Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Tale Laguna je res butasto sko?ila ampak del?ek sekunde prej je dal celo smerokaz (?e bi bil Audi/BMW, ga ne bi). Druga stvar (ne vzeti osebno), pri uvozih sam ponavadi kar predvidevam take bedarije, pa sem dosti manj na AC kot ti. Pa?, ko se eni vklju?ujejo je uvidevno od unih na voznem pasu, da jim to omogo?ajo.

Pa da se razumemo, tale z Laguno bi lahko ?e prej pospe?il in ?el na prehitevalni pas in malo bolj spremljal promet nazaj. ?e pogosto pogleda? nazaj te na?eloma tudi v mrtvem kotu nih?e ne preseneti ker ga ?e prej vidi?, da se ti nekdo prebli?uje. ?e vseeno je on povzor?itelj "skoraj dogodka".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Znotraj naselja pri Hoferju napod Brdom malo pred deveto zjutraj - da te preseneti srna v naselju ob belem dnevu je pa res precej nenavadno. Voznica Mercedesa je bila nato kar v ?oku in sploh ni vedela kaj naj. Srna se je med tem normalno pobrala in od?ibala po njivi med hi?ami.

 

 

 

Pa ker ne morem brez dogodiv??in Bavarcev ?e ena lepa skozi rde?o lu?. Sama sre?a, da so ostali to sprevideli in da noben ni stisnil po gasu ter so tako omogo?ili bumbarju da se je izognil nesre?i. ?e bi to naredil v Rusiji bi ga nagazila vsaj dva al pa trije.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Zgleda da je bil tole vikend debilne mularije za volanom..

 

Vceraj na vodnikovi stojim z land cruiserjem na rdeci, za mano se ustavi prastar clio. Nekaj prckam po navigaciji, ?e zmeraj rde?a, na1x nekaj butne... pogledam v spegel, clio nekam blizu, majstr ze odpira svoja vrata. Stopim ven in mulc star max 20 let : "ej nisem vidu vlecne kljuke , a bova komplicirala?".

 

Recem : lej zapelva na plocnik, se bova zmenla. Zapeljeva gor, njegov okvircek tablice pocen, na kljuki niti praske... mu recem: lej odpel se stran, pocas vozi in to je to...

 

On pa:ja sj sm navajen na avto, sam nisem videl kljuke... kaj je hotel dosezt s tem d se mi hotel nalimat na rit...pojma nimam. Ne razumem. Sem hotel poklicat policijo, naj dobi kazen , jaz bom pa tudi nasel kako prasko na kljuki... pa sem raje sel na kosilo. Zal.

 

Danes, ?e vecji degen... sostro. Se peljem z mtb po glavni cesti,umirjeno 25kmh v fluorestencih oblacilih, preglednost vrhunska , z moje desne, 50 m pred mano tip s stranske ceste, vsaj 30kmh , gleda na svojo desno in proti meni... se zacnem ustavljat, me majstr vidi, zacne panicno bremzat in se ustavi na sredi ceste priblizno 5m pred mano.

 

Mi poci film, grem do njega in ga vprasam ce je slep. In njegov odgovor:ja. In se smeje. In tako 2x. Ga poslem v3pm in mu jeb.m mater. Tip se ?e naprej smeje. Mulc star max 20let. In me vprasa zakaj kompliciram , sj me pa ni zbil... na sreco je bil zaklenjen v svojo kripo,..... pol se pa ni vec smejal.

 

Piz.a mu mlecnozoba ej...

 

Ne vem... sem tudi jaz ze nevede izsilil prednost (pa ne na tako grob nacin) pa sem ?e VSAKIC ustavil, odprl sipo in se ISKRENO opravicil. Motiti se je clovesko, za opraviciti se , pa moras biti clovek...

 

ampak ne... zgleda da tega ne ucijo vec. ko bi se pa namest mene pripeljal 30tonski sleper, pa bi ga spravil na vozicek, bi bili pa s5 vsi drugi krivi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Primer 2: na motorju vsaj 3x do 4x na teden....ampak res vsi gledajo desno. Ne stekam, takoj ko ga vidis in vidis da on ne gleda v tvojo smer je zlajfa edina resitev.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ljudje celo avto spregledajo, potem je pri motorju ki ga je 4x manj, verjetnost za to 4x ve?ja. U teoriji bi moral motorist vozit ene 4x po?asneje da bi bil enako varen pred izsiljevalci. 

v teoriji ja, v teoriji pa je tudi lu? motorja veliko bolj vidna (se je ne da ugasniti). 

