Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Se strinjam; ni sans da tam kolesarim,grem raje ?ez Gameljne.

 

Res? Gameljska cesta ?ez gozd je ?e o?ja in manj pregledna kot Nem?ka, poleg tega pa je omejitev ve?ji del 90, razen enega ovinka, ki je 30. Tu so ?e avtobusi, tovornjaki in kme?ka ma?inerija. Dajte prosim imet vsaj lu?i in odsevnike ?e ?e hodite na ta samomor, ker bi lahko vsak mesec ene 2 kolesarja tam gladko nabasal, ?e ne bi bil izredno pazljiv ?e zaradi divjadi in mo?nosti peska/blata na cesti ter pomanjkanja ABS.

 

Je pa res, da grem vsak dan vsaj 2x ?ez, tako da vidim vse ?ivo. Sploh ga pa zmaga kak?na skupina ?olarjev, ki ga kar po cesti maha na Ra?ico, da ne govorim o kolesarskih skupinah na v?tric.

olQpsQr.jpg

Casual Gearheads
: Drones, Trikes and Automobiles / General Youtube Shenanigans

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res? Gameljska cesta ?ez gozd je ?e o?ja in manj pregledna kot Nem?ka, poleg tega pa je omejitev ve?ji del 90, razen enega ovinka, ki je 30. Tu so ?e avtobusi, tovornjaki in kme?ka ma?inerija. Dajte prosim imet vsaj lu?i in odsevnike ?e ?e hodite na ta samomor, ker bi lahko vsak mesec ene 2 kolesarja tam gladko nabasal, ?e ne bi bil izredno pazljiv ?e zaradi divjadi in mo?nosti peska/blata na cesti ter pomanjkanja ABS.

 

Je pa res, da grem vsak dan vsaj 2x ?ez, tako da vidim vse ?ivo. Sploh ga pa zmaga kak?na skupina ?olarjev, ki ga kar po cesti maha na Ra?ico, da ne govorim o kolesarskih skupinah na v?tric.

No,jaz na tem odseku ?e nisem imel slabe izku?nje. Saj ?e tako gledamo,je potem povsod zelo nevarno kolesariti... Kar... Dejansko je...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,jaz na tem odseku ?e nisem imel slabe izku?nje. Saj ?e tako gledamo,je potem povsod zelo nevarno kolesariti... Kar... Dejansko je...

 

No no, sem ?e veliko prekolesaril, sicer ne v tvojem rangu, ampak se lahko strinjamo, da je razlika med cesto s slepimi ovinki in kupom go??e ali pa ne?em bolj odprtem... Vsem na tapravih bajkih (ne-specialkah) predlagam raje pot ob Savi spodaj. Malo skakanja ?ez korenine je dosti bolj zabavno kot ?akanje, da te naba?e avtobus 21.

olQpsQr.jpg

Casual Gearheads
: Drones, Trikes and Automobiles / General Youtube Shenanigans

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No no, sem ?e veliko prekolesaril, sicer ne v tvojem rangu, ampak se lahko strinjamo, da je razlika med cesto s slepimi ovinki in kupom go??e ali pa ne?em bolj odprtem... Vsem na tapravih bajkih (ne-specialkah) predlagam raje pot ob Savi spodaj. Malo skakanja ?ez korenine je dosti bolj zabavno kot ?akanje, da te naba?e avtobus 21.

Jaz sem dale? najbolj nevarne trenutke na kolesu do?ivel ali na zelo odprtih cestah (kot je npr Obvozna),kjer se ljudje vozijo 90-100kmh, jaz s kolesom pa 30kmh in s skoraj nezmanj?ano hitrostjo i??ejo luknjo med mano in nasproti vozecim prometom, ali pa v mestih, kjer te dejansko spregledajo.

 

Pa? preko Gameljn se ob?utno manj ljudi vozi z 90kmh...

 

Seveda ima vsaka cesta neke svoje pasti in,kaj naj re?em.... Povsod je treba paziti. Jaz pa? s svojim "ne pravim" kolesom raje izberem Gameljne kot Obvozno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, ampak kako se vsi obesite na hitrost in da je to dovoljena hitrost. Poanta ni v tem kaj je dovoljeno in kaj ni ampak v tem, da se vsi ?udijo od kod nastanejo fantomski zastoji, kot jim pravijo. Tole je eden od vzrokov recimo - vo?nja z "NEPRILAGOJENO" hirostjo. Tokrat pa? neprilagojeno po?asi saj se da normalno voziti z vi?jo hitrostjo. Ampak tudi to ni bila poanta tega dela videa. ?udi me, da ni nih?e opazil, da model ali modelka hitrost celo zmanj?uje - iz 75 smo ?li na 65, da ne re?em, da je na za?etku videa vozil(a) 85-90km/h, kot vodja kolone, kjer sem bil jaz drugi in poljski ?leper takoj za mano. Problemiram samo situacijo, da je hitrost Mercedes ZMANJ?EVAL brez kakr?ne koli potrebe in nujnosti. Ker pa? gre za nem?kega premijca in verjetno za osnovni model, kjer je treba ?migavce naro?it kot dodatno opremo pa? v takih situacijah resno ne ve? kaj se plete v glavi vozniku ali voznici v takih primerih.

