Skoči na vsebino

Lestvica

Priljubljene vsebine

Prikazane so vsebine z najvišjim ugledom 01. 05. 2026 v Zadnja sporočila

  1. Ko me vprašajo a je boljše nosilec koles na strehi al na kljuki...
    7 točk
  2. Živel 1.maj IMG_5555.mov
    6 točk
  3. Vsem , ki še delate in tudi vsem penzionistim želim lep 1.maj -Praznik dela. Zahvalimo se lahko Američanom , ki so si izbojevali za to. Strogo pa moramo ločiti ta praznik od političnega nakladanje in razno raznimi ljubljanskimi Zokiji in ostalih podobnih. Tudi naši sindikalisti se ponavadi širokoustijo le na Rožniku, med letom jih ni nikjer. Letos jim gre še posebno za nohte,saj se bojijo za svoje privilegije. So pač proti temu, da delavci zaslužijo več.
    6 točk
  4. Pa mi je uspelo EGR ven dobit Sem Pa tokrat odstranil še nosilec filtra goriva, da sem imel nekaj več placa. Uporabil precej WD40, da je popustilo. Pri odstranjevanju nesrečno polomil en vakuum priklop Na srečo se dobi samo "pipica" (že naročeno). Sem pa vzel celo in jo dal na mesto polomljene, da sem lahko potem vse nazaj sestavil. Druga pe je dostopa brez drugega podiranja. Pričakoval sem, da res noro usedlin... Je pa zanimivo, da ima aktuator (verjetno je to prava beseda, za elektronski del) in mehanski del. Tako, da ga je res enostavno spucat. Se je zatikal in po čiščenjenju je res gladko tekel. Kar se vožnje tiče, težko rečem. Bom javil kaj več, ko grem naslednjič v Ljubljano. Mogoče za občutek bolj miren tek pri pospeševanju in zaviranju z motorjem, smao občutek. Mazda 5, 1.6D, L2011, 389k km. Počasi se zaključuje cikel čiščenja takšnih in drugačnih stvari na motorju. Sledi še: - spiranje hladilnega sistema pred menjavo jermena, ki je predviden za 400k km - želja je tudi sprati servo sistem... Slike spodaj.
    5 točk
  5. Dobro izkoristite praznične dni oz. podaljšan wikend za zunanje aktivnosti, ne teh dni PREEKRANČKAT; haha.
    5 točk
  6. Prva na 1.MAJ 🇸🇮 .....🤗😉
    4 točke
  7. Kaj pa, če tvojega poserje res gologlavi jastreb, mojega pa le navadni golob?
    4 točke
  8. Kazenska ovadba zoper Goloba in Bratuškovo: je bila vožnja po drugem tiru sploh dovoljena? – NaDlani.si WWW.NADLANI.SI Kazenska ovadba zaradi vožnje po drugem tiru odpira vprašanja o odgovornosti, varnosti in... Kolikor sem jaz izvedel...ma kakšno slovensko znanje itd...lažejo kot zmeraj...brez turkov bi lahko drugi tir samo sanjali! Je zamuda pri dokončanju projekta nastala prav zaradi tega,ker naši "izvajalci" niso imeli ne znanja,ne izkušenj,ne tehnologije,kaj šele zmogljivosti,da bi izpeljali tak projekt. So pol leta iskali podizvajalce,ki bi bili zraven turkov sploh sposobni delati na takšnem projektu. Naj spomnim-Strabag kot favorit z izkušnjami je takrat na razpisu dvignil roke od projekta,zaradi cenovnih pogojev in nejasne situacije na trgu surovin in niso hoteli reskirati pri ceni,ker bi jih višanje cen surovin lahko drago stalo.
    3 točke
  9. 3 točke
  10. A si gledal zemljevid? Na desno moraš it potem gre pa kolesarska ob hitri cesti, do kartinga.
    2 točki
  11. Doma je najlepše.... 🤗😉
    2 točki
  12. Itak, da naši niso tako strokovnjaki kot tujci. So pa strokovnjKi za aneks.na aneks na aneks in pobiranje denarja. Tukaj so pa verjetno na prvem mestu.
    2 točki
  13. Pa ne, da si doma... 😁
    2 točki
  14. Evo, narisana, samo vozi. 27 km, 300 vm. Škocjanski zatok - Sečovlje - Google My Maps WWW.GOOGLE.COM Škocjanski zatok - Sečovlje Lahko pa si naložiš gpx sled v kakšno drugo aplikacijo.
