Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je Scr3am napisal:

Optika je bila vcasih zakon. Sedaj pa z bakrenim kablom dobis iste hitresti. Jest nimam optike pa imam 600/150 mbs.

Jaz imam 750/150. Čisto dovolj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je NevLado napisal:

Karkoli nad 100 je čisto dovolj :D 

 

Tvoja linija je mogoče 2krat na leto izrabljena na 100%, skozi cel dan pa nekje 50% lih za 10 minut če neki downloadaš.

Imamo dvakrat delo od doma ( (+ občasno šola od doma) . 

Tako, da kar uspešno "črpamo" to. 🤗

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Scr3am napisal:

Optika je bila vcasih zakon. Sedaj pa z bakrenim kablom dobis iste hitresti. Jest nimam optike pa imam 600/150 mbs.

VDSL je slabš dlje kot si od centrale, tako da prek bakra ti ne morejo zagotoviti da boš dobil tako hitrost kot jo plačaš. Optika je še vedno superiorna.

 

pe še cigani ti lahk baker spizdijo 😁

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ima 40/20 na bakru več žal ne gre pri nas, čeprav smo od centrale 500-1000 m in so linije stare max 5 let.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da še jaz javim...

300/30 je oglaševano, dela bol 270/27 - za to kar rabim je super.

Sem pa na kabelski (coax). So nam ravno prejšnji teden vpihnili optiko do hiše, vendar bom ostal kar pri tem operaterju - edini, ki ima vse športne programe (Arena, SK in SportTV).

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kateri pa je ta operater? Kolikor vem, ima Telemach od teh sportnih programov edini SK, ostali operaterji imajo pa Areno :) ... 

 

Pa oglasevana je ponavadi vedno hitrost DO xxx/xxx 😇 ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Operater je KRS Selnica - manjši operater, ki se (še) ni prodal Telemachu...

In ti imajo tudi lepo napisano maksimalno hitrost in pa tudi minimalno zagotovljeno - 80% maksimalne...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem pri telemachu in je tocno tako, kot je monter rekel. 10% imam izgube od oglasevane hitrosti. Pa racunaj da imam jest internet za dva gospodinjstva...torej 3 x pametni tv pa 3x računalnik + video nadzor in ostale prčkarije.

Evo 583 mbs od oglasevanih 600mbs

hitrostt.jpg

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 24. 1. 2022 ob 15:17 je Alex napisal:

Imamo dvakrat delo od doma ( (+ občasno šola od doma) . 

Tako, da kar uspešno "črpamo" to. 🤗

 

Delonod doma z video klici ne rabi vec kot 10MB/s

Saj ze HD minimalno rabi 7MB/s. 

NASA uporablja pa nekaj kb/s za komunikacijo na drugi strani lune ali marsa, no na 'temni strani' itak ne dela nic.

S tem sem se pa jaz ubadal v dobrih starih 70-90 letih. Od tega 12 let v u es of ej pri Boeingu

Edino kadar nam taka pasovna sirina prav pride je pri asinhronem prenosu podatkov na podatkovna polja....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Točno to, karkoli nad 100 je dovolj. Če pa imaš mulce jim pa omejiš povezavo tako, da sebe prioritiziraš - in tudi če oni veselo torentirajo, tebi ne vzame prednosti ta zadeva.

 

Jaz prisegam na linksys, mam tole zadevo za 3 štuke vsak svoj velop in zadeva je top.

 

WWW.LINKSYS.COM

Velop Whole Home Mesh WiFi offers a complete & strong WiFi network no matter where you are in your home. Supports 20+ connected devices without lag. <a...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nikoli ni preveč. 😊 Od viška  glava ne boli. Še posebej je zanimivo ko kak film ali glasbo 

"kupiš" na internetu. Še preden stisneš gumb je že preneseno. 😊

Pa tudi vsa ostala elektronika (4 računalniki, štiri telefoni, tri televizije) šiba kot mora.👍 Uprabljam pa router Asus AC 1200, dual band,

802. 11 ac gigabit router. 

Zelo dober router, nese daleč, prek veliko zidov, vse do delavnice. Tudi zunaj v avtu je signal zelo močen. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, asddas said:

Tak isto....čakam na RUNE če bo kaj od njih. Ali pa bo prej 5G

sem si isto neki obetal od Rune pa ne vem ce bo kaj iz tega

 

prej musk s starlinkom :)

 

jaz trenutno ce rabim vsaj "ok" povezavo grem na 4G 😕

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.