 

Ker vem, da je marsikoga fejst zmotilo, da sem zapeljal na izvoz, ?e predno se za?ne zaviralni pas za izvoz, mogo?e samo toliko - to delam redno v primerih, da se ?imprej sprosti vozni pas, tokrat pa ?e posebej, ker je Poljak kar konkretno zmanj?eval varnostno razdaljo in res nimam potrebe, da bi ?e sam dodatno kompliciral situacijo. Upam, da se tudi drugi v takih primerih raje umaknete kot pa dr?ite pravil kot pijanec plota. Sej tista ?rta na tleh pa? ni zid.

 

 

 

Pa ?e kviz za konec. Pustimo kolesarja in belega Mercedes C coupeja.

 

Kaj prometno zanimivega je na izvozu iz obvoznice proti ?martinki? Nekaj v zvezi s predpisi in pravili - da vas vidim kdo bo prvi opazil. :P

Boss, tebi se pa res ornk pozna da si ?e ?ez 50 ko tako komplicira?. Kaj se pa usaja? na voznem pasu (saj vem, lovil si rekordno nizko porabo da bi se lahko na forumu hvalil). Lepo bi vozil po prehitevalnem kot vsi normalni. A je res tako te?ko direkt z prehitevalnega na izvoz?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, tebi se pa res ornk pozna da si ?e ?ez 50 ko tako komplicira?. Kaj se pa usaja? na voznem pasu (saj vem, lovil si rekordno nizko porabo da bi se lahko na forumu hvalil). Lepo bi vozil po prehitevalnem kot vsi normalni. A je res tako te?ko direkt z prehitevalnega na izvoz?

You got me ...  sramezljiv

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A vidite kaj dela alkohol. Sam res, me prav zanima me kdo tukaj bi tako spretno trezen  krmaril v rikverc.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Polna luna bo ?ele jutri, ampak o?itno dolo?ene ?e trga...

 

Se peljem v slu?bo in ker imam zadaj prikolico (po slu?bi grem ?e "v nabavo") sem po?asnej?i. Torej je nekdo vozil za menoj, pa kar nekaj ?asa. Zato se na nekem malo ?ir?em mestu potegnem desno, kolikor se je le dalo in dam desni smernik. Avto me prehiti, vklopi vse ?tiri smernike, za?ne zavirat in se ustavi. Ni mi jasno, kaj mu je, pa ga prehitim. In mi potrobi. Pomislim, da je lahko s prikolico kaj narobe - sicer je pred kratkim opravila tehni?ni pregled, je pa ?e kar v letih in nikoli ne ve?... Ustavim, stopim ven, gledam okoli prikolice - vse v redu. Voznik tistega avta pa kar sedi v avtu. Stopim do njega, vidim, da je avto Nem?ke premium proizvodnje in stopim do voznikovih vrat. Notri fantin, mogo?e kak?nih 25 let - raje ?e manj. Pa mi poka?e njegovo levo ogledalo in re?e, da sem mu ga razbil. Gledam nekaj ?asa, a se heca al me ima za norca? Pa re?e: "Ja, si dal desni ?migavc, torej lahko prehitevam. Kaj pa, ?e bi avto pri?el nasproti? Kako si lahko na takem delu dal desni ?migavc, ?e je pa tam trasirka po?evno in na cesto in sem udaril vanjo. Ti si kriv, ti ne bi smel tam dati desnega ?migavca, da sem te ?el prehitevat."

 

Kak?no je bilo nadaljevanje, ne smem napisat, ker mi to prepoveduje bonton...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ljudem ?edalje bolj dogaja... In ?e dobro , da nimam kamere...

 

V?eraj na Ro?ki cesti , med kri?i??em s Streli?ko in kri?i??em z Karlov?ko v smeri Trnovega. Torej; dvopasovnica.

 

Se peljem po desnem pasu, 30m pred menoj Passat KP tablic na levem pasu vozi v isti smeri kot jaz. Nikjer nobene gne?e. Pred passatom nikogar.

 

Naenkrat tip kontrolirano z nakazanim smernikom mirno zapelje ?ez polno ?rto na nasprotni levi pas...

 

In se pelje. Skoraj zadane neko Corso... In se potem po kakih 50m mirno postavi nazaj na svoje mesto...

 

Marsikaj razumem,ampak tega pa ne...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko se peljes od Idrije proti Sovodnju v kar konkretnem sne?enju in ponoci in se prav lepo po?asi po glavni cesti pelje Toyota Auris z ugasnjenimi lu?mi (faking dnevne lu?i) .

 

In ne dojame zakaj blendam.... ?e dobro ,da se po?asi vozim...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.