Skoči na vsebino

Prigode v prometu

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Malo sem pričakoval, da bom danes v Italiji imel kakšen pripetljaj ampak to kar sem danes doživel še nisem nikoli v svoji vozniški karieri.

 

To, da sta tam med italijanskimi vozniki dva pol je znano. Eni se vozijo počasi med 40-50km/h, na drugi strani pa agresivci, ki ti rineji v prtljažni na manj kot meter distance pa točno vidi, da ne moreš iti naprej zarad mećkača nekaj avtov naprej.

 

Ampak to nekako sprejmeš ne pa to kar sem doživel na cesti med Pontebo in Trbižem. Spet en bolj počasne sorte spredaj ampak ne tolk ekstremno počasen, cca 10-15km/h pod omejitvijo. Prleti za mano en ogromen ameriški pickup in pribremza tik za mojo ritjo. Ok ajde debil.

 

Ampak tukaj se ni končalo, neuravnovešenec nato upočasni in naredi razliko na ene 100m in ponovno po gasu in spet bremzanje tik za mojim avtom. Tak manever je ponovil 4x in vsakič me je stisnilo kdaj me bo nabil. Sem iskal kako počivališče, da se mu umaknem, ampak v petem poskusu je pa šel mimo mene. Potem pa nikakor ni prišel mimo ostalih zarad preveč prometa. Šele po 10km vožnje je šel na AC proti Avstriji jaz pa proti Sloveniji.

 

Sem komaj čakal, da pridem v Slo, ker tole danes v Italiji je na meji norosti. Ok, sej pri nas se je našlo nekaj motoristov, ki so vozili kot bi relkel "v smrt", ampak daleč ne tolk dramatično. 

 

Sej bi naredil video, sam kaj ker se bodo našli spet kakšni pajaci na forumu, ki bodo iskali krivdo pri meni. Tko da dvomim, da se bom trudil.

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 2

33112_1.png

Napisano
pred 5 urami je Boss napisal:

Malo sem pričakoval, da bom danes v Italiji imel kakšen pripetljaj ampak to kar sem danes doživel še nisem nikoli v svoji vozniški karieri.

 

To, da sta tam med italijanskimi vozniki dva pol je znano. Eni se vozijo počasi med 40-50km/h, na drugi strani pa agresivci, ki ti rineji v prtljažni na manj kot meter distance pa točno vidi, da ne moreš iti naprej zarad mećkača nekaj avtov naprej.

 

Ampak to nekako sprejmeš ne pa to kar sem doživel na cesti med Pontebo in Trbižem. Spet en bolj počasne sorte spredaj ampak ne tolk ekstremno počasen, cca 10-15km/h pod omejitvijo. Prleti za mano en ogromen ameriški pickup in pribremza tik za mojo ritjo. Ok ajde debil.

 

Ampak tukaj se ni končalo, neuravnovešenec nato upočasni in naredi razliko na ene 100m in ponovno po gasu in spet bremzanje tik za mojim avtom. Tak manever je ponovil 4x in vsakič me je stisnilo kdaj me bo nabil. Sem iskal kako počivališče, da se mu umaknem, ampak v petem poskusu je pa šel mimo mene. Potem pa nikakor ni prišel mimo ostalih zarad preveč prometa. Šele po 10km vožnje je šel na AC proti Avstriji jaz pa proti Sloveniji.

 

Sem komaj čakal, da pridem v Slo, ker tole danes v Italiji je na meji norosti. Ok, sej pri nas se je našlo nekaj motoristov, ki so vozili kot bi relkel "v smrt", ampak daleč ne tolk dramatično. 

 

Sej bi naredil video, sam kaj ker se bodo našli spet kakšni pajaci na forumu, ki bodo iskali krivdo pri meni. Tko da dvomim, da se bom trudil.