    2 točki
  15. 2 točki
  16. @tommzy Jaz ti verjamem, ker ne vem kaj točno bi imel od tega da bi svoj čas in energijo vlagal v to da bi nas prepričeval. Se mi pa kar smiliš, da si fasal avto s toliko problemi je res neverjetno. Od moje CX30 je sedaj star 1 leto, 14k prevoženih, niti ene težave. Predlagam, da v zadevo takoj vključiš Mazdo Slovenija in jim pošlješ vso dokumentacijo, vključno s temi čačkami, ki so jih pisali na roko. Po zakonu imaš pravico, da odpravijo težave ali ti odkupijo nazaj vozilo ali pa ti v zameno ponudijo drugo enakovredno vozilo. Če se zadeva ne bo premaknila pa vzemi odvetnika.
    2 točki
  17. Kr naenkrat postal del fotografiranja poroke 🤪
    2 točki
  18. Danes spoliral z pasto manzerna in namazal z voskom FINISH KARE 1000p HI-TEMP PASTE WAX
    2 točki
  19. Takih, ki si na pošteni način zaslužijo mesečne plače v petmestnih številkah ni veliko… Je pa debata izpita k brezvezna… Več kot očitno je, da eni slepo verjamejo vsemu, kar preberejo ali slišijo …
    1 točka
  20. Živel 2. maj. Samo še letos. Ker narodnemu izdajalcu ne gre, da bi delo spoštovali kot vrednoto.
    1 točka
  21. A če nekdo, recimo dober strokovnjak , zasluži več, mu je treba vse pobrati? Tipicno kaviar socialistocno razmišljanje. Ali pa fousija slovenjceljnov.😉 Tako , da bi bili vsi enako revni. Tako se je delalo ta pretekla štiri leta. Dobro, da smo se rešili tega.
    1 točka
  22. O tem lahko sedaj samo sanjaš… Desni vladi se jebe za folk… futrat je treba tiste ta bogate… …
    1 točka
  23. Od Škocjanskega zatoka smo šli desno gor, pa se kolesarska pot konča na cesti, ki vodi proti luki Koper. Po kakšnih 50 metrih pa zavije desno in poteka med avtocesto in železniško progo. Če ne verjamete, zajahajte bicikle pa boste videli. Se pa da malo švercat pa ignorirat talne oznake in nadaljevati po pločniku... P.S.: Ja, mi je šele zdaj kapnilo, kaj vas je zbegalo. Cesta gre OD luke Koper. Za DO luke Koper je nasprotni vozni pas...
    1 točka
  24. Dobro uspel današnji piknik, sledita še 2 dneva precej različnih aktivnosti.
    1 točka
  25. Poglej v temo galerija/fotografije na predzadnjo stran. Kar tukaj pišem je iz ust gospoda z 2TDKja,ki nas je vodil po gradbišču. Točno kot je on rekel,ko so pljuvali v medijih čez turke..."brez turkov bi mi bili brez drugega tira"....naši so v bistvu zavlekli,ker niso imeli nič...ne znanja,ne izkušenj,ne tehnologije in ne zmogljivosti kaj takega speljati....dejansko so začeli pol leta prepozno,in točno za toliko projekt zamuja Kot iti na randi brez tiča. Pa ti sklepaj kar ti pade na levo pamet...kar pišem drži-iz prve roke. In ne,ne pljuvam čez našega delavca,znanje itd.. pljuvam čez leve politike,ki so delali iz nič predvolilno reklamo zase.. kot zmeraj same prazne besede in laži. Na žalost zna biti v dreku tudi steojevodja inštruktor iz Divače,ker je peljal. Aja mimogrede-10km/h so peljali.😄...samo,da je reklama.
    1 točka
  26. Važn, da sta vidva s Skritimkrtom strokovnjaka, da točno vesta, da je treba pljuvat čez slovenske delavce in slovensko znanje in to še se za praznik dela. Domoljubno res. Seveda Turki niso dali nobenega aneksa, a ne? Sicer so pa aneksi stalnica, ker pri večletnih projektih, se nikoli ne ve kakšno bo stanje na trgu, kakšna bo inflacja, cene materjala, energentov in bohvedi česa še. Tudi nepredvidene "najdbe" na trasi povečujejo ceno.
