Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

pred 16 minutami je Janez007 napisal:

V smislu, s polno ritjo je lahko s..... :)

 

Ja, že eden, kaj šele dva 32" 4K monitorja je seveda boljša izbira, kot eden 34" 3440x1440p. So pa tile 4K bistveno dražji (na površino), vsaj so bili pred pol leta, kot 34" 3440x1440p ...

 

Tegale sem dobil za 290€. :)

Monitor ViewSonic VA3456-MHDJ, 86,36 cm (34), IPS, UltraWide, WQHD, 75 Hz, 4 ms, črn | Enaa

 

Nadomestil sem DELL U2719D in sem presenečen, ker ne opazim razlike v kakovosti slike, oziroma da bi bil kaj slabši od veliko dražjega DELLa.

 

image.png

 

Meni je to precej manj praktična konfiguracija kot ultrawide :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
pred 51 minutami je TiEn napisal:

Upam da ne referenčne.

 

Pred eno uro je NevLado napisal:

Upsss..naroču 7900 XT :dudek:

Sem, referenčno od Sapphire - ker je minimalna razlika z OC od Powercolor ali XFX. 2 fps več za 200 eur več? Cmmon.... Nitro+ od Sapphire ima pa bolano ceno.

 

Zakaj sem vzel referenčno? Tista serija, ki se je pregrevala, so bile XTX in NE XT. Tako da sem prav vesel in komaj čakam, prvič v lajfu sem kupil Radeonko, tako da sem sedaj full team red :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je NevLado napisal:

 

Sem, referenčno od Sapphire - ker je minimalna razlika z OC od Powercolor ali XFX. 2 fps več za 200 eur več? Cmmon.... Nitro+ od Sapphire ima pa bolano ceno.

 

Zakaj sem vzel referenčno? Tista serija, ki se je pregrevala, so bile XTX in NE XT. Tako da sem prav vesel in komaj čakam, prvič v lajfu sem kupil Radeonko, tako da sem sedaj full team red :D 

Pregrevajo se samo če so klasično vgrajene, če jo daš pokonc z riser kablom je ok . baje je napaka v vapor chamberju. 

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je TBA napisal:

Pregrevajo se samo če so klasično vgrajene, če jo daš pokonc z riser kablom je ok . baje je napaka v vapor chamberju. 

image.png

Daš jurja in pol morš celo kišto premontirat, da jo postavš stoječe? Lej ne :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je TBA napisal:

Haha ja se strinjam. Js mam tko 3080ko pa bo mogla bit se za kak let al pa 2 dobra

 

Se mi kr mal smiliš, da boš moral vstrajati s tako zastarelo grafo :hudicek:.

 

Hehe, seveda je šala, ker kaj naj pol rečem sam, k sem še vedno na 1070 TI? 😂🤣 Ampak World of Tanks mi pa še vedno lepo špila na vseh detajlih s 100FPS.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Boss napisal:

 

Se mi kr mal smiliš, da boš moral vstrajati s tako zastarelo grafo :hudicek:.

 

Hehe, seveda je šala, ker kaj naj pol rečem sam, k sem še vedno na 1070 TI? 😂🤣 Ampak World of Tanks mi pa še vedno lepo špila na vseh detajlih s 100FPS.

Jaz te zastopim, vidim da je bila moaj 2060 na istem nivoju kot tvoja 1070 TI. Ampak ko sem naroču ultrawide zadeva preprosto klecne :D 

Nauk zgodbe: ne menjat monitorja dokler res ne rabiš :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Boss napisal:

 

Se mi kr mal smiliš, da boš moral vstrajati s tako zastarelo grafo :hudicek:.

 

Hehe, seveda je šala, ker kaj naj pol rečem sam, k sem še vedno na 1070 TI? 😂🤣 Ampak World of Tanks mi pa še vedno lepo špila na vseh detajlih s 100FPS.

