Skoči na vsebino

Aplikacije za mobitele


Symon

Priporočeno sporočilo

Malo gledam kateri mobitel bom kupil ker mi kmalu prete?e aneks in sem ?e prej iskal kateri imajo podporo za to kar jaz rabim. Mogo?e komu pride prav spisek nekaterih aplikacij, ki pridejo prav za merjenje ?asov na dirkali??ih, merjenje mo?i, za diagnostiko preko OBD2...

 

ANDROID:

-Trackmaster deluje preko GPSa in meri ?ase na dirkali??u. Poleg tega izpisuje hitrost, g sile, maksimalno hitrost, ?e je mobitel na fiksnem nosilcu obenem snema vo?njo, uploada pot na google earth... Je za pla?ati ampak je vreden tega denarja.

Objavljena slika

Objavljena slikaObjavljena slika

 

 

-Dynomaster istega razvijalca meri pospe?ke, ?as na 402 metra, mo? in navor glede na pospe?ke ter te?o avtomobila in ?e in ?e. Poleg tega isto omogo?a izvoz vseh podatkov kot Trackmaster le s to razliko, da ima manj funkcij. Zato je tudi cena manj?a.

Objavljena slikaObjavljena slika

 

 

-Camber Gauge meri naklon koles. Ne bi se zana?al na to ampak za silo je.

Objavljena slika

 

 

-Torque Pro preko OBD2 diagnostike izpi?e vse parametre motorja, morebitne napake. Je pla?ljiv ampak obstaja tudi zastonj Torque Lite verzija.

Objavljena slikaObjavljena slika

 

 

SYMBIAN & Windows mobile:

-RaceChrono kot Trackmaster meri 0-100, na 402 metra, ?ase na drikali??u... Za spremembo od Trackmasterja je zastonj.

Objavljena slika

 

 

-OBDScope meri parametre in napake motorja preko OBD2 vmesnika tako kot Torque.

Objavljena slika

 

 

 

 

IPHONE

-R.S.Monitor je aplikacija, ki kot zgornje meri ?ase na dirkali??u, pospe?ke itd...

Objavljena slika

 

 

-DevToaster - Rev pa je spet aplikacija, ki se pove?e z va?im avtomobilom le, da je ta za iPhone.

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebemti omejitev ?tevila slik, Yavarye a se to ne da onemogo?iti? :vskalo: Da popravim post in dodam ?e dve aplikaciji?

 

iPhone:

-Dash Command je ?e ena uporabna aplikacija za iPhone.

Objavljena slikaObjavljena slika

 

 

Symbian:

ODBAutoDoctor po predlogu Deeyana:

Objavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slikaObjavljena slika

 

 

 

Sam imam Androida in uporabljam Trackmaster (na progi ga bom testiral 4. maja), in Torque PRO. Lahko re?em, da je posre?ena aplikacija, med drugim ti avtomatsko meri vse pospe?ke (samo da se ustavi? in je ready2go in meri), vse parametre (meni so uporabne predvsem temperature). Ker preko vseh podatkov deluje kot potovalni ra?unalnik (tudi, ?e ga v avtu nimate!) tako lahko bere? porabo in ?e vpi?e? ceno goriva ti za vsako vo?njo napi?e koliko ??? zapravi?. Dodani moduli name??eni pri meni so shift light, in za snemanje. Kar v praksi pomeni, da snema? s kamerco (na nosilcu) obenem pa v kotu zaslona snema? tudi vse izbrane parametre. Torej lahko snema? na progi vo?njo z hitrostjo vse z enim programom. To moram ?e testirati. Prebere in izbri?e seveda tudi napake. Pogre?al bi le izpisek podatkov avta, ali pa ?e nisem na?el. :) Skratka priporo?am.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam uporabljam Scanmaster ELM. Je pla?ljiv, ?e se znajde? pa tudi ne. :D

Torej za PC:

Link 1 :blush:

Link 2

 

Jaz sem ga potegnil pomoje iz prvega linka itak je pa eno in isto. Omgo?a pa svega in sva?ta. Prika?e vse kar original OBD na avtu lahko.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

 

?e pa raztura? vse podatke o avtu pa pomeri tudi pospe?ke, mo? ter navor:

