Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Prigode v prometu

• Please log in to reply
1542 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 10
  • 7675 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: mazda CX-5 G194 AT AWD Revolution Top
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 26 September 2013 - 20:41

Bom kar novo temo odprl za videoposnetke dogajanja v prometu ...

Enemu se zelooooo mudi... >>

Pa naj še kdo reče, da tisti klišeji glede voznikov vozil iz VAG koncerna ne držijo ... :)

Bedak je zapeljal čez "debelo" polno črto direktno pred šlepar ... :( >>

Objavljena slika

#2 Odsoten   g.Wankel

g.Wankel

forum.sloroadster.si

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 6978
  • 2557 Sporočil:
  • Model avtomobila: Miata
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 26 September 2013 - 21:21

VAG? a ni spredaj črni BMW? Ta na drugem posnetku pa...no comment :blink: Manj se vozim, bolj sem srečen nažalost...

#3 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
  • 7675 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 27 September 2013 - 16:03

VAG? a ni spredaj črni BMW?

Ta na drugem posnetku pa...no comment :blink: Manj se vozim, bolj sem srečen nažalost...

Mogoce je pa res BMW :) ... ti so pa itak se slabsi :D :P

#4 Odsoten   g.Wankel

g.Wankel

forum.sloroadster.si

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 6978
  • 2557 Sporočil:
  • Model avtomobila: Miata
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 27 September 2013 - 16:35

Skratka, upam da si danes kaj snemal. Ker danes je pa folk obupen :wacko:

#5 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
  • 7675 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 27 September 2013 - 16:40

Skratka, upam da si danes kaj snemal. Ker danes je pa folk obupen :wacko:

Danes sem bil samo do Kranja in potem nazaj domov ... in imam posnete samo posledice karambola na poti domov pri Iskratelu ko sem se pripeljal cez delavski most in hotel zaviti proti Medvodam... pa ni slo... ker je policijski avto stal na sredi ceste... Sem moral do IskraTel-a in potem obrniti in potem nazaj ... Drugega pa nisem nic opazil, ker sem bil vec ali manj v pisarni ... :)

#6 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
    • ID uporabnika: 2637
  • 28538 Sporočil:
  • Model avtomobila: SEAT Tarraco 4x4 DSG TDI150
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 27 September 2013 - 17:31

Imam jaz današnje bedake - temu audiju pička mu materna!
Pogled imaš seveda v levo, ta kreten pa pod mostom ful gas prehiteva v križišču čez prehod!!! Brez kamere bi komot rekel da sem ga izsilil na prednostni in prepeljal STOP znak.
Pa oba mulca not

pa še malo zabave

Dvojni paket v 15 sekundah
Pežo in Audi
Ko ne veš kako bi vstopil v rondo, mogoče po desni, ah ne dejmo levo, ma ne desno bo bolj....tudi v rondo se gre z desnega v levega in ven preko polne na desnega.
- tukaj je še mene čist zbegal da sem cikcakal....

Audi
Imam prednost prihajam iz Kranja...

Pa spet malo smeha v rondoju
http://youtu.be/2DiZ-E7GfEM

#7 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 133
  • 22965 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 27 September 2013 - 21:45

Sej je un Pugi samo 2x zamenjal smer kot na formuli ena kjer je to dovoljeno. :P

#8 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
  • 7675 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 10 October 2013 - 22:00

Herbi ostal brez levega blatnika, ki visi zadaj na kamionu na zacetku filmcka :) ...

