Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Pri tolkem prostoru desno, direktno ?ez....ne ?tekam, razen ?e je pogled popolnoma drugje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi je zaviral par metrov prej,drugi pa sploh ne ?ele ko je bil ?ez.Drugi je imel telefon na u?esu pa sploh se ni ustavil,je peljal na izvoz.

Po?en odbija? desna lu? verjetno tudi hladilnik se je kadilo spodaj plastika mu je visela.

Sem upo?asnil saj je bilo ?e od dale? videt nekaj na cesti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa poglejmo se z druge strani. Ce imas na primer active break system (ne vem kako se imenuje na mazdi ze, pri meni je tako) pa da zazna in zlajfa kot nor (tezko za gumo ampak recimo karkoli vecjega, tudi kolona)

 

Un zadaj pa nima ma pa samo smart phone technology....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zame najve?ji debil je pa kamionar,ki mu je razgnalo gumo in kot ka?e ni obvestil DARSa.

 

Podobno je bilo kak?en teden nazaj na s.obvoznici. Za guzvo neobi?ajna ura (okoli 12h), hitrost max 30kmh( normalen ?lovek bi ?e tukaj predvideval da je nek dogodek),?ez 100m na odstavnem pasu koscki gume (opica bi predvidevala neko pizdarijo), ?ez 200m sredi voznega pasa guma od kamiona . Se odmaknem na odstavni las,picka v miniju pa direkt ?ez. Kolk je treba bit zabit da se tega ni predvidevalo.

 

Na darsu seveda niso ni? vedeli. Se pravi je kamionar menjaval gumo , te?ko pa je poklicati in obvestiti pristojne. Isto kot nevemkoliko ljudem ki so ?li mimo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Po ve? kot 1.000.000 kilometrih sem tudi jaz v?eraj do?ivel kretena na vipavski hitri cesti,ki se je pri delovni zapori peljal v kontra smer

 

Falil je odcep in je potem zavil ostro desno nazaj (180 stopinj ) na pospe?evalni pas in po njemu nazaj v smeri Ajdov??ine.

 

Srebrn mb e razred rijeskih tablic.

 

Res sre?a da ga ni nabil sleper,ker takega bisera bi bilo pa res ?koda...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak BMW-jevci so res biseri. To da ostanjeo na cesti je ?e prava redkost.

 

Model me najprej prehiti, kljub temu, da sem vozil rahlo ?ez 90km/h, nato skor zrine kolesarja s ceste, ampak ?ez slabih 10km pa se zgodba kon?a v jarku.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak BMW-jevci so res biseri. To da ostanjeo na cesti je ?e prava redkost.

 

Model me najprej prehiti, kljub temu, da sem vozil rahlo ?ez 90km/h, nato skor zrine kolesarja s ceste, ampak ?ez slabih 10km pa se zgodba kon?a v jarku.

 

 

A jest to prav vidim? Zmigavce uporablja? :zvizga:  :harhar:  :jezicek:  :ph34r:  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes smo se drznili iti s kolesi od Morav? do Krtine. Vozili smo ustrezno opremljeni z dodatki za bolj?o vidnost, dr?ali smo se 10cm od roba ceste, hitrost pa je bila nekje 20km/h - na? sedemletnik na 20colcu na dolge proge pa? ne zmore hitreje. To na?e po?etje je tako zelo razburilo nekatere avtomobiliste, da so nam piskali. Balkan svuda oko nas. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes smo se drznili iti s kolesi od Morav? do Krtine. Vozili smo ustrezno opremljeni z dodatki za bolj?o vidnost, dr?ali smo se 10cm od roba ceste, hitrost pa je bila nekje 20km/h - na? sedemletnik na 20colcu na dolge proge pa? ne zmore hitreje. To na?e po?etje je tako zelo razburilo nekatere avtomobiliste, da so nam piskali. Balkan svuda oko nas.

 

Dobronamern nasvet osebe,ki prekolesari okoli 50h na mesec: ne se vozit 10cm od roba ceste. Vsak se bo rinil med tabo in nasproti vozecim prometom. Ljudje te bodo prehitevali na razdalji 15cm , ti pa ne bo? imel prostora za umik.

