Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Da ne bomo samo drugih ?pecal.

Danes sem naredu veliko pi... Zgodaj zjutraj s stranske ceste uletel na cesto Menge? - Moste glasno ?kripajo? in v prepri?anju, da me bo odneslo ?ez. Neb reku ?e bi bil pijan (takrat bi bil ziher bolj koncentriran), ampak ?ist trezen z odprtimi o?mi sem prepozno dojel, da je tam ?e cesta in potem z 90km/h zbramzat pa zavit na nekaj metrih... Dobro da imam ?isto nove continentalke, kar nisem mogel dojet, da me niti ?ez sredinsko ?rto ni odneslo. Aja, cesta je bila tisti trenutek ?isto prazna, ?e bi bilo na njej kaj avtov bi se zagotovo prej "zbudil". Uglavnem, ni? nisem ponosen nase sramezljiv

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dana?nji dogodek. Tip s kombijem pi?i preko glavne....nato vi?ek, me najprej napizdi da kaj hupam, nato se v istem stavku opravi?i, da ni videl znaka zaradi megle (yeah right, vse se vidi, ?e s ?unga lunga kamero), nato spet pizdi... :blink::blink:

 

?e ga ne bi spremljal na moji levi celo pot kakih 15 sekund prej - takoj vidi?, da se ne bo ustavil, bi me zadel direktno v voznikova vrata....tako da adijo avto, prazniki in vpra?anje mene.....

 

Kreteni - video in avdio.....

 

alkohol?

 

Tamle ko ti je kombi sko?u je en tak ?uden pogled, sploh ?e je avto lu?tno siv in se zlije s cesto in sonce zadi.

Jaz osebno tle gledam ?e 150 metrov pred kri?i??em desno stran. Tam je pol ?e preval in se naenkrat lahko avto gor prika?e sploh ?e mal ?portno pripelje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moxter, tole je eno od kri?i??, v katerem imam vedno ob?utek, da nisem vsega pogledal, ne vem prov bojim se ga, ne znam pojasnit. :huh:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tamle ko ti je kombi sko?u je en tak ?uden pogled, sploh ?e je avto lu?tno siv in se zlije s cesto in sonce zadi.

Jaz osebno tle gledam ?e 150 metrov pred kri?i??em desno stran. Tam je pol ?e preval in se naenkrat lahko avto gor prika?e sploh ?e mal ?portno pripelje.

 

Truge ne mores falit...:)

Ampak eno je da se priblizujes kriziscu da zmanjsujes in mogoce spregledas, drugo pa da nabiras za take off....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moxter, tole je eno od kri?i??, v katerem imam vedno ob?utek, da nisem vsega pogledal, ne vem prov bojim se ga, ne znam pojasnit. :huh:

 

Poleti je sploh zoprno ko ma? orng sonce zadi na desni. Poleti grem jaz ponavadi kar okoli sploh med 14 in 16 ko folk dam po bli?nnici ?opa...

 

Truge ne mores falit...:)

Ampak eno je da se priblizujes kriziscu da zmanjsujes in mogoce spregledas, drugo pa da nabiras za take off....

 

Pol ?e dobr da si ti zmanj?eval ane

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poleti je sploh zoprno ko ma? orng sonce zadi na desni. Poleti grem jaz ponavadi kar okoli sploh med 14 in 16 ko folk dam po bli?nnici ?opa...

Pol ?e dobr da si ti zmanj?eval ane

 

 

Ampak Jures je bil na prednostni cesti...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak Jures je bil na prednostni cesti...

 

Seveda je, ampak k po? to sploh ni ve? va?en, ker je sranje ?e narejeno. Pravno formalno in s stali??a zavarovalnic dejansko ni kriv ampak sranje s popravili, boh ne dej po?kodbami potnikov je pa ?e vedno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

E

 

Seveda je, ampak k po? to sploh ni ve? va?en, ker je sranje ?e narejeno. Pravno formalno in s stali??a zavarovalnic dejansko ni kriv ampak sranje s popravili, boh ne dej po?kodbami potnikov je pa ?e vedno.

 

V tem primeru ce bi policaj karkoli lahko vlekel v drugo smer ali dvom je tu posnetek. Sicer kot sem mu na koncu zabrusil mi je bilo celo zal da se nisva zaletela, ker bi to pomenilo kazen in pike zanj. Ampak ja zaradi takih arogantnezev ni vredno reskirat pleh in sebe.

 

Najhuje je da je to pot v solo/vrtce in vsi lovijo zadnje minute, ki se kompenzirajo z gasom, otroc pa notri. Veliko nepripetih ker bo 'samo skocil' ven.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

pa ta je imel sireno, kaj pa lu?ke?

 

 

Nene... Zvocni efekt sem jaz dodal... :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Enemu ni zneslo... je bil ocitno prehiter za ovinek... :)

 

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo v vednost, nekje sem zasledil tole:

Informacijska poobla??enka Nata?a Pirc Musar opozarja, da se mora avtor vsekakor izogniti objavi posnetkov na spletu, saj je sicer podvr?en zakonskim dolo?ilom o videonadzoru in varstvu zasebnosti. Poobla??enka ?e posebej izpostavlja, naj avtor posnetkov teh ne nalaga na svetovni splet, naj jih ima le za osebno uporabo, prav tako pa naj jih hrani le kraj?i ?as in jih redno presnemava.