A problemi so v praksi in CPPju...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni spregledali,ampak ni gledal.

 

Po tem ko je pogledal proti meni, je prevozil ?e vsaj 50metrov z pogledom na desno. V tem ?asu bi se z moje strani lahko ze zdavnaj pripeljal avto z hitrostjo po omejitvi, kaj ?ele jaz kot kolesar.

 

Pa? debilen mulc, upam da se bo 1x spravil v situacijo ,ki ga bo izu?ila. ..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, pejt se mal med prikoli?arje vozit po AC - to je ?ele veselica. 2/3 jih vozi, kot da nima zadi po?itni?ke prikolce priklopljene, pol pa gleda? kako veselo opleta naokoli. ?e mal pizdarij se zgodi glede na IQ takih voznikov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

G.Andra? Zupan?i? v dana?nji kolumni v svetu vozil v ?asopisu Dnevnik... Govora o sos pasu... " ob vsej kampaniji o tem pasu se vedno znova vpra?amo, zakaj je potem tam t.i.odstavni pas, ki naj bi bil tudi prost in tako na voljo resevalnim ali gasilskim vozilom "...

 

Wtf???

 

?e novinarjem niso jasne osnovne stvari, kako bomo pri?akovali, da bodo bralcem - voznikom....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem bil udele?en unikatnem primeru s policisti in ustavljanjem. Motor, slabo vreme, pa preden za?nem naj oddvojim, da nikjer ni bilo sploh besede o hitrosti.

 

Primer 1:

Malo pred Karlovcem vozim za ve?jim kombijem, vse kot mora biti, omejitev 70, pridemo za ovinek radarska kontrola. Kombi pred menoj tako cvikne da na polno pohodi bremzo. Ker je bil levi ovinek sem imel pregled nad cesto in reagiral tako da sem ga obvozil. 80% da se ne bi ustavil v teh razmerah.

Jasno direktno pred policistom preko polne.

 

Moje besede policistu: Vem zakaj ste me ustavili, sem prevozil in prehitel ?ez polno, a objasnim situacijo. Policist zadevo poslu?a, jo razume in upo?teva, ter zaklju?i zadevo brez kazni in besedami v redu, pametno in previdno ?e naprej.

 

Primer 2, cca pol urce kasneje

 

Metlika, od petrola pred rondojem do ?e cca 4 km naprej za kolegom, ki je bil z menoj in za menoj na ?isti riti vozi srebrn golf. De? te?ke razmere a avto ga je neprestano podil. Ovinki, klanec gor dol, on mu na riti, jaz to spremljam, z lastnim motorjem v rahlih te?avah (o?itno naglodan kabel za zadnji ABS senzor) zato sem moral izklopiti TCS - se je aktiviral med vo?njo sam od sebe) cesta mokra...

 

po 4km vo?nje v koloni se odlo?im da je bolje da med naju in tega k... dava nekaj avtomobilov, ?e prav je velika verjetnost da bo ?e za nama na riti...

Zato na prvi ve?ji ravnini prehitim avte pred menoj

 

V tistem hipu ta golf pri?ge modre lu?i....in naju da na stran. Mamicu mu...

 

Moje besede isto: Ja res sem ?el ?ez polno, vendar me je v to prisilil va? avto ki nas je resno ogro?al z varnostno razdaljo, motorist mora reagirati na take situacije, ?e posebej v de?ju, kjer imamo omejeno vidljivost in smo izpostavljeni ?e bolj kot v suhem.

 

Zoprna, arogantna policista, ki sta samo pisala, pa pazi to, na podlagi osebnega zaznavanja sva dobila ?e vsak kazen za kao prehitevanje v naselju v metliki....brez ulice brez ?esarkoli...samo papir. Naj bi bilo prehitevanje (od kdaj je prehitevanje v naselju prepovedano ne vem), a kazen popolnoma enaka - 98 ?len 2. odstavek....kot za tukaj preko ?rte.

 

Sram me je, res. Da je policija ?e nau?ena da je prioriteta izdajati naloge pred izvajanjem varnosti na cesti

 

To da naju je ogro?al 4km sploh ni bilo pomembno, in video posnetka v avtu te poti kao ni (sem ga zahteval)....torej spet vse na podlagi t.i. osebnega zaznavanja.

 

Se bojim da pri nas niti prito?ba ne pomaga ve?. Je zgolj razlog da ti nabijejo polno kazen.

Kazen druga?e ni velika 2 x 80? (polovica) brez kazenskih. Ne gre se pa za denar.

