Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Kaj bi te re?ilo? Fantek je bil v polnem zagonu na nasprotni vozni pas, ko se je oglasila sirena. Sekundo pozneje (reakcijski ?as je baje eno sekundo) je bil ?e na sredi nasprotnega voznega pasu. Otrpnit sredi voznega pasu mogo?e 20 metrov pred 40 tonskim vla?ilcem je lahko zdravju ?kodljivo...

Ja v tem primeru ga je re?ila sre?a. Hupa mu ni ?kodila,niti koristila.

 

Morda bi (zdaj sem pameten iz toplega doma, v tistem trenutku bi tudi jaz delal instinktivno) pomagalo,da bi z blendanjem opozarjal nasproti voze?e...

 

Ampak spet... Saj ni mogel vedeti,da bo sko?il ?ez.... Pac upam da se je Mali kaj nau?il iz tega

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Ker ?ivimo v civilizaciji...

 

https://regionalgoriska.si/novica/pijan-divjal-prevozil-rdeco-in-do-smrti-zbil-dva-pesca-taksno-kazen-je-prejel-voznik

 

Mogo?e bodo pa begunjci, migranti, tazape?eni, taobrezani ali kakorkoli jih ?e kdo imenuje, uvedli ?eriatsko pravo... Mogo?e bi nas edino to spravilo k pameti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

1 pomo? bi rabil; komur se pa? da.

 

Par dni nazaj sem govoril z ljudmi, ki se precej zavzeto ukvarjajo z re?evanjem kolesarske problematike v Ljubljani.

 

Izpostavil sem par nevarnih odsekov,kjer bi z minimalnimi re?itvami lahko zagotovili ve?jo varnost kolesarjev in avtomobilistov in vseh ostalih.

 

Torej odseki cest in/ali kolesarskih stez, ki kar kli?ejo po nesreci,kjer so udele?eni kolesarji.

 

Meni padejo na pamet;

 

- kri?i??e vilharjeva-topmiska-smartinska

 

-vodnikova je po prenovi postala bolj nevarna za kolesarje,saj so kolesarsko stezo prestavili na isti nivo kot plo?nik in s tem pove?ali mo?nost naleta v vozila,ki speljujejo iz dovozov in pove?ali mo?nost mrtvega kota tistih vozil ,ki zavijajo desno iz ceste na te iste dovoze.

 

-zakljucek nivojske kolesarske steze pri dolgem mostu na tr?a?ki ; speljana je na cesto ravno v trenutku, ko se dvopasovna Tr?a?ka pretvori v enopasovno in tam marsikdo z avtom potegne tistih par metrov po kolesarskem pasu

 

- enako kot na dolgem mostu je problem na koncu Dolenjske ceste v smeri lavrice ; ?e sam sem skoraj dobil avto na tak na?in v levi bok...

 

-dvojni bypass iz dunajske na Tivolski

 

-zavijanje iz dunajske desno na Vilharjevo

(Ogromen mrtvi kot zaradi ogromnega bo?nega razmaka med avti in kolesarji)

 

-kolesarka steza na dunajski proti Be?igradu nasproti starega stadiona (jeben drevored sredi plo?nika in kolesarske steze)

 

Skratka, Kdor se veliko vozi po Ljubljani, ve o ?em govorim in verjetno tudi sam pozna kak?no kri?i??e/pot/ureditev,ki bi se ga dalo z minimalnimi spremembami popraviti na bolje.

 

Specialce brez lu?i in tiste ki se vozijo kontra po kolesarski stezi pustimo na miru; njim ni pomo?i. Tu bolj mislim na odseke , ki ne dopu??ajo niti najmanj?e nepazljivosti in napake KOGARKOLI od udele?encev

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa mogoce se dolenjska cesta, kjer lep del sploh ni kolesarske...

Ja , to je v planu , da se tam naredi steza..

 

Ampak bolje,da je ni,kot da je nevarna.