Ni mi pa cisto jasno, kako se je to lahko zgodilo... Je mamca mogoce malo prevec blizu pripeljala ... pa je zapela z blatnikom ob kamion ... :blink:

#9 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
  • 22965 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 11 October 2013 - 00:32

hitr je pogruntala :notworth:

#10 Odsoten   Slivka

Slivka

Insane Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 5658
  • 6199 Sporočil:
  • Model avtomobila: BT-50
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 24 October 2013 - 19:59

Kaj ljudem tu ni jasno? Pripeta datoteka  Diapozitiv1.JPG   107.92KB   80 Število dolpotegov: Se mi zdi, da so me nekoč, dolgo že tega, v avtošoli učili, da se najmanj 10 metrov pred križiščem ne sme parkirati... Pripeta datoteka  Diapozitiv2.JPG   108.61KB   55 Število dolpotegov: Pripeta datoteka  Diapozitiv3.JPG   135.08KB   61 Število dolpotegov: Dobro, da ni stopil malo za avto in enega prižgal... Pripeta datoteka  Diapozitiv4.JPG   96.41KB   77 Število dolpotegov:

#11 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
  • 7675 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 25 October 2013 - 11:25

...

Pr republiski upravi cez rdeco peljeva
policaj naju ustavi in me oklofuta
nikoli u ta rdeco, bos spendrekom dobil
naredu bos nesreco, ce bos u ta rdeco ril.
Vse sorte me sprasuje, trdi da sem pijan
se tebe nadleguje, ker nadlezen je organ
vprasa za bicikl in z lukno mi grozi
ti si pa cist ze zivcna, ker tolk se ti mudi!

#12 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
  • 22965 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 25 October 2013 - 12:02

Bedaki nastanjeo tudi zaradi bedakov v vlogi inštruktorjev avtošol. Nekaj dni nazaj se peljem po Kajuhovi za eno AŠ. Vse je bilo ok, vožnja normalna, ustrezno dinamična, ampak zadnje levo kolo od Toyote je opletalo za dva centimetra. Glede na to, da je bilo na litem platišču je verjetno edina razlaga, da je bilo kolo delno odšraufano. V izogib, da se zgodi nesreča sem se na prvem križišču postavil vzporedno in spustil mojo desno šipo ter nakazal s krožnim gibom, da naj spusti okno, da mu pač povem da ima odvito kolo. Za nazaj sem samo dobil popolnoma presran pogled kandidata in neko brezvezno besno mahanje inštruktorja. Še vedno sem mu skušal pokazati na zadnjo kolo in mu nakazati, da mu opleta pa se je debilno mahanje samo še nadaljevalo. Mislim in pol naj tak bodoči mladi šofer bo uvideven, skuliran in normalen udeleženec v prometu. Če ga inštruktor že od začetka nauči, da so mu na cesti vsi sovražniki. Da pa pred štartom nista pregledala vsaj osnov pri avtu je pa tud nesprejemljivo.

#13 Odsoten   janik

janik

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 273
  • 357 Sporočil:
  • Model avtomobila: Highway Star

Objavljeno: 25 October 2013 - 12:43

...

Pr republiski upravi cez rdeco peljeva
policaj naju ustavi in me oklofuta
nikoli u ta rdeco, bos spendrekom dobil
naredu bos nesreco, ce bos u ta rdeco ril.
Vse sorte me sprasuje, trdi da sem pijan
se tebe nadleguje, ker nadlezen je organ
vprasa za bicikl in z lukno mi grozi
ti si pa cist ze zivcna, ker tolk se ti mudi!

Kaj pa imaš to za eno kamero? Slika je kar kvalitetna. Kako pa potem to v Mazdi izgleda?

#14 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
  • 7675 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 25 October 2013 - 14:15

Kaj pa imaš to za eno kamero? Slika je kar kvalitetna. Kako pa potem to v Mazdi izgleda?

V tejle temi je opisana >> http://www.mazda-si....opic=9292&st=60 Trenutno imam BlackVue DR500GW-HD

V Mazdi pa izgleda pa takole (na teh slikah je bila se v prejsnji sestici):

Objavljena slika

Objavljena slika

#15 Odsoten   Slivka

Slivka

Insane Ricer

• Člani
  • 6199 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 25 October 2013 - 19:09

Deluje skoraj kot tiste ProVide...

#16 Odsoten   Quercus

Quercus

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7291
  • 315 Sporočil:

Objavljeno: 02 November 2013 - 12:22

Deluje skoraj kot tiste ProVide...

