Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Danasnje prigode v prometu... ;)

 

Nekaj mazdasev se nas je sestalo v Medvodah zaradi planiranja Tuning show-a... Sam sem prisel z biciklom, ker je blizu doma... Ko sem hotel iti domov, si ze nataknem celado pa Jost pravi, da mam prazno zadnjo gumo... najprej sem mislil, da se zafrkava... a zal opazil, da je res... Potem sem se spomnil, da mi je zavarovalniski agent januarja letos ponudil poleg zavarovanja avta in asistence za avto, ki je ze v paketu... se dodatno asistenco za bicikl... za 5?... pa sem rekel, da skodovati ne more, drago pa tudi... in danes poklicem na asistencni center Triglava... in so rekli, da ni problema.. ene 15 minut za tem se je ze pripeljala avtovleka :) ... mozakar je nalozil kolo in me peljal domov... Malo smesno je sicer izlgedalo... ;) ... ocitno pa 5? ni bil stran vrzen denar ;)...

post-10-0-22063200-1495572064_thumb.jpg

post-10-0-52050600-1495572127_thumb.jpg

post-10-0-14214000-1495572144_thumb.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men bi bilo nerodno pa nebi se mi dalo ?akat avtovleke. Zra?nico zamenjam v 5etih minutah.

 

In kje dobis ob osmih zvecer zracnico?

Sej take nebuloze potem pla?ate s cestnino pri zavarovanju ;)

S cestnino pri zavarovanju??? Cestnina je eno... zavarovanje je drugo... tole je pa aisistenca... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kolesu v torbici pod sede?em. Zvita meri 7cm x 3cm in tehta ene 150g, kar v primerjavi z elektri?nim biciklom ni veliko :lol:

Nevem... sem iskal, pa pod sedezem ni bilo nobene torbice... eno imam na balanci ampak kaj ko notri ni ne rezervne zracnice... se manj pa orodja za menjavo le-te... ;) ... pa se dec nima volje to poceti nekje na nekem parkiriscu pred lokalom... Je bilo lazje poklicati asistenco in pocakati se cetrt urce v dobri druzbi... ;) ... Danes pa odmontiram kolo, ga nalozim v prtljaznik in odpeljem do servisa, kjer bodo zamenjali zracnico... jaz bom pa dal se ene 8? (toliko je bilo nazadnje lani jeseni) ... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

+ klju? za menjavo in pumpa.

Ni klju?a, rabi? samo 2 namenska plasti?na vzvoda cca 6cm+ dol?ine, in ?e se ti ne da pumpat, CO2 bombica...

 

Meni tako redko uspe iti kolesarit, da mi ?e na misel nebi pri?lo odpovedat se tem u?itkom in se domov peljat v kamijonu, je preve? enostavno zra?nico zamenjat.

 

BTW, a v avtu pa vozite rezervne gume? Saj je ni potrebno ?e ima? asistenco.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam povsod tud motorju, bo?e ne daj da bom to kdaj probal.....samo ko si v neki vukojebini ali na 2000m, po mo?nosti v nedeljo, ni izbire

 

Jest lahko pa tudi avtobus asistenco pokli?e? :) 

Si pa definitivno bil atrakcija

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam prevozim kar nekaj km in na specialki in na mtb... osebno imam vedno rezervo s sabo, pumpo in vse ostale potrebscine...

 

Ampak... vsaj na specialki je to precej zoprno pocetje in cisto ga razumem, da se mu ni dalo s tem ukvarjati. Meni je muka vsakic to delat. Sploh na specialki, ko male pumpe dostikrat niso sposobne napumpat tistih 8barov...

 

Je pa vprasanje kaj bi bilo, ce bi se to zgodilo nekje bogu za hrbtom, kamor vleka nebi mogla pridet...

 

Tako da se mi ta asistenca za kolo sploh ne zdi neumna stvar, dalec od tega, lahko navsezadnje se strga ketna ali kaj podobnega, kar pa ni vec tako preprosto za popravit na terenu...

 

Sicer pa... na ZM sem gledal nek asistencni paket za kolesarje. Pustmo tist nateg ko vrnejo nek drobiz primeru kraje kolesa... ampak je pa dobrodosla stvar, da imas v primeru povzrocene skode tretji osebi ali tuji lastnini, sklenjeno zavarovanje (kot ao pri avtozavarovanju) za to povzroceno skodo.

 

Tko da to sploh ni tko brezveze. Je pa sigurno fajn, da zna vsak kolesar zamenjat zracnico in da vozi neko osnovno orodje s seboj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni klju?a, rabi? samo 2 namenska plasti?na vzvoda cca 6cm+ dol?ine, in ?e se ti ne da pumpat, CO2 bombica...

 

Meni tako redko uspe iti kolesarit, da mi ?e na misel nebi pri?lo odpovedat se tem u?itkom in se domov peljat v kamijonu, je preve? enostavno zra?nico zamenjat.

 

BTW, a v avtu pa vozite rezervne gume? Saj je ni potrebno ?e ima? asistenco.

 

 

Ne... tudi v avtu nimam rezervne gume :) Samo kompresor in oni sprej... pa asistenco :) ... 

 

Bom pa verjetno imel v bodoce vsaj na biciklu eno rezervno zracnico in ostalo ?aro, ki jo rabim za menjavo ...  s seboj ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne... tudi v avtu nimam rezervne gume :) Samo kompresor in oni sprej... pa asistenco :) ... 