 

Raje se samozavestno vozi 50cm od roba, spremlaj promet za sabo in nasproti voze?e (ogledalo je zlata vredno!!!) in ko vidis ali sli?i? da te dohiteva debil , se odmakni k robu. ?e pa te ?e kdo prehiteva na 10cm,se pa s5 odmakni k robu (ker si si pa? pustil prostor za umik) in na1x bo nastal prostor med tabo in idiotom.

 

In najpomembneje... Izogibaj se prometnih cest . In ?e 1x; ogledalo je zakon. Jaz ga imam na obeh kolesih.

 

Je pa res,ljudje se ne znajo obna?ati. Fous so nam,ker nekateri ne zmorejo kolesarit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se absolutno strinjam, moja najdra?ja otrokom vedno te?i ?imbli?e robu, jaz jim te?im ne preblizu roba.  Ko sem za seboj ?e vlekel otro?ko prikolico ni bilo nobenega rinjenja, ker sem bil zadosti ?irok so vsi pravilno prehitevali. 

 

Danes me je res presenetilo to kako razburjeni so bili vozniki zaradi nas kolesarjev. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se absolutno strinjam, moja najdra?ja otrokom vedno te?i ?imbli?e robu, jaz jim te?im ne preblizu roba.  Ko sem za seboj ?e vlekel otro?ko prikolico ni bilo nobenega rinjenja, ker sem bil zadosti ?irok so vsi pravilno prehitevali. 

 

Danes me je res presenetilo to kako razburjeni so bili vozniki zaradi nas kolesarjev.

 

Se strinjam... Meni je Najhuje ko par dni kolesarim po IT ali AUT in ko se vrnem v SLO vidim kaki gnoji pri nas ?ivijo.

 

Ni druge kot vozit se po manj prometnih cestah. Meni je ?elja iti na Krk k star?em s kolesom pa ne grem , ker ga ni denarja da kolesarim po glavni cesti do Ko?evja ali pa od Pivke do meje. Je preve? nestrpnosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam... Meni je Najhuje ko par dni kolesarim po IT ali AUT in ko se vrnem v SLO vidim kaki gnoji pri nas ?ivijo.

 

Ni druge kot vozit se po manj prometnih cestah. Meni je ?elja iti na Krk k star?em s kolesom pa ne grem , ker ga ni denarja da kolesarim po glavni cesti do Ko?evja ali pa od Pivke do meje. Je preve? nestrpnosti.

Enako je nam motoristom, ne kot po?asnej?e vozilo ampak hitrej?e in o?je, v Italioji, Bosni, ?vici, ?Franciji te vidijo, se umaknejo k robu, celo tovornjakarji razumejo prednost fleksibilnej?ega....si del prometa, kjer tudi sam mora? spo?tovati red.

 

Pri nas...meni je vedno koncentracija na 100% na LJ obvoznici in podobnmo, ko pridem ?ez mejo se ?ele sprostim....tu pri nas je zakon ega, ?e jaz nisem prvi oz ?e jaz ne morem si ti kriv in tudi ti ne more? - pika!

 

Zato mora? pri nas se tudi s hitrostjo, po desni itd odlepiti od dolo?enih modelov...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sem tudi jaz sli?al od sodelavca navdu?enega motorista kak?en odnos imajo pri nas avtomobilisti do motoristov - podobnega kot do kolesarjev.

Zagotovo je posredi na?a slovenceljska mentaliteta ovac, ki ob vsakem druga?nem ki ni del njihove ?rede dobijo idejo: dejmo ga jebat. A zakaj, zato ker smo v ve?ini, ker smo mo?nej?i in ker ga lahko. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z zgoraj napisanim ampak imo so poleg upokojencev ravno motoristi tisti, ki najmanj dosledno upo?tevajo cpp. Skuterji in cestaki ve?inoma, folk s potovalnimi motorji ipd je bolj civiliziran. Mislim da razumem bolje kot povpre?en voznik, da ima? na motorju 'feel' in da ima? v glavi nakalkulirano da ko gre? prehitevat v ?karje ti bo ostalo ?e tistih par metrov, preden pripelje nasproti voze?i avto; ko prehiteva? stoje?o kolono gleda? za luknje, kamor se bo? umikal ipd ampak...ostali tega ne vidijo tako. Tudi sam imam z dobesedno samomorilskimi motoristi (geniji, ki imajo motor na svojem pasu, glavo pa krepko ?ez sredinsko ?rto) slabe izku?nje in sem ze zaviral kot bedak na sredi ovinkov, da sem se jim umikal s SVOJEGA pasu.