Ha, ha, stavek "sem komaj čakal, da pridem nazaj v Slovenijo" pa zmaga. 🤣

A ti to resno? A se voziš pogosto po naši kvazi avtocesti? Takšne agresije, nespoštovanja predpisov, izsiljevanja pri prehihevanju, vožnje po levem pasu pod omejitvijo par kilometrov, blendanja prepotentnih debelovratcev z zlatim  lancem in telefonom pred gobcem, vožnje za ritjo kot jo doživiš pri nas, mislim da je ni niti v Indiji... Seveda, to velja, ko ne stojiš par ur in rabiš od KP do Ljubljane po tri ure in pol, včasih, ko imaš srečo tudi štiri. 

Boss, vem, da ne maraš špagetarjev, a oni so z svojimi tremi pasovi na avtocesti in veliko bolj kulturno vožnjo, vesoljska ladja za nas balkance. 

 

 

Napisano
pred 46 minutami je Shrek napisal:

No, je pa Alex lepo napisal.... 

NAS BALKANCE... 

Jap, na žalost smo postali v tej deželici vsi pomalem balkanci. Saj ni niti čudno. 

 

 

Napisano

Eh, pa saj to je normalna posledica procesa. Tudi Nemci počasi postajajo Turki. Se vidi v poslovni komunikaciji in načinu dela, ki ni več samo striktno nemški. Druga generacija je izobražena in ne peče več samo kebabov, ampak je tudi že na višjih pozicijah po podjetjih. In to s sabo počasi prinese turški način poslovanja...

Napisano
pred 20 urami je FuManchu napisal:

Umrl možakar?

 

Odpeljali so še živega, ne vem pa, kako je z njim zdaj, je v UKCju...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Ta je bila tudi huda. Da motor pristane v potniški kabini Volva, je mogla biti hitrost. Žalostno, očeta od fanta poznam.

 

PRIMORSKE.SVET24.SI

Zjutraj, malo pred osmo uro, so očividci poklicali OKC in prijavili, da je neznani voznik z avtom trčil v drevo ob povezovalni cesti med...

 

Napisano
pred 11 urami je Alex napisal:

Boss, vem, da ne maraš špagetarjev, a oni so z svojimi tremi pasovi na avtocesti in veliko bolj kulturno vožnjo, vesoljska ladja za nas balkance

 

To seveda ni res, ampak ok mogoče za vas Balkance drži, ampak to sami najbolj veste. 

 

Mi je pa smešno, ker čisto vsi vedo kakšni so Ita vozniki, le ti jih kuješ v nebo... kolk ti plačajo za tako propagando? Upam, da dobr, ker drugače ne vem, če je vredno se takole izpostavljat, kot njihov odvetnik. :nevem:

33112_1.png

Napisano

Vsa leta sem imel normalne kilometre po Italiji.

 

Letos pa mi je en italjan skoraj Focusa razbil. So bli milimetri na avtocesti.

Napisano
pred 17 urami je Boss napisal:

Sej bi naredil video, sam kaj ker se bodo našli spet kakšni pajaci na forumu, ki bodo iskali krivdo pri meni. Tko da dvomim, da se bom trudil.

 

No ja sej se mi je zdelo, da so se hitro našli pajaci, ki bodo krivdo iskali pri meni... OK pa naj bo ... jaz sem kriv, Italijani pa so najboljši vozniki na svetu. Zadovoljna oba Alex in Jures? 🤣

33112_1.png

Napisano
pred 1 uro je godlike napisal:

Vsa leta sem imel normalne kilometre po Italiji.

 

Letos pa mi je en italjan skoraj Focusa razbil. So bli milimetri na avtocesti.

