Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

?e se je kdo spra?eval kako nastanejo fantomski zastoji.... sam enga takega rabi?, ki se mu zdi hitrost 90km/h previsoka in raje v jutranji konici kruza z 65-75km/h po obvoznici v lepem skoraj son?nem vremenu. Kamionar zadaj pa blenda in kar ska?e po zicu.

 

Za zaklju?ek pa dva pijan?ka na kolesih... ma tud potrudu se ni, da bi pogledal levo - le zakaj bi, saj imajo kolesarji vedno prednost, a ne.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ti se tudi vozis kar po odstavnem pasu  :rolleyes:  :jupiii:  :harhar:  ... itak si vedu, da se bo kdo spotaknil ob to ane?  :vesel: Piko na ?i? bi lahko dodal se, ce bi ga po desni prehitel ;)

 

Jaz tudi ne vidim problema v tem, dokler to pocne na voznem pasu... Se pa najdejo taki, ki podobno pocnejo na prehitevalnem pasu... Velikokrat to pocnejo taki z avstrijskimi registrskimi tablicami,,,

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sam kajje narobe ce peljes 65-75 in zakaj kamionarji blendajo ko zmesani?

Sej se lahko peljes pocasneje kot najvi?ja dovoljena hitrost

Po cppju res ni nic narobe, je pa vsaj neumno tole. Saj ce bi bil to nek star ?leper ali pa stara mamca v razdrapanem 25let starem cliu , bi to ?e vsaj malo razumel.

 

Tako pa pac ljudje BREZ RAZLOGA kruzajo po obvoznici in potem taisti ljudje jamrajo kaksna guzva.

 

Jebemu, saj se ni treba peljati 110kmh, ampak tistih 95-100kmh se pa res lahko za zacetek.

Saj ti se tudi vozis kar po odstavnem pasu :rolleyes::jupiii::harhar: ... itak si vedu, da se bo kdo spotaknil ob to ane? :vesel: Piko na ?i? bi lahko dodal se, ce bi ga po desni prehitel ;)

 

Jaz tudi ne vidim problema v tem, dokler to pocne na voznem pasu... Se pa najdejo taki, ki podobno pocnejo na prehitevalnem pasu... Velikokrat to pocnejo taki z avstrijskimi registrskimi tablicami,,,

Ampak... pa vem da ni prav, ampak jaz tudi dostikrat enako naredim v taki situaciji; zadnjih 50m pac odpeljem po praznem odstavnem pasu. Bolje to , kot da imam neposredno pred sabo nekoga ki spi in zelo verjetno na zadnjem odbijacu nekoga, ki je zelo zivcen...

 

Poleg tega, ce sem prav videl, je PELJAL MIMO po desni (in ne prehiteval po desni),?ele ko se je zaviralni pas ?e zacel in takrat bi MB naredil napako, ce bi zapeljal v Boss-a, saj bi mercedes zamenjal pas, ne da bi se preprical ce lahko to varno naredi..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne morem verjeti...

Se pravi, mentalni invalid, ki je v nem?kem avtu vozil 65 na 130 ni kr?il cpp? Je! Vozil je prepo?asi! Moral bi pri?gati vse ?tiri utripalke... Bi je na telefonu...ni spremljal prometa...

Delal je zastoje! Obstaja tudi minimalna hitrost na AC...druga?e bi se lahko vozili tudi traktorji, ki imajo max hitrost 65 na uro po AC, pa se ne smejo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne morem verjeti...

Se pravi, mentalni invalid, ki je v nem?kem avtu vozil 65 na 130 ni kr?il cpp? Je! Vozil je prepo?asi! Moral bi pri?gati vse ?tiri utripalke... Bi je na telefonu...ni spremljal prometa...

Delal je zastoje! Obstaja tudi minimalna hitrost na AC...druga?e bi se lahko vozili tudi traktorji, ki imajo max hitrost 65 na uro po AC, pa se ne smejo...

Ammm... ce se peljes pod 50% max dovoljene hitrosti, moras prizgati vse4 utripalke in se odmakniti...

 

In ce naredis zastoj (po nepotrebnem in s hitrostjo manjso od max dovoljene hitrosti), se moras umakniti na varnem mestu....

 

Tale posnetek, ki ga je boss objavil je pa iz obvoznice in pravi, da se je tip peljal 75kmh, kar je sicer po mojem mnenju neumno, ni pa niti blizu temu , da bi vozil z manj kot 50% dovoljene hitrosti.

 

Zastoj se mu pa tudi bolj tezko ocita (vsaj neposredno), glede na to, da gre za dvopasovno cesto, ne?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne morem verjeti...