 

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

u rit naj se zaleti - kdor dela pizdarije se samovoljno odreka zasebnosti, ker dokler s svojim obna?anjem ogro?a mene in s tem kr?i tako mojo zasebnost kot pravico do varnosti.

 

Z drugimi besedami torej bi po njeno, lahko en z brzostrelko laufal po ulici in grozil vsem ostalim, jaz ga posnamem in ga ne smem objavit, ker bo rev?ku kr?ena pravica do zasebnosti - kaj pa pravica ostalih do ?ivljenja in varnosti. Me zanima katera zmaga, ?e pride do sodnega postopka.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo v vednost, nekje sem zasledil tole:

 

To?en bo?, ker si napisal njeno polno ime brez njene vednosti.

 

To babo bi jaz............

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

u rit naj se zaleti - kdor dela pizdarije se samovoljno odreka zasebnosti, ker dokler s svojim obna?anjem ogro?a mene in s tem kr?i tako mojo zasebnost kot pravico do varnosti.

 

Z drugimi besedami torej bi po njeno, lahko en z brzostrelko laufal po ulici in grozil vsem ostalim, jaz ga posnamem in ga ne smem objavit, ker bo rev?ku kr?ena pravica do zasebnosti - kaj pa pravica ostalih do ?ivljenja in varnosti. Me zanima katera zmaga, ?e pride do sodnega postopka.

 

Sicer nisem pravnik, vendar zadevo razumem tako, da na javnih mestih lahko zadeve snema?, ?e gre za tvojo lastno uporabo oz. varnost, ne sme? pa tega javno objavljati (morebiti storjen prometni prekr?ek tega v ni?emer ne spremeni). Glede uporabe na sodi??u pa tudi ne vem, vendar se mi zdi, da takih posnetkov tudi DARS ni smel uporabljati, dokler niso na cestninske postaje nalepili opozoril o snemanju.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je itak kretenizem. Edina pozitivna lastnost je, da policija od Darsa ne more zahtevati posnetke spisek prehitrih voznikov v tunelih. Vsaj po besedah nekoga, ki je bil v DARSovi centrali, imajo svoje interne radarje, za lastno uporabo, policiji pa ne posredujejo tega ?eprav so imeli baje policaji ?e take ideje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne vem... ona ima tako dvoumne izjave. Enkrat je samo omenjanje imena nekoga problemati?no, ker ni v konteksu splo?ne zainteresiranosti javnosti naslednji? bi pa javno objavljala dolo?ene zaupne pogodbe, brez da bi to recimo sodi??e odobrilo. ?e?, da so pa? javnega zna?aja, ker se je gospa odlo?ila, da tudi njo firbec matra kaj je notri.

 

Sicer nisem pravnik, vendar zadevo razumem tako, da na javnih mestih lahko zadeve snema?, ?e gre za tvojo lastno uporabo oz. varnost, ne sme? pa tega javno objavljati (morebiti storjen prometni prekr?ek tega v ni?emer ne spremeni). Glede uporabe na sodi??u pa tudi ne vem, vendar se mi zdi, da takih posnetkov tudi DARS ni smel uporabljati, dokler niso na cestninske postaje nalepili opozoril o snemanju.

 

Sej to je v redu... posneti material pa? ne sme biti uporabljen v kak?nem postopku, je pa pa? le opozorilo pred nekom, ki se ne obna?a skladno s splo?nimi normami in zmanj?uje varnost. To je le opozorilo drugim, da so pa? pozorni pa ne nujno na takega primerka ampak na to, kaj se lahko zgodi oziroma kaj naj pa? ne po?nejo kadar "delujejo" v javnost, kjer so prisotni tudi drugi in bi jim s takim po?etjem lahko kakorkoli posegali v pravico do varnosti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak je ocitno zakon zato, da sciti kriminalce, preksrskarje, lopove... Da lahko potem odvetniki spodbijajo protipravno pridobljene dokaze in tako tisti, ki delajo pizdarije in imajo dovolj denarja (ponavadi itak nakradenega) zmagajo na sodiscu... Ceprav vsak laik, ki zna logicno razmisljati vidi dejansko situacijo... In najebali bomo itak vedno "tamali"... :blink:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Odvisno, kako za?ne? vse skupaj.

 

?e napi?e?, da je nekdo naredil nekaj narobe in zraven nalo?i? video, je to z namenom, da prika?e? nekoga drugega - in kr?i? njegovo zasebnost.

 

?e napi?e?, da se kljub slabim razmeram na cesti tvoj avto dobro dr?i ceste in zraven nalo?i? video, kjer se vidi, kako lepo se pelje?, zraven pa se pa? vidi, da je nekdo nekaj naredil narobe, ni problema.

 

?e pride do nesre?e, ne sme? uporabiti posnetka, da doka?e?, da je drugi kriv. Lahko pa ga uporabi? da doka?e?, da ti nisi kriv. Kdo je kriv, naj pa ugotavlja sodi??e. Ampak tvojega posnetka pri tem ne morejo uporabiti...

 

Kmalu bomo potrebovali Varuha pred varuhom ?lovekovih pravic in Varuha pred informacijsko poobla??enko...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet eden, ki se mu stra?no nekam mudi >>

 

P.S.: Da ne bo brezplodne debate... efekt sirene sem jaz dodal film?ku :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet eden, ki se mu zelo mudi... in avto se mu je skoraj razletel, ko je peljal mimo :) ... V prvem delu ni veliko manjkalo, da bi pocilo... v drugem delu, nekaj sekund zatem pa je speljal v kriziscu in ze prehiteval ...

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.