Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

A se ?e komu zdi ,da je folk ?e4x bolj divji / razpu??en za volanom te dni , ko je zaukazana karantena?

 

Jaz imam ravno nasprotne izkusnje... da folk vozi bolj umirjeno... se pa prej opazi kaksnega potentneza... vecinokrat z avtom, ki ne uporablja zmigavcev (saj ni treba posebej omenjat, katere znamke so to ane ;) )... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je tudi pri nas se vse odvija hitreje, ne ravno nevarno ampak tu in tam dobi? kakega ki malo preceni hitrost in situacijo pati prileti po moji strani ?ez ovinek. Mi je pa ta trenutni promet precej bolj v?e? kot prej!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni je trenutni promet bolj v?e? kot prej?nji.

 

?eprav je v?asih prav grozljivo. Na primer danes, ko sem ?el v slu?bo (vo?nja med 5:30 in 6:10). Nikjer nikogar. Da sem se ?e vpra?al, ?e ni virus ?e vse pomoril in sem poslednji, ki se ?e vozi po Gori?kem...

 

In ob?utek imam, da se malo pozna tudi na porabi. ?e tako je nafta cenej?a, pa zdi se mi, da jo za odtenek (kak?en deci na sto kilometrov) manj pokurim...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni je trenutni promet bolj v?e? kot prej?nji.

 

?eprav je v?asih prav grozljivo. Na primer danes, ko sem ?el v slu?bo (vo?nja med 5:30 in 6:10). Nikjer nikogar. Da sem se ?e vpra?al, ?e ni virus ?e vse pomoril in sem poslednji, ki se ?e vozi po Gori?kem...

 

In ob?utek imam, da se malo pozna tudi na porabi. ?e tako je nafta cenej?a, pa zdi se mi, da jo za odtenek (kak?en deci na sto kilometrov) manj pokurim...

Meni se tudi zdi, da od kar je cenej?a nafta,mi pije manj.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes sem po sili razmer moral do Mirne peči - točneje v Hmeljčič. Po poti sem opazil ogromno vlačilcev s polpriklopniki. Pravzaprav je bil cel konvoj. Ampak zastojev pa ni bilo nobenih. Vse je teklo brez težav, niti okoli Ljubljane ni bilo zastojev. Ja, je pa res, da osebnih vozil in kombijev ni bilo na cesti oz. jih je bilo zgolj simbolično. 

 

Ni potrebno imeti diplome s FDVja, da ugotoviš, da na Slovenskih cestah ni težava tovorni promet in tranzit, ampak osebni avtomobili in kombiji ter lokalni promet.

  • Všeč 2
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ehhh... ne. Gneča se naredi, ko je na cestah veliko vozil in tukaj sodelujejo vsi. Ja če v normalnih razmera in posledično gnečah vzameš iz enačbe tovornjake bo promet spet tekel brez težav. Če vzameš iz enačbe osebne ravno tako. Če spo pa vsi skupaj gor v istem trenutku je pa pač zastoj.  Zato je smiselno časovno porazporedit obremenjenost cest.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej, zato ker tovornjakarji ne zavirajo se pa pol treskajo in prevračajo po celi AC, pa zraven še kakega na odstavnem pasu odnesejo, pa kake ograje malo ličkajo. Jaz predlagam, da se kamionarje oprosti cestnino, osebnim se jo poveča za 2x in istočasno prepove uporabo AC. Evo problem rešen - ne glede kaj boš napisal si v glavi premišljuješ, da to pa sploh ni slaba zamisel, a ne? 😁

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se psihično pripravil in šel brat zadnje štiri objave. Za začetek sem presenečen ugotovil, da nikjer ni okrivljen Janez Janša, še več, sploh omenjen ni!

 

Kakorkoli, ja, porazdeliti promet je dobra ideja. Samo da jaz ne bi predlagal časovno porazdelitev pač pa... ... ... Glejte, nisem profesor in ne znam razlagat. Bom opisal, pa naj kdo najde ustrezen izraz. Torej: porazdelitev prometa tako, da imajo prednost tisti, ki so bolj izkoriščeni. Torej bi vlačilec s polpriklopnikom (nosilnost 25 ton), ki bi bil naložen z vsaj 20 tonami tovora imel prednost pred osebnim vozilom (5 sedežev) in samo voznikom ali pa mogoče voznikom in enim sopotnikom. Ker da ceste zabašemo s praznimi avtomobili, je popoln nesmisel. Seveda bi se razmerje spremenilo, če bi vlačilcu ob bok postavili npr. Smarta, ki ima dva sedeža in oba zasedena. Ali pa enega karavana, v katerem bi sedele štiri osebe, prtljažnik pa bi bil poln orodja. Ker da pa imaš v prometu pet-meterske limuzine in karavane za to, da se po eden prevaža v njih, je pa ogromna površina ceste zasedena s praznim volumnom - in če se znebimo tega praznega volumna, dobimo prostor za prevoz blaga in oseb. In temu je cesta pravzaprav namenjena. Ni namenjena, da se po njej prevažajo vozila, ampak da se po njej prevaža blago in potniki - v vozilu, jasno, ampak vozila naj bodo napolnjena, izkoriščena, ne pa da se prazna vozijo. Tako pa cesta postane razstavni salon, kjer vsak razkazuje svojo limuzino. In po salonih greš (praviloma) počasi, da si lahko vse ogledaš. Zato pa potem gre promet po naših cestah tako počasi - da vsak utegne razkazat svojo (pre)veliko limuzino...