 

Nej te potolažim...jaz sem na 1050TI 😀

Sam za Cities Skylines je čist dobra 😀

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Scr3am napisal:

Tudi jaz danes kupil rtx 3070 ti :). Prej sem imel pa gtx 1070. Boss na 1070 ti delajo vse trenutne špile s 60+ fps brez problema :)

 

 

IMG_20230111_210758.jpg

Obvezno sliko montaže :D 

 

Aja pa še to, poglej če imaš "support" za resizable bar in ga vklopi - https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-rtx-30-series-resizable-bar-support/

 

pred 1 minuto je Scr3am napisal:

Kpa imaš za en cpu?

CPU je 5600X, tako da sem full team red :wub:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 1. 2023 ob 10:36 je Boss napisal:

 

Se mi kr mal smiliš, da boš moral vstrajati s tako zastarelo grafo :hudicek:.

 

Hehe, seveda je šala, ker kaj naj pol rečem sam, k sem še vedno na 1070 TI? 😂🤣 Ampak World of Tanks mi pa še vedno lepo špila na vseh detajlih s 100FPS.

Na 1440p je mal drugačna zgodba kot pa na 800x600🙃😂

dne 11. 1. 2023 ob 21:22 je Scr3am napisal:

. Boss na 1070 ti delajo vse trenutne špile s 60+ fps brez problema :)

 

 

IMG_20230111_210758.jpg

Hahaha odvisno od špila pa resolucije. WoT ni glih najbolj zahtevn špil🙂

pred 19 urami je NevLado napisal:

Obvezno sliko montaže :D 

 

Aja pa še to, poglej če imaš "support" za resizable bar in ga vklopi - https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-rtx-30-series-resizable-bar-support/

 

CPU je 5600X, tako da sem full team red :wub:

Resizable bar naj bi tud z geforci delu. Mam x570 plato pa 5900x cpu pa lahka vklopim

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Govorim za 1080p gaming. Z 1070 sem imel povsod 100+ fpsov na 1080p resoluciji in 27" ter 144hz monitorju. Govoriva o pubg, warzone itd. Sepravi zbugane oz. ne prevec optimizirane igre. Tko da tale 3070 ti ke cisti overkill za trenutne igrce. Razn ce bi hotu igrati na 2k ali 4k resoluciji. To je pa  potem druga zgodba. Za raytracing mi je pa tko rekoc vseeno, saj ga ne uporabljam.

 

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem pisal za 1080p gaming kjer FSR podpora nima neki veze. Ce pa govoriva o igranju na visji resoluciji in pa z ultrawide monitorjem to je pa potem druga zgodba. Logično. 

 

Hočem samo povedati, da z 1070 nove naslove igric še vedno lahko BP igraš z normalnimi FPS. Seveda ne na 2k, 4k resoluciji in pa vsemi nastavitvami na ultra. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je TBA napisal:

Na 1440p je mal drugačna zgodba kot pa na 800x600🙃😂

Hahaha odvisno od špila pa resolucije. WoT ni glih najbolj zahtevn špil🙂

Ne, WoT mi lepo laufa na resoluciji 2560x1440 (WQHD al kako se temu reče) in to v ultra detajlih. 100FPS imam lockan, ker ne vidim smisla, da občasno rukne na 150FPS al višje. Tudi, ko je najbolj zahtevno dogajanje pa praktično pod 70FPS ne pade. Drži pa da WoT ni med bolj zahtevnimi zadevami in tako sem s to grafo zaenkrat še čist zadovoljen sploh, ker mi laufa na 7 let stari mašini z i5 procom 3. generacije. 😄

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Ne, WoT mi lepo laufa na resoluciji 2560x1440 (WQHD al kako se temu reče) in to v ultra detajlih. 100FPS imam lockan, ker ne vidim smisla, da občasno rukne na 150FPS al višje. Tudi, ko je najbolj zahtevno dogajanje pa praktično pod 70FPS ne pade. Drži pa da WoT ni med bolj zahtevnimi zadevami in tako sem s to grafo zaenkrat še čist zadovoljen sploh, ker mi laufa na 7 let stari mašini z i5 procom 3. generacije. 😄

 

 

Najlažje si boš zapomnil če:

HD = 720p

FHD = 1080p

QHD = 1440p (Q as quad as 4x HD as 4x 720p)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.