Skoči na vsebino

Xenon vs LED


jonathan2

Priporočeno sporočilo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Led je zakon...?e posebej, ko se obra?a v ovinek. Ko se vsedem v ta staro z xenon je, kot bi imela navadno ?arnico noter.

Meni je ful bolj?a svetloba... mogo?e pa so to ?e leta? :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Led je zakon...?e posebej, ko se obra?a v ovinek. Ko se vsedem v ta staro z xenon je, kot bi imela navadno ?arnico noter.

Meni je ful bolj?a svetloba... mogo?e pa so to ?e leta? :)

Xenon z leti uporabe izgublja svetilnost, menjaj ?arnice pa bo bol?e svetilo.

Ja Led so res napredek v osvetljevanju, ?e posebej so me navdu?ile matri?ne Led lu?i na novi Opel Astri, res super osvetlijo cesto, tudi ko se nasproti pripelje drug avto se snop zniza samo tisti del ki sveti v drug avto ostali del cestisca je pa polno osvetljen.

Je pa prihodnost lu?i laserska tehnologija, samo vpra?anje kdaj bo na voljo za ljudska vozila.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi full zadovoljen z matricnimi LED na CX-5 ... Dosedaj, kolikor sem vozil ponoci, mi se noben ni blendal, pa imam stalno prizgane dolge luci ... edino v gosti megli je problem... kar pa je pri vec ali manj vseh luceh ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

Imam Mazdo 3 Revolution (2018) in me zanima, ?e kdo ve ali je mo?no nadgraditi iz navadnih led ?arometov v aktivne (razen da bi kupil Revolution Top opremo).

Hvala za odgovor.

Kaj pa manjka tem, ki jih ima?? Saj svetijo kot reflektorji na nogometnem igri??u.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede svetlosti jim ne manjka ni?. Razlika je v tem, da sem imel pri prej?njem avtu avtomatski vklop in izklop dolgih lu?i + obra?anje lu?i v ovinku. To pa res pogre?am.

A obra?ajo se ti ne v ovinku?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A obra?ajo se ti ne v ovinku?

Adaptivni LED in avtomatske dolge luci so sele pri opremi Revolution Top...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem xenon zarnice zamenjal prvi? letos, ko je bil avto star 8 let. Zamenjal pa sem zaradi slab?e svetilnosti, ker ?e niso svetile vijoli?no. Svetilnost je sedaj veliko bolj?a, vzel sem Osram night breaker unlimited. Mi je pa mojster za ?arnice rekel, da ko enkrat sveti vijoli?no, trpi balast.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo kako se cene xenon ?arnic padle padle, 10 let nazaj je bilo govora o 200-300 EUR/?arnica, danes pa za 50 EUR ali manj dobi? original osram ?arnico z ra?unom, npr. Amazon (vklju?no z dvoletno garancijo, pa ?e K lahko izbira?, ?e se ?eli? LED look - torej night breaker unlimited): https://www.amazon.de/dp/B01NA9H6PN/ref=twister_B01N4C4A6F?_encoding=UTF8&psc=1

 

En ?as se jih je sicer bojda ugodno dobilo na bolhi... siva ekonomija verjetno. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo kako se cene xenon ?arnic padle padle, 10 let nazaj je bilo govora o 200-300 EUR/?arnica, danes pa za 50 EUR ali manj dobi? original osram ?arnico z ra?unom, npr. Amazon (vklju?no z dvoletno garancijo, pa ?e K lahko izbira?, ?e se ?eli? LED look - torej night breaker unlimited): https://www.amazon.de/dp/B01NA9H6PN/ref=twister_B01N4C4A6F?_encoding=UTF8&psc=1

 

En ?as se jih je sicer bojda ugodno dobilo na bolhi... siva ekonomija verjetno. :)

Ja. Sej te ?arnice se spla?a dat noter. Namesto, da sveti kot deset sve? ti sveti kot dvajset. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.