    1 točka
  27. Kot Tour de France zgleda...
    1 točka
  28. Saj bo tudi gologlavi jastreb tezko sedel na sani ... Kaj je lepše? Ovire za ptiče na saneh ... ... ali posrana Mazda
    1 točka
  29. 1 točka
  30. To mi je res nenavadno, ker nad avtom ni žice, na delu, kjer je potem posrano. Ampak mi je pa zagonetka, da v 100% primerih je posrano točno po tistem, ko avto operem. Sem še zanalašč pral samo z vodo brez šamponov ali kakršnih koli dodatkov, ker jih mogoče privabi vonj. Nenavadno mi je to, da ga je dež včeraj kar lepo opral in je bil čist kot solza pa se ni pojavil noben ptičurin in danes zjutraj je bil avto kristalno čist brez drekarije. Se pravi odpadejo teorije o nekem šajnanju al pa odbleskih svetlobe. Dejansko je vedno le takrat, ko operem ročno. Kot, da me tile leteči teroristi opazujejo in si pol dajejo duška. Mislim, fak zgledalo je kot tekmovanje kdo ga več naserje
    1 točka
  31. Ti razkrijen prav Nubertovo rešitev? Izjemno preprosto in učinkovito👌 Npr. zraven centra nuVero 70...poglej navodila...ne rabiš brati-le sliko poglej,kaj je v kompletu priloženo-prva in druga slika...bi moral poiskati kje je,pa se mi ne da...v bistvu nič posebnega-gosta pena z privito krogljico....toliko večji fi,da na tesno paše v BR-cev (da jo močni impulzi vseeno ne morejo poriniti iz cevi. Celo "igraš" se lahko z odprtocelično in zaprtocelično peno,in tako čim bolje približaš bass svojim željam in akustiki. nuVero so izjemno potentni v basu. Tako 70 kot tudi 110-ke...oboji imajo tudi stikalo na kretnici-terminalu za reduciranje v bassu,a center ima vseeno še dodatno priložene čepke iz pene,za 110ko si jih lahko dokupil. Pri 110ki sta dve BR-cevi,kar pa omogoča še bolj selektivni poseg v jakost bassa. Za začetek pa ni sile takoj leteti v trgovino-Nubert priporoča preizkušanje z npr. skupaj zvitimi "štumfi" ipd...pri določenih tipih,predvsem starejših zvočnikov (npr. pri nuVero ni temu tako),lahko z zapiranjem BR-cevi veliko pridobiš na področju preciznosti in hitrosti bassa,a seveda na račun "mogočnosti oz. grobe dinamike...oz. dobiš "vitkejši" bass. Tretja slika-izrez iz navodil za 140-ko.
    1 točka
  32. Pol je Focus maneken. V Franciji se je golob vsrau na drevi nad avtom. Priletela je juha po robu strehe, nad vrati. Ker so bila vrata odprta, je letelo po vratih znotraj, po sedežu ob otroškem stolčku, po stolčku in po zadnji strani sovoznikovega sedeža. Menda sva z ženo 15min pucala. Hvala bogu, da je večinoma šlo po ledru. Presneti francozi, še golobi so arogantni.
    1 točka
  33. Sem pod "gume" obljubil zapis o porabi goriva na GYkah in lahko povem, da je celo malo manjša kot na Bridgestonkah po enem tanku goriva. Je pa vožnja bolj mehka, udobnejša in gume na mokri cesti držijo res odlično, ko pelješ čez zavoj. Zadovoljen zaenkrat.....
    1 točka
  34. Nikoli, odkar jaz vem! In tole slikano kracanje na enem listu papirja 🤔 vsemu temu jaz še vedno nič ne verjamem, ker vem kakšen avto vozim in tole vse mi zgleda nemogoče.... Ps, razen če je z vlaka pado.....