 

S kolesom imam relativno pozitivne izku?nje, seveda se zgodi da te kdo izsili v rondoju ipd ampak ko sem v avtu me ?e bolj. :D

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Reda na nasih cestah ni, to pa zato ker se kontrolira zgolj tam kjer je najmansa omejitev in se lovi.

Tam kjer je hitrost ni nobenega nadzora.

 

Dam primer:

Tale nas moto trip po Italiji in Balkanu 4000km sem vodil jaz, tempo je bil srednje hiter, nad omejitvijo izven naselij 100-130 ker so v glavnem cest sle po praznih vukojebinah

V nasejih 60-80

 

To je aktivna voznja, cel cas smo pozdravljali avtomobiliste, ki so se prijazno umikali, promet je tekel, ni bilo treba iti na silo, ce te kdo ni videl si sel v pozicijo 'ce ti vidis voznika v njegovem stranskem, potem on tebe' in res obojestransko sodelovanje spet s prijaznim pozdravom.

 

Policije v 9h drzavah polno a niti enkrat ustavljeni. Zakaj ker so tam da umirjajo ne da kaznujejo. Stojijo v rumenih jooicih na dolgoh ravninah pred ali vhodu v mesto da jih vidis in se umiris.

Skoraj vsi te pozdravijo ko gres mimo oz jih pozdravis ti.

 

Nobene nevarnosti okoli tebe ali da bi jo povsrocal sam kljub aktivni voznji. Pa bi lahko 6 motoristov na dan prispevalo 1000? gostujoci drzavi.

 

Samo da smo prisli v Slovenijo, v Metliki skrit policist za postajo v coni 30 oz 'gradbiscu' wtf? In v Crnomlju na prehodu.....spet skrit. Potem konse cesta odpre nic vec kontrole, in takoj vsi na rit (kljub enaki aktivni voznji) vsi cez polno mimo itd. Ugotovis da ce ne zacnes voziti kot divjak, ki je hitrejsi od ostalih divjakov da si f pizdi

 

Kot da je svet cisto drugacen pri nas

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z zgoraj napisanim ampak imo so poleg upokojencev ravno motoristi tisti, ki najmanj dosledno upo?tevajo cpp. Skuterji in cestaki ve?inoma, folk s potovalnimi motorji ipd je bolj civiliziran. Mislim da razumem bolje kot povpre?en voznik, da ima? na motorju 'feel' in da ima? v glavi nakalkulirano da ko gre? prehitevat v ?karje ti bo ostalo ?e tistih par metrov, preden pripelje nasproti voze?i avto; ko prehiteva? stoje?o kolono gleda? za luknje, kamor se bo? umikal ipd ampak...ostali tega ne vidijo tako. Tudi sam imam z dobesedno samomorilskimi motoristi (geniji, ki imajo motor na svojem pasu, glavo pa krepko ?ez sredinsko ?rto) slabe izku?nje in sem ze zaviral kot bedak na sredi ovinkov, da sem se jim umikal s SVOJEGA pasu.

 

S kolesom imam relativno pozitivne izku?nje, seveda se zgodi da te kdo izsili v rondoju ipd ampak ko sem v avtu me ?e bolj. :D

 

Tud jaz nimam nekih groznih izku?enj razen tistih dogodkov na Koro?kem - pa recmo, da je bil takrat en ?uden dan.

 

Druga?e pa edino enkrat na primorskem je Italijan posekal ovinek in me skoraj zadel (ene 15cm jo ?lo nekako mimo) ampak pa? Italijani in vo?nja niso glih za skup.

 

Meni se namre? ?e ni zgodilo, da bi mi kdo zadaj trobil ali pa kaj imel za pripomnit niti ni silil vame ali pa vozil preblizu mimo. Sicer ?e vedno ne maram vo?nje po prometnih cestah ampak se raje izogibam, bolj zato ker no?em biti v napoto in se tudi tako obna?am. Dr?im se roba ceste in ne uveljavljam prednost ?ibkej?ega, tudi ?e grem na rob asfalta mi pa? krona ne bo padla z glave. In ko vidijo vozniki, da se jim umaknem to sprejmejo kot dobro voljo in ne hupajo in ne zganjajo terorja.