Se pravi, mentalni invalid, ki je v nem?kem avtu vozil 65 na 130 ni kr?il cpp? Je! Vozil je prepo?asi! Moral bi pri?gati vse ?tiri utripalke... Bi je na telefonu...ni spremljal prometa...

Delal je zastoje! Obstaja tudi minimalna hitrost na AC...druga?e bi se lahko vozili tudi traktorji, ki imajo max hitrost 65 na uro po AC, pa se ne smejo...

 

Tam ni avtocesta ampak hitra cesta in je omejitev na 110 km/h oz. na nekaterih odsekih tudi manj...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta je kupil izpit al pa mu ni jasno kam se pelje, ker da bi to bila normalna vo?nja, to nikakor ni. Bolj je oviranje prometa kot pa kaj drugega. Jaz pa? takega prehiti pa je stvar re?ena. Na na?ih cestah je ?e veliko kaj huj?ega. Tistega kolesarja ki je mahal pa bi lepo po?o!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta je kupil izpit al pa mu ni jasno kam se pelje, ker da bi to bila normalna vo?nja, to nikakor ni. Bolj je oviranje prometa kot pa kaj drugega. Jaz pa? takega prehiti pa je stvar re?ena. Na na?ih cestah je ?e veliko kaj huj?ega. Tistega kolesarja ki je mahal pa bi lepo po?o!

Mam filng, da naju iste stvari razkurijo :)

 

Mene sta tudi ta2 kolesarja bistveno bolj zmotila; kot da njima noben ni? ne more, a sta najbolj ranljiva... Pa malo brez lu?i,pa izsiliti prednost, na koncu pa ?e mahati, namesto da bi se zamislila nad lastnim po?etjem in bila vesela , da ni pri?el ?lepar namesto avta....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, ampak kako se vsi obesite na hitrost in da je to dovoljena hitrost. Poanta ni v tem kaj je dovoljeno in kaj ni ampak v tem, da se vsi ?udijo od kod nastanejo fantomski zastoji, kot jim pravijo. Tole je eden od vzrokov recimo - vo?nja z "NEPRILAGOJENO" hirostjo. Tokrat pa? neprilagojeno po?asi saj se da normalno voziti z vi?jo hitrostjo. Ampak tudi to ni bila poanta tega dela videa. ?udi me, da ni nih?e opazil, da model ali modelka hitrost celo zmanj?uje - iz 75 smo ?li na 65, da ne re?em, da je na za?etku videa vozil(a) 85-90km/h, kot vodja kolone, kjer sem bil jaz drugi in poljski ?leper takoj za mano. Problemiram samo situacijo, da je hitrost Mercedes ZMANJ?EVAL brez kakr?ne koli potrebe in nujnosti. Ker pa? gre za nem?kega premijca in verjetno za osnovni model, kjer je treba ?migavce naro?it kot dodatno opremo pa? v takih situacijah resno ne ve? kaj se plete v glavi vozniku ali voznici v takih primerih.

 

Ker vem, da je marsikoga fejst zmotilo, da sem zapeljal na izvoz, ?e predno se za?ne zaviralni pas za izvoz, mogo?e samo toliko - to delam redno v primerih, da se ?imprej sprosti vozni pas, tokrat pa ?e posebej, ker je Poljak kar konkretno zmanj?eval varnostno razdaljo in res nimam potrebe, da bi ?e sam dodatno kompliciral situacijo. Upam, da se tudi drugi v takih primerih raje umaknete kot pa dr?ite pravil kot pijanec plota. Sej tista ?rta na tleh pa? ni zid.

 

 

 

Pa ?e kviz za konec. Pustimo kolesarja in belega Mercedes C coupeja.

 

Kaj prometno zanimivega je na izvozu iz obvoznice proti ?martinki? Nekaj v zvezi s predpisi in pravili - da vas vidim kdo bo prvi opazil. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, ampak kako se vsi obesite na hitrost in da je to dovoljena hitrost. Poanta ni v tem kaj je dovoljeno in kaj ni ampak v tem, da se vsi ?udijo od kod nastanejo fantomski zastoji, kot jim pravijo. Tole je eden od vzrokov recimo - vo?nja z "NEPRILAGOJENO" hirostjo. Tokrat pa? neprilagojeno po?asi saj se da normalno voziti z vi?jo hitrostjo. Ampak tudi to ni bila poanta tega dela videa. ?udi me, da ni nih?e opazil, da model ali modelka hitrost celo zmanj?uje - iz 75 smo ?li na 65, da ne re?em, da je na za?etku videa vozil(a) 85-90km/h, kot vodja kolone, kjer sem bil jaz drugi in poljski ?leper takoj za mano. Problemiram samo situacijo, da je hitrost Mercedes ZMANJ?EVAL brez kakr?ne koli potrebe in nujnosti. Ker pa? gre za nem?kega premijca in verjetno za osnovni model, kjer je treba ?migavce naro?it kot dodatno opremo pa? v takih situacijah resno ne ve? kaj se plete v glavi vozniku ali voznici v takih primerih.