    1 točka
  35. Možina že pripravlja oddajo na temo narodno veleizdajstvo v sodobnem času. Naslov naj bi bil Black Cube.
    1 točka
  36. Prodaj in bo najbolje...in upam da najdeš znamko ki ti bo ok...
    1 točka
  37. Pravljicnih 7 let sva skupaj...
    1 točka
  38. Včer pa iz Kamnika prek Črnivca mimo Četare in potem povratek v Kamnik čez prelaze Lipa, Slopi in Kozjak. Skor 70km, višincev pa se je tudi nabralo, haha Fotke pa dokaz, da nisem strujevodja :))
    1 točka
  39. Zamujaš... 😋
    1 točka
  40. Po nekaj mesecih sem spet nekaj vrstic vrgel na tipkovnico. Tokrat test Cupra Formentor - priključni hibrid. Če koga slučajno kaj zanima. Sicer pa preskočite 🙂
    1 točka
  41. Najbolj kritične vrednosti za Mazda 2.2 motorje 2012-2019: Brake booster pressure sensor (kar ti pove delovanje vakuumske črpalke): 7,6 kPa. Engine oil pressure: 160 kPa (@ temperatura motornega olja 70-80 °C in pri prostem teku). Exhaust pressure sensor: okoli 100 kPa (v prostem teku). Differential pressure of exhaust gas: pod 0,3 (takoj po regeneraciji). Correction value of injector 1-4: od -0,7 do +0,7. Mass air flow (MAF): 5g/s (prosti tek, pri ogretem motorju). Manifold absolute pressure sensor (MAP): = "Desired Manifold Absolute Pressure". Jaz sem nabavil tale OBD, s katerim lahko vidiš zgoraj navedene parametre in seveda še veliko več: XTools A30M OBD (sicer preko AliExpress). Priporočam dva youtube kanala: https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94 https://www.youtube.com/@kennedysgarage3281 Sam nisem mehanik, ampak sem s pomočjo teh dveh kanalov sam zamenjal podložke in pregledal odmično gred (ki je bila pri meni kakor nova pri 200.000 km). Če pa boš kaj na dolenjskem ali v Ljubljani, pa lahko tudi skupaj pogledava parametre (brezplačno seveda). Še tole. DPF pusti pri miru, EGR je mogoče programsko izklopiti (po lastni presoji seveda).
    1 točka
  42. Dober opis. Za to je pri nas prišla Mazda2, ker je MiTo bil samo 3 vratn. Za naprej mi ni nikoli problem pri parkiranju, ker gledam širino snopa žarometov. Dizl Alfe nikoli nisem vozil.
    1 točka
  43. V bistvu Mito 1,3 turbo dizel. Prvo sem se smejal, ko se je tretji član "odprave" skušal zbasat na zadnjo klop. Tisto je bolj "taščin sedež" kot pa sedež za prijatelja... Ko se je on zbasal noter in sem se začel jaz basat za volan, ... ... ... No, na koncu sem se nekako znašel notri. Saj noter je še kar prostoren, moram priznat. Ma za pripet se z varnostnim pasom... Ne, to ni avto za starejše. To je avto za mlade, ki so še dovolj gibčni. Zadeva je tri-vratna, vrata so dolga in posledično je varnostni pas nekje tam zadaj... Malo je motilo, da je malo predalov za odlaganje, ampak je šlo, ker za to eno vožnjo sem vse svoje stvari pustil v žepu bunde, ki smo jih vsi trije postavili na sedež poleg tistega zadaj. Motor je lepo vlekel, po teh naših hribih je šlo brez težav, čeprav smo bili notri trije "zdravi kmečki fantje". Vlekel je že pri majhnih obratih, tam med 1.200 in 2.000. Tudi po ovinkih je lepo držal smer. In s porabo malo čez 5 litrov. Malo me je motilo le, da ima motor mogoče malo premalo delovne prostornine ali pa premalo kompresije - ko smo se spuščali dol po 12% spustu v drugi prestavi, ga je kar pognalo do rdečega polja in je bilo potrebno zavirati z zavoro, ker motor ni dovolj zaviral. Isto kot naš FucksWagen. Za primerjavo: Mazda 5 je imela dovolj kompresije, da je motor sam zaviral. Zato sem na Mazdi 5 sprednje zavorne diske prvič menjal šele pri 300.000 km, čeprav smo jo večino časa vozili po hribih... Preglednost pa... Kje so vogali avta, sem lahko samo ugibal, ker je kot nek jajc in ne vidiš ničesar. In ko je treba vzvratno parkirati do zidu, je fino, če gre sovoznik ven in ti kaže, koliko je še prostora. Enako tudi za naprej. Sploh, če je tuj avto, pa te je še malo bolj strah, da kam ne pritisneš in kje ne poraziraš...
    1 točka
  44. Če si Fiata rihtal, bi ti to moralo zlesti pod kožo. Giuletta vidim. To je bil stroj, ko sem si ga lastil.
    1 točka
  45. Danes po sili razmer: Bomo videli, kaj bo...
    1 točka
Ta lestvica je nastavljena na Ljubljana/GMT+02:00
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.