 

Bom pa verjetno imel v bodoce vsaj na biciklu eno rezervno zracnico in ostalo ?aro, ki jo rabim za menjavo ...  s seboj ... :)

ampak ti si rabil ene 2000km za prvi defekt a ne?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

 

Glede na to da je ponavadi pas za levo solo, naravnost pa skupaj z desnim je pravzaprav cudno, da sem tole videl prvic. Cool avto sicer. :)

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Glede na to da je ponavadi pas za levo solo, naravnost pa skupaj z desnim je pravzaprav cudno, da sem tole videl prvic. Cool avto sicer. :)

 

 

Si se kar malo ustavil, da si lahko do konca posnel kader? :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Glede na to da je ponavadi pas za levo solo, naravnost pa skupaj z desnim je pravzaprav cudno, da sem tole videl prvic. Cool avto sicer. :)

KP tablica? Bi lahko ga malo opravi?ila. :), ?eprav se tablo za razvr??anje ve? kot lepo vidi......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Priznam da table za razvrscanje sam vedno gladko spregledam, so pa na tleh jasno narisane crte kje se gre kam. In ja, sem ustavil ker me je zanimalo kako se bo razpletlo. Kombi ga je lepo spustil ko je videl da je za*ebal (ce ni nalasc), kudos njemu.

 

Mam tudi posnetke kako sva sla cez rondoje ampak tisto ne sme na youtube.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to delam jaz nonstop na tem mestu...se posebej, ker imas invalide, ki so razporejeni za levo pa se tko ustavljajo sred ceste, da zapirjo prehod in potem jih gre cez zeleno sam ene par avtov...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes je spet en vozil po napacni strani AC... in sicer na obrocu od Rudnika proti Vicu ...

 

Tole je pobrano iz drugega foruma ... 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot ka?e bo treba kupit ?e kamero za na bicikel, ker tole kar se mi je pa danes zgodilo pa presega okvirje zdravega razuma - skoraj me je povozil traktor in to tisti stari, ki verjetno ne gre niti 30km/h. :blink:

 

Se peljem po Kme?ki poti (hmmm kako primerno ime za dogodek) v Lj-Koseze in v T kri?i??u na koncu ulice se bli?am znaku nima? prednosti, ko iz prednostne ceste (iz moje leve) zavija notri traktor s priklju?enim obra?alnikom trave. Kot ka?e s polno hitrostjo in seveda 40let stare predne kot kamen trde gume zdrsnejo in namesto, da bi idiot pritisnil zavoro in prenesel te?o na prednja kolesa je ?e bolj po gasu, kot bi hotel driftat s traktorjem. Seveda je ?el traktor ve? ali manj naravnost direktno vame in pri zaviranju in umikanju desno mi je zmanjkalo prostora in sem zadel plo?nik ter se zvrnil kolikor sem dolg in ?irok (tam, kjer je na slikoi moder Twingo). K sre?i je tudi traktor zadel s sprednjim kolesom v rob plo?nika in ga je odbilo nazaj na cesto in ni ?el ?ez plo?nik, ker bi me samo pregazil, ko sem ?e le?al na tleh.

 

?ude?no je celo zgre?il bicikel, ki je oble?al pol na cesti in pol na plo?niku. A je treba poudarit, da je idiot potem ?e spizdil - pa ni bil nek smrkavec ampak star dedec nekje okoli 60let. V tisti zmedi si tud tablce nisem zapomnil. Naslednji ?ude? pa je, da se nisem niti popraskal, ni?esar strgal edino komolec me rahlo boli od udarca pri padcu ampak ni? groznega, na biciklu je samo ena mala praska.

 

post-133-0-83337300-1497199100_thumb.jpg

 

Da pa dan ni bil primeren za bicikliranje mi je nato na kolesarsko pot stopila ?e ena punca, ki je bila ?ist odsotna zaradi gledanja na telefon in tekstanja. Pravo?asno zavrl.

 

Poleg tega pa se mi je v istem dnevu skoraj v bicikel zaletela ena majhna kuzlica, ki je bila privezana na helijov cca 1m premera velik balon!?!?!?!?! Ja resno, ko sem se ustavil, prileti lastnica in za?ne razlagat, da so psi?ko privezali na balon, da bi jo upo?asnjeval, ker preve? divja na okoli - na kar sem si prisolil eno klofuto, ker sem mislil, da se mi ?e vse skupaj samo sanja. In zdaj me poleg komolca boli ?e lice.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsak dan se vozim po tem kri?i??u...

 

Res je debilno zasnovano. Razumem da je pas za desno na topni?ko samostojen,ker imajo oni pa? pu??ico za desno.

 

Ampak tukaj bi morali za za?etek vzpostaviti tudi oran?no pu??ico za levo proti centru (da bi zmoglo vec ljudi zavit levo) in hkrati zeleno za naravnost in desno (ter seveda za levo ob pu??ici).

 

No,kot ?e vedno do zdaj,roko na srce,ni kriva infrastruktura,ampak debili za volanom. Ni jim jasno da lahko zavija levo,vkolikor nasproti vozec zavija na svojo desno( proti centru)... In potem cakamo vsi...

 

Ampak tako pa? je, ne mora zdaj vsak ze v ?tartu se vozit tam kjer on misli, da je bolje. Pa ima lahko se tko hud avto in ?ef nevemvesa... Sploh pa ne ravno ne pocasi.

 

Skratka,ce kdo ho?e tujcu pokazati kaksno je tipi?no obna?anje slovencev v prometu, naj ga v konici postavi sem.

 

dokler ima? prednost ali pa mislis da jo ima? ali pa si jo vzames; po gasu in boli te k.rac za vse ostale.

 

Ko pa je nima?; pa dejmo bit v napoto vsem, po mo?nosti s tel v roki in ko nekomu zadaj do.izdi in se vsede na trobljo,takrat pa zivcno izsilit prednost ne glede na vse...

 

Re?itev na kratek rok; ze omenjena oranzna pu??ica, stacionarni radar in nadzor nad ljudmi, ki se razvr??ajo po svoji (ne)pameti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.