 

?e obstaja mo?nost bom pla?al in se prito?il. Nikjer nisem rekel da nisem ?el ?ez ?rto (2. kazen) a to je bila posledica, vse ostalo............

 

?e stransko dejstvo. Cesta kjer je bila neprekinjena ?rta je 1km dolga ravnina, torej ne nek nepregleden ovinek. Zgleda pa da so jo pred nedavnim malo priredili za lovljenje.....tu je ?e s prekinjeno ?rto, danes je celotna ravnina z neprekinjeno.

post-2637-0-47137600-1506327657_thumb.png

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Em a jaz to prav razumem? Najprej si vozil kombiju tako na riti da se nisi mogel ustaviti in si moral ?ez polno ?rto? Pa je kombi kriv? Drugi? si pa policaja prehiteval ?ez polno ?rto (ker je visel nekomu drugemu na riti) in tudi nisi ti kriv?

 

Pa saj bi te nominiral za Darwinovo nagrado, good job. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vse si narobe razumel.

 

Pa ce se ne ves zavorna pot motorja na suhem raste s kvadratom hitrosti. V dezju pa se x3....do the math.

 

Za policista pa 2x preberi.

 

Ja itak motorist je kriv.

naprej za kolegom, ki je bil z menoj in za menoj na ?isti riti vozi srebrn golf.

 

Mogoce pred darwinovo rabis osnovno solo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz vidim bolj point zgodbe v tem, da CRO policaji niso oderuhi in niso inkasanti... SLO policaji so pa izljucno provokatorji in inkasanti :)  :jupiii:  :harhar:  :ph34r:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Primer 1: voznja s prekratko varnostno razdaljo

Primer 2: pustil si se sprovocirati. S kolegom bi se ustavila za 5 sekund in bi bil problem re?en.

Lahko razmi?ljat na papirju a ne, verjemi da varnostna razdalja 6-7s ki sem jo imel ni bila dovolj za ta primer, zakaj? Ker sem bil v ovinku, kot je omenjeno z nagnjenim motorjem. In ravno razdalja mi je omogo?ala pogled in manever. Bremza v tem primeru pomeni zdrs prvega kolesa (pa ?eprav le 60 na uro, pa ?eprav imam ABS spredaj), motor ima vso te?o za zaviranje spredaj (zadaj pa je nagajal, a to ni bistvo)

 

Mislim, da nima smisla sploh imeti debate, razen ?e je kdor koli tu kdaj sedel na motorju. ?e posebej v de?ju.

?e na motorju v 1s nisi sposoben reagirati dani situaciji ti ni? iz CPPja ne pomaga. Pa ?e ima? 2 x predpisano razdaljo in 3 x manj?o hitrost od predpisane. 

Razdalja pri 60 na mokrem je cca 50m za motor cca 70, ?e bi imel jaz imel manj v pr?u de?ja, mokrem vizirju, ne bi imel ?asa zavreti, preveriti pas in iti. 

 

Jest si blizu - moj point ni inkasa?tvo ampak razumevanje situacij, predvsem ko se govori o nevarnih situacijah, policija naj bi skrbela za varnost, ne samo za kazni

Predvsem pa si razumel kje je problem, valjda bo vsak forumsko pameten pa ?el citirat zakon, a to kar dela policija presega vse meje. Oni naj bi bili na?a za??ita ne samo kontrola

 

To?ka 2, regionalna cesta metlika - NM, nevihta. Ja lahko se je ustaviti.In pravi? da ima policija pravico provocirati in ogro?ati?

 

EPILOG

Dobil sem potrditev,da je avto opremljen s provido, in ker mi nista hotela vsaj predvajati posnetka, sta s tem kr?ila postopek obravnave oz kot se uradno re?e me ni seznanila z vsemi dejstvi in okoli??inami prekr?ka + osebna zaznava policista ne velja v tem primeru.

 

?e bi mi pokazala video bi imel dokaz o njuni vo?nji.

Tako da pi?em pritio?bo z utemeljenimi dejstvi, case closed.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem bil pred nedavnim zgro?en nad tistim odsekom o katerem govori?, kjer so namalal polno ?rto na prej prekinjeno. Tisto je narejeno izklju?no za inkasantstvo. Pa naj eni ?e tako nabijajo, da pri nas policaji niso inkasanti.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ak motor v de?ju in avtomobili brez zavesic, da ti ja vsa voda ?iba gor... Naj je slu?ajno ?e kaj peska na ovinku ali pa kak?no razlito olje ali nafta... Prav ni? ti ne zavidam...