 

Glede na dogodke zanji mesec lahko ugotavljamo, da se veliko stvari da rešiti od doma preko moderne tehnologije. Dobro, voznik tovornjaka ne more delati od doma. Zavarovalni agent pa lahko, nekateri računovodje tudi, pa kakšni prevajalci najbrž tudi, pa še kaj bi se našlo. Upam, da se bo po koncu tega kronanega virusa to obdržalo, da vsaj določen procent ljudi ostane doma in dela od doma. S tem zmanjšamo stroške (ni potnih stroškov), zmanjšamo onesnaževanje (če nekdo ne potuje, ne porablja energijo) in zmanjšamo obremenjenost cest.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Slivka napisal:

Sem se psihično pripravil in šel brat zadnje štiri objave. Za začetek sem presenečen ugotovil, da nikjer ni okrivljen Janez Janša, še več, sploh omenjen ni!

 

Kakorkoli, ja, porazdeliti promet je dobra ideja. Samo da jaz ne bi predlagal časovno porazdelitev pač pa... ... ... Glejte, nisem profesor in ne znam razlagat. Bom opisal, pa naj kdo najde ustrezen izraz. Torej: porazdelitev prometa tako, da imajo prednost tisti, ki so bolj izkoriščeni. Torej bi vlačilec s polpriklopnikom (nosilnost 25 ton), ki bi bil naložen z vsaj 20 tonami tovora imel prednost pred osebnim vozilom (5 sedežev) in samo voznikom ali pa mogoče voznikom in enim sopotnikom. Ker da ceste zabašemo s praznimi avtomobili, je popoln nesmisel. Seveda bi se razmerje spremenilo, če bi vlačilcu ob bok postavili npr. Smarta, ki ima dva sedeža in oba zasedena. Ali pa enega karavana, v katerem bi sedele štiri osebe, prtljažnik pa bi bil poln orodja. Ker da pa imaš v prometu pet-meterske limuzine in karavane za to, da se po eden prevaža v njih, je pa ogromna površina ceste zasedena s praznim volumnom - in če se znebimo tega praznega volumna, dobimo prostor za prevoz blaga in oseb. In temu je cesta pravzaprav namenjena. Ni namenjena, da se po njej prevažajo vozila, ampak da se po njej prevaža blago in potniki - v vozilu, jasno, ampak vozila naj bodo napolnjena, izkoriščena, ne pa da se prazna vozijo. Tako pa cesta postane razstavni salon, kjer vsak razkazuje svojo limuzino. In po salonih greš (praviloma) počasi, da si lahko vse ogledaš. Zato pa potem gre promet po naših cestah tako počasi - da vsak utegne razkazat svojo (pre)veliko limuzino...

 

Glede na dogodke zanji mesec lahko ugotavljamo, da se veliko stvari da rešiti od doma preko moderne tehnologije. Dobro, voznik tovornjaka ne more delati od doma. Zavarovalni agent pa lahko, nekateri računovodje tudi, pa kakšni prevajalci najbrž tudi, pa še kaj bi se našlo. Upam, da se bo po koncu tega kronanega virusa to obdržalo, da vsaj določen procent ljudi ostane doma in dela od doma. S tem zmanjšamo stroške (ni potnih stroškov), zmanjšamo onesnaževanje (če nekdo ne potuje, ne porablja energijo) in zmanjšamo obremenjenost cest.

 

Vsaka ti čast,popolnoma pravilno si napisal,saj vemo kaj bi morali ampak nam nikakor ne gre! V tujini te stvari že leta izvajajo samo prekopiramo pa je,samo tu ni nič za zaslužit......:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po eni strani je res tako bolje in edini nacin kako realno zmansat avte... samo davke nabijat je nesmisel....

sam problem bo nastal ko bojo 'panicarili ' kot sedaj za brezveze ... v smislu policija na vsakem koraku in kazat papirje kam gres sam z avtom itd ...popoln nadzor ...  to zna bit v bodoce..... sicer nisem lump da bi moral skrivat kaj delam kam hodim..., samo  tako zivljenje pa vseeno rata kr bedno...  

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kamere? Policaj na vsakem koraku? Dodatni davki v smislu obdavčit nesmisel?