 

Ker vem, da je marsikoga fejst zmotilo, da sem zapeljal na izvoz, ?e predno se za?ne zaviralni pas za izvoz, mogo?e samo toliko - to delam redno v primerih, da se ?imprej sprosti vozni pas, tokrat pa ?e posebej, ker je Poljak kar konkretno zmanj?eval varnostno razdaljo in res nimam potrebe, da bi ?e sam dodatno kompliciral situacijo. Upam, da se tudi drugi v takih primerih raje umaknete kot pa dr?ite pravil kot pijanec plota. Sej tista ?rta na tleh pa? ni zid.

 

 

 

Pa ?e kviz za konec. Pustimo kolesarja in belega Mercedes C coupeja.

 

Kaj prometno zanimivega je na izvozu iz obvoznice proti ?martinki? Nekaj v zvezi s predpisi in pravili - da vas vidim kdo bo prvi opazil. :P

Ni znaka za zacetek naselja/mesta in je potemtakem omejitev 90kmh do .... v nedogled? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bravo Nejc - zadetek v polno. :jupiii: 

 

Ko so popravljali dovoz so odstranili znak, ki je verjetno "romal" v privat zbirko ali pa zdaj krasi steno kake gara?e ali delavnice. Druga?e pa je ?e nekaj mesecev mimo pa se nikomur od odgovornih ne zdi, da bi ga ponovno postavili. In ?e se dr?i? pravil kot pijanec plota in pride? v Lj ravno po tem nadvozu se lahko na?eloma vozi? 90km/h. ?e sre?a da ima ?martinka znake z omejitvijo 60km/h in da vsi na?eloma vemo, da smo v naselju.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst tud nisem opazil tega, je pa res, da se zelo redko posluzujem tega izvoza in sem se max 3x peljal tu, odkar so ga prenovili...

 

Ampak... zdaj vem, da ko me bo nabasal radar kjerkoli v ljubljani... seveda bo kazen za prehitro voznjo izven naselja?? "Gospod policist, jaz sem prisel dol na ?martinko... sploh nisem vedel, da sem ze v mestu...".... :)

 

Skoda da jaz nimam kamere (sploh vceraj na bajku je bilo "dajmo resit svoje zivljenje, ker drugi ne gledajo pol qrca okoli sebe"); bi posnel odsek Obvozne ceste (a.k.a. Nemska cesta) iz smeri ?rnuskega mostu proti Tacnu.... Je tudi zanimivo glede prometnih predpisov. ?e pozna kdo tisti konec morda ve, o ?em govorim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pa ?e nekaj opazil na tem izvozu iz s.obvoznice. Ko se postavi? za zavijanje levo na ?martinsko, je ob ograji na levi strani na tleh narisana t.i. "riba"; namesto , da bi se tam ?e za?el pas za zavijanje levo, je pa? talna oznaka (verjetno sama sebi v namen), ki, gledano strogo po CPP, prepoveduje stanje na njej in vo?njo po njej.

 

Skratka; namesto,da bi se vozila ?imprej razvrstila pred kri?i??em, lahko vozila na pas za zavijanje levo , zapeljejo na pas ?ele kakih 60metrov kasneje , kot vi bilo to fizi?no mo?no.... In s tem, mimogrede podalj?ujejo gne?o in zastoj.

 

Zastoj na zaviralnem pasu pa ni najbolj zdrava zadeva...

 

Ista neumnost je na Tivolski cesti v smeri centra, pred kri?i??em z Dunajsko,ko iz dveh pasov nastanejo trije in potem zelo kmalu 4je (2za levo, 1za naravnost in skrajno desni za naravnost in desno); tudi tam je talna oznaka narisana tako,da ljudje v smeri Be?igrada ali zapeljejo ?ez njo (in stojijo na njej) ali pa po nepotrebnem blokirajo naravnost vozece.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimas kaj iskat na nemski cesti s kolesom.

cesta je ozka in je omejitev 80. Jaz se je izogibam ze 20 let.Je kar nevarno bit tam s kolesom

Poleg tega je tista potka ob savi veliko lepsa

Se strinjam; ni sans da tam kolesarim,grem raje ?ez Gameljne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aaa, ?ele zdaj vidim,da sem malo dvoumno napisal prej?nji post.

 

Torej; ?koda da nimam kamere, saj bi (iz avta) posnel nedoslednost pri postavitvi na Obvozni cesti. Hkrati sem pa omenil,da bi sploh v?eraj imel marsikaj za posneti, ko sem bil na kolesu (ne na Obvozni cesti,saj tam ?e nikoli nisem kolesaril).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.