 

Ampak ja... Dolenjska je zoprna , tudi zato tam ?e ni bicikeLJa...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nope; ne vozim v rde?o, uporabljam lu?i in ne zaspustim Kraj prometne nesre?e preden se ne razjasnijo stvari....

 

Ampak... Zakaj za vraga ni ve? oran?ne lu?i na semaforju za kolesarje?

 

Tudi tale avto ki je bil udelezen ni ravno naredil vsega po pravilih...

 

In zakaj tale,ki je snemal ni ustavil in nudil pomo?i... Snemati in potem po?iljati v medije zna,ustaviti in nuditi pomo? (kar je dol?nost vsakega posameznika) pa ne...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se posipam s pepelom; tip v avtu ni zajebal... Vidim katero kri?i??e je to...

 

Sem mislil da sta oba avtomobila zavijala na enopasovno cesto in da je pa? malo hotel izsiliti in da je za bv stal sredi kri?i??a...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja , kri?i??e Pre?ernove, A?ker?eve in Groharjeve v smeri trnovega je to.

 

Lovil je zeleno,ampak jbg, za pe?ce je bila ?e nekaj ?asa rde?a, torej PREDVIDEVAS da bo kmalu tudi za kolesarje. In PREDVIDEVAS da te voznik ne vidi ?e si brez lu?i pono?i. In pa? v rde?o ne gres.

 

In se zavedas,da si na kolesu ranljiv.

 

Octavia (saj je octavia,ne?) je celo ustavila pravi ?as... In zdaj Ma nekdo razbit avto zaradi nekega bedaka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In zakaj tale,ki je snemal ni ustavil in nudil pomo?i... Snemati in potem po?iljati v medije zna,ustaviti in nuditi pomo? (kar je dol?nost vsakega posameznika) pa ne...

 

Kako bo? nudil kolesarju prvo pomo?, ?e uide? Edino pomo?, ki si jo zaslu?i je, da se ga pridr?i. Upam, da kolesarja vsaj kak komolec fajn boli zaradi neumnosti.

 

EGZ6W6qWoAAvbE4.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako bo? nudil kolesarju prvo pomo?, ?e uide? Edino pomo?, ki si jo zaslu?i je, da se ga pridr?i. Upam, da kolesarja vsaj kak komolec fajn boli zaradi neumnosti.

 

EGZ6W6qWoAAvbE4.jpg

Hm, pi?e da sta se zapletla v prepir... Vidi se,kako je poletel ?ez avto. Dvomim , da se je kolesar pobral in odpeljal / odkorakal naprej , ?e preden je ta, ki je snemal , odpeljal ...

 

Pa?, ustavis, vpra?as ?e so vsi ok in ko (oziroma ?e) vidi?,da so vsi ok in da pa? letijo "zgolj " kletvice, se vsedes in odpeljes...

 

Pa ?isto tako... ?e bi jaz imel kamero v avtu bi zelo verjetno pristopil zraven in povedal,da imam posnetek , vkolikor bi komu koristil za razjasnitev okoli??in...

 

Kar se pa ti?e tvojih ?elja kolesarju,se pa strinjam s teboj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, pi?e da sta se zapletla v prepir... Vidi se,kako je poletel ?ez avto. Dvomim , da se je kolesar pobral in odpeljal / odkorakal naprej , ?e preden je ta, ki je snemal , odpeljal ...

 

Pa?, ustavis, vpra?as ?e so vsi ok in ko (oziroma ?e) vidi?,da so vsi ok in da pa? letijo "zgolj " kletvice, se vsedes in odpeljes...

 

Pa ?isto tako... ?e bi jaz imel kamero v avtu bi zelo verjetno pristopil zraven in povedal,da imam posnetek , vkolikor bi komu koristil za razjasnitev okoli??in...

 

Kar se pa ti?e tvojih ?elja kolesarju,se pa strinjam s teboj.