Res je.
Omenjene kamere se zelo ugodno dobi tudi v Conradu

Tole je pa na 24ur.com
http://www.24ur.com/...l-v-graben.html

#17 Odsoten   se-ma

se-ma

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 473
  • 6 Sporočil:
  • Model avtomobila: nekoč 323F

Objavljeno: 02 November 2013 - 16:42

Ne bom poimensko omenjal vaših napak kateri so videni na teh posnetkih. Dajte malo tale test rešit. Pa velik Mazdin znak je v sredini krožišča.

http://www.varna-voz...i/igra-krozisca

http://www.policija....v...page=&lang=

PS: jures - Ko se vključujemo v krožno križišče po smernem vozišču, ki ima dva prometna pasova, in vozimo po desnem prometnem pasu, zapeljemo na desni (zunanji) prometni pas krožnega križišča, če pa vozimo po levem prometnem pasu, pa na levi (notranji) prometni pas krožnega križišča.

Pa veliko vozniških užitkov :D

#18 Odsoten   Slivka

Slivka

Insane Ricer

• Člani
  • 6199 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 02 November 2013 - 22:08

Za hec sem se pa res poigral s to igrico. Zanimivo. Določene stvari pa v praksi popolnoma nemogoče. Primer: od voznika na notranjem krogu, ki želi zapustiti krožno križišče, pričakuje, da bo videl desni smernik vozila, ki vozi skoraj vštric po zunanjem krogu... Saj krožna križišča so načeloma v redu, a mora biti premer krožnega križišča vsaj 25 metrov - raje kakšen meter več... Tista krožna križišča, ki imajo premer 5 do 7 metrov... Lopato v roke pa tistega, ki si je to zmislil, malo pošlatat...

#19 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
    • ID uporabnika: 2637
  • 28538 Sporočil:
  • Model avtomobila: SEAT Tarraco 4x4 DSG TDI150
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 02 November 2013 - 22:23

Ne bom poimensko omenjal vaših napak kateri so videni na teh posnetkih. Dajte malo tale test rešit. Pa velik Mazdin znak je v sredini krožišča.

http://www.varna-voz...i/igra-krozisca

http://www.policija....v...page=&lang=

PS: jures - Ko se vključujemo v krožno križišče po smernem vozišču, ki ima dva prometna pasova, in vozimo po desnem prometnem pasu, zapeljemo na desni (zunanji) prometni pas krožnega križišča, če pa vozimo po levem prometnem pasu, pa na levi (notranji) prometni pas krožnega križišča.

Pa veliko vozniških užitkov :D

Ja in kaj boces povedat? :huh: Jaz se vedno razvrstim poprej tako kot je treba in zapeljem v rondo kot je treba. Ocitno ne poznas Medvoskega rondoja potem. Ta nima dveh voznih pasov fant. Na dveh izvozih je desni pas ze enosmerni na naslednji izvoz - obvezni, zato je v mojih posnetkih obvezen vstop v levi pas, ce zelim izstopiti v tretjem izvozu, ce ne me polna crta vodi ven na drugem izvozu.

Hocem ti povedat, da se lahko pravilno po desnem pripeljes in vstopis v desnega, pa ti to ne bo pomagalo ce gres tretji izvoz ven, ker bos sekal polno. Zato je vazna ze razvrstitev poprej. Nas rondo je cist zje... Ker je nacrtovan za dvopasovnico, ki je nikoli ne bo.

Ce pa mislis zgolj na posnetek zgoraj, pa sem napisal da me je pezojc tako zmedel da sem se sam zacikcakal. Bil sem na levem, ker moram obvezno po notranjem pa sem se v izogib onemu bedaku zaplaval desno pred rondojem, pa se moral vrniti na levega.

#20 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
  • 7675 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 07 November 2013 - 08:02

Ja in kaj boces povedat? :huh:

To sem se tudi jaz spraseval... :) ...

Danasnji "pacient" >> ... Ze ob vstopu v krozisce je kar malo sekal pasove... pri izstopu iz krozisca pa spet ... :harhar:

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov