Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Testi ostalih avtomobilov

primerjalni

• Please log in to reply
783 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 2637
  • 28538 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: SEAT Tarraco 4x4 DSG TDI150
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 01 December 2016 - 07:47

Kot prvi, zanimivo, prvi leon, octavia šele v sredini

http://siol.net/avto...ografika-429424

#2 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 399
  • 9437 Sporočil:
  • Zanima me:Muziciranje,izdelovanje el.kitar,obiskovanje službe,fotografiranje,smučanje,potovanja,koncerti,obvladovanje škampov...
  • Model avtomobila: Mazda 6 nakama 150 soul red
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 01 December 2016 - 15:20

Ah, če je  Reno  na drugo mesto, potem se ve, koliko je ta test relevanten. :)

#3 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 28538 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 01 December 2016 - 15:50

Ah, če je  Reno  na drugo mesto, potem se ve, koliko je ta test relevanten. :)

In kaj manka renoju

#4 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
  • 9437 Sporočil:
  • Zanima me:Muziciranje,izdelovanje el.kitar,obiskovanje službe,fotografiranje,smučanje,potovanja,koncerti,obvladovanje škampov...
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 01 December 2016 - 16:07

In kaj manka renoju

mogoče, da se malo manj kvari...pa da se lak ne lupi z avta, kot iz kače, ko se levi... :)

#5 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 28538 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 01 December 2016 - 16:11

Novi renoji so ok

#6 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
  • 9437 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 01 December 2016 - 16:44

Novi renoji so ok

možno, možno...se morajo še izkazati.

#7 Odsoten   Slivka

Slivka

Insane Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 5658
  • 6199 Sporočil:
  • Model avtomobila: BT-50
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 01 December 2016 - 17:52

Ja, se morajo še izkazati... Ampak za reno je to težka naloga. Saj veš, kako je šla njihova reklama: So ljudje, ki vozijo reno in smo ljudje, ki ga ne bomo nikdar več. Nekaj podobnega...

• uporabniku Z M A J je všeč

#8 Odsoten   aleksander

aleksander

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 197
  • 217 Sporočil:
  • Model avtomobila: mazda 6 1.8 TE

Objavljeno: 05 December 2016 - 20:18

Novi renoji so ok

:vskalo: 

#9 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 28538 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 05 December 2016 - 21:33

:vskalo:

V Zagrebu imamo 22 sluzbenih avtov, vsi novi renault clio/megane nekaj lagun in 2 talismana.

88 ljudi jih vozi, cca 80.000km letno na en avto.
Vsi brez napak, rje......samo redni servisi. Globalno v 72 drzavah je v firmi 70% renaultov in prekasajo vse ostale po zanesljivosti. Kako lahko preverim? Vodi se statistika razpolozljivosti in porabe (stroskovnik) vozil on line.

Med drugim imamo pogodbo z pariskimi elektricnimi vozili Autolib (ala avantgo) za prakticno par centov na km, pa so se izkazali za manj produktivne kot vlak in metro (time vs cost)

#10 Odsoten   Katjaa

Katjaa

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 8021
  • 1474 Sporočil:
  • Spol:Ženska
  • Model avtomobila: Mazda6 SportCombi
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 05 December 2016 - 21:56

Tole sem zasledila v eni izmed avto revij. Kako med družinskimi karavani ni Mazde:)

#11 Odsoten   SpEkTr

SpEkTr

Hyper Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5237
  • 4030 Sporočil:
  • Model avtomobila: M6 SC Nakama intense
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 05 December 2016 - 22:00

Drug rang je to.

Sent from my SM-T813 using Tapatalk

#12 Odsoten   Mraušk Mčk

Mraušk Mčk

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 1420
  • 2736 Sporočil:

Objavljeno: 05 December 2016 - 23:09

Reoji so jajc. Našemu je pri 150 000km  začelo nekaj puščat okoli posode za pranje žarometov. Možno tudi da je bila na delu miška. Kaj drugega do sedaj ni bilo. 

Škoda da se je Mazda odločila za tržno strategijo da raje dela lepe avte kot pa uporabne in je v tej kategoriji pač ni. 

#13 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 28538 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 06 December 2016 - 08:19

Reoji so jajc. Našemu je pri 150 000km začelo nekaj puščat okoli posode za pranje žarometov. Možno tudi da je bila na delu miška. Kaj drugega do sedaj ni bilo.

Škoda da se je Mazda odločila za tržno strategijo da raje dela lepe avte kot pa uporabne in je v tej kategoriji pač ni.

Raje dela krosoverje kot kako 3 karavan, se 5ke se je znebila.

Mrausk uf to pa je strosek....