 

v glavenem tukaj pride na mesto tisti rek "ne sej vetra, ker lahko po?anje? vihar"

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak BMW-jevci so res biseri. To da ostanjeo na cesti je ?e prava redkost.

 

Model me najprej prehiti, kljub temu, da sem vozil rahlo ?ez 90km/h, nato skor zrine kolesarja s ceste, ampak ?ez slabih 10km pa se zgodba kon?a v jarku.

 

 

A ni to cesta iz horjula proti LJ? :)

 

Drga? pa ja, najve?ji kre*eni med vozniki so BMW-ja?i, pa taksisti. To je ?ist posebna rasa. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cel kup ?padalcev? na odstavnem pasu... pa cez polno crto... pa malo desno, malo levo ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

takle mamo...

 

ve?ji je mo?nej?i, pa naj stane kar ho?e

 

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Sicer stara tema, a še moja izkušnja s tem Tertinekom.   Najprej, na avtomobilu je bilo potrebno popravilo gibljive cevi pri izpušnem sistemu, urejeno kot potrebno, le pri posegu je očitno bil odlomljen kar zajeten del plastike pri sprednjem odbijaču, ki se več ne drži ogrodja in vsake toliko podrsava po tleh, ampak prav, to lahko sam nekako zalepim nazaj.   Kot drugo, zaradi okoliščin spet odšel v to delavnico, bolniška domačega mehanika ter bližina servisa, za zamenjavo obeh prednjih končnikov kot so ugotovili na preventivnem tehničnem pregledu, avtomobil pred posegom posegom popolnoma izpraven, razen končnikov seveda, v zameno dobim avtomobil brez delujočega ABS sistema, brez delujoče samodejne ročne zavore, brez delujočega merilca hitrosti, brez delujočega radijskega sprejemnika, prav tako ne deluje potovalni računalnik, ki ne beleži več ničesar, niti motor več ne deluje s polno močjo, saj računalnik več ne regulira vseh procesov, ker so pri servisnem delu očitno nekje prekinili tokokrog oz. povezavo z računalnikom.   Avtomobil je neizpraven, ne morem ga ne registrirati niti zavarovati, niti prodati, odpeljem ga kvečjemu lahko le še na smetišče, vse to zaradi menjave sprednjih končnikov, pooblaščen servis ocenjuje ceno popravila na več kot je vrednost avtomobila, skratka, vozilo je po dveh posegih v tej mehanični delavnici le še za odpad.   Močno odsvetujem.
    • Tole bi pa res rabil razlago, ker potem je podrt kompleten smisel tako silike v zmesi kot mehkejše gume, kot lamel, ki se premikajo zato, da nastavijo rob in zarežežejo v sneg.   Gume, ki se počasi vrtijo veliko bolj drsijo kot guma, ki se vrti hitro, da sneg odnese iz rež. Kolk guma boljš prime od določene hitrosti naprej, ko zmeče sneg iz zarez in kolk slabše, ko se sneg nabira na obodu in je centrifugalne sile premalo, da bi ga odneslo iz rež.     Če bi tvoja razlaga veljala potem bi se lahko vozil, le do določene hitrosti, ko sneg še ne zleti iz profila, pri višjih pa ne bi bilo šanse da ostanemo na cesti. Tist model iz Tyre Review pa lahko takoj zapre YT kanal in pozabi na hitro vožnjo in driftanje.   Kaj pa v primerih, ko imamo sneženo podlago, kjer je sneg že toliko zvožen, da se sploh ne nabira več v profilu - a se takrat sploh lahko še premikamo?   V glavnem, za zimsko je pomembno, da je mehka tudi pri nizkih temperaturah in da lahko lamele ter tele male zareze na njih delujejo kot krempeljci, ki se zarežejo v sneg in preprečujejo, da guma zdrsne. Velike zareze v profilu same gume pa so zato, da sneg čimprej zapusti sam profil gume in da se ne nabira na njej.        
    • Sem ženo presenetil... 😊😉
    • Meni je tudi N'1...👌😉
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.