 

Dobro, kakšna kontrola več, ja, že. Drugače pa: en pas za polne, en pas za prazne. Ko bo tistih pet na pasu za polne šlo mimo tistih 50 na pasu za prazne, bo mogoče začel kdo premišljevati, da bi se dalo tudi drugače.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa prepovejmo recimo velike SUVe in poltovornjačke - kaj to človek sploh rabi? Električni jajček za vse z dometom 50km, tako da ne boste delali gneče na AC-jih saj ne bo dometa pridet do morja, kaj šele nazaj. Evo problem rešen. 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Kamere povsod pa ne rabiš policije...... Živi pošteno in mirno spiš in živiš. Tisti ki ne,poskusite😎

Bravo.Poštenih ljudi ne motijo ne kamere, ne policaji ne naša vojska. Ostali imajo pa probleme. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Bravo.Poštenih ljudi ne motijo ne kamere, ne policaji ne naša vojska. Ostali imajo pa probleme. 

 

Ja, pa pooblastila policiji, da te lahko zaustavi in zaslišuje kje si bil in kam greš. Oziroma še bolje, predno kamorkoli greš na spletni upravne enote odpreš potni nalog, kjer navedeš namen poti, relacijo, število potnikov, uro in datum začetka ter povratka poti. To bi bil pol red, ki ga samo še nadgradiš z milijonom kamer ter prepoznavo obrazov. In policija naj ljudi bolj redno obiskuje ter jih na osnovi posneka video kamere povpraša, kaj ste počeli 21.5.2021 ob 21:33 na Linhartovi cesti v Ljubljani in zakaj niste prijavili poti na ustrezni upravni enoti? Kazen 10 dni zapora in 5000 EUR.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Boss napisal:

 

Ja, pa pooblastila policiji, da te lahko zaustavi in zaslišuje kje si bil in kam greš. Oziroma še bolje, predno kamorkoli greš na spletni upravne enote odpreš potni nalog, kjer navedeš namen poti, relacijo, število potnikov, uro in datum začetka ter povratka poti. To bi bil pol red, ki ga samo še nadgradiš z milijonom kamer ter prepoznavo obrazov. In policija naj ljudi bolj redno obiskuje ter jih na osnovi posneka video kamere povpraša, kaj ste počeli 21.5.2021 ob 21:33 na Linhartovi cesti v Ljubljani in zakaj niste prijavili poti na ustrezni upravni enoti? Kazen 10 dni zapora in 5000 EUR.

Zakaj pa bi te ustavljala in  zasliševala policija kot v prejšnjem represivnem sistemu, ko so te ustavili in te zasliševali kje si bil, kam greš in koko denarja imaš pri sebi. Če se obnašaš po zakonu te nima kdo kaj spraševati ne obiskovati doma.Tudi kamere postavljene  v raznih trgovinah in ostalih javnih prostorih služijo samo za preganjanje kaznivih dejanj in nič več.  Vse ostalo z lahkoto  pade. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ne vem v kateri državi si ti živel, ampak mene miličniki nikoli niso ustavili in nikoli nisem imel opravka z nobenim izmed njih - tud s tisto zloglasno udbo ne. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Boss napisal:

Sicer ne vem v kateri državi si ti živel, ampak mene miličniki nikoli niso ustavili in nikoli nisem imel opravka z nobenim izmed njih - tud s tisto zloglasno udbo ne. :nevem:

Verjemi, da v isti državi.Samo. da nekateri nismo pihali v njihov rog.Ne samo, da so nas kar legitimirali na cesti brez veze, tudi na žure so uletavali brez trkanja in brez nalogov. 

Si misliš, da bi se to dan danes dogajalo? :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če si bil pa mladostniški delikvent... 😜

 

Takrat so se miličniki še upali v lokal stopit in ven zmetat razgrajače... v Ljubljani so se tanajbolj bali tistih ta ledrastih. So hitr naredili red med tolpami.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Bikov na avtocesti kolokor hočeš. Ko pa pride tisti z rogovi ga miličniki kar ustrelijo pa je lahko manj nevaren od unih brez rogov:

6cea2bcaf70bc06b9968-bik.jpeg
SIOL.NET

Policisti so bili sinoči obveščeni o pobegu okoli 20 bikov s kmetije na območju Celja. Ti so podrli ograjo in se razbežali. Lastniku je uspelo s pomočjo sosedov vse živali vrniti nazaj v ogrado, razen enega. Ta je...

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes popoldan sva skočila z drago do Strunjana odplavat par kilometrčkov. No, na Izolski obvoznici se je nabirala kolona. Mi, normalni, smo se ustavili na desnem pasu, umi ostali pa so prehitevalni po levi in se seveda trpali na naš pas, ko je prišla zožitev. Pa pride model z BMW-jem in se mi vriva oziroma, če se ne bi jaz na hitro ustavil, bi šel kar v mene. Si mislim, pač BMW mona. Ampak, za njim pripelje rdeča Mazda 6, kot moja, a Lj registracija, in on naredi isto. 😳

Razumem za prvega ampak mazdaš? Nato sta z vso hitrostjo zavila na Petrol pumpo, jo prevozila in na koncu zopet izsiljeval, da sta se vključila zopet na cesto. Pridobila sta kakih  deset avtov a vsi v vrsti so jim trobil in žugali. Upam, da ni bil kdo iz tega foruma, ker je bilo to skrajno sramotno. Jaz ne ponorim kar tako, a tokrat me je morala žena kar dobro miriti...

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.