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Se opro??am, ker sem narobe razumel vpra?anje. Ja kot sem napisal, verjetno bo 20? vsaj trenutno gledam enega dosti zanesljivega prodajalca, ki ima tako ceno. Razen, ?e bo spustil kak ? dol pri po?tnini ker bom naro?il ve? komadov. Dobijo se tudi za kak ? ceneje direkt iz Hong Konga ampak ?e bom naro?il 10 komadov bo kaka carina p?reverjala paket in ga obdav?ila pa smo na istem ali slab?em. Tako raje gledam v UK ali EU pa vem koliko bo pri?lo kon?na cena pa ?e prej pride. Od kakega prodajalca z 100 feedbacka pa tudi no?em na blef naro?evati ker zalo?im lasten denar. No saj ?e bi tujega bi pa sploh pazil, bi bilo ?e slab?e, ?e bi se za?tihal z napa?nim prodajalcem. :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja imam ?e dva kandidata da probamo tekom tedna. Eno 2.3 GT in ?e eno drugo. ?e si iz okolice Dom?al lahko tudi ti pride? prej probati na moj vmesnik. Je pa ?isto verjetno, da je preko kakega drugega protokola. Je pa to iz strani Mazde malo mimo glede na to, da je OBD2 standard ravno zato, da lahko vsak mehanik z generi?nim vmesnikom preveri napake in parametre. <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Dash Commander :punk::rispekt: Zadeva z Wifi OBDjem pride ve? kot 100? ampak to je to!

 

Tudi jaz sedaj dobim opozorilo kdaj izvaja regeneracijo, pa zaradi Wifija je univerzalna za katerikoli telefon/avto/aplikacijo in super hitra.

post-2637-1363258429_thumb.png post-2637-1363258436_thumb.png

Data Logging ima preko 5000 infotov, ampak si na?tima? le pomembne

 

V kratkem sledi test na?ega powerboxa na vseh stopnjah preko tegale

post-2637-1363258444_thumb.png

 

 

Ve?

 

Vsebuje tudi GPS, G Sensor...skratka vse za track day ter dovoljuje korekcijo toleranc porabe, hitrosti etc.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dash Commander :punk::rispekt: Zadeva z Wifi OBDjem pride ve? kot 100? ampak to je to!

 

Tudi jaz sedaj dobim opozorilo kdaj izvaja regeneracijo, pa zaradi Wifija je univerzalna za katerikoli telefon/avto/aplikacijo in super hitra.

post-2637-1363258429_thumb.png post-2637-1363258436_thumb.png

Data Logging ima preko 5000 infotov, ampak si na?tima? le pomembne

 

V kratkem sledi test na?ega powerboxa na vseh stopnjah preko tegale

post-2637-1363258444_thumb.png

Ve?

 

Vsebuje tudi GPS, G Sensor...skratka vse za track day ter dovoljuje korekcijo toleranc porabe, hitrosti etc.

 

gre tut na Symbian?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Jures a si kje objavljal potem rezultate glede na nastavitve powerboxa :)

 

Nekaj malega a se nisem uspel imeti prazen avto....pa tudi cesta septembra bo bolje.

 

Gre pa tja do 155 max iz 129hp

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ma? podatek iz dash commanda? Bom tudi jaz danes ta program preveril, da vidmo koliko 'outputa' tam ka?e.

 

A to je podatek na kolesih al na gredi?

 

wheel HP

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SI ziher? Ker 129hp kot pi?e v prometni recimo, to ni na kolesih ampak na gredi. Dvomim da ima? 155 na kolesih? Se pravi jih ma? potem cirka 180 na gredi.

 

Al se motim?

 

aplikacija pravi wheel HP (imas v moji temi izpise)

 

http://www.mazda-si.net/index.php?act=Atta...st&id=16743

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

oK, AJA. A teh 127 si mel pred powerboxom?

 

to je nekak PB na nuli CD129 / 340nm so tovarni?ki podatki :D

 

Meriti mora? brez DSC, ker ta omejuje mo?, prav tako paziti da ne koplje? v prazno.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, ne ve? kaj mi ni jasno.

 

?e ima? powerbox na nuli, ti pomoje ne more kazati isto mo? na kolesih kot v specifikaciji. Se pravi ?e ima? 129 konjev v prometni, potem jih ima? verjetno (ugibam) nekje okoli 100 na kolesih.

 

Tebi pa ?e v osnovi ka?e (brez PB), da jih ima? na kolesih enako kot na gredi, kar pomoje ni variante :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, ne ve? kaj mi ni jasno.

 

?e ima? powerbox na nuli, ti pomoje ne more kazati isto mo? na kolesih kot v specifikaciji. Se pravi ?e ima? 129 konjev v prometni, potem jih ima? verjetno (ugibam) nekje okoli 100 na kolesih.

 

Tebi pa ?e v osnovi ka?e (brez PB), da jih ima? na kolesih enako kot na gredi, kar pomoje ni variante :-)

 

?e na vseh valjih so ugotovili ve? kot je v prometni....ampak nikoli mi ni jasno kaj je kaj, mene zanima samo razlika prej pa pol :D

Ker ?e je to na kolesih, mora biti to ?e ene 10KM izgube z grede dol pomoje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.