 

Ej zdej sem se spomnil, da sem se malo pred Benetkam tudi sam skoraj bočno v italijana z miato ruknil.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Sem mislil, da ne bi, ampak naj vam bo, da boste lahko še kakšno krivdo pri meni našli - hint: pri prvem odlomku nisem ustavil pri stop znaku. Ostalo pa najdite sami. :hudicek:

 

1. del bi naslov, ko bemwejaš kupi Mazdo pol pa prehiteva po navadi v naselju, kjer je ozka cesta in omejitev 40, pa nato se postavi na pas za levo in nato gasa ter švigne naravnost - jebat ga, to je pač ta premium filing. Še dobro, da ni na isto idejo prišel Italijan v Fiatu, da štarta na brzino v svojo levo predno avtošola sploh spelje. To bi bilo "veselo" in ja zaradi takih manevrov je na tem križišču že počilo.

2. del je malo daljši, da boste ja našli vzrok s čim sem sprovociral ubogega Italijana, da se mi je zaganjal v rit in pol le prišel mimo (žal nimam zadnje kamere, da bi se vse to videlo). Mogoče sem naredil narobe, ker sem se umikal desno, da sem mu dal povod za prehitevanje tako, kot dvema motoristoma, ki si nista upala čez dvojno črto. Res sem žleht, ampak spet ne toliko kot modri avto pred tem Foton Tunland G7 Pickupom (sem mislil, da je ameriški, je pa en navaden kitajc). No blokiral ga je praktično do krožišča, kjer sta šla vsak svojo pot.

3. del pa še tist mojster z motorjem, ki je kar lepo prletel v nizkem letu upajoč, da se bo šzšlo. Tokrat se je, drugič bo pa verjetno cesta kriva al pa kak voznik avta, ko se ne bo.

 

 

V glavnem, video sem naredil, ker sem imel občutek, da mi nekaj ljudi tu gor ne verjame in namiguje, da lažem. Sem pa vseeno izpustil tiste počasnele, ker če bi še tisto dodal bi tole bil celovečerec. 

33112_1.png

Napisano
pred 6 urami je Boss napisal:

Sem mislil, da ne bi, ampak naj vam bo, da boste lahko še kakšno krivdo pri meni našli - hint: pri prvem odlomku nisem ustavil pri stop znaku. Ostalo pa najdite sami. :hudicek:

 

1. del bi naslov, ko bemwejaš kupi Mazdo pol pa prehiteva po navadi v naselju, kjer je ozka cesta in omejitev 40, pa nato se postavi na pas za levo in nato gasa ter švigne naravnost - jebat ga, to je pač ta premium filing. Še dobro, da ni na isto idejo prišel Italijan v Fiatu, da štarta na brzino v svojo levo predno avtošola sploh spelje. To bi bilo "veselo" in ja zaradi takih manevrov je na tem križišču že počilo.

2. del je malo daljši, da boste ja našli vzrok s čim sem sprovociral ubogega Italijana, da se mi je zaganjal v rit in pol le prišel mimo (žal nimam zadnje kamere, da bi se vse to videlo). Mogoče sem naredil narobe, ker sem se umikal desno, da sem mu dal povod za prehitevanje tako, kot dvema motoristoma, ki si nista upala čez dvojno črto. Res sem žleht, ampak spet ne toliko kot modri avto pred tem Foton Tunland G7 Pickupom (sem mislil, da je ameriški, je pa en navaden kitajc). No blokiral ga je praktično do krožišča, kjer sta šla vsak svojo pot.

3. del pa še tist mojster z motorjem, ki je kar lepo prletel v nizkem letu upajoč, da se bo šzšlo. Tokrat se je, drugič bo pa verjetno cesta kriva al pa kak voznik avta, ko se ne bo.

 

 

V glavnem, video sem naredil, ker sem imel občutek, da mi nekaj ljudi tu gor ne verjame in namiguje, da lažem. Sem pa vseeno izpustil tiste počasnele, ker če bi še tisto dodal bi tole bil celovečerec. 

