔😀👍

In ena "brihtna" je bil tudi primer,ko je strica klicala stranka,da ima doma avto z predrto pnevmatiko,in če pride zamenjati itd...

In smo po šihtu šli zamenjati...in mi je stric pokazal ta ključ...in,da ga ima zmeraj v avtu itd...in,da z njim spraviš vsako kolo dol...in da je hitro,varno za vijake ,in da ko zategujaš,da imaš lepo občutek koliko zategniti itd....

Sem si takrat zapomnil,in ko sem kupil svoj prvi avto,sem pri Energe.si (oni so zastopnik za Gedore itd...) kupil točno ta ključ

Sedaj ga očitno ni več v programu,a drugje se ga še da dobiti...

Kot že rečeno...res ni "poceni",samo je res "top shit" roba...kupiš enkrat,in imaš "do smrti"👍...ga imam skoz v Fordu.

 

Pa še en nasvet za "eksotične" vijake oz. matice,če se želiš izogniti poškodovanju oz. odrgninam na vijaku/matici.

Čez vijak/matico nastaviš kos polivinilaste vrečke in porineš ključ gor...pač glede na debelino pl. folije tudi 2 ali 3 plasti.

Seveda ko zategneš,znova "na frišno",ker se pač natrga....funkcionira odlično,absolutno nič odrgnin😀

 

L.P.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gecko; neustrašen DeSUS stroj, tule je bila krajša vožnja prava akrobatika in verjetno ne preveč varna v primeru nezgode. :)

IMG_20221112_100849.jpg

IMG_20221112_100839.jpg

IMG_20221112_100827.jpg

IMG_20221112_100815.jpg

  • Haha 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 2

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V verziji Borat za volanom, hehe. 

 

P.S. sej ne da imam v garaži tudi precej prostornega karavana. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
    • Verjetno ker je sedan. Karavan bi lazje sel pomoje.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.