 

In po cem sklepas, da ta s kamero ni ustavil in pomagal ... ? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz vidim samo, da je zacel speljevati, potem je pa konec posnetka  :zvizga:  :P ... Posnetek je nekako prisel do 24ur... verjetno skupaj z zgodbo... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolesar,  brez luci, na napacni strani ceste...
 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem,vem.... Jaz sem v?eraj skoraj nabil tekaca na haubo... Seveda tekel tam,kjer ni plo?nika (na drugi strani pa je bil), oble?en v ?rno (ura 21h), brez ?elke...

 

Pri nakupu avta doktotirajo iz zvezdic na NCAPu, nevem ?esa ?e vse, v trenutku ko so pa na bajku ali pa pe?ci, se jih pa 3/4 obna?a,kot da so v ra?unalni?ki igrici ,kjer obstaja gumb "restart Game"...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... ... ... ... ... v trenutku ko so pa na bajku ali pa pe?ci, se jih pa 3/4 obna?a,kot da so v ra?unalni?ki igrici ,kjer obstaja gumb "restart Game"...

 

A se ?udi??

 

Ko smo bili mi majhni, je bila debata, kaj vse se ti lahko zgodi, ?e te avto butne: lahko ti polomi kosti, lahko ima? pretres mo?ganov, lahko ti zlomi hrbtenico, lahko ti ... ... ... Zdaj se pa pogovarjajo, kdo bo kriv. Kaj bo s teboj, je ?ele drugo na vrsti - ?e sploh.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se ?udi??

 

Ko smo bili mi majhni, je bila debata, kaj vse se ti lahko zgodi, ?e te avto butne: lahko ti polomi kosti, lahko ima? pretres mo?ganov, lahko ti zlomi hrbtenico, lahko ti ... ... ... Zdaj se pa pogovarjajo, kdo bo kriv. Kaj bo s teboj, je ?ele drugo na vrsti - ?e sploh.

Ampak a ve?... Dveh stvari ne razumem...

 

Razumem mulca, da ne razmi?lja,oziroma da razmi?lja na svoj na?in.

 

Ampak... Da pa oseba v zrelih letih,ki je odra??ala v nekih "normalnih" ?asih naenkrat izgubi kompas in pozabi vse to, kar so se neko? u?ili... Ne razumem.

 

Prav tako ne razumem kolesarja, ki je zelo verjetno marsikdaj tudi avtomobilist in dela na kolesu neumnosti... A je mo?no da v trenutku pozabi kako mu gredo v nos kolesarji, ko je sam v avtu? Saj je ve?ina polnoletnih kolesarjev tudi avtomobilistov (pustimo ob strani manj?ino brez izpita,upokojence...). Ne razumem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak osnovni problem se je za?el, ko so udele?ence v prometu za?eli segregirati po tem, kdo je bolj ranljiv. In namesto da bi bolj ranljivemu dopovedali, da naj bo ?e bolj previden, so mu rekli, da ima zato prednost pred vsemi. ?e je to logika naj me vrag pocitra.

 

Lahko ima? vso prednost na svetu ampak to ni forcefield, so le neke blabla ?rke na papirju in dokler folk ne bo razumel, da posku?aj najprej narediti vse za svojo varnost sam in se nikakor ne zana?at, da to naredi nekdo drug namesto tebe, toliko ?asa bomo videvali take situacije. Zraven se pa spra?evali kaj je narobe. Pa? le idiot se spra?uje kaj je narobe in ponavlja napako v nedogled v upanju, da mu bo pa neko? kon?no zneslo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pred nekaj dnevi je bil pred mano en tak "smrdljivec", da sem moral zapreti dotok zunanjega zraka, drugace bi se lahko se zadusil  :blink:
 


 
Danes zjutraj pa en "padalec" pade mimo... Nisem vedel, da je stara cesta Medvode - Kranj dvopasovna :) ... Skoda, da nimam se kamere zadaj ... ker se tukaj vidi samo, ko je "padel" mimo... med pasovoma je otok, ker je krizisce, kjer je ze dostikrat fajn pocilo ... 
 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.