Boss, en majhen nasvet. Ko naslednjič delaš (sestavljaš) video, prosim, da ne lepiš teh dolgih kolobocij, ker povprečno je človek skoncentriran in lahko gleda le kako minuto do dve take monotone posnetke. In se izgubi po poti bistvo. 😉

 

 

Napisano
pred 10 urami je Alex napisal:

Boss, en majhen nasvet. Ko naslednjič delaš (sestavljaš) video, prosim, da ne lepiš teh dolgih kolobocij, ker povprečno je človek skoncentriran in lahko gleda le kako minuto do dve take monotone posnetke. In se izgubi po poti bistvo. 😉

 

Se zavedam tega in to je bila izjema, da bi vas spodbudil, da najdete kakšno mojo napako zakaj sem tako razkačil Italijana. Če bi bilo prekratko, bi se hitro kdo oglasil od tukaj prisotnih, da bohvedi kaj skrivam in kako sem voziil prej. 🤣 

 

Aja za drug let bom kupil še kamero za kolo... pol bo šele video materiala. :hudicek:

33112_1.png

Napisano

Ej, to je pa očitno neko nenapisano pravilo, da se v Italiji prehitevaš in da se vsi postavljajo v desno.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Ne vem, jaz osebno se vedno postavim nekoliko desno, ko vidim, da me nekdo prehiteva. S tem dam znak, da sem ga videl in ne bom naredil neumnosti. Ko pa sam želim prehitevat, se pa postavljam levo proti sredinski črti, da dam vedet, da bi rad prehitel takoj, ko bo mogoče.

33112_1.png

Napisano

A ko pa nekdo vozi po prehitevalnem sramotnih 140, in je na voznem strnjena kolona, takrat pa z avtom do sredinske ograje in levi smerokaz ki sicer v križiščih ni nikoli uporabljen? 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano

Kaki pacijenti ste. Pač ne greš na AC. Jaz v LJ štartam samo še iz Ajdovskega letališča. 🚁

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 9 urami je Tilen5 napisal:

Kaki pacijenti ste. Pač ne greš na AC. Jaz v LJ štartam samo še iz Ajdovskega letališča. 🚁

 

Zamešal si.

 

Tako izučeni piloti so pristajali v WTC in ne v BTC...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 23 urami je Mraušk Mčk napisal:

A ko pa nekdo vozi po prehitevalnem sramotnih 140, in je na voznem strnjena kolona, takrat pa z avtom do sredinske ograje in levi smerokaz ki sicer v križiščih ni nikoli uporabljen? 

 

Ti mi raje povej kaj mate tole en izstrelek v obliki belega BMW series 1 E87 s tablco LJ 88... Iz smeri Moravč me je prehitel in z dobro 100-ko direkt v naselje Gorica brez zmanjševanja hitrosti. Se prav 18 pik pa odvzem vozniške.

33112_1.png

Napisano
pred 41 minutami je Boss napisal:

 

Ti mi raje povej kaj mate tole en izstrelek v obliki belega BMW series 1 E87 s tablco LJ 88... Iz smeri Moravč me je prehitel in z dobro 100-ko direkt v naselje Gorica brez zmanjševanja hitrosti. Se prav 18 pik pa odvzem vozniške.

 

Ma to so pa BMWjaši, idioti.

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Začuden 1

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

Ti mi raje povej kaj mate tole en izstrelek v obliki belega BMW series 1 E87 s tablco LJ 88... Iz smeri Moravč me je prehitel in z dobro 100-ko direkt v naselje Gorica brez zmanjševanja hitrosti. Se prav 18 pik pa odvzem vozniške.

 

A si se peljal skozi Gorico in se nisi ustavil? 

Naša hiša ima strateško pozicijo ker je na sredi ovinka. In potem razni izstrelki letijo na vrt k sosedoma levo ali desno, odvisno s katere smeri pripeljejo.  

 

Idiotov je vseeno bistveno manj kot pred leti, ko je bilo izletov s ceste na tem ovinku vsaj 2 za vikend. Ta z bmw jem je samo še nostalgik.

 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano

Aha, nič novega torej... 

 

A tam nad tabo je ena soseda, ki se piše Lukač oziroma se je pisala, predno se je ločila pa ima tri hčere (V, M in M)?

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.