 

Normalno, da je vedno kriv motorist. :P

 

Zakaj?

 

Pozna? na?e policaje: "Vsi, ampak res ?isto vsi vozniki so pijani divjaki z mobitelom na u?esu, ki ne uporabljajo varnostnega pasu in vozijo na premajhni varnostni razdalji". Torej ti je jasno, da bo vsak, ki je ?e kdaj imel izku?nje z na?imi policaji, pani?no reagiral in zahodil zavoro ne samo do podna, ampak ?e skozi poden prav do ceste. Torej bi moral pri?akovati, da bo voznik kombija pred teboj pani?no zaviral takoj, ko zagleda policaja, pa katerega koli. Torej si sam kriv, ker se nisi prej ustrezno pripravil in pustil dovolj prostora za ustavljanje. Ker vedel si. V drugi zgodbi si pa ?e bil v Sloveniji in si torej upravi?eno lahko pri?akoval na?e policaje. Torej si spet ti kriv, ker si "nagazil na mino". Kaj pa nisi pazil, saj vendar ve?, kak?ni so.

 

Torej, kriv si.

 

:jezicek:

 

Pa poro?aj, kako se bo razpletlo, to me pa res zanima.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ak motor v de?ju in avtomobili brez zavesic, da ti ja vsa voda ?iba gor... Naj je slu?ajno ?e kaj peska na ovinku ali pa kak?no razlito olje ali nafta... Prav ni? ti ne zavidam...

 

Normalno, da je vedno kriv motorist. :P

 

Zakaj?

 

Pozna? na?e policaje: "Vsi, ampak res ?isto vsi vozniki so pijani divjaki z mobitelom na u?esu, ki ne uporabljajo varnostnega pasu in vozijo na premajhni varnostni razdalji". Torej ti je jasno, da bo vsak, ki je ?e kdaj imel izku?nje z na?imi policaji, pani?no reagiral in zahodil zavoro ne samo do podna, ampak ?e skozi poden prav do ceste. Torej bi moral pri?akovati, da bo voznik kombija pred teboj pani?no zaviral takoj, ko zagleda policaja, pa katerega koli. Torej si sam kriv, ker se nisi prej ustrezno pripravil in pustil dovolj prostora za ustavljanje. Ker vedel si. V drugi zgodbi si pa ?e bil v Sloveniji in si torej upravi?eno lahko pri?akoval na?e policaje. Torej si spet ti kriv, ker si "nagazil na mino". Kaj pa nisi pazil, saj vendar ve?, kak?ni so.

 

Torej, kriv si.

 

:jezicek:

 

Pa poro?aj, kako se bo razpletlo, to me pa res zanima.

Dobra. :)

Sicer pa nikjer nisem rekel da nisem kriv. Celo 2 x priznal. Razen za domnevni prekr?ek v Metliki, za katerega se mi ne sanje, niti meni niti kolegu....ki so ga 'dodali'. A ni logi?no da ?e je bilo tam ?e kaj da se te ustavi, kaznuje pa mirna Bosna. Ne pa da te ko kravo namerno podi proti temu delu, ki je o?itno pripravljen na pobiranje denarja.

 

pa ?e ena zanimiva. Od rondoja do mesta ustavitve je to?no 3km in po pla?ilnih nalogih (ugotovljenih z osebno zaznavo policistov) 3 min (13:49 za domnevni prek v Metliki in 13:52 ta drugi). To znese 3000m v 180s ali povpre?no 59km/h. Gre pa za regionalno cesto izven naselja....le prvih 50m od Rondoja do konca Metlike je omejitev 50. ?e en dokaz da sva bila pazljiva.

 

?alostno res. 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures... Sicer nisem motorist, sem pa kolesar in se ze zato la?je vzivim v dani situaciji... Sam bi v obeh primerih isto naredil.in v avtu in na kolesu in verjetno na motorju.

Hja, v drugem primeru sta te mogo?e malce res sprovocirala, ampak koga pa ne kdaj pa kdaj... Ampak,imam ob?utek,da tudi ?e bi ustavil in jih hotel spustiti mimo, bi na?la kak?en razlog za kaZen...... Mela sta te pa? namen pokasirat.

 

Sam sem imel podobno situacijo z mestnimi redarji,res je... T.i.zaznavanje uradne osebe... Te?ka bo z prito?bo.... Zelo te?ka. Na ?alost...

 

Nekateri policisti se ne zavedajo da s takim delom delajo medvedjo uslugo policiji...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.