#14 Odsoten   Slivka

Slivka

Insane Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 5658
  • 6199 Sporočil:
  • Model avtomobila: BT-50
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 06 December 2016 - 11:29

Kar se rene tiče: če sem prisiljen parkirati zraven, takoj ko je možno svoj avto očistim z razkužilom. Da se česa ne naleze...

Kar se motorjev tiče, se vrtijo. Tistih nekaj 10.000 km... Kar se pa podvozja tiče, pa pri nas (ne samo pri meni, ampak pri komerkoli v naši vasi) ni zdržalo niti 10.000 km brez težav. In tako se menja kar lepo po vrsti: pa amortizerji, pa končniki, pa zavorni diski (da ploščic niti ne omenjam), pa kolesni ležaji, in če slučajno kdo vztraja na reni dovolj dolgo, potem nekje med 70.000 in 100.000 sledi menjava zobate letve volana...

Zraven pa še ostale veselice. Zgrabiš vrata, pa jih lahko kar na roke zmečkaš (no, ja, kakšen hribovski kmečki fant, tak od 120 kg in vajen gozdarskega dela...). Pokrov motorja tudi, pa še kaj hude sile ne potrebuješ. Da o kakšnih blatnikih niti ne govorim. Da ujeziš kakšnega konkretnega hribovca, ti naredi totalko z golimi rokami...

Kar se mene tiče: so ljudje, ki vozijo reno, in smo ljudje, ki je ne bomo nikdar več.

#15 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 28538 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 06 December 2016 - 11:42

Govoriva p dveh razlicnih generacijah....tudi jaz ne bi prejsnje imel ta me je pa prepricala. Ampak razlicne potrebe, razlicne izkusnje....

#16 Odsoten   Mraušk Mčk

Mraušk Mčk

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 1420
  • 2736 Sporočil:

Objavljeno: 06 December 2016 - 12:07

Da o kakšnih blatnikih niti ne govorim. Da ujeziš kakšnega konkretnega hribovca, ti naredi totalko z golimi rokami...

Kakšen konkreten hribovc, ne rabiš. Moja ima ima 44kg pa kadar je zelo jezna so blatniki zagotovo v večji nevarnosti. Večkratne posledice vidne na vseh štirih.

Dober ali slab glas se drži neke firme še vsaj generacijo če ne dve, pa čeprav ni neke realne osnove. Tako se je dober glas xedosk držal mazde 6. Tudi opelica baje da je sedaj zelo dober avto, pa mi ni do tega da bi ga imel, zaradi predkov do oplov. Pa pred škodo sem tudi imel predsodke...

#17 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
  • 9437 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 06 December 2016 - 14:19

Kakšen konkreten hribovc, ne rabiš. Moja ima ima 44kg pa kadar je zelo jezna so blatniki zagotovo v večji nevarnosti. Večkratne posledice vidne na vseh štirih.

Dober ali slab glas se drži neke firme še vsaj generacijo če ne dve, pa čeprav ni neke realne osnove. Tako se je dober glas xedosk držal mazde 6. Tudi opelica baje da je sedaj zelo dober avto, pa mi ni do tega da bi ga imel, zaradi predkov do oplov. Pa pred škodo sem tudi imel predsodke...

Isto glede oplov...lahko so sedaj dobri avti a meni so grdi in nekako glomazni. Ni šans, da bi ga imel. Imam pa predsodke do pežojev in lahko so sedaj najboljši avti, v moji garaži ne bo več stal.

Za škodo pa drugače misim, da je najboljši avto iz nemške familije  in počasi bodo njihovi avti  tudi najlepši iz te skupine. Imel pa ga ne bi.

#18 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 28538 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 06 December 2016 - 14:55

Stvar osebne presoje kot vedno.

Mene je seat preprical od druge generacije ibize do danes. In od Vaga mi je tudi po dizajnu odstopal.

Bi pa v zadnjem primeru tudi takoj vzel sharana, samo ga ni bilo z dsg in pod 150k, pa se ti sumljivi.

Z mazdo sva se razšla ker je zadnje čase definicija družinskega avta mazda 6 karavan ali cx5.....6 se nekak....ampak...

Mazda je sla pametno pot tako kot apple. Delajo avte za kupce ki se odlocajo s čustvi. Teh pa je največ

#19 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 28538 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 06 February 2017 - 13:47

http://www.rtvslo.si...insignia/414317

Podobnost z mazdo zgolj naklučje? A ni konzola za klimo celo enaka

#20 Odsoten   SpEkTr

SpEkTr

Hyper Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5237
  • 4030 Sporočil:
  • Model avtomobila: M6 SC Nakama intense
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 06 February 2017 - 14:30

Sej je kr dost avta se mi zdi, malce skopirana mazda 6. Pač na boljših se je treba učit. :-) Saj kar se tiče designa.

• uporabniku Alex je všeč

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov