Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

No ko smo ?e lih pri BMW-jih. En primerek iz Slova?ke je o?itno ugotovil, da sem prepo?asen in da ?rte pomenijo zid ter je bolje se zaletet kot pa jih prevozit. Tudi avstrijski Mercedes je ugotovil, da je najbolj varno ob de?ju se postavit na sredinsko ?rto med pasovoma ter zabremzat. Tako ziher ne bo nesre?e.

 

Ne vem ampak zadnje ?ase najve?krat opazim tujce, ki delajo dejansko najve?ja sranja in neumnosti na na?ih AC... se vidi, da gre poletje notri in to privla?i na ceste raznorazne bedake od vsepovsod.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo se odlo?ili da bomo domov hodili v ponedeljek zgodaj zjutraj iz morja, dol se zrihtamo za ?iht in ?olo pa lepo po prazni ob 05:00. Ker tole kar se dogaja na na?ih avtocestah je nemogo?e ve? tolerirati. en drugemu na riti na levem, vsi po bremzi, vsi bi presko?ili kolono a desni pas popolnoma - ampak res popolnoma prazen.

 

Potem pa slu?ajno naleti? na po?asnej?ega na desnem pasu in si prisiljen bremzat, da se lahko vklopi? na prehitevalnega....tam pa spet vsi po bremzi...

 

Imam za vsaj 20min materiala na kamerci - s pani?nim bremzanjem na levem pasu vsi z ?tirimi smerniki pred deli na Ravbarkomandi, pred cestnisko na logu, a NOBENE take situacije, enostavno ne vidijo 5m pred nosom, ker se grejo umakni se, a nih?e se ne umakne z levega.

Pa se mi ne da tega editirat....

 

Kaj ti bo morje in oddih ?e na cesti dobi? vso porcijo nazaj....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ko smo ?e lih pri BMW-jih. En primerek iz Slova?ke je o?itno ugotovil, da sem prepo?asen in da ?rte pomenijo zid ter je bolje se zaletet kot pa jih prevozit. Tudi avstrijski Mercedes je ugotovil, da je najbolj varno ob de?ju se postavit na sredinsko ?rto med pasovoma ter zabremzat. Tako ziher ne bo nesre?e.

 

Ne vem ampak zadnje ?ase najve?krat opazim tujce, ki delajo dejansko najve?ja sranja in neumnosti na na?ih AC... se vidi, da gre poletje notri in to privla?i na ceste raznorazne bedake od vsepovsod.

 

Kaj ti rainX dobr dela. :prstgor:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmmm... to ze skroaj ne more biti res... spet BMW, ki se bori za svoj centimeter ceste  :policaj: ... Pa naj se kdo trdi, da je tisto, kar krozi o voznikih BMWjev samo izmisljotina :) 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...
Voznja v napaci smeri je itak kot kaze nekaj cisto obicajnega za kolesarje... 

 


 

Sicer bi imela kot pesec tukaj do polovice prehoda (do otocka) prednost... ampak glede na to, da se pelje kot kolesar... in se to v napacno smer po kolesarski stezi, bi lahko vsaj pocakal pred prehodom... Sem jo pa potem videl v vzvratnem ogledalu in je kar peljala, ceprav je na semaforju za pesce imela rdeco luc ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Ena od v?eraj, kjer so govorili milimetri, da ni po?ilo

 

Zadeva je zanimiva v toliko, ker mi je najprej stari Passat na desni ukradel pozornost saj je hotel zaviti na moj pas. Najprej sem sicer mislil, da je crknil in ima vklopljene ?tiri ?migavce, ker kdo pri zdravi pameti bi ?el na drugi pas iz stoje?ega stanja, ker pred njim ni bilo nobenega vozila. In ko sem peljal mimo je ?tartal in zavil vame (na posnetku se ?al ne vidi) - toliko, da ni po?ilo, ker sem pogledal v ogledalo. In v tisti sekundi, ko sem bil zaposlen s Passatom in pogledal ?e v ogledalo je z desne hotel na moj pas ?e en bukselj brez ?migavca, ki pa sem ga zaradi pogleda v ogledalo dobesedno spregledal in samo hiter refleks zadnji trenutek je re?il karambol.

 

 

http://youtu.be/HZ4n5onPR7c

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes bi rabil kamero. Grem iz Se?ane v LJ in pri Seno?e?ah se mi v rit prilima romun z nekim pasatom. Vozi v riti in me prehiti, takoj pred mano se vr?e ter na vso mo? zabrenza :angry2:. Grem na prehitevalni pas, da ga prehitim in on ravno tako pred mano in na hitro zmanj?a hitrost. Grem na drugi pas in ravno tako.... Lih sem mislil klicati 113 :policaj: , je bil pred mano odcep za Razdrto in jaz hitim ven iz AC. Pa sem si reku, kurc ga gleda in jaz lepo "mirnih" ?ivcev po stari do Postojne in potem naprej na AC.

 

Prokleti romuni :angry2:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sem jaz do?ivel s strani enga sivolasega Nemca. Dobesedno ne ve? kaj bi naredil.

 

So pa teli tujci ena ?iva katastrofa n na?ih cestah in ne razumem slovenceljnov, ki tako ?islajo obna?anje voznikov v tujini. Ker to kar kle po?nejo je skregan ne samo z varno vo?njo ampak z vo?njo na sploh pa ni nekih razlik; Nemci, Italijai, Avstrijci, Francozi, ?vicarji, Nizozemci, da o vzhodu in jugu sploh ne zgubljam besed. ?e bi se policija samo zapodila s Providami na AC in snemala ?e kej druzga kot samo hitrostne prekora?itve bi lahko kasirali kot pri norcih.

 

Zadnja cvetka: Dva ?vicarja se ustavita na izvozu z AC in sicer tako, da sta oba avta stala pol avta na koncu zaviralnega pasu in pol avta na voznem pasu, kjer so drveli mimo 130km/h. Katastrofa - to mentalno uravnove?en ?lovek ne naredi niti v sanjah, njima se pa ni ni? ?udnega zdelo in sta preu?evala zemljevid - ja jebemu kaj v ?vici pri takem standardu, ki ga imajo, ne poznajo navigacije al kaj? :angry2:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj je zabremzal in ni bilo nikogar, pa je ?el dalje in to pono?i.

 

 

Aha...torej ce ni nikogar, se lahko semafor ignorira? To so kaksni novi predpisi.. Ker ko sem jaz pred mnogimi leti delal izpit, so bili prometni predpisi ocitno drugacni .... :aaaaa:   Saj ni cudno, da potem veliko folka tako vozi tudi takrat, ko je polno prometa... Jaz recimo sem navajen, da dam smernik tudi ce ni nikjer zive duse... Pac cisto avtomatsko ... In prav tako se ustavim pri rdecem semaforju... tudi ce ni nikjer zive duse ...  :ninja:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja v na?ih koncih je kar nekaj semaforjev. Ko pride? iz AC je ful hiter, se takoj pri?ge zelena, na enemu naprej se pa ne pri?ge zelena pa da se jebe?, pa nikjer nobenega avta. V bistvu je ?alostno, prvi semafor iz slu?be ko grem se ob 22ih ugasne (utripajo?a rumena) pa je v bistvu ?e ful prometa ko gre delavnski narod domov, una dva iz avtoceste in v T kri?i??u kjer je ful manj prometa (in preto?nost ob ugasnjenem semaforju ne bi bila ni? slab?a) pa laufata celo no?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.